Polska U-21 – Slovensko U21 3:2 (kon.) | Česko U21 – Maďarsko U21 2:3 (kon.) | Česko – Maďarsko 5:3 (kon.)
Poľsko – Slovensko 4:7 (kon.)
Poľsko
4:7 (2:3)
Slovensko
cz Utorok 16.09.2014, 18:20 • Městská hala Vodova • Turnaj čtyř zemí

To je ode mě z druhého hracího dne Turnaje čtyř zemí vše. Zítra nás čeká vyvrcholení třídenního zápolení, tak si to nenechte ujít. Přeji hezký zbytek večera. (20:08:21)

Jako noc a den, tak by se daly zhodnotit oba poločasy. Zatímco první půle byla neskutečně upracovaná a ubojovaná, ve druhém dějství to byla slast pro oko futsalového fanouška. Slovensko nakonec bylo v šílené přestřelce úspěšnější a porazilo Poláky 7:4. Na vítězství svěřenců trenéra Angula se čtyřmi přesnými zásahy podílel Martin Doša.

40
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Definitivní podobu skóre dává Martin DOŠA, který sebral míč protihráči a sám proti prázdné brance neměl problém přidat svůj čtvrtý gól v zápase.

39
    Mičuda čelí další kanonádě, střely Budniaka a Sobalczyka přečkal v klidu.

39
    Nástřel Smialkowského se zastavil o nohy bránících hráčů, kteří následně posílají míč do zámezí.

38
    Slovenský tým už hraje také o čas, který se snaží šetřit, jak se jen dá.

37
    Odpovědět mohl při power play Polska Smialkowski, na Mičudu si ale nepřišel.

37
    Brankové hody zdaleka nekončí! Martin Doša nezpanikařil a před Nawratem si všiml volného Adriána FILANA, jenž vrací Slovákům půdu pod nohama.

37
    Důraznější hru a přístup k prithráčům si Poláci mohou dovolit. Nyní to ale přehnali. Stav akum. faulů 2:5.

Slovenská lavička reaguje na vývoj oddychovým časem.

36
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Poláci se dočkali zaslouženého gólu. Nabídku před bránu od Michala Kubika neodmítl Marcin MIKOLAJEWICZ a snížil na rozdíl jediné trefy.

35
    Slovákům se teď daří kouskovat hru a rozdrobit tak polský tlak.

34
    Bombu Poplawského vytěsnil Mičuda konečky prstů nad.

34
    Marušinec fauloval Marciniaka a ještě se při tom sám zranil. Slovensko má problém, dosáhlo pěti akumulovaných faulů! Stav akum. faulů 1:5.

34
    Poláci se snaží, je na nich vidět touha, ale občas chybí i kousek štěstí. Třeba když Solecki nepropálil clonící blok obránců.

33
    Solecki měl trochu místa a i hned pálil, brankář Slováků byl na svém místě připraven.

32
    Jenže u míče se Slováci moc dlouho "neohřáli", rozehrávka rohového kopu končí v autu.

32
    Bojovnost Filana se vyplatila, vybojoval roh.

31
    Mičuda vypomohl svým obrancům, když hbitě vyběhl proti pronikajícímu Wojciechowskému.

31
    Skvělá, strhující druhá půle pokračuje! Polsko nepolevuje v tlaku, Slovensko čeká na chybu a případný brejk.

30
    Standardní situaci sehráli Poláci ukázkově. Dominik Smialkowski neomylně našel ve vyložené pozici Pawla BUDNIAKA a už je rozdíl ve skóre opět jen dvougólový.

30
    Slováci přitvrdili a po výhodě si připsali ještě jeden nedovolený zákrok. Stav akum. faulů 1:4.

29
    Fantastická akce na jeden dotek stála u zrodu pátého slovenského gólu. Mičuda milimetrovým výhozem našel Sama Marušince, který z první oslovil na druhé straně nabíhajícího Patrika ZAŤOVIČE a ten bez potíží trefil odkrytou část brány.

28
    Zahanbit se nenechal ani jeho kolega na opačné straně palubovky, když padl pod nohy nehlídanému útočníkovi.

28
    Tomáš Mičuda v bráně Slováků čaruje! Krásnou ránu Sobalczyka mířící do šibenice vytáhl robinzonádou nad.

27
    Snížení je vskutku na spadnutí! Smialkowski byl hodně blízko, ale Mičuda nějak balón vytěsnil mimo tři tyče.

27
    Druhá půle je úplně o něčem jiném, než ta první. Hra má obrovské tempo. Polsko se tlačí za snížením skóre.

26
    O pár vteřin později však i Mičuda mohl jen přihlížet, kam se snese další dělovka polského snajpra. Snad ještě teď se třepe brána po ráně do tyče!

