Maďarsko U21 – Slovensko U21 3:0 (kon.) | Polska U-21 – Česko U21 5:3 (kon.) | Maďarsko – Slovensko 6:0 (kon.)
Poľsko – Česko 3:4 (kon.)
Maďarsko
6:0 (4:0)
Slovensko
cz Pondelok 15.09.2014, 17:00 • Městská hala Vodova • Turnaj čtyř zemí

Utkání je u konce. Zaslouženým vítězem se stalo Maďarsko, které o své výhře rozhodlo už v první půli, kdy Slovákům nasázelo čtyři branky. Po přestávce Maďaři přidali ještě dva góly a rozdrtili svého soupeře 6:0. (18:52:48)

40
    Maďaři si nulu bezpečně hlídají a to i za cenu faulu. Stav akum. faulů 4:4.

39
    Slovensku nelze upřít snaha o zkorigování skóre, ale příležitostí k tomu moc nebylo a čas se krátí.

38
    Krivočenko nic nevymýšlel, zkusil přízemní střelou překvapit Tihanyie, jenže ten s něčím podobným počítal.

38
    Višváder si došel středem pro faul a vybojoval pro Slováky zajímavou standardku. Stav akum. faulů 3:4.

37
    O čestný úspěch Slovenska se mohl postarat Krivočenko, ale jeho pokus na brankové čáře zastavil Tihanyi.

36
    Chtělo by se říci, že utkání už se jen dohrává. Do konce však ještě chybí více jak čtyři minuty.

35
    Maďarsko se nikam nežene, naprosto v pohodě si kontroluje svůj náskok.

34
    Teď ovšem Doša našel pasem za obranu volného Hudeka, jenž pálil z první, a i když střela měla razanci, přesnost postrádala.

34
    Doša se často snaží o individuální akce, ale velmi často naráží na neprostupnou zeď.

33
    Dnešní častý obrázek – Slovensko kombinuje, Maďaři mají výborný pohyb a skvěle brání.

32
    Riskantní příhru Slováků vystihl Tatai a nabízel balón před bránu. Tento prostor si ohlídal Mičuda.

31
    Nervy pracují. Adrián Filan se postrkával s protihráčem a byl podstatně aktivnější, čehož si rozhodčí nemohli nevyšimnout a tasí další žlutou.

31
    Slováci nestíhají a z toho vznikají další fauly. Stav akum. faulů 2:4.

31
    Maďarsko může v pokli zapojit také ostatní hráče, na které se zatím nedostalo. Szeghy při rozehrání autu našel hlavu Tataie, míč letěl nad bránu.

30
    V souboji hráčů s číslem dvě Zorád povalil Öreglakiho. Stav akum. faulů 2:3.

Slovenská lavička si vyžádala oddychový čas.

30
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    A Maďaři opět otevřeli svou střelnici. János Trencsényi vyzval ke skórování Norberta ÖREGLAKIHO a ten takovou nabídkou nepohrdl.

29
    Zničehonic udeřilo na opačné straně hřiště. János Rábl nastřeloval míč před bránu, kde se od gólmana odrazil pod nohy Zoltána DRÓTHA, jenž zkrátka byl v pravý čas na správném místě. Z metru doklepl balón za čáru.

28
    Před Došou se otevřel prostor, tak zkusil štěstí. Tihanyi si s jeho projektilem poradil.

27
    Rozhodčí viděli další nedovolené zákroky. Stav akum. faulů 2:2.

27
    Slováci ve druhé půli mají přece jen více prostoru a otevírají se jim občas vrátka k bráně soupeře, ale pořádné zakončení stále nepřichází.

26
    Harnisch v pádu podrazil Krivočenka. Stav akum. faulů 1:1.

26
    Po chybě jednoho ze spoluhráčů hasil požár na vlastní polovině Egon Zorád. Hlasitě si tím řekl o žlutou kartu a rozhodčí toto volání vyslyšeli. Stav akum. faulů 0:1.

25
    Slabě zaplněná hala na Vodové nyní zatleskala krásné kombinaci Maďarska na jeden dotek. Od gólmana míč putoval přes Lovase ke Gálovi, kterému se však nepodařilo přehodit Mičudu.

