Gent – Lokeren 1:1 (kon.) | Liége – Lierse 2:2 (kon.) | Oostende – Brugge 2:2 (kon.)
KV Oostende
2:2 (1:1)
Club Bruggy KV
cz Nedeľa 28.09.2014, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu devátého kola belgické Jupiler Pro League. Dnes se nám představí týmy KV Oostende a Club Brugge KV. Domácí tým první dvě úvodní utkání sice prohrál, ale od té doby pravidelně skóroval, vyjma zápasu s Gentem. Na svém kontě má Oostende 13 bodů a to je řadí na pátou příčku. Hosté z Clubu mají rovněž 13 bodů a jen skóre je zařazuje těsně pod Oostende. Club ale v posledním zápase rozstřílel Kortrijk 5:0 a do tohoto zápasu půjde s velkou vervou. Favoritem v tomto zajímavém zápase by podle sázkových kanceláří měli být hosté z Brugge, ale uvidíme, jestli je hráči domácího týmu s publikem v zádech nedokáží zastavit. Duel pod vedením hlavního arbitra Sebastiena Delferièra začíná ve 20:00.
    Na neděli jsme připraveni, vzkazuje jeden z fanoušků Oostende

KV Oostende: Ovono – Lukaku, Schmisser, Brillant, De Schutter – Siani, Jali – Berrier – Ruiz, Ruytinx, Fernando
    Náhradníci: Luissint, Hoefkens, Coussement, Coulibaly, Jonckheere, Wilmet, Dumesnil

Club Brugge KV: Ryan – Meunier, Engels, Duarte, De Bock – Vormer, Simons – Gedoz – Sobota, Castillo, Izquierdo
    Náhradníci: De Fauw, Silva, Refaelov, Dioudis, Storm, Mechele, Oularé

Rozhodčí: Delferiere – De Neve, Stalport.

1

2
    První pokus o střelu přišel na straně hostů, hodně nepovedená rána ale nemohla Ovona vyděsit.

3
    Ovono dostal přihrávku dozadu, Vormer se proti němu přiřítil, gólman domácího týmu udělal zasekávačku a jen se štěstím nakonec dokázal balón odkopnout.

5
    Rozehrávka přímého kopu Clubu sice dospěla do zakončení, nikoliv však takového, které by stálo za zmínku.

7
    Další centr domácí likvidoval Brillant na roh.

7
    Bruggy právě vstřelily branku!
    Gedoz rozehrával rohový kop, pro balón si došel BJÖRN ENGELS, který balón poslal do sítě a po aktivním startu hostů poslal svůj tým do vedení 1:0.
    Björn ENGELS - 0:1

10
    Domácí tým se také probudil a začal se více tlačit do útoku, Ruitinx ale v souboji o balón přišel.

12
    Byla nařízena penalta pro domácí po Engelsově faulu.
    Penaltový zákrok

13
    Oostende právě vstřelilo branku!
    SEBASTIEN SIANI s přehledem penaltu proměňuje a srovnává na 1-1.
    Sebastien SIANI - 1:1

15
    Rohový kop hostujícího týmu možná vylekal několik domácích fanoušků, ale všechny střelecké pokusy byly odraženy obránci.

18
    Schmisser podkosil Castilla přímo u rohového praporku a od hlavního arbitra byl potrestán žlutým kartonem.

19
    Rozehrávka skončila na hlavě obránce v červeném a Oostende míč vykoplo ze své poloviny.

20
    Fernando si narazil se spoluhráčem a na hranici vápna se dostal k dobré střele, kterou nezvládl úplně nejlépe.

22
    Gedoz posílal svů rohový kop opět na zadní tyč, nikdo v modročerném se ke střele nepropracoval.

25
    Hra se teď zbrzdila a přeléva se z jedné strany na druhou bez střeleckých pokusů.

26
    Simons fauluje na půlce hřiště a domácí budou rozehrávat.

27
    Rychlá rozehra byla zakončena nepřesnou střelou nad.

27
    Ovono se teď blýskl zákrokem, tvrdou střelu, která směřovala do prostřed brány, lapil bez problému.

30
    Sobota byl podražený Jalim. Hosté o míč přišli hned po rozehrávce.

32
    Po dlouhé době se Club odhodlal ke střelbě, Gedoz byl ten odvážný, jehož střela se nedostala ani k Ovonovi.

33
    Fernando fauluje a vrací tak balón na kopačky hostům.

35
    Další šance hostů, Gedozovi se zakončení nepovedlo a svou možnost skórovat promarnil.

37
    Castillo měl na levé straně dostatek prostoru, volil střelu. Tu mu srazil bránící hráč před ním a jeho následná přihrávka nikam nevedla.

