Peng – Wozniacka 0:1; 3:4; 40-A (skreč) | Williamsová – Makarovová 2:0 (kon.)
0
1 3
Piatok 05.09.2014, 22:40US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:45.

Príjemný piatkový večer všetkým priaznivcom kvalitného ženského tenisu. US Open sa blíži k svojmu veľkému finále, ale ešte pred tým nás čakajú semifinálové súboje. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať duelom medzi Serenou Williamsovou a Jekaterinou Makarovovou. Pôjde o piaty vzájomný zápas týchto dvoch tenistiek. Američanka vedie v tejto bilancii pomerom 3:1 a aj dnes je papierovou favoritkou. Začiatok stretnutia je naplánovaný na Štadióne Arthura Asha o 21:45 SEČ. Pred úvodom sa poďme pozrieť na cestu týchto tenistiek až do semifinále posledného Grand Slamu sezóny.

32-ročná americká tenistka je aktuálne svetovou jednotkou rebríčka WTA. Na US Open štartuje po 15 krát v kariére a už 5 krát sa tešila z celkového prvenstva. Naposledy sa jej vo Flushing Meadows podarilo uspieť minulý rok. Jej tohtosezónna bilancia je 43 víťazstiev a 6 prehier. Na ceste do semifinále Serena zdolala Townsendovú, Kingovú, Lepčenkovú, Kanepiovú a Pennettaovú a nestratila ani jeden set.

26-ročná ruská tenistka je aktuálne na 18.mieste svetového rebríčka WTA, čo je jej najvyššie umiestnenie v kariére. Táto Ruska prežíva životný turnaj. Pri deviatej účasti na US Open prekonala minuloročnú štvrťfinálovú účasť. Jej tohtosezónna bilancia je 38 víťazstiev a 15 prehier. Na ceste do semifinále postupne vyradila Minovú, Hercogovú, Diyasovú, Bouchardovú a Azarenkovú a taktiež sa to zaobišlo bez straty setu.

Prvé semifinále na kurte Arthura Asha sa už skončilo. Caroline Wozniacká je prvou finalistkou ženskej dvojhry a bude čakať na svoju súperku, ktorá vzíde z duelu, ktorý vám priblížime v tomto prenose. Už o niekoľko minút.

Hráčky sa už rozohrávajú a zhruba o 10 minút sa zápas začne!

0:0

15-0
    Williamsová začína po druhom podaní víťazným úderom z forhendu a vedie 15:0.

15-15
    Makarovová ale kontruje krásnym bekhendom po čiare a je to 15:15.

30-15
    Priamy fiftín z prvého podania posúva favorizovanú Serenu do vedenia 30:15.

40-15
    Američanka sa dostala do kurtu a winnerom do roku kurtu nadobudla dva gemboly.

1:0
    Makarovová skúšala znížiť svojim dobrým bekhendom, ale ten nebol presný a tak Williamsová udržala prvý servis. 1:0.

15-0
    Makarovová vyhadzuje svoj bekhend do autu po tlaku Williamsovej od základnej čiary.

15-15
    Ďalšia výmena už Ruske vyšla vďaka skvelej dĺžke úderov a je to po 15.

15-30
    Teraz sa Ruska oprela o presný servis a vedie 15:30.

15-40
    Víťazným úderom z forhendu k bočnej čiare získava Ruska dva gemboly.

30-40
    Serena okamžite víťazným returnom znižuje na 30:40.

1:1
    Jekaterina Makarovová drží dôležitý prvý servis a dorovnáva stav prvého setu na 1:1.

0-15
    Agresivita ruskej tenistky na returne prinútila Williamsovú zahrať forhend do siete.

15-15
    Po prvom podaní Američanky je to už po 15 na oboch stranách.

15-30
    Svetová jednotka robí lacnú nevynútenú chybu a prehráva 15:30.

30-30
    Skvelé prvé podanie Sereny na stred a následne víťazné zakončenie do protipohybu.

40-30
    Následne sa Williamsová dostáva ku gembolu na 2:1.

2:1
    Serena Williamsová zakončila tretiu hru zápasu víťazným úderom z forhendu do rohu kurtu a po ôsmych minútach vedie 2:1. Servis jej zatiaľ funguje na výbornú.

15-0
    Druhé podanie Makarovovej nemalo nárok na return Williamsovej, tá sa dostáva na príjme do vedenia.

30-0
    Žiaľ, Ruska robí nevynútenú chybu z bekhendu a prehráva 30:0.

