Inter – Bergamo 2:0 (kon.) | Juventus – Cesena 3:0 (kon.) | Neapol – Palermo 3:3 (kon.)
Parma – AS Rím 1:2 (kon.) | Cagliari – Turín 1:2 (kon.) | Fiorentina – Sassuolo 0:0 (kon.)
Hellas Verona – CFC Janov 2:2 (kon.) | Sampdoria – Chievo 2:1 (kon.)
FC Parma
1:2 (0:1)
AS Rím
Streda 24.09.2014, 20:45Talianska Seria A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Príjemný večer milí futbaloví priaznivci. Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu 4.kola talianskej Serie A medzi domácou FC Parma a AS Rím.

Domácim začiatok ligy príliš nevyšiel a s 3 bodmi sú priebežne na 13. priečke. V prvom zápase podľahli vonku Cesene 1:0, následne si tri body z Parmy po divokom zápase 4:5 odviezlo AC Miláno, až sa napokon FC Parma tešila z prvého víťazstva v sezóne keď si poradila v Chieve nad domácimi 2:3.

Naopak hostia vstúpili do sezóny suverénnym spôsobom a bez straty bodu i inkasovaného gólu vedú ligovú tabuľku. Hráči AS postupne porazili Fiorentinu (2:0), Empoli (0:1) aj Cagliari (2:0).

Toto stretnutie ako aj celé kolo, môže tabuľku kompletne pomeniť a tak sa spoločne nechajme prekvapiť ako to skončí. Úvodný výkop je naplánovaný na 20:45, no ja sa Vám so zostavami prihlásim už približne polhodinu pred začiatkom zápasu.

FC Parma: Mirante – De Ceglie, Felipe, Lucarelli (C), Mendes – Mauri, Lodi, Acquah – Belfodil, Casano, Palladino
    Náhradníci: Cordaz, Iacobucci – Coda, Costa, Galloppa, Ghezzal, Gobbi, Jorquera, Rispoli, Ristovski, Santacroce, Souza

AS Rím: De Sanctis – Holebas, Yanga-Mbiwa, Manolas, Torosidis – Pjanić, Cassano, Belfodil – Gervinho, Totti (C), Ljajić
    Náhradníci: Lobont, Skorupski – Calabresi, Cole, Destro, Emanuelson, Florenzi, Maicon, Sanabria, Somma, Verde.

Hráči aj rozhodcovia dnešného stretnutia sú už na ihrisku a ja Vás pozývam sledovať náš on-line prenos!

1

1
    Prvá akcia patrila domácim, ktorým však hostia odoberajú loptu už na polovici ihriska.

2
    Totti bol faulovaní v hlavičkovom súboji na polovici ihriska a loptu tak budú mať hostia.

3
    Prvá nebezpečná akcia patrila hosťom. Center z ľavej strany sa dostal až k brankárovi Mirantovi, ktorý ho vyrazil do bezpečia, hostia sú stále pri lopte.

4
    V následnej akcii sa dostal k strele Totti! Jeho strelu však dokázali domáci zablokovať a následný pokus Holebasa končí v rukaviciach Miranteho.

6
    Prvý rohový kop budú zahrávať domáci.

6
    Lodiho center nedokázal nájsť hlavu žiadneho domáceho hráča a hosťom sa podarilo odpratať loptu do bezpečia.

8
    Po zablokovanom centri si roh vyskúšajú aj hostia.

8
    Tottimu sa nepodarilo vymyslieť nič lepšie ako pred chvíľou domácim a lopta je tak v strede ihriska.

10
    Hostia kombinujú na polovici súpera a snažia sa krátkymi prihrávkami dostať až do šestnástky, tú finálnu však pokazili a domáci už majú loptu v strede na svojich kopačkách.

11
    Parma získava priamy kop.

12
    Priamy kop zahrával Lodi. Jeho center sa podarilo hosťom odvrátiť a nebezpečenstvo je zažehnané.

13
    Ten istý hráč domácich sa dotkol lopty rukou a ponúka tak priamy kop aj pre hostí.

13
    Hostia zahrávajú na krátko.

14
    Domáci sa dopustili ďalšieho faulu na vlastnej polovici. Nasledovať bude ďalší priamy kop, ktorý však zrejme už skončí v pokutovom území Parmy.

