Slavia – EC-KAC 3:1 (kon.) | Chomutov – Crimmitschau 0:0 (zruš.)
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
KAC Klagenfurt
cz Nedeľa 24.08.2014, 17:00Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ještě jednou vítejte u sledování textového on-line přenosu z posledního domácího přípravného zápasu pražské Slavie, kterou prověří rakouský Klagenfurt.

EC Klagenfurter AC

Hráči rakouského celku jsou uprostřed přípravy na nový ročník rakouské EBEL ligy. V přípravných zápasech mají zatím negativní bilanci. První duel s Augsburgem prohráli 3:6, se Straubingem pak 1:4. Vítězství si připsali až proti Mladé Boleslavi. Nováčka Tipsport extraligy přemohli až v samostatných nájezdech. V dresu Klagenfurtu působí i bývalý obránce sešívaných Kyle Wharton a několik reprezentantů Rakousko. Mezi nimi třeba Thomas Hundertpfund, Manuel Geier nebo Thomas Koch.

Zápasy Klagenfurtu v přípravě:

EC Klagenfurter AC – Ausburger Panther 3:6
    Straubing Tigers – EC Klagenfurter AC 1:4
    BK Mladá Boleslav – EC Klagenfurter AC 3:4sn

Slávisté jsou zatím v přípravném období stoprocentní. Po výhrách nad Plzní, Libercem, Záhřebem a Vladivostokem zamířili na kvalitně obsazený turnaj do Švýcarska. Tam si červenobílí poradili lehce se Ženevou i s Friburgem, poté ve finále přemohli v prodloužení i Ladu Togliatti. Duel s Klagenfurtem bude pro sešívané poslední na domácím ledě, zbylé tři přípravné zápasy odehrají na hřištích soupeřů.

HC Lada Togliatti – HC Slavia Praha 2:3p

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Barák, Valach, Štich, Knot, Krejčí, Novák, Beňovič – Sklenář, Vlasák, Bednář – Tomica, Klhůfek, Čermák – T. Doležal, Tomek, Stránský – Babka

EC Klagenfurter AC: Swette (Tuokkola) – Reichel, Pöck, Schumnig, Isopp, Furey, Wharton, Vallant – Koch, Harand, Hundertpfund – S. Geier, M. Geier, Lundmark – Strömberg, Pither, Jaques – Witting, Steiner, Koczera – Stloukal.

Zajímavý bude dnešní duel zejména pro Petra Stloukala, který byl ve Slavii na zkoušce a v pražském Edenu odehrál několik utkání. Tentokrát neobléhl sešívaný dres, ale přijel s Klagenfurtem jako hostující hráč.

00:01

00:24
    Z pravé strany prověřil pozornost Swetteho Bednář.

00:51
    Lundmark zůstal mezi kruhy úplně sám, branku ale netrefil.

01:40
    Domácí jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jakub Sklenář (SLA).

02:10
    Pither si sjel před branku, tečí ale trefil jen betony Furcha.

02:58
    Do šance se dostal znovu Pither, tentokrát rychle obkroužil klec, Furcha ale nepřekvapil.

03:39
    Pokus Schumniga skončil v náručí sešívaného brankáře.

03:40
    Slavia hraje v plném počtu.

04:19
    Tomáš Doležal z dálky vypálil, Swette si s klidem poradil.

04:51
    Kyle Wharton (KLG) v souboji se Sklenářem fauloval, odsedí si tak dvě minuty.

05:01
    Od modré pálil jen do připraveného Swetteho Krejčí.

05:14
    Tomica od mantinelu přihrál na střed Čermákovi, který si puk prohodil mezi soupeřovými bruslemi a zakončil do brankáře hostů.

05:45
    Nepřesnou přihrávku Novák na modré nezachytil, musí se tak vracet až do vlastního obranného pásma.

06:35
    Tomáš Doležal byl netrpělivý a překročil modrou čáru dříve než Stránský s pukem, pískán je ofsajd.

06:51
    Wharton je zpátky na ledě, sešívaní si žádnou brankovou příležitost nevypracovali.

