Keysová – Šafářová 1:2 (kon.) | Strýcová – Svitolinová 0:2 (kon.)
4 1
Elina Svitolinová
2
6 6
cz Pondelok 15.09.2014, 09:50WTA Tokio - Toray Pan Pacific Open Tennis (tvrdý povrch)

Díky za pozornost a mějte se fajn. (11:14:45)

Svitolinová se v dalším kole utká s turnajovou jedničkou, Angelique Kerberovou z Německa.

Záhlavová-Strýcová dnes na svou soupeřku prostě a jednoduše neměla. Svitolinová odrazila její nástup v prvním setu, nepovolila jí vyrovnání na 5:5 a tím také zápas rozhodla ve svůj prospěch.

Konec zápasu

1:6
    Je dobojováno! Svitolinová to nakonec vzala hopem a po dalším nepřesném returnu Záhlavové-Strýcové je tento zápas u konce.

30-40
    Ukrajinská tenistka má po hodině a dvaadvaceti minutách hry první mečbol. Její forhend po lajně byl skvostný.

30-30
    Return Strýcové po druhém servisu soupeřky jde do autu.

30-15
    Svitolinová v posledních minutách přejímá iniciativu v jednotlivých výměnách. Její výhodou je, že hraje nesmírně přesně.

30-0
    Stop-ball Ukrajinky se pro změnu nedostal přes síť.

15-0
    Sedmý gem této sady začíná nevynucenou chybou Svitolinové z bekhendu.

1:5
    Výjimečně se Svitolinová vydala k síti, zahrála slušný náběhový úder pod nohy soupeřky, která následně poslala svůj prohoz jen do sítě. Vedení 5:1 by už Ukrajinka ve druhém setu ztratit neměla.

15-40
    Opět slyšíme výkřiky z úst Barbory Záhlavové-Strýcové. Ta ani v tomto případě nvyzrála na bravurní obranu své soupeřky a jsou tu dva brejkboly, možná i malé mečboly.

15-30
    Hned p oreturnu Svitolinová tlačila, jak jen to šlo. Záhlavová-Strýcová sice skvěle bojuje, ale je to málo.

15-15
    Tento jednoručný bekhend už ale přes pásku nešel.

0-15
    Opět vynikající hra Svitolinové. Ty využívá všechny rozměry kurtu a posílá balony přesně.

1:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:4
    Ve správnou chvíli ovšem přišel kvalitní servis a přímý bod z něj.

30-40
    Forhend po lajně tentokrát příliš uspěchala Ukrajinka, gem pokračuje.

15-40
    Return české tenistky je v autu, situace začíná být kritická.

15-30
    Opět však Záhlavová-Strýcová hrála na plné riziko a pomýlila se.

15-15
    Smeč do otevřené části dvorce Záhlavové-Strýcové sedla skvěle.

0-15
    Svitolinová potvrzuje brejk a začala dobře. Rozběhala si soupeřku a donutila k chybě.

1:3
    Stejná chyba se opakuje ještě jednou, Svitolinová vede 3:1.

40-A
    No a ten také přichází. Forhend Záhlavové-Strýcové se do kurtu nevešel, byl příliš dlouhý.

40-40
    Svitolinová je opět na shodě. A dá se čekat, že by už mohla pokukovat po brejkbolu. I tuto výhru sehrála znamenitě a zakončila ji u sítě.

A-40
    Teď měla Svitolinová spoustu místa na prohoz, ale trefila jen síť.

40-40
    Zase Záhlavová-Strýcová nedokázala vyzrát na skvělou obranu soupeřky. Ta místy zvedá ze země téměř nemožné a vybojovala si pokračování této hry.

A-40
    Dobrý servis Záhlavové-Strýcové přišel včas.

40-40
    Další shoda. Svitolinová si ji vybojovala skvělým forhendem hraným v plné rychlosti a umístěným do růžku.

A-40
    Return Svitolinové se rovněž do kurtu nevešel.

