1:0 (1:0)
FC Salzburg
cz Nedeľa 14.09.2014, 16:30 • Wörthersee Stadion • Rakúska Bundesliga

Já se s vámi loučím a u fotbalu zase někdy příště. Přeji krásný zbytek neděle, nashledanou. (18:26:48)

Dneska Wolfsberger slaví! Výhrou nad Salzburgem se celek trenéra Kühbauera dostává na první příčku!
    Rozhodla o tom branka Tadeje Trdiny, který skóroval ve 26. minutě a nikdo jiný už ho nenapodobil.
    Ve 45. minutě byl vyloučen Wernitznig a tak měl Salzburg ve druhém poločase minimálně tři pokusy na skórování, které ovšem zůstaly nevyužity a tak se hrdinou domácího celku stává brankář Kofler! Stadionem zní oslavné písničky.

90+5

90+4
    Fanoušci domácího celku jsou v euforii, atmosféra je skvělá.

90+4
    Domácí brankář se srazil s vlastním hráčem a probíhá další zdržení hry.

89
    Režisér gólové akce Jacobo opouští hřiště a místo přenechává Putschemu.

88
    Salzburg spálil další šanci, respektivě Kampler! Hráči účastní EL jsou opravdu frustrovaní.

85
    Salzburg bude hodně mrzet, pokud nedají co nejrychleji dvě branky a nezvítězí – Wolfsberger k ničemu nepouštějí!

84
    Na záverečné minuty jde na hřiště Lazaro, jenž nahrazuje Ilsankera.

82
    Hrdinou okamžiku je nyní domácí brankář Kofler. Quaschner ho neprostřelil snad z dvou metrů! Úžasné utkání!

80
    Je opravdu vidět, že se hraje zápas o první místo. Neskutečně vyhrocené utkání sledujeme. Zulj nyní vyfasoval žlutý kartónek.

79
    Manuel Sabitzer trefil tyčku domácí klece!

77
    Hinteregger viděl za tvrdý zákrok žlutou kartu.

77
    Z následného protiútoku tvrdě fauloval Kerheho u střídačky domácích Hinteregger na kterého se ihned vrhla domácí střídačka. Jeden člen byl ze střídačky dokonce vyloučen.

76
    Salzburg přitvrzuje! Nejdříve Ilsanker výborně vypálil na branku Wolfsbergeru. Byl z toho výtečný zákrok Koflera.

73
    Dnes dohrál Silvio, přichází Zulj.

73
    Hodně nebezpečně vypálil na hranici vápna Soriano, ale netrefil branku.

67
    Trenér Hütter nechce riskovat a stahuje hříšníka Ramalha, kterého nahrazuje Bruno.

65
    Hra Salzburgu připomíná barcelonskou "titi-cacu". Hodně přihrávek, ale minimum střel.

65
    Ramalho přerušil zajímavý protiútok Wolfsbergeru a je napomenut.

62
    Kampl byl držen ve vápně a hosté se dožadovali penalty – neúspěšně.

56
    Wolfsberger byl teď dobré dvě minuty pod tlakem Salzburgu, ale byly z toho jen dva neúspěšné rohy.

52
    Salzburg to zkouší z každé pozice, ale vypadá to spíše na zoufalé pokusy.

48
    Pozornost Koflera vyzkoušel Ramalho. Střela rázného obránce šla hodně nad branku Wolfsbergeru.

46
    Střídají i hosté. Alan dohrál po prvním poločase. Na plac přišel němec Quachner

46
    Střelec Trdina odešel a nahradil ho Kerhe.

46
    Statistiky po první půli.

Lépe první poločas začali favorité ze Salzburgu. Velikou šanci měl Soriano, ale netrefil odkrytou branku.
    Poté měli do konce poločasu tři velké šance domácí a jedna dokonce skončila v síti Walkeho. Hrdinou se stal Trdina.
    V samotném konci poločasu se zbytečně nechal vyloučit Wernitznig a v kabině mu ódy zpívat nebudou.
    Druhý poločas začně v cca. 17:32

45+1

45
    Zaslouženou červenou kartu vidí Christopher Wernitznig, který brutálně, bez míče zajel na holeň jednoho z hostujicích hráčů, který se z trávníku těžce zvedal.

41
    Další nadýchaný centr do vápna dostal střelec Trdina, nyní ovšem míč hlavičkou trefil špatně a ten skončil v osmé řadě Wörthersee Stadionu.