15
    Pri nabiehaní na hlavičku sa faulu dopustil jeden z hráčov AS, lopta pre domácich.

16
    Nainggolan to teraz skúšal z diaľky, jeho pokus domáci tečovali na roh.

16
    Pri rohovej zastávke je Totti.

17
    Ani tento roh neznamenal pre domácich žiadne ohrozenie a lopta je už na polovici ihriska.

18
    Hostia pomaly preberajú iniciatívu.

20
    Hostia faulujú na vlastnej polovici, priamy kop pre Parmu.

20
    Lopta bola ďaleko od hosťujúcej brány a domáci tak zahrali na krátko.

21
    Súboj 1 na 1 na polovici AS vyšiel lepšie pre hráča hostí, tí tak môžu zakladať útočnú akciu.

22
    Rohový kop pre domácich, ktorí sa pred ním takmer dostali do šance.

23
    Roh domácich nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo a hostia budú mať po rýchlom protiútoku tak isto výhodu rohového kopu.

24
    Zblokovaný center chcel Holebas upratať do brány, jeho pokus však domáci tečovali na ďalší roh.

24
    Totti to teraz šikovne skúšal z rohu priamo na bránu. Lopta ale skončila mimo hracej plochy.

27
    AS Rím dal gól!
    Adam LJAJIĆ dostal prízemný center do šestnástky a strelou z prvej pohotovo prekonáva Miranteho!
    LJAJIć - 0:1

28
    Hostia sú nabudení gólom a okamžite podnikajú ďalšiu útočnú akciu.

29
    Pjanić fauloval na polovici ihriska a k lopte sa konečne v pokoji dostávajú domáci.

30
    Ljajić skúšal prihrávku do pokutového územia domácich, no obrancovia Parmy si s týmto pokusom hravo poradili.

31
    Z druhej strany to skúšal centrom Pjanić, jeho pokus Mirante chytil do rukavíc a okamžite zakladá protiútok domácich.

32
    Po zrazenom centri sa k rohu dostávajú domáci.

33
    Takmer sa domácim podarilo vyrovnať! To by však Mauri musel lepšie mieriť, jeho strela z hranice šestnástky mierila len do stredu šestnástky.

35
    Po zablokovanom centri Tottiho sám hráč AS rozohrá aj roh.

36
    Po rozohraní na krátko sa hosťom nepodarilo nič vymyslieť, no majú výhodu ďalšieho rohového kopu.

37
    Tento roh už vyzeral nebezpečnejšie, Gervinhovu snahu v pokutovom území v poslednej chvíli zastavili domáci obrancovia.

38
    Afriyie Acquah vidí prvú žltú kartu dnešného stretnutia.

39
    Domáci majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

40
    Lodiho priamy kop trafil iba obrancov hostí v múre, nebezpečenstvo pre rimanov je zažehnané.

42
    Na žlté karty je to už 1:1, prvý previnilec za hostí je Francesco Totti.

43
    Domáci zahrávajú na krátko.

44
    Cassanov center nebol nebezpečný a hostia sa ku koncu prvého polčasu dostávajú k lopte.

44
    Ďalší priamy kop pre Parmu po nepeknom zákroku Torosidisa.

45
    Lodiho center končí u brankára hostí, ktorý loptu bezpečne skryl do rukavíc.

45
    Hostia sa snažia ku koncu prvého polčasu ešte niečo vymyslieť, domáci dobre bránia stred poľa.

45

Skončil sa nám prvý polčas. Hostia zatiaľ potvrdzujú rolu mierneho favorita a ovládajú najmä stred poľa. Jediná väčšia príležitosť prvého polčasu sa skončila gólom, ktorý v strelil hosťujúci Ljajić.

Druhý polčas začne približne 21:48.

46

46
    Úvod druhého polčasu zatiaľ v réžii domácich, ktorí nechcú veľmi prísť o loptu a prihrávajú si ju na polovici ihriska.

46
    Ihneď po strate lopty domáci faulujú, lopta pre hostí.

47
    Lodi opäť fauluje, ďalší priamy kop pre hostí z Ríma.

48
    Domáci v prvej útočnej akcii v druhom polčase.

49
    Cassanov center pohodlne hostia odvracajú a posielajú loptu do bezpečia.

50
    Vassilios Torosidis sa už v prvom polčase dopustil nepekného zákroku. Tento krát mu to už u hlavného rozhodcu neprešlo a vidí žltú kartu.