40-40
    Svitolinová tlačila na soupeřku, ta byla donucena zahrát jen do autu.

40-30
    Svitolinová si je vědoma toho, jakou měla šanci. V dlouhé rozehře si rozběhala soupeřku, ale forhend po lajně skončil na pásce.

30-30
    Výborně Záhlavová-Strýcová. Česká tenistka si poradila i s úpornou obranou soupeřky a fantastickým stop-ballem srovnává v tomto gemu skóre.

15-30
    Strýcové ulétl její kontraforhend do velkého autu.

15-15
    Svitolinová tentokrát zahrála celou výměnu úžasně. Vodila soupeřku po celém kurtu, stop-ballem ji vytáhla pryč od základní čáry a pak s přehledem zakončila.

15-0
    Svitolinová returnovala na plné riziko, ale přestřelila.

1:2
    To byla střelba! Svitolinová fantasticky servírovala a vede 2:1.

0-40
    Výborné podání na kříž nemohla Záhlavová-Strýcová vrátit.

0-30
    Ještě jeden přímý bod ze servisu pro Svitolinovou.

0-15
    Poměrně dost chyb dělá Záhlavová-Strýcová na returnu.

1:1
    Čistá hra pro českou tenistku.

40-0
    Tentokrát musíme chválit precizní obranu české tenistky, která byla za základní čárou výborná.

30-0
    Opět taková podivná rozehra, v níž Svitolinové pomohlo prasátko, nicméně reakce Záhlavové-Strýcové na něj byla skvělá.

15-0
    Obouručný bekhend Záhalvové-Strýcové byl dostatečně přesný i razantní.

0:1
    Return Záhlavové-Strýcové mířil do autu, Ukrajinka zatím soupeřku v tomto zápase do vedení nepouští.

30-40
    Ve výměnách od základní čáry má ale přece jenom navrch Svitolinová. Ta neriskuje za každou cenu a výměny si dobře a trpělivě rozehrává.

30-30
    Dvojchyba Svitolinové v dobrém startu do setu moc nepomáhá.

15-30
    Pokus o vítězný míč z obouručného bekhendu byl tentokrát u Ukrajinky příliš dlouhý.

0-30
    Opět jí začal fungovat servis.

0-15
    Svitolinová je teď možná trochu nahoře, zvládla koncovku téměř ztracené sady.

0:0
    Začíná druhý set.

4:6
    Svitolinová nastřelovala Záhlavovou-Strýcovou na síti a nakonec se dočkala! Po ohromně dlouhém prvním setu vítězí 6:4.

40-A
    Forhend Záhlavové-Strýcové byl příliš dlouhý a je tu další setbol Ukrajinky.

40-40
    Ihned po returnu převzala Svitolinová aktivitu a donutila soupeřku k chybě.

A-40
    Servis přináší opět přímý bod pro českou hráčku.

40-40
    To je neskutečné, co teď na síti předvedla Svitolinová. Měla na síti nalitý balonek, soupeřku v plném pohybu, ale trefila se ji přesně tam, kam běžela a zbytek výměny už Záhlavová-Strýcová zvládla.

30-40
    Svitolinová má setbol! Zariskovala z returnu a trefila se přesně na čáru pod nohy Strýcové.

30-30
    Na pomoc zase přišel vynikající první servis.

15-30
    Tento výlet k síti se ovšem Záhlavové-Strýcové nepovedl a přišel úspěšný prohoz soupeřky.

15-15
    Skvělý servis české tenistky šel ven z kurtu.

0-15
    Vysoký forhend Svitolinové byl dostatečně kvalitní a dlouhý.

4:5
    Záhlavová-Strýcová se oproti začátku setu výrazně zlepšila, ani zdaleka tolik nechybuje a umístila další forhend přesně do dvorce. Je zpět v prvním setu.

40-0
    Tři brejkboly pro přesnou a trpělivou Strýcovou.