25
    Doša motal hlavy protihráčům, než ho o balón připravil Lovas.

24
    Slováci v delší kombinaci. Problémem je jen to, že se tak děje na jejich vlastní polovině.

23
    Slušná šance také na druhé straně, kde se prosazoval Filan, ani on ale nevyzrál na nového strážce branky. Místo Tótha chytá Tihanyi a i on už má za sebou zahřívací zákrok.

23
    Doša málem překvapil Mičudu, který pro druhý poločas nahradil v bráně Obermana. Nedorozumění mohl potrestat Szeghy, Mičuda si připsal první zákrok.

22
    Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet Dróth. Po krátkém ošetření ale zřejmě bude moci pokračovat.

22
    Na změnu obrazu hry to příliš nevypadá, Maďaři vstoupili do druhé dvacetiminutovky velmi aktivně.

21
    Druhé dějství zahájili rozehrávkou Slováci, první nákop končí v autu.

21

Po hodně rozpačitém úvodu, v němž toho moc k vidění nebylo, byla hra jasně v režii Maďarska. To po prvním vstřeleném gólu Slovensko snad až na jednu výjimku vůbec k ničemu nepustilo a pohodlně navyšovalo své skóre. V poločase se zastavilo na stavu 4:0.

20
    Závěrečný slovenský nápor je až příliš jalový.

19
    A další zahozená tutovka Maďarů! Lovas chtěl přelobovat takřka bezmocného Obermana, to se sice podařilo, ale míč zamířil mimo.

18
    Se Slováky mohlo být ještě hůř, Oberman nyní svůj celek podržel!

18
    Naprostý zmar Slovenska dokumentovalo podklouznutí Mikulišina, po kterém se míče zmocnil Zoltán Dróth, dal jej do strany na nabíhajícího Tamáse LÓDIHO a ten už si věděl rady.

16
    A frustrace Slovenska vyvrcholila nedovoleným zákrokem na Drótha. Další faul na té či oné straně nabídne desítku. Stav akum. faulů 5:5.

16
    Další snaha o útočnou intervenci v podání slovenského týmu je pryč.

15
    Jenže rychle tento plán vzal za své. István GÁL dokonale využil volného místa a propálil všechno, co mu stálo v cestě.

14
    Slovákům přeci jen svitla určitá možnost, když zcela zbytečně fauloval Dávid. Stav akum. faulů 5:4.

14
    A nedočkáme se ho ani teď. Přečíslení 2 na 1 totiž zazdil Marušinec, když přihrál přesně na hrudník soupeře.

13
    Slovensko přece jenom po time outu zabralo. Má míč častěji na sálovkách, jen jeho hra postrádá zakončení.

13
    Když to týmu nejde, vzal na sebe odpovědnost kapitán Martin Doša. Hezky se dostal přes dva protihráče, ale chyběla mu větší podpopra spoluhráčů.

12
    Maďarský tým se dopustil faulu. Stav akum. faulů 4:4.

Slovenský kouč Marcos Angulo si vybírá oddychový čas.

11
    Slováci se více věnovali diskusím s rozhodčími než samotné hře a byli potrestáni. Zoltán Dróth rozehrál roh na zadní tyč, na zcela volného Jánose RÁBLA, který snad ani nemohl nedat.

11
    Po hodně hraničním zákroku se do šance prodral Dróth, ale pouze nastřelil vyběhnuvšího Obermana.

11
    Obrovská chyba kapitána Maďarska Trencsényiho nabídla obří šanci Mikulišinovi, jenž postupoval zcela sám na gólmana. Tomu udělal hezkou kličku, ale balón mu utekl a už nedokázal zasunout do prázdné branky.

10
    Zajímavé, spíše fotbalové pojetí nám dosud předvádějí Maďaři. Dlouhými nákopy hledají své vysunuté hráče a docela se jim to daří.

9
    Oberman musel svést na hranici svého brankoviště další souboj s útočícím protihráčem. Byl úspěšný.

9
    Slovensko působí zaskočeně. Úspěšný střelec Dróth to tentokrát zkusil samostatným průnikem. Jeho křížná střela minula zařízení.