38
    Ovono teď vyběhl až na hranici velkého vápna proti sprintujícímu Meunierovi.

39
    Izquierdo čistě ze zadu obral Fernanda o balón a zachránil tak svůj tým před hrozícím nebezpečím.

40
    Duarte fauloval a byl ústně napomínán, domácí stojí před zajímavým přímým kopem.

41
    Přímou střelu tečoval De Bock mimo bránu na rohový kop.

44
    Meunier odstavil před šestnáctkou od míče Ruize.

45
    Ruytinx se snažil dostat k míči, v souboji si pomohl rukama a byl mu odpískán nedovolený zákrok.

45+2

První poločas právě skončil a stav po něm je 1:1. Hosté z Brugge vstoupili do utkání jako vítr a po velkém tlaku šli v sedmé minutě do vedení. Netrvalo dlouho a autor branky, Engels, fauloval ve vlastní šestnáctce a byla proti Clubu odpískána penalta, kterou proměnil Siani a stav byl 1:1. Hra se potom zpomalila a vyrovnala. K vidění ještě byly nakonec nějaké šance, ale žádná z nich nevedla ke gólu. Stav je tak 1:1 a o konečném výsledku se rozhodne ve druhém poločase, který začíná přibližně ve 21:05.
    Přestávkový program

46

48
    Siani srazil Gedoze a hosté se také podívají na půlku soupeře.

50
    Gedoz poslal do šestnáctky míč Vermerovi, ten o něj bojoval s Lukakem, který ho k balónu vůbec nepustil.

51
    Simons zahrál rukou.

54
    Fernando našel ulicí Ruytinxe, jehož střela z první skončila v zámezí.

56
    Deschacht dostal míčem přímo do obličeje a zůstal chvíli ležet na zemi, ale už se za postranní čárou hlasí o vstup do hry.

58
    Castillo dostal krásnou přihrávku do běhu, proti vyběhl Ovono, jenž balón odpálil. Vše byla ale zbytečné, Castillo stál v ofsajdu.

60
    Siani nakopl míč dopředu, Ruytinx ho sklepl na rozběhnutého FERNANDA CANESINA MATOSE, který krásnou střelou propálil Ryana!
    Matos Canesino FERNANDO - 2:1

60
    Fernando si po vstřelené brance svlékl dres a vidí za to žlutou kartu.

61
    Brugge poprvé střídají, místo Castilla nastupuje Oularé.

62
    Ruiz nebezpečně pálil z pravé strany, Ryan byl ve střehu.

64
    Rohový kop domácího týmu skončil na tyči. Hosté jen ztěží brání rozjeté oostenďany.

66
    Druhá změna Clubu je nasazení Refaelova a stažení Izquierda.

68
    Sobota se ocitl ve veliké šanci, těsně před bránou nastřelil gólmana Ovona.

69
    Ruiz uháněl sám na Ryana, ten si vyběhl a Ruize od balónu odstavil.

70
    Gedoz faulovaný a hosté budou kopat přímý kop.

71
    Gedoz rozehrál přímý kop, balón s malou tečí propadl až na zadní tyč k BJÖRNU ENGELSOVI, který ho dokázal dostat za brankovou čáru! 2 – 2.
    Björn ENGELS - 2:2

73
    De Schutter obdržel žlutou kartu.

74
    Také domácí střídají, odchází De Schutter a do hry se zapojuje Wilmet.

74
    Gedoz rozehrával další standartku, obstřelil zeď a pořádně protáhl Ovona.

77
    Siani s Ruytinxem si vyměňovali balón před šestnáctkou, první jmenovaný se nakonec odhodlal ke střele, ale vybral si pouze prostor, ve kterém se nacházel gólman Clubu.

78
    Poslední střídání Clubu Brugge – přichází Storm, odchází Sobota.

81
    Druhá výměna domácího týmu, z hřiště pomalu odchází Ruiz a nastupuje Coulibaly

83
    Gedoz spadl v souboji s Jalim v šestnáctce, sudí Delferiere však ukázal pouze na roh.

86
    Další ofensivní pokus hostů skončil Gedozovým ofsajdem.

86
    Dnešní poslední změnou v sestavě bude stáhnutí Berriera a do hry vypustění Jonckheera u domácích.

87
    Ovono obdržel po diskusích s hlavním arbitrem žlutou kartu.

90
    Fernando obdržel za svůj faul dnes již druhou žlutou kartu a v dnešním utkání tak dohrál.

90+3
    Meunier poslal k zemi Jaliho a i jeho zákrok byl ohodnocen žlutou kartou.

90+4
    Přímý kop hosté zvládli srazit na roh, tomu se pak ubránili bez potíží.

90+5

Zápas mezi KV Oostende a Club Brugge KV je u konce a oba týmy dnes ze stadionu odejdou po remíze 2-2 smírně. Druhý poločas začal velmi klidným tempem, kdy v prvních patnácti minutách bylo vidět pouze pár střel. To se změnilo v 60. minutě, kdy se krásnou trefou prosadil Fernando a hru trochu ''nakopl''. V 71. minutě odpověděli na inkasovanou branku hosté, konkrétně to byl svoji druhou brankou v zápasu Engels. Tímto gólem skončila krátká převaha domácích a začali hrát opět aktivněji hosté, ale vyprodukování další branky se nezrodilo. Zápas tedy skončil 2-2 a oba týmy si do tabulky přípíšou po jednom bodě. Ode mě je to dnes vše, přeji vám krásný zbytek večera. (22:00:41)