Poprad – Nitra 1:0 (po pr.) | Žilina – Skalica 1:2 (kon.) | Martin – Piešťany 4:2 (kon.)
Trenčín – Košice 1:2 (kon.)
MsHK Žilina
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
HK Skalica
Piatok 12.09.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu prvého kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú hokejistov HK 36 HANT Skalica. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilina prešla pred novou sezónou rapídnou prestavbou kádra. Odišli prakticky všetci skúsení hokejisti, ostali len domáci borci Drevenák, Valášek a Dlouhý. Výrazný posun nastal aj smerom dovnútra tímu. Na trénerskú lavičku zasadol skúsený lodivod, 66-ročný Jozef Zavadil. Do útoku angažovala Žilina zvučné mená na čele s elitným českým útočníkom Jaroslavom Kristekom. Toho doplnia Milan Procházka, Tomáš Horna, Petr Kanko či Slovinec Luka Petelin. Do obrany rovnako prichádzajú skúsení borci Jiŕí Jelínek, Jiŕí Moravec, či Casper Santanen. Bránku Žiliny bude hájiť striedavo medzinárodná trojica: Čech Filip Landsman, Poliak Kamil Kosowski a Chorvát Vasiljević.

V príprave odohrali Vlci 10 stretnutí, v ktorých 3 vyhrali a 7 prehrali. Domáci športový manažér Imre Valášek verí, že v sezóne, v ktorej Žilina oslavuje 90.výročie hokeja v meste, sa tímu podarí dobrý výsledok. Pomôcť by k tomu mali i nové dresy, ktoré naväzujú na tradičné žlto-zelené farby mesta Žilina.

V prvom zápase extraligy však Žilinčania nastúpili už včera proti hokejistom HK Orange 20, ktorých porazili 3:1. Dvomi gólmi sa prezentoval český útočník Štěpán Novotný, jeden pridal ďalší legionár Milan Procházka.

Tím Skalice prešiel pred novou sezónou rovnako veľkými zmenami. Tréner Štefan Mega poskladal pred sezónou takmer nový tím. Prišli známe mená ako Jaroslav Jabrocký z Popradu, Ľubomír Vaškovič zo Senice, či Tomáš Méry.

V poslednom prípravnom zápase vyzerala zostava Skalice takto:
    Lipovský (P.Romančík) – Gründling, Nechala, Mikéska, Jankovič, Horváth, Krejčiřík, Popela – Méry, Školiak, Vaškovič – Bezúch, Mráz, Jabrocký – Stloukal, Štumpf, Jurík – Rejžek, M.Romančík, Bene – Vrána .

Zápas sa teda začína o 17:30, k jeho sledovaniu váš z pozície komentátora pozýva Dávid Švec.

MsHK DOXXbet Žilina: Landsman (Kosowski) – Bobček, Moravec – Jelínek, Krčula – Kadela, Dlouhý – Ďurkech, Niník – Procházka, Kristek, Horna – Kubiš, Drábek, Kanko – Drevenák – Valášek, Lipovský – Jarab, Paleček, Novotný.

HK 36 HANT Skalica: Lipovský – Školiak, Jabrocký, Vaškovič, Gründling, Chylo, Méry, Jurík, Popela, Krejčiřík, Stloukal, Horváth, Nechala, Mráz, Mikéska, Bezúch, Bene, Štumpf,

Rozhodca: Lauff – Korba, Rovenský.

Na ľade práve hostia krstia knihu O histórii hokeja v Žiline. Samozrejme, čo by to bolo za krstenie, keby v tom nebola politika a samozrejme, cítiť, že sa blížia komunálne voľby.

MsHK DOXXbet Žilina: Landsman (Kosowski) – Bobček, Moravec – Jelínek, Krčula – Kadela, Dlouhý – Ďurkech, Niník – Procházka, Kristek, Horna – Kubiš, Drábek, Kanko – Drevenák, Valášek, Lipovský – Jarab, Paleček, Novotný.

