Chabarovsk – Ufa 2:3 (kon.) | Novokuzneck – Omsk 2:1 (po pr.) | Novosibirsk – Barys 4:1 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:6 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Helsinki 1:2 (po pr.) | Togliatti – Riga 3:2 (po pr.)
Jaroslavľ – Kazaň 2:3 (1:2 po s.n.) | Viťaz – Metallurg Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Soči – Jekaterinburg 6:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Barys Nur-Sultan
Pondelok 15.09.2014, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Je koniec. Sibir nakoniec troma gólmi v poslednej tretine rozhodol o svojom víťazstve nad Barysom Astana pomerom 4:1. Hostí veľmi dlho držal Jano Laco a sami mali šance na skórovanie, ale nakoniec im to nevyšlo a na domácej strane sa hattrickom zaskvel Andreas Thuresson. (16:26:23)

60:00

59:53
    Novosibirsk dal gól!
    Aj druhá power play hostí sa končí gólom domácich do prázdnej bránky. Autorom gólu je DMITRY KUGRYŠEV. Bez asistencie.

59:09
    Laco je opäť na striedačke, Astana už nemá čo stratiť.

58:46
    Dá sa povedať, že je rozhodnuté! Na modrej získal puk ANDREAS THURESSON a gólom do prázdnej bránky skompletizoval svoj hattrick.

58:10
    Astana odvolala Laca a bude hrať v šestici!

57:20
    Hosťom sa čas na vyrovnanie veľmi rýchlo kráti, Koskinen radšej puk podržal a nedopustil dorážky.

56:39
    Barys sa nevie dostať k pokojne kombinácii, Novosibirsk veľmi dobre bráni a opäť vyhadzuje puk.

55:50
    Z uhlu našla strela Bochenskiho len brankára Koskinena a potom domáci vyhodili puk až za Laca.

55:32
    Gubin si posedí 2 minúty za sekanie a tak Astana môže počas presilovky zaobstarať vyrovnanie.

55:05
    Dlhá prihrávka nenašla hokejku Rachmanova a tak po zakázanom uvoľnení nasleduje vhadzovanie pred Lacom.

54:21
    Ďalšia strela z hokejky Thuressena, ale ani v tomto prípade proti Lacovi neuspel a na tretí gól si musí počkať.

53:45
    Teraz proti strele Bobrova vytiahol ľavý betón. Barys sa nevie dostať do útočného pásma a v posledných minútach sa len bráni.

52:55
    Slovenský brankár Laco ma plné ruky práce, ale tretí puk za svoj chrbát stále nepustil.

52:05
    Švéd Thuressen mal na hokejke hattrick, ale z ľavej strany zakončil len do siete. Astana sa okamžite po tom oslobodila vyhodením.

51:10
    Hosťujúci Antropov dostáva 2 minúty za držanie a čoskoro bude Novosibirsk hrať presilovku.

50:55
    Hostia sa do útočného pásma dostali až pred koncom presilovky, ale stále je to bez zakončenia.

49:19
    Ďalšia príležitosť pre hostí. Ignatovič dostáva 2 minúty za držanie.

48:27
    Defenzíva Sibiru zblokovala tvrdú strelu Semjonova a hneď na to poslala puk cez všetky čiary.

47:56
    Barys sa nevie na dlhší čas usadiť v útočnom pásme a domáci sa bez problémov bránia.

46:42
    Spomínaný Šumakov dostáva za nedovolené bránenie 2 minúty a Astana môže odpovedať.

46:10
    S pokusom Šumakova si už Laco poradil a Astana sa následne oslobodila vďaka zakázanému uvoľneniu.

45:08
    Sibir sa už v tejto presilovke dostáva do vedenia. ANDREAS THURESSON poslal pod horný roh odrazený puk, Laco nemal šancu. Bez asistencie.

44:37
    Novosibirsk dostáva príležitosť v podobe presilovej hry. Grebenščikov dostáva 2 minúty za držanie.

43:18
    Bochenski sa nedokázal predrať cez postavenú obranu Astany a tak je stav stále nerozhodný.

42:10
    Slovenského brankára preveril Monja, ale ani on nebol úspešný a vybojoval aspoň vhadzovanie.

41:35
    Laco uspel aj proti Gubinovej strele z ľavého kruhu, domáci vstúpili do tretej tretiny veľmi aktívne.

40:55
    Strela Kopejkina z uhlu bola zblokovaná do rohu a Sibir sa stále drží v útočnom pásme.

40:01

Prostredná časť ponúkla divákom pekný hokej, ale tentokrát bez gólov. Astana mala ku gólu bližšie, ale Koskinen v domácej bráne bol proti a tak sa máme v tretej tretine na čo tešiť.

40:00

39:03
    Laco nevedel, kde je puk a poriadne to pred nám horelo. Nakoniec puk predsa len priľahol a bude sa vhadzovať.

38:21
    Astana sa po tvrdej strele Hersleyho oslobodzuje vyhodením na zakázané uvoľnenie.

37:39
    Následne sa na druhej strane mohol presadiť z medzikružia Rudenko, ale minul bránku Koskinena.

