Poruba – Slavia 25:24 (kon.) | Veselí n/M – Tatran Prešov 28:23 (kon.) | Partizánske – Michalovce 18:29 (kon.)
Šaľa – Olomouc 23:20 (kon.)
HK Slovan Duslo Šaľa
23:20 (10:8)
DHK Zora Olomouc
cz Sobota 20.09.2014, 18:00Hádzanárska interliga ženy

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi HL Slovan Duslo Šaľa a DHK Zora Olomouc, a to výsledkom 23:20. S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok sobotňajšieho večera. Dnešným stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:35:49)

60
    Konec zápasu. (23:20)

59:38
    Dostálová pridáva pravdepodobne posledný presný zásah v zápase. (23:20) (23:20)

59:16
    Na tento gól však rýchlo odpovedala Klučková. (23:20) (23:20)

58:49
    Salašová však ešte znížila. (22:20) (22:20)

58:22
    Zdá sa, že je rozhodnuté. 22. gól domácich strieľa Kertészová. (22:19) (22:19)

57:35
    Oddychový čas pre domácich. (21:19) (21:19)

56:29
    Severová vracia Olomouc do hry, dočkáme sa ešte vyrovnania? (21:19) (21:19)

56:08
    Oddychový čas pre hostí. (21:18) (21:18)

54:19
    Réka Bíziková sa však odradiť nenechala. (21:18) (21:18)

54:06
    Na druhej strane úspešnou strelkyňou Salašová. (20:18) (20:18)

52:38
    Réka Bíziková pridáva ďalší gól, skóre sa nakláňa čoraz väčšmi na stranu domáceho celku. (20:17) (20:17)

51:04
    Kertészová posiela Šaľu do vedenia o dva góly. (19:17) (19:17)

50:27
    Napomínaný aj člen realizačného tímu Olomouca, Korytár. (18:17) (18:17)

49:32
    Oddychový čas pre domácich. (18:17) (18:17)

48:52
    Presadzuje sa však aj Berová, opäť je vedenie Dusla len jednogólové. (18:17) (18:17)

47:31
    Ihrisko teraz patrí dvojici Kertészová – Dostálová. Druhá menovaná pridáva ďalší presný zásah do siete Šale. (18:16) (18:16)

45:50
    Kertészová však rýchlo odpovedá. (18:15) (17:15)

45:27
    Ten Olomoucu zjavne pomohol. Po jeho skončení sa totiž presadila Dostálová. (17:15) (17:15)

45:16
    Oddychový čas pre hostí. (17:14) (16:14)

44:47
    Blehová o minútu neskôr pridáva ďalší gól do siete Olomouca. (17:14) (16:14)

43:47
    Kertészová potvrdzuje vzchopenie sa domácich hráčok. Tie sa po dlhej dobe opäť dostávajú do dvojgólového vedenia. (16:14) (16:14)

41:45
    Reakcia Trochtovej na seba nenechala dlho čakať a Šaľa opäť vedie. (15:14) (15:14)

41:20
    Salčaková opäť vyrovnáva. (14:14) (14:14)

40:25
    Na druhej strane vylúčená Berová (OLO). (14:13) (13:13)

39:28
    Jej spoluhráčka Klučková (SAL) však na dve minúty opustí hraciu plochu. (14:13) (13:13)

38:48
    Kertészová v rovnakej minúte ešte stihla prinavrátiť vedenie Šali. (14:13) (13:13)

38:11
    A je vyrovnané! Postarala sa o to Salčaková. (13:13) (13:13)

37:01
    Chrenková znižuje na 13:12. (13:12) (13:12)

35:50
    Réka Bíziková pridáva dôležitý gól Šale. (13:11) (13:11)

35:33
    Kubáčková (OLO) si odpyká dvojminútový trest. (12:11) (12:11)

34:09
    Tentokrát znížila Dostálová. (12:11) (12:11)

33:15
    Kertészová však "sedmičku" premenila. (12:10) (12:10)

32:09
    Ďalší presný zásah Berovej znamená vedenie Šale už len o jeden gól. (11:10) (11:10)

31:16
    V zápätí však rýchla odpoveď Berovej. (11:9) (11:9)

30:57
    Trochtová sa presadila okamžite po začiatku druhého polčasu. (11:8) (11:8)

31
    Začal druhý poločas. (10:8)

Máme za sebou prvý polčas stretnutia, v ktorom boli úspešnejšie domáce hráčky. Tie idú na prestávku za stavu 10:8 s dvojgólovým vedením.