26
    Kubik nabil ostrostřelci Poplawskému, Mičuda se musí činit.

25
    Poplawski se s jedním ze svých spoluhráčů řítil do přečíslení, ale celou akci zazdil mizernou přihrávkou.

25
    Svěřenci trenéra Bucciola dobře kombinují. Pohlednou ránou se prezentoval Kubik, Mičuda jeho pokus vyrazil.

25
    Mikulišin zbytečně na půlce hřiště podkopl Poplawského. Stav akum. faulů 1:2.

24
    Poláci uzamkli soupeře před jeho brankovištěm a počkali si na svou šanci, kterou chtěl využít Budniak, ale nezacílil mezi tři tyče.

23
    Krásná akce Slováků má i sladkou tečku v podobě prvního gólu ze hry tohoto celku. Samo Marušinec poslal nádherný míč před bránu, kde si jej našel Adrián FILAN a dotlačil jej do sítě.

22
    A nepoučili se zřejmě ani borci ze Slovenska. Stav akum. faulů 1:1.

22
    Poláci pokračují v trendu z úvodního poločasu. Fauloval Kielpinski. Stav akum. faulů 1:0.

21
    Nabídka Sobalczyka se stala snadným soustem pro Mičudu, který do druhé půle nahradil Obermana.

21
    Druhé dějství zahájili s míčem na sálovkách reprezentanti Slovenska, moc si ho ale nehýčkali.

21

Je za námi rozpačitá úvodní dvacetiminutovka. Mnoho futsalové krásy zatím zápas nenabídl, přesto jsme viděli hned pět branek. Nutno však rychle dodat, že hned čtyři padly z desetimetrových kopů a jediná ze hry. Slovensko bylo, co se týče nedovolených zákroků, o chlup disciplinovanější, a proto se pyšní poločasovým vedením 3:2.

20
    O vzrušení se postaral Jurczak, jehož tečovaná rána však byla až příliš slabá.

20
    První půle už se dohrává v poklidu.

19
    Klukovinu si neodpustil Marek Mikulišin, když zakopl míč před protihráčem po odpískání do autu a po právu byl jeho počin oceněn kartou žluté barvy.

18
    Je to takřka k nevíře, ale dočkali jsme se také gólu ze hry! Postaral se o to Michal MARCINIAK, jenž zužitkoval dokonalý pas svého jmenovce Wojciechowského.

17
    Marciniak vybojoval balón v souboji se Zorádem, jenže únik po levé straně postrádal jen přesnější zakončení.

17
    Kubik poslal křížný pas na Mikolajewicze, avšak ten měl k míči až příliš daleko.

16
    Hodně netradiční hattrick je na světě. Martin DOŠA třikrát kopal desetimetrový kop a třikrát mohl zvednout ruce nad hlavu.

16
    A Doša bude mít po nedovoleném zákroku Poplawského šanci na hattrick!

16
    Minelu Doši mohl ztrestat Marek, ale nemířil přesně.

15
    Obě mužstva jsou opatrná, což je pochopitelné. Hrozba ztráty a následného faulu tu bude až do konce poločasu.

Oddychový čas si bere v tomto případě trenér Slovenska Marcos Angulo.

14
    Ani kapitán Polska se nezmýlil. Artur POPLAWSKI se trefil těsně nad nohu gólmana Obermana.

14
    A první desítku budou kopat po provinění Slováků i hráči Polska!

14
    Na značku desetimetrového kopu si balón opět postavil Martin DOŠA a přesnou ránou k tyči dává svůj druhý gól v zápase.

14
    Mikulišin se rychlou kličkou zbavil obránce a ten ho následně srazil k zemi. Čeká nás další desítka v podání slovenského týmu!

13
    Skrytá střela Budniaka málem zaskočila Obermana, ale na poslední chvíli se gólman Slovenska srovnal.

13
    Poláci trpělivě kombinovali, čekali na svou šanci, až se otevře nějaká skulinka v obraně soupeře, ale čekání to bylo marné.

Lavička Polska v čele s koučem Bucciolem si vyžádala oddychový čas.

12
    Poláci mohli srovnat, ale Kubik byl příliš blízko vyběhnuvšímu Obermanovi, který útočníka vytlačil až do autu.

11
    Když to nejde ze hry, třeba to půjde aspoň z desítek. Míč si postavil Martin DOŠA, a přestože si Nawrat sáhl na míč, zabránit gólu nedokázal.

11
    V 11. minutě se dočkáme prvního desetimetrového kopu. Výhodu budou mít Slováci...

11
    Po pěkném signálu z rohového kopu zakončoval sřelou z první Egon Zorád. Nawrat si připsal slušný zákrok.

11
    Zmatky před slovenskou bránou řeší a uklidňuje gólman Oberman.

10
    Chvíli na to pálil z velké dálky Poplawski, ani on netrefil zařízení.

10
    Průnikem po pravém křídle k tomu dal náznak Solecki. Střela sice skončila v síti, ale za slovenskou bránou.

9
    Zápas postrádá tempo i atmosféru. Nezbývá než doufat, že se obraz hry změní.

8
    Aby si týmy neměly co závidět, už je na fauly srovnáno 5:5. Každý další nedovolený zákrok bude potrestán desítkou!

8
    Slovensko se dopouští zbytečného útočného faulu při napadání a je to už jeho pátý faul. Stav akum. faulů 4:5.

8
    Podobně prověřil pozornost gólmana na opačné straně také Wojciechowski.

7
    Slováci na to jdou správně, častějí se snaží o zakončení. Martin Hudek donutil Nawrata ke hbitému zákroku nohou.

7
    Tak snad první vlaštovkou bude dobrá střela Zaťoviče. Nawrat ránu kontroloval pohledem.

6
    Futsalovou krásu opravdu zatím hledáme marně. Na konci šesté minuty jsme svědky už osmého faulu! Stav akum. faulů 4:4.