36:52
    Po dlhej dobe musel zasahovať aj Laco, keď od modrej nepríjemne vystrelil Grebenščikov.

35:40
    Dlhá prihrávka domáceho hráča končí len zakázaným uvoľnením . Bude sa teda vhadzovať pred Koskinenom.

34:55
    Teraz Koskinena poriadne naľakala strela Ryspajeva od modrej, ale nakoniec nemusel zasahovať.

33:25
    Stále sa hrá zo strany na stranu. Divákom sa musí takýto hokej páčiť. Jedinou chybou je malý počet gólov, ale aj to sa ešte môže zmeniť.

32:50
    Lepším celkom sú momentálne hostia, za ktorých to teraz skúšal Puškarjov, ale ani po jeho strele sa skóre nemení.

31:04
    Hostia sa aj po presilovke držia v útočnom pásme, Romanov nezakončil z uhlu presne.

30:35
    Barys sa už v závere presilovky neudržal v pásme a Sibir hrá v plnom počte.

29:40
    Ani v druhom prípade nebol Bochenski proti Koskinenovi úspešný. Po jeho zákroku sa bude vhadzovať.

29:07
    Fín Koskinen perfektne vychytal Bochenskiho, ktorý chcel poslať puk pod hornú žrďku.

28:35
    Butuzov dostáva 2 minúty za podrazenie a tak si Astana po dlhom čase vyskúša presilovú hru.

27:23
    Astana sa dokázala aj so šťastím ubrániť a po tom, čo Bochenski skočil na ľad sa hrá v plnom počte.

26:17
    A mohla byť využitá! Obranca Belov sa dostal až pred Laca, ale ten zostal pokojný a vychytal ďalšiu tutovku Sibiru.

25:23
    Bochenski odchádza na trestnú lavicu za hákovanie protihráča. Šanca pre Sibir dostať sa do vedenia v tomto zápase.

24:40
    Strelec úvodného gólu zápasu Dustin Boyd sa nedostal cez obrancov Sibiru a tak môže domáci tím založiť svoju akciu.

23:36
    Ofsajdové postavenie zastavuje prenikajúceho Butuzova a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

22:38
    Hra bez prerušenia sa končí, keďže domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenie a vhadzovať sa bude pred Koskinenom.

21:50
    Lacovi môžu teraz ruky nohy bozkávať! Kopejkin zostal pred jeho bránou osamotený, ale Slovák vychytal jeho dorážky!

20:50
    Hostia vstupujú do druhej tretiny tvrdou strelou z ľavej strany, ale Koskinen bol na mieste.

20:01

Prvá tretina je už za nami. Hostia sa pomerne skoro ujali gólom Boyda vedenia, ale domáci sa po viacerých presilovkách presadili v doposiaľ poslednej, keď Thuresson zakončil krásnu kombináciu.

20:00

19:30
    Prebieha už posledná minúta tretiny a Novosibirsk sa nevie predrať cez koncentrovanú defenzívu hostí.

18:42
    Barys sa sústredí na defenzívu a nechce už pred koncom tretiny dopustiť ďalší gól.

17:35
    Tento dlhoočakávaný gól domácich hráčov a fanúšikov veľmi nabudil a tak sa hra odohráva prevažne v útočnom pásme Sibiru.

16:54
    Snaha priniesla Sibir predsa len ovocie. V medzikruží dostal krásnu prihrávku ANDREAS THURESSON a strelou k ľavej tyči nedal Lacovi nárok. Asistencie: Jonas Enlund.

16:40
    Laco prerušuje hru po strele Monju od modrej čiary. Sibir je usadený v útočnom pásme.

15:55
    Semjonov dostáva 2 minúty za hákovanie a ponúka tak presilovku Novosibirsku.

15:05
    Do konca prvej tretiny zostáva menej ako päť minút a v osobných súbojoch sa poriadne priostruje. Zatiaľ to rozhodcovia všetko púšťajú.

14:35
    Ani táto početná výhoda sa neskončila vyrovnaním. Sibir nevyužíva ponúknuté príležitosti a takto sa úspechu veru nedočká.

13:31
    Individuálne sa pred Laca následne dostal Fín Enlund, ale ani on nedostal puk pomedzi betóny Laca až do siete.

12:51
    Ignatovič strieľal veľmi tvrdo od modrej čiary, ale Laco puk zastavil krásnym rozkľakom.

12:34
    Dmitry Upper je vylúčený na 2 minúty za podrazenie, Sibir má v krátkom slede ďalšiu presilovku.

12:30
    Už po konci presilovky zakončoval Šumakov z ľavého kruhu, ale Laco sa nenechal prekvapiť.

11:50
    Novosibirsk musí opäť rozohrávať spoza Koskinena, zatiaľ sa im v presilovke vôbec nedarí.

11:10
    Domáci sa zatiaľ nevedie usadiť v útočnom pásme, Astana hrá toto oslabenie vynikajúco.

10:21
    Romanov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a Sibir má šancu na vyrovnanie.

10:01
    Za nami je polovica prvej tretiny a momentálne sa Astana drží v útočnom pásme, kde si už domáci dávajú veľký pozor.

