Arouca – Coimbra 0:1 (kon.) | Marítimo – Guimarães 4:0 (kon.) | Boavista – Gil Vicente 3:2 (kon.)
Moreirense – Penafiel 0:0 (kon.) | Setúbal – Nacional 2:0 (kon.)
Vitória FC Setúbal
2:0 (2:0)
CD Nacional
cz Nedeľa 28.09.2014, 19:00 • Estádio do Bonfim, Setúbal • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Krásný večer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů portugalské Primeira Ligy, kde se dnes v rámci šestého kola střetne domácí Vitória FC Setúbal, který přivítá na svém trávníku CD Nacional. Začátek utkání je naplánován na 19:00, tak u toho buďte s námi.

V letošní sezóně se Setúbalu příliš nedaří, když z dosavadních pěti odehraných utkání vytěžil pouhé čtyři body, za jedno vítězství, jednu remízu a tři prohry. Se čtyřmi body a záporným skóre 3:10, se nalézají na čtrnácté pozici Primeira ligy. Domácí tak budou chtít bezpodmínečně vyhrát a znovu naladit pohodu v kabině.

CD Nacional

O více spokojenosti se nedá mluvit ani o CD Nacionalu, který je sice před Setúbalem o jednu příčku, ale bodů nastřádal stejně. Díky lepšímu skóre 5:7 se tak drží hosté na třinácté pozici. Dnešní utkání bude velmi důležité z hlediska toho, kdo prohloubí krizi a kdo se naopak zvedne a uvolní negativní napětí v týmu.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vitória FC Setúbal: Batista – Queirós, Sene, Kiko, Venâncio, Dani, Tavares, Schmidt, Pedro, Zequinha, Lupeta
    Náhradníci: Raeder, Ericson, Giovani, Cartagena, Vinicius, Pelkas, Santos

CD Nacional: Silva – Zainadine jr., Marçal, Ezzat, Fofana, Rodrigues, Aurélio, Gomaa, Matias, Rondón, Suk
    Náhradníci: Gottardi, Ayala, João, Willyan, Correia, Sequeira, Fathi.

Obě mužstva jsou na trávníku a utkání během pár okamžiků začne.

1

1
    Hosté rozehráli dnešní duel.

2
    Nacional je stále u míče, ale s útočnou snahou to nikterak nepřehání.

3
    Po centru z pravé strany zakončil Matias hlavou, ovšem jeho pokus skončil vedle levé tyče Batisty.

4
    Na druhé straně centroval do vápna jeden z domácích hráčů a osamocený Tavares střílel z první, ale jeho rána skončila vysoko nad brankou.

6
    Celým domácím vápnem prolétl balón, ale adresáta nenašel a tak skončil v zámezí. Odkopávat bude Batista od branky.

7
    Domácí Tavares zastavil nedovoleně protihráče a hosté se tak ujmou balónu.

8
    V ofsajdu se ocitl Hyun-Jun Suk, čímž skončila akce Nacionalu.

10
    Běží nám desátá minuta a vyloženější šanci jsme neviděli. Oba celky hrají zodpovědně odzadu.

11
    Pokus o dlouhé vysunutí Rondóna hostujícím nevyšel, jelikož byl Batista dříve u balónu a odkopl ho pryč.

12
    Rozhodčí píská faul hostů těsně před pokutovým územím. To bude veliká šance pro domácí.

13
    Žlutou kartu dostává Marçal (CD Nacional).

14
    K balónu se postavil Schmidt, ale jeho pokus nebyl vydařený a skončil hodně vysoko nad brankou Silvy.

15
    Míč je převážně na půli hřiště.

16
    Kiko si dobře pohlídal nabíhajícího protihráče ve vápně a poslal balón o autu.

17
    Krásná rána Tavarese a ještě hezčí zákrok Silvy, který vytěsnil balón na roh.

18
    Následný roh domácí nezvládli, ale stále pokračují s míčem na kopačkách.

19
    Queirós vhodil aut daleko do vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů, se k míči nedostal.

20
    Setúbal právě vstřelil branku!
    Dlouhý aut do vápna se zamotal mezi hráči a šťastně se odrazil k volnému JUCIEMU LUPETOVI a ten ho napálil do branky.
    LUPETA - 1:0

22
    Žlutou kartu dostává Fofana (CD Nacional).

