Inter – Bergamo 2:0 (kon.) | Juventus – Cesena 3:0 (kon.) | Neapol – Palermo 3:3 (kon.)
Parma – AS Rím 1:2 (kon.) | Cagliari – Turín 1:2 (kon.) | Fiorentina – Sassuolo 0:0 (kon.)
Hellas Verona – CFC Janov 2:2 (kon.) | Sampdoria – Chievo 2:1 (kon.)
Inter Miláno
2:0 (1:0)
Atalanta Bergamo
Streda 24.09.2014, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro) • Talianska Seria A

Inter to zvládol. Všetky tri body zostávajú doma. Po krásnom góle Osvalda sa dostali domáci do vedenia v 29.minúte. Celý prvý polčas patril im. Atalanta ožila v druhom polčase, no ani to jej neprinieslo vytúžený vyrovnávací gól. Všetko zakončil parádnym priamym kopom Hernanes, ktorý poslal Atalantu domov naprázdno. Výsledok je to trochu síce nezaslúžený, ale kto nestrieľa góly, ten nevyhráva. To je odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:43:49)

90+3

90+3
    Handanovič sa nikam neponáhľa. Je tu konečný hvizd.

90+2
    Zappacosta vtrhol do vápna a z jeho pravej strany mieril ku vzdialenejšej tyči, bránu nakoniec vôbec netrafil.

90+1
    Hostia si ešte získali rohový kop. Ranocchia ale loptu odhlavičkoval do bezpečia.

90
    Nadstavovať sa budú 3 minúty.

88
    Inter Miláno zostáva na lopte. Atalanta už nedokáže viac než len trochu pobehovať na svojej polovici.

87
    Boakye fauloval vo frustrácii Vidića.

86
    Dnes to boli krásne góly. Atalanta sa už o nič nepokúša. Dvojgólový náskok už nedokáže dohnať.

85
    Oslava gólu taktiež nebola na nespomenutie. Hernanes predviedol pekný vzdušný kotrmelec.
    HERNANES - 2:0

85
    Inter dal gól!
    HERNANES to na dnes zariadil! Krásnou strelou z priameho kopu nedal najmenšiu šancu Sportiello. Ten sa aj snažil vyraziť strelu, no tá už dávno vymietla pavučinu v pravom rohu.

83
    Osvaldo získava pre svoj tím priamy kop v atraktívnej vzdialenosti a to na hranici šestnástky po faule od Carmonu.

81
    Dodov center napálil šikovný obranca do hráča Milána. Získal tak vhadzovanie pre svoj tím.

80
    Posledná desaťminútovka. Atalanta už vsádza všetko. Ak nedokáže v najbližších minútach skórovať, domov si nezoberie ani bod.

79
    Hernanes mohol ukončiť trápenie oboch tímov. Strela letela len meter nad hornou tyčou svätyne Sportiella.

78
    Richmond Boakye sa ocitol v ofsajde. V hre nemôže pokračovať.

77
    V šestnástke sa pošmykol M'Vila. Keby dokázal stáť na dvoch, mal by ideálnu šancu na vyrovnanie. V šestnástke bol sám.

76
    Pekný center mohol využiť Jonathan. Kiežby strelu umiestnil lepšie.

75
    Držanie lopty 44% – 56%.

74
    Inter konečne získal loptu. Hru tým spomalil, lebo ponáhľať sa nemá kam, jedinou jeho starosťou je neinkasovať.

73
    Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Palacio, prichádza M'Vila.

72
    Mateo Kovacic za nerozvážny faul vidí žltú kartu od hlavného rozhodcu.

71
    Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Bianchi, prichádza Denis.

70
    Posledná dvadsaťminútovka je pred nami. Inter sa v nej bude pokúšať si udržať svoj náskok.

69
    Inter zaskočený – rola Atalanty v prvom polčase. Favoritom sú domáci, no posledných 15 minút patrí hosťom. Dokážu to využiť a premeniť na gól?

68
    Jeden z hráčov hostí vyslal pekný center na zadnú tyč. Tam bol pripravený Estigarribia a jemu chýbali doslova centimetre aby usmernil strelu medzi tri tyče.