09:15
    Hosťujúci útočník prvej formácie Bochenski strieľal z pravej strany, ale Koskinen bol aj v tomto prípade pripravený.

08:19
    Kazaši predviedli v obrannom pásme Sibiru menší nápor, ale Koskinenova lapačky bola pripravená. Pokračovať sa bude po komerčnej prestávke.

07:25
    Po neúspešnom zakončení Sannikova spoza bránky sa hostia po čase vybrali do útoku.

06:30
    Aktivita Novosibirsku stále neutícha a tak musí byť defenzíva hostí koncentrovaná. Domáci však stále chýba presnosť v poslednej fáze ich akcií.

05:35
    Barys sa oslabeniu dokázal ubrániť a už sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

04:50
    Astana sa zatiaľ dokáže počas oslabenia úspešne brániť a Sibir sa nevie na dlhší čas usadiť v útočnom pásme.

03:35
    Grebenščikov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a Sibir môže v presilovke vyrovnať.

03:10
    Thuresson tečoval strelu od modrej čiary za Laca a domáci sa tešili z vyrovnania. Rozhodca si však šiel situáciu overiť na videu a nakoniec gól neuznal.

02:57
    Barys Astana dala gól!
    Presilovka Barysu sa predsa len končí úspešne. DUSTIN BOYD dostal prihrávku od Bochenskiho a poslal puk do odkrytej časti bránky. Asistencie: Brandon Bochenski.

02:10
    Sibir sa musí počas celého oslabenia strachovať, keďže hostia sa neustále držia pri puku.

01:55
    Barys sa okamžite usadil pred Koskinenom, ale ten zatiaľ chytá spoľahlivo. Ani po Bochenskiho nahodení nedopustil dorážky.

01:21
    Už v druhej minúte sme svedkami prvého vylúčenia. Sergej Gimajev dostáva 2 minúty za podrazenie.

00:01

Kazašský celok aj v dnešnom zápas vkladá svoj nádeje do brankára Jana Laca, ktorý v posledných zápasoch predvádzal veľmi dobré výkony.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Karavajev, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Thuresson, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Vorošilo, Butuzov

HC Barys Astana: Laco (Ivanov) – Savčenko, Semjonov, Ryspajev, Lundin, Cerenok, Ibraibekov, Blochin, Grebenščikov – Dawes, Bochenski, Gavrilin Rudenko, Upper, Boyd, Starčenko, Rachmanov, Antropov, Puškarjov, Romanov, Rymarev

Rozhodca: Zacharov, Safjullov – Nazarov, Menšich..

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného ľadového hokeja. KHL nám dnes pripravila ďalšiu porciu zápasu a my budeme pri to. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom, v ktorom HK Sibir Novosibirsk na svojom ľade privíta HC Barys Astana. V minulej sezóne sa tieto tímy stretli dvakrát a stále sa tešilo hosťujúce mužstvo. Najprv Astana vyhrala v Novosibirsku 3:2 a potom Novosibirsk v Astane 3:4. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 14:00 SEČ.

HK Sibir Novosibirsk

Sibir má za sebou ešte len tri zápasy a môže byť celkom spokojný. V tabuľke Východnej konferencie patrí domácim 9.miesto so ziskom 5 bodov pri skóre 12:8. Z prvých troch zápasov má Novosibirsk 1 víťazstvo v riadnom hracom čase s Novokuzneckom 6:1, potom s tým istým tímom výhra po predĺžení 2:3 a naposledy domáca prehra s Omskom 3:5. Najproduktívnejším hráčom tímu je Kopejkin, ktorý nazbieral 5 kanadských bodov za 4 góly a 1 asistenciu.

HC Barys Astana

Tím z metropoly Kazachstanu až na jedno domáce zaváhanie predvádza pekný hokej. Barysu patrí v tabuľke Východnej konferencie patrí 3.miesto so ziskom 11 bodov pri skóre 17:10. Z prvých piatich zápasov Astana vyhrala 3 zápasy v riadnom hracom čase, 1 po predĺžení a na konte má 1 prehru doma s Podolskom 0:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Nigel Dawes, ktorý nazbieral 7 kanadských bodov za 3 góly a 4 asistencie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 17. Thuresson (Monja, Enlund), 46. Thuresson, 59. Thuresson, 60. Kugryšev – 3. Boyd (Bochenski)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Hersley, Karavajev, Alexejev, Belov, Ignatovič, Gimajev, Ožiganov – Šumakov, Monja, Bobrov, Thuresson, Kugryšev, Gubin, Kopejkin, Enlund, Sannikov, Koskiranta, Vorošilo, Butuzov
    Barys Nur-Sultan: Laco (Ivanov) – Savčenko, Semjonov, Ryspajev, Lundin, Cerenok, Ibraibekov, Blochin, Grebenščikov – Dawes, Bochenski, Gavrilin Rudenko, Upper, Boyd, Starčenko, Rachmanov, Antropov, Puškarjov, Romanov, Rymarev

Rozhodca: Zacharov, Safjullov – Nazarov, Menšich.