23
    Domácí evidentně vstřelená branka nabudila a ženou se znovu do vápna Nacionalu.

24
    Domácí šli dopředu a k odraženému míči se dostal jeden z domácích hráčů, který ho napálil na branku. Hostující Ezzat rána ztečoval pouze na tyč, od které se balón odrazil přesně k volnému MIGUELI PEDROVI a ten podruhé rozvlnil hostující síť.
    PEDRO - 2:0

26
    Nacional se snaží rychle odpovědět,ale přes dobře pracující obranu domácích se nemůže prosadit.

27
    Hosté se chystají zareagovat na stav utkání střídáním.

29
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Zanadine, přichází Willyan.

30
    Spíše propagační střela teď letěla na Silvu, který bez problémů chytá.

31
    Na zemi se ocitl Dani, ale vypadá to, že bude v pořádku.

32
    Po ošetření Daniho se opět hraje a u míče jsou hosté.

33
    Hráči v modrých dresech si vybojovali rohový kop, který následně odvrátili hráči Vitórie.

34
    Z leva centroval Aurélio, ale na jeho míč si vyskočil Batista a schoval ho v rukavicích.

36
    Hostující Matias zůstal po souboji ležet na zemi a domácí zakopli balón rychle do autu.

37
    Matias je po obstřiku na nohou a hosté vrací sportovně balón Vitórii.

38
    Pokus Rondóna skončil jen metr vedle levé tyče Batisty. Ovšem domácí brankář byl u míče včas a pouze ho kontroloval.

39
    Suk byl faulován Senem, ale rozhodčí posoudil situaci opačně a u míče tak budou domácí.

40
    Hráči Nacionalu se ke konci první půle dostávají stále častěji na dostřel branky. Tentokrát hlavičkoval zleva Rondón, ale branku přestřelil.

41
    Míč směřující na Gomaae byl příliš rychlý a hostující hráč ho již na hřišti nestihl.

43
    Tentokrát to s útočnou aktivitou přehnal Rondón a rozhodčí Dias mu odpískal faul.

44
    Domácí hrají jakoby je nic za půlící čárou nezajímalo. Nacional je stále v útoku a domácí jen zataženě brání.

45
    Domácí se nyní do útoku vydali a Zequinha pálil ze záklonu mimo branku.

45+1
    Rozhodčí přidá k prvnímu poločasu dvě minuty.

45+2
    Míč je na polovině hřiště a nic nenaznačuje tomu, že by se do konce první půle mělo měnit skóre.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první část utkání, ve které byli střelecky úspěšnější domácí. Ve dvacáté minutě poslal domácí do vedení Lupeta, který byl o čtyři minuty později napodoben Pedrem, který usměrnil balón do branky po odrazu od tyče.

46

46
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Matias, přichází Fathi.

47
    Vitória má ihned z kraje k dispozici rohový kop. Ten domácí rozehráli na bližší tyč, ale obrana Nacionalu poslala balón daleko od branky.

48
    Hráči v zelenobílém jsou stále na míči, ale k ohrožení branky se nemohou dostat.

50
    Na zemi zůstal po souboji Kiko, ale hra pokračuje dál.

51
    Balón, který letěl do vápna hostů si stáhl Rui Silva do svých rukavic a rychle rozehrává.

52
    Aurélio se pokusil lobem vysunout spoluhráče, ale jeho nahrávka byla moc dlouhá a skončila pouze u Batisty.

53
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Marçal, přichází João.

54
    Po souboji s Ezzatem zůstává ležet na zemi Lupeta, který dostal loktem do obličeje.

55
    Zase to tak hrozné nebude a domácí útočník již pokračuje ve hře.

55
    Žlutou kartu dostává Gomaa (CD Nacional).

56
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Schmidt, přichází Ericson.

