Poprad – Nitra 1:0 (po pr.) | Žilina – Skalica 1:2 (kon.) | Martin – Piešťany 4:2 (kon.)
Trenčín – Košice 1:2 (kon.)
MsHK Žilina
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
HK Skalica
Piatok 12.09.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Skončil sa zápas prvého kola hokejovej Tipsport Extraligy, v ktorom Žilina podľahla Skalici 1:2. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť a želám krásny zvyšok piatka. (19:34:06)

60:00

59:55
    Obrovská šanca Žiliny, Kankovi v čistej šanci pred prázdnou bránkou puk preskočil hokejku.

59:43
    Skončil sa oddychový čas Žiliny, uvidíme, čo tréner Zavadil na hostí vymyslel.

59:43
    Oddychový čas Žilina.

59:30
    Domáci hrajú v šestici, ale je to zlé. Veľmi zlé.

59:01
    Začala sa posledná minúta a Landsman mieri von z brány.

58:40
    Skaličania teraz umne držia puk ďaleko od svojej bránky.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé dve minúty.

57:48
    Domáci Vlci sú však okamžite pred Lipovským.

57:20
    Vhadzuje sa pred bránkou Filipa Landsmana.

56:35
    Na hokej prišlo dnes v Žiline len niekoľko verných fanúšikov, ktorí chceli aj povzbudzovať, no hneď vzápätí ich rozohnala miestna sbs. Bravó, takto sa správa klub k svojim fanúšikom.

56:00
    Máme pred sebou posledné 4 minúty tretej tretiny a domáci diváci začínajú byť čoraz nervóznejší.

55:16
    Dnešné stretnutie sleduje 1000 divákov.

54:54
    Obliehanie Lipovského bránky pokračuje, strela Dlouhého končí mimo bránky.

54:19
    Vhadzuje sa pred Filipom Landsmanom.

53:58
    Moravec dostal puk spoza bránky, ostal sám pred Lipovským a minul bránku Skalice! Fúha, tak takéto šance by legionári mali premieňať.

53:07
    Hra je veľmi rozháraná, hostia fantasticky bránia, sú to doslova kaziči hry (v dobrom zmysle slova). Za dnešný výkon si asi zaslúžia body viac ako Žilinčania.

52:10
    Puk končí v sieti, no spolu s ním i brankár Žiliny a útočník Skalice. A následne vzniká šarvátka.

Dávid Švec

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 21. Horna (Kristek, Procházka) – 30. Jurík (Štumpf), 35. Méry (Školiak)

MsHK Žilina: Landsman (Kosowski) – Bobček, Moravec – Jelínek, Krčula – Kadela, Dlouhý – Ďurkech, Niník – Procházka, Kristek, Horna – Kubiš, Drábek, Kanko – Drevenák,Valášek, Lipovský – Jarab, Paleček, Novotný.
    HK Skalica: Lipovský – Grundling, Nechala, Horváth, Krejčiřík, Mikéska, Popela – Méry, Školiak, Jabrocký – Stloukal, B.Mráz, Vaškovič – Bezúch, Štumpf, J.Jurík – Chylo, M.Romančík, Bene

Rozhodca: Lauff – Korba, Rovenský