30
    První poločas skončil. (10:8)

29:05
    Na druhej strane úspešnou strelkyňou Salčaková. (10:8) (10:8)

27:53
    Tento stav však dlho neplatil. Dnes aktívna Kertészová sa totiž opäť presadzuje. (10:7) (10:7)

26:42
    Chrenková pomáha Olomoucu ďalším presným zásahom. (9:7) (9:7)

25:48
    Tulipánová však prinavrátila vedenie o tri góly na stranu domáceho celku. (9:6) (9:6)

25:17
    Chrenková znižuje stav stretnutia na 8:6. (8:6) (8:6)

21:54
    Na druhej strane vylúčená Salčková (OLO). (8:5) (8:5)

20:16
    Chrenková následný 7-metrový hod nepremenila. (8:5) (8:5)

20:16
    Na dve minúty ihrisko opustí Klučková (SAL). (8:5) (8:5)

19:46
    Oddychový čas pre hostí. (8:5) (8:5)

19:37
    Kertészová pridáva ďalší presný zásah, domáce idú do trojgólového vedenia. (8:5) (8:5)

17:06
    Klučková opäť upravuje na rozdiel dvoch gólov. (7:5) (7:5)

16:26
    Salašová však znižuje. (6:5) (6:5)

16:17
    Za hostí napomínaná Salašová. (6:4) (6:4)

15:40
    Ružičková (OLO) vylúčená na 2 minúty. (6:4) (6:4)

15:29
    A zásluhou Kertészovej sa náskok domácich zvyšuje o ďalší presný zásah. (6:4) (6:4)

14:41
    Kertészová prinavracia svojim spoluhráčkam jednogólové vedenie. (5:4) (5:4)

14:26
    Na druhej strane napomínaná aj Hvostaľová. (4:4) (4:4)

11:29
    Pócsíková je napomínaná žltou kartou. (4:4) (4:4)

11:23
    A Chrenková následne vyrovnáva. (4:4) (4:4)

10:50
    Kubáčková pridáva svoj druhý presný zásah v stretnutí. (4:3) (4:3)

10:21
    Kertészová zvyšuje už na rozdiel dvoch gólov. (4:2) (4:2)

9:24
    Bóglarka Bíziková je ďalšou napomínanou hráčkou na strane domáceho celku. (3:2) (3:2)

8:41
    Strelecký účet si otvorila aj Réka Bíziková. (3:2) (3:2)

8:06
    Kubáčková rýchlo vyrovnáva. (2:2) (2:2)

7:34
    Domáce idú opäť do vedenia, postarala sa o to Pócsíková. (2:1) (1:1)

4:31
    Strelkyňa 1. gólu zápasu, Trochtová, bola následne kartovo napomínaná. (1:1) (1:1)

4:27
    Severovej sa však tento stav nepáčil, a tak vyrovnáva. (1:1) (1:1)

2:01
    Domáce hráčky idú do vedenia, a to zásluhou Trochtovej. (1:0) (1:0)

0:55
    V 1. minúte bola napomínanou hráčkou Severová. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

-20

HK Slovan Duslo Šaľa: Grandtnerová – Bujnochová, Trochtová, Rácková, Klučková, Bíziková R., Kertészová, Pócsíková, Perczeová, Haládiková, Demajová, Tulipánová, Bíziková B., Blehová, Kvasnicová, Ladicsová

DHK Zora Olomouc: Ružičková – Sovová, Hvostaľová, Berová, Salčaková, Dederlová, Dostálová, Severová, Rašková, Kubáčková. Salašová, Salčaková, Ždánská, Gebre, Chrenková.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri prvom kole medzinárodnej česlo-slovenskej hádzanárskej súťaže žien. V rámci neho je na pláne aj duel Šale a Olomouca.

WHIL je česko-slovenská prestížna súťaž, v ktorej vystupuje 12 hádzanárskych ženských tímov. Päť z nich je zo Slovenska – Šaľa, Michalovce, Senec, Partizánske a najnovšie aj Prešov. Ročník 2014/2015 je už trinástym v histórii. Prvenstvo v ňom bude chcieť obhájiť aktuálny šampión nie len tejto súťaže, ale aj Slovenska IUVENTA Michalovce. V Česku sa najvyššie priečky pokúsi zaútočiť aktuálny majster Českej republiky DHK Baník Most.

V dlhodobej základnej časti sa stretnú tímy systémom každý s každým doma – vonku a dovedna v 22 kolách odohrajú všetky kluby po 22 zápasov. Po jej skončení nasleduje vyraďovacia časť. Do národného play-off na Slovensku i v Česku postúpia štyri najlepšie tímy, ktoré utvoria semifinálové dvojice (1. – 4., 2. – 3.). Semifinále, finále a o 3. miesto sa hrá na tri víťazné stretnutia na Slovensku (prvé dve a prípadne piate u lepšie umiestneného družstva po základnej časti) a na dve v Česku. V ČR sa družstvá na 5. – 7. mieste po dlhodobej časti ešte stretnú systémom každý s každým doma – vonku a budú bojovať o udržanie, pričom za umiestnenie po 22. kole získajú bonifikáciu 3 – 1 – 0. Z tímov SR nezostúpi nikto a v ďalšej sezóne by k nim mohol pribudnúť víťaz I. ligy žien, ak prejaví záujem. Nový slovenský majster bude známy najneskôr 27. mája 2015, český šampión počas víkendu 23. – 24. 5. (zdroj: web.slovakhandball.sk)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.