57
    Lupeta si nabíhal na balón, který letěl vzduchem, ale před ním ho odhlavičkoval Suk.

59
    Hraje se teď s poměrně dosti nepřesnostmi na obou stranách, což nepřidává momentální kvalitě utkání.

60
    Z pravé strany se snažil centrovat Suk před branku, ale jeho pokus byl zblokován a Vitória je u míče.

61
    Rondón se už hnal do šance, kterou mu překazila píšťalka rozhodčího. Jednalo se o ofsajd. Při akci se lehce zranil domácí gólman, kterého momentálně ošetřují.

62
    Batista je v pořádku a pokračuje se dál ve hře.

63
    Pedro byl faulován Willyanem na půli hřiště a toho si všiml i rozhodčí Dias.

64
    Domácí mají k dispozici rohový kop.

65
    Tavares ho příliš protáhl a balón skončil v zázemí. Odkopávat bude od brány Silva.

66
    Do vápna se tlačili hráči Nacionalu, ale zdvižený praporek signalizoval ofsajd.

68
    Hra se zklidnila a míč je převážně na polovině hřiště. Domácí se nikam netlačí a vyčkávají na chybu soupeře.

69
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Lupeta, přichází Giovani.

70
    K míči se dostal Silva, který ho poslal zpět na střed, kde se ho ujmuli hráči Nacionalu.

71
    Po pravé straně unikal Zequinha, ale k údivu všech zastavil a nechal míč míčem. Důvodem toho všeho byly křeče v lýtkových svalech.

73
    Z větší vzdálenosti vypálil kapitán hostů Aurélio, ale svou střelu namířil pouze vedle pravé Batistovy tyče.

75
    Nacionalu příliš času nezbývá a nyní jsou navíc zatlačeni na své polovině.

76
    V druhé polovině dnešního utkání neslyšíme vůbec fanoušky, kteří jsou poměrně zticha. Ono se není čemu divit, jelikož v druhém poločasu jsme neviděli ani náznak šance.

78
    Z levé strany centroval Rodrigues a našel přesně hlavu Suk, který poslal balón mimo tři tyče domácí branky.

79
    Hráči ve světle modrých dresech se snaží, ale přes dobře pracující obranu Setúbalu se nemůže prosadit.

80
    Balón mají na kopačkách hosté, ale ti jsou s ním ve středu hřiště.

81
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Tavares, přichází Pelkas.

82
    Na přetažený centr Aurélia nikdo nedosáhl a míč končí v autu.

83
    Tentokrát zlobí křeče domácího Seneho.

84
    Rui Silva rychle rozehrává a hosté jdou do útoku, kde po chvíli přicházejí o balón.

85
    Nepřesná přihrávka Daniho končí v autu a domácí tak zbytečně přicházejí o míč.

86
    Batista si vyskočil na míč, který směřoval do jeho vápna a bez větších problémů ho chytil do rukavic.

87
    Gomaa fauloval u postranní čáry Zequinhu.

88
    Tentokrát je na zemi Gomaa, který se rychle zvedá, aby mohl rozehrát na své spoluhráče.

89
    Odkopávat od své branky bude Batista, který pochopitelně nikam nespěchá.

90
    Běží nám devadesátá minuta a hosté mají možnost rohového kopu.

90
    Ten vyřešil Batista, když chytil Sukovu hlavičku ze záklonu.

90+1
    Rozhodčí Dias přidá k odehraným devadesáti minutám, další tři!

90+2
    Gomaa byl faulován Venânciem. Hráč Nacionalu zůstává na trávníku a nevypadá to s ním moc dobře.

90+3
    Už se opět hraje, hosté budou u balónu.

90+4

Je dobojováno. Ve druhém poločase jsme neviděli víceméně žádnou akci, která by zvedla diváky ze sedadel a jelikož nikdo ve druhé půli nerozvlnil síť v brance, tak je tedy jasné, že tři body zůstanou v Setúbalu, který tak vítězí 2:0.

Držení míče: 47% – 53%
    Střely celkem: 11 – 8
    Střely na branku: 5 – 0
    Rohové kopy: 3 – 4
    Žluté karty: 0 – 3 (20:58:42)