53
    Domáci majú výhodu rohového kopu.

53
    Hostia odvracajú nebezpečentsvo no domáci ostávajú pri lopte.

56
    Parma dala gól! Paolo DE CEGLIE vyskočil zo všetkých najvyššie a jeden z mnohých centrov Lodiho sa konečne ujal.
    De CEGLIE - 1:1

57
    Striedanie v tíme FC Parma: z ihriska odchádza Palladino, prichádza Belfodil.

58
    Domáci ihneď po góle reagujú striedaním.

59
    Pjanić sa snažil vrátiť hosťom vedenie, jeho strelu však dokázali domáci hráč zablokovať.

61
    Hráči AS si uvedomujú, že ak chcú doviezť domov tri body, musia vo zvyšnej polhodine aspoň raz skórovať.

62
    Konečne to teraz hosťom vyšlo. Sériou krátkych prihrávok sa hostia dostali až do vnútra šestnástky, Totti však nedokázal skórovať pretože jeho strela končí na brvne!

64
    Hostia z Ríma teraz poriadne pridali a tlačia svojho súpera.

66
    Až teraz sa domácim podarilo dostať k lopte, na strede ihriska sa hráči Parmy snažia nazbierať cenné sekundy.

66
    Domáci nič nevymýšlali, po dlhej prihrávke sa Belfodil však ocitol v ofsajde.

67
    Gervinhovu finálnu prihrávku domáci odvracajú, škoda pre hostí, vyzeralo to nádejne.

68
    Následne to skúšal Keita. Aj jeho pokus sa podarilo domácim odvrátiť, čaká ich ťažkých 25 minút.

69
    Hosťujúci Manolas vidí od hlavného rozhodcu za svoj zákrok žltú kartu.

70
    Striedanie v tíme FC Parma: z ihriska odchádza Torosidis, prichádza Maicon.

71
    Gervinhov center domáci odvracajú na roh.

71
    Pjanićov center končí mimo ihriska.

72
    Pritvrďuje sa nám, ďalšiu žltú kartu vidí Lodi.

73
    Striedanie v tíme FC Parma: z ihriska odchádza De Ceglie, prichádza Costa.

73
    Striedanie v tíme AS Rím: z ihriska odchádza Ljajić, prichádza Florenzi.

75
    Dvojité striedanie trošku ubralo z tlaku AS, čo využívajú domáci a majú výhodu priameho kopu.

75
    Domáci to zahrali takticky na krátko a snažia sa držať loptu na svojich kopačkách.

76
    Po protiútoku na opačnej strane sa k rohu dostanú aj hostia, zahrávať bude Totti.

77
    Po centri Tottiho sa lopta dostala až k Florenzimu, ktorý strelou tesne nad zemou ohrozil Miranteho. Skvelý zákrok domáceho brankára.

79
    Aktívny Lodi hľadal vpredu Cassana, ten bol však v ofsajde.

80
    Florenzi v ďalšej šanci! Tento krát to bola tutovka. Skvelú prihrávku od Maicona si útočník hostí nedokázal spracovať najlepšie a tak ho v poslednej chvíli zastavuje jeden z domácich obrancov, obrovská škoda pre hostí.

81
    Striedanie v tíme FC Parma: z ihriska odchádza Totti, prichádza Destro.

81
    Totti sa v posledných minútach mierne vytratil a tréner hostí tak musí reagovať.

82
    Striedanie v tíme FC Parma: z ihriska odchádza Mauri, prichádza Gallopa.

84
    Blízko vedenia boli teraz aj domáci! Cassanovu strelu parádne likviduje De Sanctis.

85
    Nainggolan tvrdo fauluje svojho protihráča, pri lopte domáci.

86
    Na opačne strane odplácal Felipe, poriadne sa nám pritvrdilo.

88
    Krásna strela Miralema Pjanića do šibenice Miranteho brány! Hostia sa na konci zápasu vďaka priamemu kopu dostávajú do zaslúženého vedenia.
    PJANIć - 1:2

90
    Domáci bezradne nakopávajú loptu dopredu.

90+1
    Azda najlepší hráč domácich Lodi teraz poslal do šestnástky slabý center, s ktorým nemali hostia žiadne problémy.

90+2
    Hostia majú po faule domácich výhodu priameho kopu.

90+2
    Hráči AS sa už nemajú kam ponáhľať a akciu zahrávajú na krátko.

90+3
    Blíži sa koniec nadstaveného času (3 min).

90+4

Skončilo sa nám stretnutie 4. kola Serie A medzi Parmou a AS Rím. Domáci mali veľmi blízko k bodu, no hosťom sa vďaka priamemu kopu na konci stretnutia podarilo zvíťaziť. Treba povedať, že víťazstvo je zaslúžene, hostia mali celý čas hernú prevahu a ostávajú tak na čele ligovej tabuľky.

To je na dnes odo mňa všetko, dovidenia. (22:39:46)