07:39
    Manuel Geier v nouzi vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

07:49
    Koch se nijak nerozmýšlel a ihned vystřelil, Furch zastavil kotouč lapačkou.

09:05
    Knot zkusil překvapit Swetteho rychlou ranou, gólman rakouského celku měl štěstí, když puk vytěsnil lapačkou.

10:10
    Klhůfek přebruslil obránce a přihrál Čermákovi, ten kotouč ale tečoval nepřesně.

10:53
    Střela Baráka byla stečována mimo tři tyčky.

11:44
    Bednář si na pravé straně počkal na pohyb spoluhráčů a po uvolnění nahrál do druhé vlny Valachovi, ten z první jen nechal vyniknout Swetteho.

11:49
    Ihned po buly to zkoušel Krejčí, Swette byl pozorný.

11:52
    A znovu pálil rychle po buly Tomica, hostující brankář ale i tentokrát zakročil.

12:37
    Slávisté si vytvořili mírný tlak, díky kterému si zahrají přesilovou hru. Kyle Wharton (KLG) se provinil hákováním.

12:56
    Špatná ozehrávka červenobílých končí na zakázaném uvolnění.

13:17
    Bekhendem pálil z mezikruží Tomáš Doležal, Swette je ale zatím bezchybný.

14:37
    Hosté jsou kompletní.

15:25
    J-F Jaques (KLG) je vyloučen za držení protihráče.

16:23
    Slavia právě vstřelila branku!
    Celá akce začala u Stránského, který parádní žabičkou našel volného Krejčího, jehož rychlou ránu tečoval Tomáš Doležal. Swette ještě stačil zasáhnout, kotouč ale vyrazil jen k volnému VÁCLAVU TOMKOVI, který bekhendem poslal puk pod betonem hostujícího brankáře do sítě! Asistence: Tomáš Doležal a Daniel Krejčí.

17:54
    Klagenfurt se snaží o rychlou odpověď, gólovou příležitost si zatím nevypracovali.

18:25
    Nebezpečný pokus Isoppa zastavil Furch svými betony.

19:15
    Po střele Vlasáka se kotouč odrazil za branku, kde si ho rychle vzal Sklenář. Ten se snažil co nejrychleji přihrát mezi kruhy JAROSLAVU BEDNÁŘOVI, který už neměl problém zakončit za dezorientovaného Swetteho! Asistence: Jakub Sklenář a Tomáš Vlasák.

20:00

Úvodní dějství vyšlo lépe sešívaným, když po ne příliš pohledných patnácti minutách otevřel skóre přesilovkovou trefou Václav Tomek. V poslední minutě přidal ještě druhou trefu Jaroslav Bednář, a slávisté tak vedou o dvě branky. Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

21:04
    Slávisté mají výhodu, bude se vylučovat.

22:00
    Johannes Reichel (KLG) musí na trestnou za sekání.

23:02
    Domácím se zatím přesilovka nedaří, nemohou se udržet v útočném pásmu.

23:53
    Tomica udržel proti dvěma protihráčům kotouč a přihrál ho přesně do jízdy JAROSLAVU BEDNÁŘOVI, který se z levého kruhu nemýlil! Asistence: Marek Tomica.

25:38
    Valach se několika kličkami dostal do útočného pásma, kde ještě vylepšil pozici pro Klhůfka, který ale mířil mimo.

26:47
    Hosté byli asi zatím nejblíže vstřeleného gólu. Na brankovišti dorážela hned trojice hráčů Klagenfurtu, Furch ale několika skvělými zákroky nedovolil snížení!

27:49
    Na druhé straně zase pálil z první Stránský, Swette zasáhl.

28:32
    Klagenfurt v posledních minutách zlepšil hru, Harand střelou zápěstím nastřelil tyčku!

29:34
    V polovině duelu se hraje velice pohledný hokej, šance střídá šanci! Parádní přihrávku Čermáka se snažil usměrnit za záda Swetteho Klhůfek, klagenfurtský gólman se ale roztáhl a betonem vykopl kotouč z brankové čáry!