30-15
    Výborným prvým servisom dokázala Makarovová znížiť na rozdiel fiftínu.

40-15
    Nádherná výmena! Williamsová ju zakončila winnerom od základnej čiary do krásneho uhlu a má dva brejkboly.

40-30
    Ten prvý nedokázala po riskantnom druhom podaní Makarovovej využiť. Jastrabie oko potvrdilo, že to Ruska tesne trafila.

3:1
    Druhý brejkbol už americká tenistka využíva! Serena Williamsová berie už vo štvrtej hre servis Makarovovej a vedie 3:1.

15-0
    Serena si súperku rozbehala a volejom na sieti nechytateľne zakončila.

15-15
    Po nedokonalom skrátení hry je to po 15 na oboch stranách.

30-15
    Krížny bekhend Makarovovej zastavila sieť a tak vedie domáca tenistka 30:15.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Williamsovú ku gembolom nepúšťa dobre umiestnený krížny úder Makarovovej.

40-30
    Ruska neustála výmenu spoza základnej čiary a bude čeliť gembolu.

40-40
    Vyzeralo to tak, že Serena ho premenila esom z druhého podania, ale po tom čo ukázala jastrabie oko už vieme, že to bola dvojchyba. Zhoda.

A-40
    Výhoda S. Williamsová po tom, čo sa oprela o prvé podanie a výmenu zakončila winnerom z forhendu.

4:1
    Serena Williamsová potvrdila brejk z predošlej hry, keď game zakončila víťazným úderom z náročnej pozície. 4:1.

15-0
    Makarovová netrafila prvé podanie a po tom druhom bola Williamsová na returne nekompromisná.

15-15
    Našťastie sa jej rýchlo podarilo dorovnať po priamom bode z podania.

30-15
    Ruska dostala loptičku pod nohy a potom už pod tlakom poslala úder do autu.

40-15
    A rázom bude Makarovová čeliť dvom brejkbolom Williamsovej, ktorá využíva vietor. Ruska s ním bojuje.

40-30
    Ruska mala pri obrannom údere aj šťastie, ale potom už Williamsová nevrátila forhend po čiare.

5:1
    Druhý brejkbol už Serena Williamsová premieňa a po 23 minútach pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete.

0-15
    Veľmi dobrý return ešte dáva Makarovovej nádej.

15-15
    Ďalšie podanie už však nedokázala zreturnovať, je pravda, že dosť riskovala.

30-15
    Ruská tenista zahrala forhend do autu a Williamsová je dve loptičky od zisku prvého setu.

40-15
    Exkluzívny víťazný bekhend Williamsovej po čiare a sú tu prvé dva setboly!

6:1
    Serena Williamsová trafila základnú čiaru a prvý set je už minulosťou! Potvrdilo to aj jastrabie oko. Američanka v prvom sete zdolala Makarovovú hladko pomerom 6:1.

15-0
    Williamsová v úvodnej výmene druhého setu tlačila z bekhendu pokým Makarovová nepovolila.

30-0
    Dokonalý return Williamsovej donútil súperku poslať úder za základnú čiaru.

40-0
    Makarovová to neodhadla a jej forhend končí mimo kurtu. Sú tu tri brejkboly pre americkú tenistku.

40-15
    Ruska znižuje vďaka esu na 40:15.

1:0
    V dlhej výmene rozhodlo zrejme momentálne rozpoloženie. Serena Williamsová hrala isté údery a počkala si na chybu Makarovovej. Ruska stráca už prvý servis druhého setu. 1:0

15-0
    Potvrdzovanie brejku začína Serena priamym bodom z prvého podania.

30-0
    Vo výmene Williamsová opäť svoju súperku pretlačila a vedie už 30:0.

40-0
    Američanke dnes servis skutočne ide, dokázala to svojim druhým esom. 121 míľ v hodine!

2:0
    Serena Williamsová potvrdila brejk čistou hrou, ktorú zakončila esom. 2:0 po 33 minútach.

15-0
    Svetová jednotka začína suverénne aj na ďalšom príjme a vedie 15:0.

15-15
    Williamsová chcel výmenu zakončiť skráteným forhendom, ale ten nebol presný.

30-15
    Makarovová na základnej čiare odolávala delovým úderom Američanky, ale napokon prestrelila základnú čiaru.

40-15
    Opäť prišiel nekompromisný return Williamsovej a s ním aj ďalšie dva brejkboly po nevynútenej chybe Makarovovej!