30-0
    Teď tlačila pro změnu Svitolinová, jenže svůj forhend inside-out poslala do autu.

15-0
    Agresivita se Záhlavové-Strýcové vyplácí. Další snadný bod pro Češku.

3:5
    Čopovaný bekhend Ukrajinky jde do autu, je opět sníženo.

40-30
    Záhlavová-Strýcová byla na síti přesná a setbol se prozatím nekoná.

30-30
    Svitolinové pomohlo ukázkové prasátko.

30-15
    Přesto ještě také v tomto gemu přijde na řadu drama.

30-0
    Rozhodčí změni svůj verdikt, boduje Strýcová.

15-0
    Hra Strýcové se přece jenom zlepšila, česká hráčka dokáže dostat soupeřku více pod tlak než v úvodu zápasu.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Barbora Záhlavová-Strýcová.

2:5
    Svitolinová hraje dobře od základní čáry, naopak Záhlavová-Strýcová není na síti vždy úplně stoprocentní.

30-40
    Svitolinová lobovala Záhlavovou-Strýcovou, která při couvání upadla, ale bude v pořádku.

30-30
    Svitolinová však po dalším náběhu soupeřky k síti prohazovala dobře, stop-volley české tenistky skončil v síti.

30-15
    Záhalvová-Strýcová je teď jasně lepší hráčkou. Dokáže si ideálně rozpohybovat soupeřku a také přesně zakončovat výměny.

15-15
    Riskantní forhend Ukrajinky sedl přesně na čáru, Strýcová si jen povzdychla.

15-0
    Svitolinová dělá na úvod této hry dvojchybu.

2:4
    Konečně je tento gem u konce. Strýcová si pozvala soupeřku k síti a trefila odkrytou část dvorce.

A-40
    Přesný náběhový úder Strýcové sedl na čáru, prohoz soupeřky šel mimo.

40-40
    Ten odvrací Strýcová i za pomoci skvělého servisu. O šestou hru tohoto setu se stále bojuje.

40-A
    Agresivní hra Svitolinové přináší Ukrajince brejkbol.

40-40
    Vzápětí přichází aut z bekhendu.

A-40
    Další výhoda české hráčky.

40-40
    Neskutečně dlouhý gem. Svitolinová si připravila půdu kvalitním returnem a forhend inside-out trefila skvěle.

A-40
    Další úchvatná rozehra, v níž Strýcová předvedla krásný celoplošný tenis a zakončila volejem do volné části kurtu.

40-40
    Jenže Záhlavová-Strýcová se zase skvěle bránila! Svitolinová měla ve výměně jasně navrch, ale nezakončila ani z těch nejjasnějších pozic. Gem proto pokračuje.

40-A
    Svitolinová má však třetí šanci na brejk.

40-40
    Parádní hra od Strýcové! Ta zahrála milimetrový stop-ball a následně soupeřku u sítě přelobovala. Pryč je také druhý brejkbol.

30-40
    Svitolinová zariskovala po druhém servisu soupeřky, mířila těsně do autu.

15-40
    Forhend Strýcové byl příliš dlouhý, dva brejkboly pro soupeřku.

15-30
    Krásný return z obouručného bekhendu nyní předvedla Svitolinová.

15-15
    Nevynucená chyba přichází také na druhé straně.

0-15
    Po dobrém returnu hrála Strýcová obouručný bekhend od základní čáry jen do sítě.

1:4

1:4
    Využívá navíc hned ten první. Ukrajinka už na nic nečekala a zbrkle poslala svůj obouručný bekhend mimo dvorec.

40-15
    Moc pěkná hra od Barbory Záhlavové-Strýcové. Ta se celoplošným tenisem probojovala až ke dvěma brejkbolům.

30-15
    Páska v tomto případě vrátila forhend Svitolinové na její stranu.

15-15
    Chyb ve hře české hráčky je ovšem i nadále jako maku.

15-0
    Pokus o stop-ball Svitolinové skončil v síti.