67
    Atalanta stále vo väčšinovom držaní. S vytváraním šancí to je už ale horšie.

66
    Boakye zostrelil Medela k zemi. Hlavný brankár píska, no kartu neudeľuje.

65
    Prvý dotyk s loptou a Hernanes už poslal hneď peknú strelu na Sportiella. Nemala veľkú intenzitu a brankárovi nenarobila veľké problémy.

64
    Striedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Guarin, prichádza Hernanes.

63
    Handanovič sa vydal do vzduchu a loptu posiela ďaleko do bezpečia.

62
    Ku lopte sa dostal Gomez, jeho strela bola zblokovaná na ďalší roh, tentokrát z ľavej strany.

61
    Roh získal Bergamo. Zahrávať bude Cigerini.

60
    Inter sa musí v týchto minútach zamerať na svoju defenzívu. Ak nechce prísť o svoje vedenie, musí predvádzať obranu z prvého polčasu.

59
    Handanovič teraz predviedol dôležitý zákrok. Z dvadsiatich piatich metrov poslal dobrú strelu Gomez. Strela trochu zaplávala, no domáci brankár drží čistý štít.

58
    Center z ľavej strany nenašiel nikoho z hráčov Atalanty. Domáci budú vykopávať.

56
    Prvé minúty značia lepšiu aktivitu hostí. Viac sa hre otvárajú. To pochopiteľne otvára priestor pre brejky domácim.

55
    Yohan Benalouane si vyskočil do vzduchu a už sa pripravoval ku usmerneniu lopty do brány. Pred tým ale ešte stihol zaskočiť Handanovič a loptu vyboxoval do bezpečia.

54
    Na druhej strane získavajú rohový kop hostia.

53
    Palacio vybojoval loptu, v hre sa pokračovalo aj po faule na spomínaného hráča. Palacio vstal a nabiehal si do šestnástky na skvelú prihrávku od Medela. Palacio nastrelil ľavú tyč!

52
    Rolando Bianchi v ofsajde a bočný rozhodca je nútený prvýkrát zdvihnúť svoju zástavku.

51
    V skutočnosti sa jednalo o dvojstriedanie. Moralez prenechal miesto Boakyovi.

50
    Prvé striedanie hostí prišlo v 50.minúte. Gomez nahradil nevýrazného D'Alessandra.

49
    Strelu z diaľky vyslal tvrdú strelu spoza šestnástky. Tá letela pár metrov od ľavej tyče.

48
    Hlavičkoval Palacio, lopta letela na dobre postaveného Sportiella, ktorý chytá bez najmenších problémov.

47
    Kovacic bol faulovaný a získava pre svoj tím prvý priamy kop v druhom polčase.

46
    Žiaden z trénerov sa nerozhodol počas prestávky. Bude zaujímavé sledovať ako sa Atalanta popasuje s úvodnými minútami a či bude schopná reagovať na tento stav.

46

Druhý polčas sa začne približne o 21:50.

Skóre po prvom polčase je 1:0. Spočiatku to bolo vyrovnané, s postupom času získavali prevahu domáci hráči. Získali viac šancí. Jednu z najväčších mal Vidić, no proti bola bránková konštrukcia. Domáci získali v 29.minúte, ktorú krásne chytil brankár Sportiello. Spasiteľom sa stal v závere Osvaldo, ktorý nožničkami krásne prekonal brankára Bergama. Atalanta nevládala držať krok a nedokázala si už ani vytvárať šance. Uvidíme, ako sa to zmení po prestávke.

45+3

45+3
    Gól nepadol, nič hostia nevymysleli a hlavný rozhodca píska koniec prvého polčasu.

45+2
    Domáci obrancovia loptu bezpečne odpratali, no len ku hosťom pred šestnástkou.

45+1
    Cigerini má loptu. Centroval na Bianchiho. Získal aspoň roh.

45
    Nadstavujú sa tri minúty.

44
    Inter stále na útočnej polovici. Snažia sa hosťov pochovať ešte pred prestávkou.

43
    Dodo pekne spracoval loptu, jeho strela spoza hranice šestnástky už nebola taká pekná a skončila na tribúne.

42
    Inter v kľude kombinuje, bez problémov sa dostáva dopredu. Atalanta nevie čo má robiť, všetko je zle.

41
    Rodrigo Palacio skúšal nájsť spoluhráča vo vápne, no tam bola pripravená pozorná defenzíva.

40
    Päť minút do konca prvého polčasu. Inter Miláno vedie po góle Osvalda. Naďalej drží loptu a Atalanta si bude musieť premyslieť svoju hru počas prestávky.
    Pablo OSVALDO - 1:0

38
    PABLO OSVALDO, nový hráč na ihrisku, otvára svojim volejom skóre dnešného zápasu. Lopta prišla, Osvaldo sa uvoľnil, lopta letela, skóre sa menilo.

