Vel. Meziříčí – Sigma Olomouc 0:3 (kon.)
FC Velké Meziříčí
0:3 (0:2)
SK Sigma Olomouc
cz Utorok 02.09.2014, 17:00 • U Tržiště • Pohár FAČR

Dobré odpoledne, vítejte u on-line přenosu dohrávky 2. kola Poháru FAČR mezi Velkým Meziříčím a olomouckou Sigmou. Utkání bylo odloženo ze srpnového termínu z důvodu rekonstrukce hrací plochy.

Domácí celek, hrající Moravskoslezskou divizi D, je ve velmi dobré formě. Ze čtyř divizních zápasů, které Velké Meziříčí odehrálo všechny na venkovních hřištích, si svěřenci trenéra Smejkala připsali 10 bodů.

Sigma Olomouc v žádné oslnivé formě není. Po sestupu z nejvyšší soutěži se trápí, ve Fotbalové národní lize během pěti kol uhrála pouhé 4 body.

1. kolo Poháru FAČR:

Břeclav – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:3 (Lucas, Simandl – 2x z penalty Simr, Z. Mucha)

Slavičín – SIGMA OLOMOUC 0:6 (2x Varadi, 2x Vašíček, Plšek, Rolinc)

Poslední utkání:

Bystřice nad Pernštejnem – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:4 (2x Simr, 2x Demeter)

Opava – SIGMA OLOMOUC 0:0

Vítěz utkání se v sobotu 6. září od 17 hodin utká na domácím hřišti ve 3. kole s druholigovým Třincem.

FC Velké Meziříčí: Invald (K) – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Dufek, Smejkal, Pokorný, Durajka, Demeter – Simr
    Náhradníci: Souček, Bouček, Havlíček, Ráček, Simandl

SK Sigma Olomouc: Bárta – Janotka, Rajnoch, Škerle, Vepřek – Navrátil, Cana, Šindelář, Javůrek – Vašíček, Varadi (K)
    Náhradníci: Reichl – Ordoš, Rolinc, Zahradníček, Hála

Rozhodčí: Kovařík – Kordula, Černý.

-10
    Přestřižením pásky bylo slavnostně otevřeno rekonstruované hřiště.

1

1
    Olomouc právě vstřelila branku!

Po centru Javůrka z levé strany se v první minutě na zadní tyči prosazuje kapitán hostů ADAM VARADI.

14
    A střelec zatím jediné branky Varadi je při chuti. Nejprve zkoušel štěstí nepříjemnou skákavou střelou ze střední vzdálenosti, kterou Invald vyrazil, a následně opět po centru Javůrka hlavou jen těsně minul tyč.

26
    Aktivní Javůrek přízemní střelou trefil tyč domácí branky.

30

Střelou zpoza vápna po rohovém kopu se po přistrčení Škerleho trefil JAN NAVRÁTIL.

31
    Ve velké šanci po centru Vepřeka opět Varadi. Invald skvěle vyrazil!

35
    Osmělili se také domácí. Zdeněk Mucha se z pravé strany odhodlal k tvrdé střele, Barta byl připraven.

42
    Dvojice Javůrek – Varadi a jejich spolupráce dnes na hřišti exceluje. Po přesném centru prvně jmenovaného netrefil ale Varadi kulatý nesmysl optimálně a minul.

45

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

První půli ovlivnila rychle vstřelená branka hostujícího Varadiho. Sigma si poté vypracovala několik vyložených šancí, ale olomoucký kapitán už úspěšný nebyl. Přesně mířil po půlhodině hry po rohovém kopu Navrátil, a tak Velké Meziříčí po 45 minutách prohrává se Sigmou Olomouc 0:2.

46

46
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Pokorný, přichází Souček.

47
    Dnešnímu zápasu i přes deštivé počasí přihlíží 721 diváků.

48
    Domácí do druhého poločasu vstoupili aktivně. Činí se zejména levý záložník Demeter, který nejdřív Bártu protáhl z hranice vápna a vzápětí připravil střeleckou pozici Smejkalovi. Ten přestřelil z hranice penalty branku.

52
    Stejná spolupráce Demeter – Smejkal, Bárta vyráží.

57
    Vašíček posílá hlavou míč po Janotkově rohu těsně mimo.

59
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Vašíček, přichází Ordoš.

59
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Navrátil, přichází Zahradníček.

68
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Varadi, přichází Rolinc.

69
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Dufek, přichází Havlíček.

70
    Žlutou kartu dostává Cana (SK Sigma Olomouc).

73
    Levý obránce MICHAL VEPŘEK se po nepřehledné situaci a skrumáži dle rozhodčího prosazuje přímo z rohu a Sigma vede již o 3 branky!

75
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Durajka, přichází Ráček.

76
    Šindelář se po rohu dostal k zakončení a jen o centimetry minul tyč Invaldovy brány.

83
    Hostující Cana opustil kvůli zranění hrací plochu. Jelikož už Sigma nemůže střídat, dohrají hosté utkání v deseti lidech na hřišti.

88
    Žlutou kartu dostává Zahradníček (SK Sigma Olomouc).

89
    Žlutou kartu dostává Ordoš (SK Sigma Olomouc).

90
    Ordoš ani nadvakrát neprotlačil míč za brankovou čáru, Invald udržel míč ve své moci.