8
    Ákos Harnisch dohrál jeden ze soubojů na půlce hřiště a vysloužil si žlutou kartu. Stav akum. faulů 3:4.

8
    Slováci se nepoučili a byli po zásluze potrestáni. Tamás Lódi předal míč na Zoltána DRÓTHA, který se opět z otočky skvěle zorientoval a poslal balón nekompromisně do sítě.

7
    První krásný moment obstaral Zoltán Dróth, jenž se nádherně obtočil kolem svého strážce a poprvé výrazněji prověřil Obermana.

7
    Dalším důkazem je faul na pronikajícího Rábla. Stav akum. faulů 2:4.

6
    Týmům nelze upřít bojovnost, ale futsalové umění zatím maličko chybí.

6
    Lovas oslovil svou příhrou hříšníka Dávida, míč končí za postranní čárou.

5
    Vysoký Dávid si zpracovával míč rukou. Stav akum. faulů 2:3.

5
    Jsme svědky od úvodních minut velmi důrazného pojetí hry. Slováci to však už poněkolikáté zbytečně přehnali. Stav akum. faulů 1:3.

4
    Slovensko má více ze hry, ale Filan se neprosadil ani kombinací.

3
    K přímému kopu se postavil Adrián Filan, jehož tečovaná střela zamířila do autu.

3
    Slovenský brejk zastavil na poslední chvíli jen za cenu žluté karty Tamás Lódi. Stav akum. faulů 1:2.

3
    Marušinec si hezky obhodil Rábla, míč mu ovšem utekl do autu.

2
    V souboji devítek se provinil Slovák Doša. Stav akum. faulů 0:2.

1
    Agresivní napadání se teď Slovákům nevypaltilo. Hned v první minutě se dopustili nedovoleného zákroku. Stav akum. faulů 0:1.

1
    Zápas zahájili rozehrávkou z půlící čáry hráči Maďarska, Zdráhal jim však rychle vypíchl míč a připsal si první pokus o zakončení.

1

Maďarsko: Tóth (Balász, Csaba) – Rábl, Dávid, Lovas, Trencsényi, Gál, Lódi, Dróth, Sheghy, Öreglaki, Tatai, Harnisch.

Slovensko: Oberman (Mičuda) – Mikulišin, Zorád, Marušinec, Zdráhal, Filan, Doša, Maričák, Hudek, Višváder, Krivočenko, Beliš, Zaťovič.

Rozhodčí: Frak, Honěk.

Mužstva již jsou nastoupena na hrací ploše. Poté, co zazní státní hymny, může zápas začít.

Loňský vzájemný zápas

V Maďarsku domácí svého soupeře zaskočili především v první půli, kdy Slovákům utekli na rozdíl dvou gólů. Po přestávce ale Slovensko dokázalo alespoň srovnat na konečných 3:3.

SLOVENSKO

Slováci vstupují do zápasu jako horký favorit. Vždyť na tomto podniku již třikrát triumfovali. Poprvé se jim tento počin podařil v roce 2009 a navázali na něj také v letech 2011 a 2012. Minulý rok Slovensko obsadilo druhé místo za vítězným týmem Česka.

MAĎARSKO

Maďaři jako jediný tým z účastníků tohoto turnaje ještě ani jednou cennou trofej nezískali. Nedařilo se jim ani vloni, když se akce konala u nich "doma" v Györu, kde obsadili poslední, čtvrtou příčku.

Po hráčích reprezentačních výběrů do 21 let se ke slovu dostanou "áčka". Na úvod Turnaje čtyř zemí se střetnou celky Maďarska a Slovenska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pavel Rosendorf

Góly: 8. Dróth (Lódi), 11. Rábl (Dróth), 15. Gál, 18. Lódi (Dróth), 29. Dróth (Rábl), 30. Öreglaki (Trencsényi)

Karty:   3. Lódi (HUN), 8. Harnisch (HUN) – 26. Zorád (SVK), 31. Filan (SVK)

Rozhodca: Frak, Honěk