6
    Pro diváky je to zatím opravdu hodně náročné na sledování. Zdráhal podkopl Budniaka. Stav akum. faulů 3:4.

5
    Michal Marek by si měl dávat pozor, protože už má žlutou kartu. Nicméně fauluje i nadále. Stav akum. faulů 3:3.

4
    Dominik Solecki nastřeloval balón před slovenskou bránu, nikoho ze svých spoluhráčů ovšem nenašel.

4
    Rozhodčí se snaží umravnit hráče první žlutou kartou, kterou vidí Michal Marek. Stav akum. faulů 2:3.

4
    A bojovný, upracovaný zápas pokračuje v zaběhlém trendu, kdy se kupí nedovolené zákroky. Stav akum. faulů 1:3.

3
    Solecki si před vlastním brankovištěm zahrával, ale prošlo mu to, protože Mikulišin fauloval. Stav akum. faulů 0:2.

3
    Smialkowski doběhl zdánlivě ztracený míč, ale ve finále si jej sám posunul do zámezí.

2
    O kombinaci se pokusili nesměle i Slováci. Mikulišin nahrál Došovi na paty.

1
    Mikolajewicz to zkusil středem, ale cestu mu hned v zárodku přeťal nedovoleným zákrokem Marušinec. Stav akum. faulů 0:1.

1
    Hned první akce Poláků byla hodně nebezpečná, když se do zakončení tlačil Wojciechowski, jehož rána zblokoval Višváder.

1
    Úvodní rozehrávku dnešního závěrečného klání měla reprezentace Polska.

1

Mužstva v dopovodu rozhodčích přicházejí na hrací plochu. Čekáme na státní hymny a po nich už můžeme jít na věc.

Polsko: Nawrat (Dworzecki) – Budniak, Jurczak, Kubik, Kielpinski, Smialkowski, Marciniak, Sobalczyk, Marek, Poplawski, Mikolajewicz, Wojciechowski, Solecki.

Slovensko: Oberman (Mičuda) – Mikulišin, Zorád, Marušinec, Zdráhal, Filan, Doša, Maričák, Hudek, Višváder, Krivočenko, Beliš, Zaťovič.

Rozhodčí: Henych, Honěk.

Program turnaje se dnes oproti předpokladům natáhl více, než se čekalo. Střetnutí tak začne zhruba s dvacetiminutovým zpožděním. Výkop by tedy měl nastat v 18:20.

Loňský vzájemný zápas

V minulém roce spolu tito soupeři sehráli velmi vyrovnané utkání, což dokládá i bezbrankový první poločas. Do druhé dvacetiminutovky však vstoupili lépe Slováci a třemi góly rozhodli o své výhře nad Polskem 3:0.

SLOVENSKO

Slovensko určitě mělo přes noc o čem přemýšlet. Úvodní vystoupení na turnaji si hráči a především trenéři určitě představovali jinak. Debakl s Maďarskem 0:6 hovoří sám za sebe. Nechme se překvapit, jaké stopy tato vysoká porážka na Slovácích zanechá.

POLSKO

Poláci vstoupí do zápasu v pozici favorita, což ostatně odrážejí i kurzy sázkových kanceláří, které jejich dnešním soupeřům vůbec nevěří. Po včerejším výborném představení polského výběru se snad ani nelze divit. Favorizovaným Čechům Poláci zle zatápěli a nakonec podlehli jen těsně 3:4.

Úterní program Turnaje čtyř zemí završí souboj dvou mužstev, která svůj první zápas včera prohrála. Čeká nás duel mezi reprezentacemi Polska a Slovenska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.

Pavel Rosendorf

Góly: 14. Poplawski, 18. Marciniak (Wojciechowski), 30. Budniak (Smialkowski), 36. Mikolajewicz (Kubik) – 11. Doša, 14. Doša, 16. Doša, 23. Filan (Marušinec), 29. Zaťovič (Marušinec), 37. Filan (Doša), 40. Doša

Karty:   4. Marek (POL) – 19. Mikulišin (SVK)

Poľsko: Nawrat (Dworzecki) – Budniak, Jurczak, Kubik, Kielpinski, Smialkowski, Marciniak, Sobalczyk, Marek, Poplawski, Mikolajewicz, Wojciechowski, Solecki.

Rozhodca: Henych, Honěk