37
    Rnic přerušil protiútok Salzburgu faulem za žlutou kartu.

29
    Domácí ožívají! Opět z přímého kopu zahrozili. Obrovský závar před brankou Salzburgu nedokázal nikdo gólově využít. Ani nůžky Silvia, které šly nad.
    TRDINA - 1:0

26
    Pellets WAC právě vstřelili branku!
    Z přímého volného kopu skórují domácí! Jacobo skvěle našel TADEJE TRDINU, který hlavičkou překonal Walkeho – 1:0!

16
    V zajímavé akci i domácí Jakobo. Ten dostal míč za obranu Salzburgu, v úhlu ovšem nezpracoval míč ideálně a ten skončil za čárou.

10
    Úvod utkání patří hostům ze Salzburgu. Wolfsberger zatím vůbec k ničemu nepouští.

3
    Obrovskou šanci měl hned v úvodu kanonýr Soriano. Míč dostal za obranu, udělal kličku brankáři. V koncovce ale zklamal, trefil jen boční síť.

1

Oba týmy, vedené Haraldem Lechnerem vstupují na hrací plochu.

RZ Pellets WAC: Kofler – Rnic, Palla, Standfest, Sollbauer – Wernitznig, Weber, Hüttenbrenner, Jacobo – Silvio, Trdina

FC Red Bull Salzburg: Walke – Schwegler, Ramalho, Hinteregger, Ankersen – Kampl, Leitgeb, Ilsanker, Sabitzer – Alan, Soriano

Rozhodčí: Harald Lechner – Andreas Staudinger, Alain Hoxha.
    Sestava hostů v grafické podobě.

I hosté nabízejí pohled na stadion.

Domácí se připravují na zápas sezóny.

Poslední vzájemná utkání

20.4.13, 30. kolo
    FC Salzburg 6-2 Wolfsberger (Alan Douglas Borges De Carvalho 3x, Jonatan Soriano Casas 3x – David De Paula Gallardo, Roland Putsche)

22.9.13, 9. kolo
    FC Salzburg 2-2 Wolfsberger (Sadio Mané, Jonatan Soriano Casas – Michael Liendl, Sandro Gotal)

4.12.13, 18. kolo
    Wolfsberger 1-2 FC Salzburg (Michal Liendl – Alan Douglas Borges de Carvalho, Dušan Švento)

16.3.14, 27. kolo
    FC Salzburg 5-0 Wolfsberger (Jonatan Soriano Casas 2x, Valentino Lazaro, Valon Berisha, Florian Klein)

11.5.14, 36. kolo
    Wolfsberger 2-0 FC Salzburg (Manuel Kerhe, Jacobo Maria Ynclan Pajares)

Nejlepší střelci
    Nejlepším střelcem domácího Wolfsbergeru je Christopher Wernitznig, který má na kontě čtyři úspěšné trefy. Čtyřiadvacetiletý záložník sice odehrál jen 392 minut, ale už se stihl stát nejlepším střelcem.

Na druhé straně je absolutně nejlepšm střelcem Jonatan Soriano Casas. Ten už dal 11 branek. Pět jich sice nasázel do sítě Grödigu, ale i to je luxusní bilance, když vezmem v potaz, že se odehrálo pouhých 7 kol.

AC Wolfsberger
    I celek na druhém místě, Wolfsberger porazil Austrii Vídeň větším rozdílem. V druhém kole je deklasovali čtyřmi brankami.
    Stejně jako Salzburg, tak i Wolfsberger prohrál až v sedmém kole. Na domácí půde překvapivě nestačili na Neustadt a prohráli 0:1.

FC Red Bull Salzburg
    Hned v prvním kole si celek Adolfa Hütter připsal skalp Austrie Vídně.
    Letošní zklamaní deklasovali 6:1. V dalším kole vyhráli na půdě Neustadtu 5:0. O tom, že se v Rakousku hledá konkurence těžko, nás přesvědčilo kolo čtvrté, kdy doma porazili Grödig 8:0.
    První prohru si tým ze Salzburgu připsal až v sedmém kole, kdy doma nestačil na Sturm Graz.

V rámci osmého kola Tipico Bundesligy se uskuteční zápas mezi prvním Salzburgem a AC Wolfsbergerem.
    Oba týmy mají poměrně podobnou statistiku. Jak Salzburg, tak i domácí Wolfsberger šestkrát vyhráli a jednou prohráli a na kontě mají 18 bodů. Lepší skóre má ovšem Salzburg. I proto okupují čelo tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.