0:4
    Opět skvělá obrana Svitolinové, která utíká do doublebrejku. Jjeí obranný úder už forhendovým čopem nedokázala Záhlavová-Strýcová vrátit zpět.

30-40
    Páska teď ovšem Záhlavové-Strýcové nepomohla, vysoký forhend zkrotial Ukrajinka skvěle.

30-30
    Přímý bod z podání se nyní zcela jistě hodí.

15-30
    Svitolinová hraje skvěle. Zase si přitáhla Češku k síti a skvěle ji prohodila.

15-15
    Ne jako teď, kdy ji ulétl forhend daleko do autu.

15-0
    Záhlavová-Strýcová potřebuje gem jako sůl, musí být především ve výměnách trpělivější.

0:3
    Kvalitní servis na tělo česká hráčka opět nezkrotila a prohrává už 0:3.

15-40
    Forhend české tenistky šel opět dalko do autu.

15-30
    Sledujeme nečekaně kvalitní tenis, Svitolinová minimálně kazí.

15-15
    Nejhezčí výměna zápasu, kterou Svitolinová zakončila úžasným prohozem.

15-0
    Kvalitní obouručný bekhend Strýcové vyhnal soupeřku do těžké defenzivy a obranný lob už šel jen do autu.

0:2
    Svitolinová získává brejk. Po průměrném returnu napálila česká tenistka svůj forhend jen do sítě.

30-40
    Brejkbol je naopak na druhé straně. Strýcová hrála forhend ze záklonu a udělila mu přílišno urazanci.

30-30
    Obouručný bekhend české tenistky zastavila opět pouze síť.

30-15
    Vynikající hra Strýcové! Ta se natáhgla po kvalitním prohozu soupeřky, dostala míček těsně za síť a následně výměnu dokázala úspěšně dohrát.

15-15
    Vzápětí ovšem umístila svůj forhend vedle postranní čáry.

15-0
    Strýcová začíná gem od kvalitního servisu.

0:1
    A ani nepřijde. Svitolinová i tentokrát připisuje přímý bod z podání.

40-A
    Brejkbol ale zatím nepřichází.

40-40
    V dlouhé výměně Záhlavové-Strýcové perfektně vycházela délka jednotlivých úderů, Svitolinová nakonec poslala míček jen do autu.

30-40
    Obouručným bekhendem následně Češka zatlačila na soupeřku a ta zahrála jen do sítě.

15-40
    Přesná hra Záhlavové-Strýcové slavila úspěch. Výměnu zakončila Češka přesným forhendem.

0-40
    Return nepříliš rychlého servisu Svitolinové opět zastavila síť, jsou tu tři gemboly.

0-30
    Hezká agresivní hra od Svitolinové, která donutila soupeřku k chybě.

0-15
    Return Strýcové šel do autu.

0:0

Hráčky již jsou na kurtu, zápas za malý okamžik začne.

Zápas se bude hrát na kurtu číslo 2 a předcházet mu mimo jiné bude jako druhý v pořadí souboj mezi Lucií Šafářovou a Madison Keysovou. Po jeho skončení je na programu ještě jedna čtyřhra a pak mohou jít aktérky tohoto duelu na věc.

Pro obě hráčky byl posledním turnajem US Open. Strýcová v něm uhrála tři kola, v tom třetím navíc svedla vyrovnanou bitvu s Kanaďankou Eugenií Bouchardovou. Svitolinová už v úvodní rundě podlehla Slovince Hercogové.

Obě tenistky se letos utkaly dosud jednou, v březnovém Miami triumfovala Svitolinová poměrem 2:1 na sety. Byl to zároveň jediný vzájemný duel.

Česká favoritka a aktuálně třicátá hráčka světového žebříčku vyzve v úvodním kole turnaje v Tokyu Ukrajinku Elinu Svitolinovou, která je však v žebříčku senzačně pouze o čtyři místa za českou hráčkou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.