37
    Inter má šancu na skórovanie po priamom kope.

37
    Žltú kartu dostáva Carmon (Atalanta Bergamo).

36
    Domáci si žiadajú penaltu po avizovanej ruke jedného z hráčov hostí. Hlavný rozhodca ale už jednu prisúdil v tomto polčase a ďalšia sa nekoná.

35
    Zappacosta zneškodnil strelu Kovacica, aj za cenu rohového kopu.

34
    Držanie lopty je pomerne vyrovnané: 47% – 53%, aj keď v posledných minútach je jasne lepším mužstvom Miláno.

33
    Fredy Guarin si vyskúšal strelu z poriadnej diaľky. Brankár hostí prišiel neskoro a chýbali len centimetre aby sa lopta zapadla ku pravej tyči.

32
    Ani Guarínov center nezmení skóre dnešného zápasu. Jeden z obrancov bezpečne odhlavičkoval.

31
    D'Alessandro fauloval beka Jonathana. Priamy kop pre Miláno z pravej strany. Exekútorom bude Guarín.

30
    Atalanta sa dostala na pár minút na útočnú polovicu, veľa toho nevymyslela a na lopte sú opäť domáci.

29
    Sportiello chytá báječným zákrokom! Ani Rodrigo Palacio zatiaľ nemení stav stretnutia. Strela bola dobrá, pekne umiestnená, no mladý brankár hostí vytiahol naozaj skvelý zákrok a stav zostáva 0:0.

28
    Žltú kartu dostáva Benalouane (Atalanta Bergamo).

27
    Ešte pred dosiahnutím lopty do šestnástky prišiel faul Benalouaneho. Vidí žltú kartu a je tu penalta pre domácich!

26
    Osvaldov prvý dotyk s loptou skončil faulom Carmonu, ktorý je "odmenený" prvou žltou kartou. Domáci majú ďalší priamy kop

25
    V 25.minúte prichádza ku nútenému striedaniu. Zraneného Icardiho nahradil Osvaldo.

24
    Hostia roh nevyužili. Práve naopak, rýchly brejk vyvinuli domáci hráči. Do prečíslenia sa dostali na čele s Nerazzurim. Z hranice šestnástky vypálil Kovacic. Jeho strela skončila na ochrannej sieti, avšak veľa jej nechýbalo.

23
    Atalanta získala ďalší roh. Tentokrát sa bude zahrávať z ľavej strany.

22
    Guarin si pomohol pri spracovaní lopty rukou a hlavný rozhodca to nenechal bez povšimnutia. Loptu domácim odoberá.

21
    Hra je vyrovnaná, oba tímy hrajú rýchlo smerom vpred. Už tomu chýbajú len góly.

20
    Cigarini preveril z veľkej ďiaľky Handanoviča. Jemu to žiadne problémy nenarobilo.

18
    Na trávniku sa ocitli aj nosítka, ale tie neboli potrebné. Domáci hráč to ako správny muž rozbehá.

17
    Icardi teraz zle došliapol a aj on potrebuje ošestrenie.

16
    Aj v 16.minúte mali domáci veľkú šancu na zmenu skóre. Palacio sa dostal ku skvelej prihrávka medzi obranu od Icardiho. Vystrelil, no skvelým zákrokom sa pýšil brankár Bergama a drží svoj tím naďalej v hre.

15
    Ďalšia obrovská šanca. Po odprataní lopty hosťujúcim obrancom získal priestor na hlavičku voľný Vidić a poslal loptu do žrde!

14
    Veľká šanca na prvý gól prišla po centre Doda. Na zadnej tyči bol Palacio, no loptu nedokázal trafiť. Domáci získali aspoň roh.