00:01

00:01
    Úvodné buly v prospech hostí.

00:35
    Od modrej napriahol martin Gründling a len tesne minul bránku Žiliny.

01:01
    V prvej minúte boli aktívnejší hokejisti Skalice, zatiaľ sa im však nič vážnejšie nevydarilo.

01:08
    Vylúčenie Skalica, menší trest dostáva Bruno Mráz za zdržiavanie hry.

01:29
    Kadela pálil od modrej, Lipovský bez problémov vyráža.

02:11
    Vlci stále v útočnom pásme počas presilovej hry, strelecky však Lipovského ohroziť nedokázali.

02:59
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Miroslava Lipovského.

03:08
    Hostia v plnom počte.

03:37
    Domáci mierne prebrali taktovku hry, zatiaľ však ohroziť Lipovského nevedia.

04:01
    Len to tak na tribúnach zahučalo. Petr Kanko sa dostal do úniku, potiahol si puk na blafák, no Lipovský vytiahol excelentný zákrok lapačkou a útočník Žiliny ostal smutný.

04:35
    V útočnej aktivite hostia, no viac sa hrá v strede klziska.

05:08
    Závar pred bránkou Žiliny, Landsman skončil na ľade, vylučovať sa nebude.

05:29
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jiří Moravec.

05:55
    Domáci sa zatiaľ bránia úspešne, puk končí za bránkou Mira Lipovského.

06:37
    Hostia nasťahovaní pred Landsmanom, zatiaľ z toho však nič nie je.

07:08
    Domáci v plnom počte.

07:10
    Obrovská šanca hostí, Petr Stloukal ostal sám pred bránkou Žiliny, Landsman ležal na ľade, no hráč hostí netrafil prázdnu žilinskú bránku!

08:12
    Tentoraz šanca na strane Žiliny, Kanko vystrelil, Lipovský len vyrazil pred seba, no v dorážkach neuspeli ani Jakub Kubiš a ani Jakub Drábek.

08:58
    Vhadzuje sa po pravej ruke Filipa Landsmana.

09:12
    Hra sa sťahuje pred Miroslava Lipovského. Návšteva na tribúnach je biedna a zatiaľ vidí pomerne slabý hokej.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina zatiaľ remizuje so Skalicou 0:0.

10:44
    Jaroslav Jabrocký dostal puk ideálne medzi kruhy, z prvej strieľal zápästím, no tesne minul ľavú tyč bránky, v ktorej stojí Filip Landsman.

11:17
    Tentoraz sú v tlaku hostia, krútia päticu domácich hráčov, no chýba tomu streľba.

11:48
    Petr Kanko je dnes zatiaľ najaktívnejším hráčom Žiliny, dobre rozdeľuje spoluhráčom puky, no škoda, že vzájomná symbióza zatiaľ nefunguje.

12:35
    Drevenák hľadal diagonálou Mateja Valáška, no toho si obrana hostí dobre postrážila.

13:18
    Obrovská šanca v podaní Adriána Lipovského, ktorý sa dostal k takej podivnej poloprihrávke, z prvej strieľal, no jeho menovec v bránke Skalice sa len pousmial.

13:48
    Domáci sa snažia, ale hostia veľmi dobre bránia a hrozia rýchlymi útokmi.

15:02
    Máme za sebou pätnásť minút prvej tretiny, stav je stále 0:0.

15:29
    Hrá sa viac v rohoch, kde sa o puk vedú ťažké boje.

16:09
    Je to nemastné – neslané, a diváci dávajú najavo svoju nevôľu.

16:54
    Strela Kadelu od modrej čiary, Lipovský s ňou nemal absolútne žiaden problém.

17:02
    Žilinčania sú pred Lipovským, chýba im však finálna prihrávka.