3:0
    Nie je čo riešiť! Serena Williamsová už prvý brejkbol premieňa krásnym winnerom z forhendu do protipohybu a jasným krokom kráča do finále US Open. 3:0.

3:0
    Porovnanie víťazných úderov: Williamsová 16 – 3 Makarovová.

15-0
    Servis von z kurtu a víťazné zakončenie z forhendu do druhej strany. To je Serena Williamsová.

30-0
    Hneď na to prišlo štvrté eso z rakety Williamsovej v tomto zápase.

40-0
    Kratší úder Makarovová dobehla, ale potom Williamsová výmenu na sieti zvládla a získala tri gemboly.

4:0
    To je iný level! Serena Williamsová čistou hrou potvrdila druhý brejkbol v druhom sete a vedie už 4:0.

15-0
    Ani tretí servis nezačala Makarovová úspešne.

30-0
    Pri forhende bola Ruska neskoro a tak jej krížny úder končí v aute. 30:0.

30-15
    Konečne! Makarovová sa dostala kvalitným úderom po čiare do kurtu a potom svojim volejom do voľnej časti znížila na 30:15.

40-15
    Cez druhé podanie do proti Američanke nepôjde a sú tu dva brejkboly pre Williamsovú.

40-30
    Prvý dokázala Ruska zmazať presným bekhendom na základnú čiaru.

40-40
    Aj druhý brejkbol je už odvrátený! Zhoda.

40-A
    Výhoda Makarovová po dobrom prvom servise.

4:1
    Tak aj domáci priaznivci sa tešia. Prajú Makarovovej. Ruská tenistka uhrala prvý game v druhom sete a po znížení na 4:1 sa už usmieva, keďže vie, že kanára si domov neodnesie.

15-0
    Williamsová otvára šiesty game kvalitným servisom na stred.

15-15
    Po dlhom čase Serena pokazila akýkoľvek úder a je to po 15 na oboch stranách.

30-15
    Američanka si poradila aj s vetrom a po bojovnom výkone vo výmene vedie 30:15.

40-15
    Dobre to Makarovová myslela, ale svoj bekhend poslala tesne za bočnú čiaru.

5:1
    Serena Williamsová ukončuje túto hru piatym esom a už len jedna hra ju delí od konca zápasu.

0-15
    Servis Makarovovej na udržanie začína úspešne, Ruska ide do vedenia 0:15.

0-30
    Po dlhom forhende z rakety Williamsovej až za základnú čiaru vedie 0:30.

15-30
    Williamsová znižuje na 15:30 po nevynútenej chybe súperky z bekhendu.

30-30
    Makarovová to chcel skúsiť zmenou rytmu, ale jej kraťas z bekhendu zastavila páska.

30-40
    Prvý gembol v tejto hre pre Makarovovú po nepresnom forhende Williamsovej.

5:2
    Jekaterina Makarovová získava druhé podanie v druhom sete a znižuje na 5:2. Po krátkej prestávka už však Serena Williamsová pôjde servovať na postup do finále.

15-0
    Williamsová priamym bodom vstupuje do dôležitej hry.

30-0
    Američanka tlačila z forhendu čo sa dalo, až nakoniec uspela tým, ktorý dopadol presne na čiaru.

30-15
    Mečboly ešte musia počkať, Serena neodhadla svoj bekhend a spravila nevynútenú chybu.

30-30
    Makarovová pekne returnovala druhé podanie súperky a tá už forhend cez sieť nedostala.

30-40
    Bude ešte dráma? Makarovová sa dostáva ku prvému brejkbolu!

5:3
    Jekaterina Makarovová tento brejkbol dokonca premieňa a znižuje na 5:3. Ešte si na koniec zápasu musíme počkať. Ruská tenistka sympaticky bojuje.

15-0
    Svoje podanie, ale ruská tenistka nezačína ružovo, keď spravila nevynútenú chybu.

15-15
    Krásnym krížnym bekhendom dokázala Makarovová dorovnať na 15:15.

30-15
    Williamsová nachytala Makarovovú svojim forhendom na sieti a vedie 30:15. Tento prechod na sieť nebol premyslený.

30-30
    Fantastický víťazný forhend Makarovovej do rohu kurtu prináša stav 30:30.

40-30
    Avšak teraz prichádza dlhá loptička z bekhendu Makarovovej a Serena Williamsová má prvý mečbol!

6:3
    A je dobojované! Serena Williamsová za 60 minút zvíťazila na Jekaterinou Makarovovu po dvoch setoch hladko 6:1 a 6:3 a vo finále sa môže tešiť na Carolina Wozniackú.