30:14
    Sám na gólmana mířil Čermáka, jeho střela mezi betony ale nebyla úspěšná!

30:44
    Domácí si vzali oddechový čas.

32:09
    Přihrávku Klhůfka zpoza klece poslal ihned na branku Čermák, Swette jistě zasáhl.

32:45
    Hundertpfund mířil bekhendem pod horní tyčku, Furch ale ramenem předvedl perfektní zákrok!

34:00
    Pěknou kombinaci na jeden dotek zakončil střelou Novák, Swette kotouč vyrazil ven z kluziště.

34:54
    Knot zkusil svoje štěstí z levého kruhu, jeden z obránců Klagenfurtu ale kotouč srazil do ochranné sítě.

36:32
    Vlasákův pokus byl sražen mimo tři tyče.

37:47
    Pither se pěknou stahovačkou dostal před obránce, jeho přihrávka bekhendem ale nikoho ze spoluhráčů nenašla.

38:36
    Miloslav Čermák (SLA) si odsedí dvouminutový trest za podražení.

38:51
    SLávisté se rychlým vyhozením osvobodili.

39:25
    Domácí znovu vystihli rozehrávku soupeře a s klidem vyhodili kotouč až ke Swettemu.

40:00

Po čtyřiceti odehraných minutách jsou ve vedení stále sešívaní. Ke dvěma gólům z první třetiny přidal Jaroslav Bednář ještě jednu trefu v druhé dvacetiminutovce. Třetí perioda začne přibližně v 18:35.

40:01

40:36
    Sešívaní hrají v plném počtu.

41:26
    Krejčí od modré nastřelil jen clonícího obránce.

41:43
    Tomáš Doležal se natlačil před branku, kotouč ale přes ležícího Swetteho nedostal.

42:49
    Luke Pither (KLG) je vyloučen zapodražení.

43:18
    Počet hráčů na ledě se srovná, za podražení si odpočine Marek Tomica (SLA).

43:55
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Lundmark dokázal v souboji přihrát puk do jízdy THOMASI KOCHOVI, který z první poslal kotouč přesně pod horní tyčku! Asistence: Jamie Lundmark.

44:49
    Klagenfurt hraje v plném počtu, k dispozici tak má zkrácenou přesilovou hru.

45:18
    Tu však nevyužili, na ledě je už i Čermák.

46:08
    Tečovaný pokus Pöcka dokázal Furch zachytit do lapačky.

46:24
    Na trestnou je poslán za vysokou hůl Tomáš Doležal (SLA).

46:31
    Střelu Whartona tečoval Hundertpfund jen do Valacha, od kterého se ale kotouč odrazil do brankoviště! Furch ale včas zasáhl a přerušil hru!

48:24

49:50
    Špatnou rozehrávku Swetteho vystihl Tomáš Doležal, který okamžitě vypálil do zcela odkryté klece. Místo gólmana však zakročil Schumnig a v pádu srazil puk do rohu!

49:58
    Bednář z otočky málem překvapil Swetteho, ten puk jen vyrazil.

50:50
    Nahození Valacha Swette jen srazil do ochranné sítě.

51:20
    K odraženému kotouči se dostal Stefan Geier, Furcha ale nepřekonal.

51:37
    Střela Vlasáka od levého mantinelu skončila vysoko nad brankou.

52:40
    Tečovaná rána Whartona orazítkovala tyčku!

53:13
    Za nedovolené bránění je potrestán Ronald Knot (SLA).

53:59
    Hundertpfund se natlačil před obránce, přesně zakončit už ale nestihl.

54:32
    Slávistům se podařilo vyhodit.

55:13
    Knot je zpátky ve hře.

56:07
    David Štich (SLA) musí na trestnou za vražení na hrazení.

56:07
    Klagenfurt zkusí přesilovku bez brankáře!

56:50
    Hundertpfund před zcela odkrytou klecí promáchl!

56:56
    Vyloučen je Thomas Hundertpfund (KLG) za podražení. Swette se vrací do branky.