18:01
    Kristek sa predral popri obrancovi Skalice do zakončenia, jeho bekhend však letel tesne ponad bránku Skalice.

18:35
    Vzápätí ďalší závar pred Lipovským, no keď hokejisti netrafia bránku, tak len ťažko dajú gól.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva menej ako minúta.

19:56
    Ešte pred koncom tretiny šanca v podaní Žiliny, Drábek však puk nestihol zdvihnúť ponad Lipovského.

20:00

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0. Vidíme pomerne slabý hokej, ani jeden z tímov sa nevie dostať do poriadneho tempa. Druhá tretina sa začne približne o 18:05.
    V Žiline sme doposiaľ veľa vzrušenia nevideli...

Na ľade už máme hráčov oboch tímov.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech domácej Žiliny.

20:12
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty dostáva Martin Gründling za podrazenie.

20:45
    Puk končí za bránkou Filipa Landsmana.

20:53
    Žilina dala gól!
    TOMÁŠ HORNA vletel v presilovej hre do pásma Skalice po pravej strane a strelou zápästím prestrelil gólmana hostí Miroslava Lipovského. Asistencie: Jaroslav Kristek, Milan Procházka.
    HORNA - 1:0

21:27
    Bruno Mráz strieľal z otočky, no Landsman stihol betóny sklepnúť k ľadu.

22:24
    Vhadzuje sa pred Miroslavom Lipovským.

22:48
    Utešená akcia Juraja Bezúcha, no Jan Dlouhý si ho dobre postrážil a odstavil ho od puku.

23:15
    Vylúčenie Skalica, 2 minúty za sekanie dostáva Juraj Jurík.

23:40
    Domáci sa sťahujú pred Lipovského, po Procházkovej bombe zvoní brvno skalickej bránky.

24:03
    Žilinčania zakladajú ďalší útok až spoza bránky Filipa Landsmana.

24:51
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, no vôbec to nevyzerá, že Žilina hrá presilovú hru.

25:15

25:30
    Až po skončení presilovej hry sa Žilinčania usadili v útočnom pásme, no puk už smeruje z neho von.

25:57
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Skalice.

26:13
    Pekná akcia Skalice, ktorá končí bitkou! Tomáš Méry si vyšliapol na Honzu Dlouhého a to sa proste nerobí. Aby mladý chlapec bil hokejového matadora bez prilby, to je hanba veľkého kalibru, zjavne keď Dlouhý sa biť vôbec nechcel.
    Potýčka na ľadovej ploche.

26:29
    Obaja borci inkasujú tresty 2+2 za údery a teda na žilinskej strane je to Jan Dlouhý a na strane Skalice Tomáš Méry.

26:49
    Hrá sa odrazu veľmi tvrdo, Skaličania dohrávajú všetky osobné súboje.

27:11
    Hrá sa v rýchlom tempe, lepšie však hrajú domáci Vlci.

27:59
    Osmelili sa však teraz i hostia, Landsman musel skryť puk do lapačky.

28:35
    Vhadzuje sa pred Landsmanom.

29:03
    Zakázané uvoľnenie v podaní Skalice, hra sa sťahuje pred Lipovského.

29:38
    Skalica dala gól!
    A je vyrovnané. Z pravej strany ostal pred Landsmanom osamotený JURAJ JURÍK a i s kúskom šťastia ho prekonal. Asistencia: Daniel Štumpf, Juraj Bezúch.
    JURÍK - 1:1

30:01
    Máme za sebou polovicu stretnutia, stav zápasu Žilina – Skalica je teda 1:1.

30:34
    Ale hostia teraz poriadne pridali, pred Landsmanom sa dostal k strele Petr Stloukal a domáci brankár mal plné ruky a nohy práce.

31:13
    Hra mierne stratila tempo, Žilinčania to momentálne skúšajú nahadzovaním puku na bránku hostí.