13
    Po malom ošetrení je Ranocchia opäť na nohách a v hre sa pokračuje.

11
    Center dopadol na hlavu Ranocchiu. Atalantský brankár Sportiello vybehol a vo vzduchu zrazil talianskeho obrancu. Ten potrebuje ošetriť.

10
    Prvá desať minútovka je za nami. Inter bude mať ďalšiu šancu z ďalšieho ďalekého priameho kopu.

9
    Kovacic sa pri vracaní naspäť dopustil pred zrakom hlavného rozhodcu faulu na Moraleza. Faul bol odpískaný, karta zatiaľ zostáva vo vrecku.

8
    Ku strele sa na hranici šestnástky z nábehu odvážil Medel. Jeho strela mala skvelé parametre. Chýbali jej len pár centimetrov od hornej tyči.

7
    Spomínaný hráč vyslal tvrdú strelu smerom priamo na bránu. Carmona odvracia na prvý roh pre domácich.

6
    Inter Miláno získalo priamy kop zo vzdialenosti tridsiatich metrov. Rozohrávať bude Guarin.

5
    Z rohu hostia veľa nevyťažili. Pri lopte zostali a pokúšali sa všemožne dostať do vápna. Najprv Moralezov center odkopol Vidić a strela Cigariniho letela pár metrov nad bránou.

4
    Z pravej strany prišiel center od Estigarribiu. Hostia získavajú prvý rohový kop zápasu.

3
    Futbalisty Atalanty kombinovali na pravej strane. Zappacosta sa dostal s loptou do autu a loptu získavajú opäť domáci.

2
    Duel začal. Inter v tmavo-modrej kombinácii, útočiť bude z ľava doprava a hostia v bielych dresoch.

1

Inter Miláno: Handanovič – Ranocchia, Vidić, Jesus – Jonathan, Medel, Kovačić, Dodô – Palacio, Guarín, Icardi.
    Náhradníci: Carrizo – Andreolli, Campagnaro, Mbaye, D'Ambrosio, Nagatomo, Kuzmanović, Obi, Krhin, Hernanes, M'Vila, Osvaldo.

Atalanta Bergamo: Sportiello – Zappacosta, Benalouane, Cherubin, Dramé – Estigarribia, Carmona, Cigarini, Moralez – D'Alessandro, Bianchi.
    Náhradníci: Avramov – Del Grosso, Scaloni, Bellini, Biava, Migliaccio, Baselli, Molina, Raimondi, Gómez, Denis, Boakye.

Rozhodca: Gervasoni – Preti, Passeri – Cariolato.

Stávkové kancelárie favorizujú Milánčanov. Pre Atalantu hovorí lepšia vzájomná štatistika. Vo futbale je ale všetko možné. Sledujte spolu s nami a o nič dôležité neprídete!

Z posledných piatich vzájomných zápasoch sa až trikrát radovala Atalanta a dvakrát sa zrodila remíza. Interu to s týmto tímom nejako nejde. Snáď pomôže Mateo Kovačič, ktorý má skvelú formu: 5 zápasov – 5 gólov, 2 asistencie.

Atalanta Bergamo – 9.miesto, 4 body
    Len bod menej ako Inter, no až deviate miesto. Ako vravím, v týchto skorých fázach nemôžeme nič predčasne určovať. Jedinú výhru si zabezpečili v Cagliari – 1:2. V prvom kole bezgólovo remizovali s Veronou a v poslednom prehrali s Fiorentinou 0:1.

Inter Miláno – 6.miesto, 5 bodov
    Jedna výhra, dve remízy – to je doterajšia bilancia Intera. V prvom zápase remizovali s Turínom 0:0, potom prišla na domácom štadióne prvá výhra a hneď vysoká – 7:0 nad Sassuolom. V poslednom kole prišlo zaváhanie na pôde Palerma, kde sa zrodila len remíza 1:1.

Talianska Seria A pokračuje svojim štvrtým kolom už v stredu. Na slávnom štadióne Stadio Giuseppe Meazza privíta Inter Miláno tím z blízkeho mesta taktiež na severe Talianska Atalantu Bergamo. V Taliansku sa v podstate jedná o skorý začiatok. V tejto fáze ešte nemôžeme vedieť veľa o forme tímov, no určite môžeme vedieť ciele na túto sezónu, ktoré klub z Milána nemôže mať nízko.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.