31:55
    V tlaku Skaličania, no stále to opticky vyzerá, ako keď sa zopár chalanov stretne za dedinou na rybníku, rozdelia sa do tímov a jednoducho si idú len tak zahrať hokej.

32:31
    Vhadzuje sa pred bránkou Žiliny.

32:55
    Znovu vhadzovanie pred Landsmanom, vyhrali ho hostia a bude sa vylučovať.

33:10
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva kapitán tímu Milan Drevenák.

33:45
    Hostia sú usadení pred bránou Žiliny, domáci Landsman je však pozorný.

34:29
    Utešená strela Nechalu od modrej čiary, v poslednom momente však bola tečovaná do ochrannej siete. Vhadzuje sa pred Landsmanom.

34:54
    Učebnicová kombinačná akcia v presilovej hre na konci ktorej bol TOMÁŠ MÉRY. Dostal ideálnu prihrávku k pravej tyči a nemal problém poslať puk do siete. Asistencia: René Školiak.
    MÉRY - 1:2

35:09
    Vylúčenie Skalica, menší trest dostáva Juraj Jurík za hákovanie.

35:31
    Domáci sú okamžite nasťahovaní pred Miroslavom Lipovským.

36:15
    Kristek sa dostal k puku pred Lipovským, no z prvej ho neprekonal.

37:00
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva hráčska lavica Žiliny za 6 hráčov na ľade, trest si odpyká Tomáš Paleček.

37:09

37:35
    Skaličania v tlaku, Landsman je ako na strelnici.

38:30
    Veľká šanca hostí, do úniku sa dostal Bruno Mráz, no jeho strelu švihom Landman bravúrne skryl do lapačky.

39:00

39:01
    Do konca druhej časti hry ostáva necelá minúta.

39:20
    Krásna akcia hostí, v trojici vyšachovali celú obranu Žiliny, no Mérymu napokon puk zle sadol na hokejku.

40:00

V druhej tretine sme videli tri góly. Domáci išli do vedenia zásluhou Tomáša Hornu, no hostia kontrovali gólmi Juríka a Méryho. Tretia tretina sa začne približne o 19:00.

40:01

40:01
    Prvé buly v tretej tretine v prospech domácich Žilinčanov.

40:30
    Vylúčenie Skalica, trest 2+10 dostáva Tomáš Méry za napadnutie hlavy a krku.

40:55
    Domáci okamžite nasťahovaní v pásme Skalice.

41:38
    Vlci kombinujú, kombinujú, no chýba streľba.

42:00

42:17
    Lipovský sa predral po ľavej strane do šance, skúsil strelu zápästím, no brankár hostí puk vyrazil. K dorážke sa dostal Milan Drevenák a Lipovský, tentoraz v bránke Skalice, vytiahol excelentný zákrok lapačkou!

42:30

42:45
    Domáci pokračujú v tlaku z presilovky.

43:09
    Strela Jiřího Moravca z pravého kruhu a Lipovský tasí ďalší výborný zákrok.

43:43
    Vhadzuje sa pred Landsmanom, no puk získali hokejisti Žiliny.

44:09
    Znovu sa vhadzuje pred Filipom Landsmanom, tentoraz puk získali hostia, no hneď vzápätí ho i strácajú.

45:01
    Máme za sebou päť minút záverečnej tretiny, stav je stále 1:2.

45:48
    Domáci sa veľmi snažia s výsledkom niečo urobiť, no zatiaľ sa im vôbec nedarí.

46:37
    Vhadzovať sa bude pred Filipom Landsmanom, uvidíme, čo z toho vznikne.

46:51
    Na zápas práve dorazila i skupina približne desiatich žilinských Fanatikov, ktorí okamžite urobili v aréne aspoň akú takú atmosféru.

47:09
    Skaličania sa v tomto momente dobre bránia, zatiaľ sú veľmi dobrým súperom.

47:52
    Hrá sa za bránkou Landsmana, kde sa o puk zvádzajú kruté súboje.

48:32
    Hra má solídne tempo, hostia vyčkávajú na obrannej modrej a snažia sa Žiline kaziť hru. To je ale logické, do konca zápasu ostáva približne 11 minút a Skalica vedie v Žiline 2:1.

49:01
    Dva zvláštne zákroky hostí mohli byť posúdené ako fauly, no píšťalka Rudolfa Lauffa ostala nemá.

49:38
    Tentoraz Lauff píska, dve minúty dostáva za napadnutie Tomáš Nechala. Mám však pocit, že toto hlavný rozhodca už kompenzoval predchádzajúce zákroky.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina hrá presilovú hru a je usadená v pásme hostí.

50:32
    Presilová hra Žiliny je však veľmi pochabá, hráči sa síce snažia, ale chýba tomu súhra.

51:01
    Rýchly protiútok hostí a po bombe Školiaka musel zasahovať Filip Landsman.

51:38

52:10
    Puk končí v sieti, no spolu s ním i brankár Žiliny a útočník Skalice. A následne vzniká šarvátka.

53:07
    Hra je veľmi rozháraná, hostia fantasticky bránia, sú to doslova kaziči hry (v dobrom zmysle slova). Za dnešný výkon si asi zaslúžia body viac ako Žilinčania.

53:58
    Moravec dostal puk spoza bránky, ostal sám pred Lipovským a minul bránku Skalice! Fúha, tak takéto šance by legionári mali premieňať.

54:19
    Vhadzuje sa pred Filipom Landsmanom.

54:54
    Obliehanie Lipovského bránky pokračuje, strela Dlouhého končí mimo bránky.

55:16
    Dnešné stretnutie sleduje 1000 divákov.

56:00
    Máme pred sebou posledné 4 minúty tretej tretiny a domáci diváci začínajú byť čoraz nervóznejší.

56:35
    Na hokej prišlo dnes v Žiline len niekoľko verných fanúšikov, ktorí chceli aj povzbudzovať, no hneď vzápätí ich rozohnala miestna sbs. Bravó, takto sa správa klub k svojim fanúšikom.

57:20
    Vhadzuje sa pred bránkou Filipa Landsmana.

57:48
    Domáci Vlci sú však okamžite pred Lipovským.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé dve minúty.

58:40
    Skaličania teraz umne držia puk ďaleko od svojej bránky.

59:01
    Začala sa posledná minúta a Landsman mieri von z brány.

59:30
    Domáci hrajú v šestici, ale je to zlé. Veľmi zlé.

59:43
    Oddychový čas Žilina.

59:43
    Skončil sa oddychový čas Žiliny, uvidíme, čo tréner Zavadil na hostí vymyslel.

59:55
    Obrovská šanca Žiliny, Kankovi v čistej šanci pred prázdnou bránkou puk preskočil hokejku.

60:00

Skončil sa zápas prvého kola hokejovej Tipsport Extraligy, v ktorom Žilina podľahla Skalici 1:2. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť a želám krásny zvyšok piatka. (19:34:06)

Dávid Švec

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 21. Horna (Kristek, Procházka) – 30. Jurík (Štumpf), 35. Méry (Školiak)

MsHK Žilina: Landsman (Kosowski) – Bobček, Moravec – Jelínek, Krčula – Kadela, Dlouhý – Ďurkech, Niník – Procházka, Kristek, Horna – Kubiš, Drábek, Kanko – Drevenák,Valášek, Lipovský – Jarab, Paleček, Novotný.
    HK Skalica: Lipovský – Grundling, Nechala, Horváth, Krejčiřík, Mikéska, Popela – Méry, Školiak, Jabrocký – Stloukal, B.Mráz, Vaškovič – Bezúch, Štumpf, J.Jurík – Chylo, M.Romančík, Bene

Rozhodca: Lauff – Korba, Rovenský