Malaga – Bilbao 1:0 (kon.) | Sevilla – Valencia 1:1 (kon.) | Granada – La Coruña 2:1 (kon.)
Almería – Espanyol 1:1 (kon.)
FC Sevilla
1:1 (1:0)
Valencia CF
Sobota 23.08.2014, 21:00 • Ramón Sánchez-Pizjuán, Sevilla, Španielsko • Španielska LaLiga

Máme za sebou stretnutie Sevilla – Valencia, ktoré sa skončilo nerozhodne 1:1. V 43.minúte otváral skóre Vidal, keď na 2-krát prekonal Alvesa. Po zmene strán dostal v 66.minúte hosťujúci Paul červenú kartu. Valencia sa nevzdala a v 88.minúte dokázala vyrovnať zásluhou žolíka Orbana, ktorý sa najlepšie zorientoval v pokutovom území a hruďou poslal loptu do siete.

To je odo mňa všetko. Prajem vám dobrú noc. (22:58:30)

90+5

90+5
    Carrico zastavil protiútok Valencie za cenu žltej karty.

90+4
    Diego Alves pod tlakom odkopáva loptu za bránkovú čiaru, pri lopte sú opäť domáci.

90+3
    Sevilla sa zmocnila lopty a kombinuje na útočnej polovici.

90+2
    Voľný kop rozohral Parejo nakrátko a Valencia už nechce prísť o cenný bod.

90+1
    Coke dostáva za držanie žltú kartu.

90
    Hlavný rozhodca Del Cerro Grande nastavil 5 minút!

89
    Sevilla vyčkávala a zahrávala sa s ohňom, za čo ju potrestal Orban a až teraz sa zobudila v 2.polčase.

88
    Valencia dala gól!
    Voľný kop Pareja bol zblokovaný na roh. Ten bol zahraný nakrátko, prišiel spätný center. Tam vystrelil jeden z hráčov Valencie, lopta bola zblokovaná. Najlepšie sa zorientoval LUCAS ORBAN, ktorý prsiami dotlačil loptu do brány a hostia sa tak môžu tešiť z vyrovnania!

87
    Hostia budú zahrávať voľný kop z ľavej strany.

86
    Valencia aj v desiatich sa snaží o vyrovnanie, zatiaľ stav stále 1:0.

85
    Parejo mal opäť možnosť kopať voľný kop, tentoraz z 25 metrov. Technickou strelou pravdepodobne nastrelil pravú žrď brány Barbosu, ktorý sa po lopte len obhliadol.

84
    Rodrigo sa natlačil pred bránu domácich, kde prišiel center od Feghouliho. Jemne ho tečoval, lopta už smerovala do priestoru brány, lenže Barbosa výborne zakročil a nedopustil vyrovnanie.

83
    Valencia strieda, Gomes odchádza, nahradí ho Orban.

82
    Exekútorom bol Parejo, lenže jeho technická strela smerovala tesne nad bránu.

81
    Veľká šanca pre Valenciu, bude zahrávať voľný kop 1 meter od šestnástky.

80
    Na ihrisko mal prísť Deulofeu, lenže tréner na posledný chvíľu zmenil svoje rozhodnutie a prišiel Luismi.

79
    Z ihriska odišiel Iborra, na jeho mieste prišiel Luismi.

78
    Rohový kop pre Valenciu. Ten bol odvrátený do bezpečia a nasledovať bude striedanie.

77
    Vitolo si dobre nabehol za obranu Valencie, lenže prihrávka prišla neskoro, a tak sa ocitol mimo hry.

76
    Zranený je Pareja zo Seville. Opäť sa chvíľu nebude hrať.

75
    Valencia aj napriek oslabeniu bojuje a kombinuje na útočnej polovici. Uvidíme, či dokáže streliť gól. Má na to už iba 15 minút.

74
    Barbosa si vyskočil na center a ihneď hádže loptu dopredu, kde hľadá svojich spoluhráčov.

73
    Gayá centrom hľadal svojho spoluhráča, lenže jeho center nebol dostatočne adresný.

72
    Brankár Diego Alves dostáva žltú kartu. Vitolo bol mimo hry, bolo odmávané, odpískané, lenže Alves sa nevyhol Vitolovi a s nohou dopredu ho trafil.

71
    Emócie už všetkých hráčov prešli a môže sa hrať.

70
    Zranený Vidal opúšťa hraciu plochu, na jeho miesto prichádza Banega.

67
    Tak toto bolo veľmi neočakávané. Chvíľu sa nehrá, zranený hráč je celý zakrvavený a potrebuje ošetriť.

66
    De Paul dostáva červenú kartu!
    Prišiel, videl, odišiel! Po nešetrnom údere lakťom do tváre dostáva De Paul červenú kartu! Toto bolo asi najkratšie predstavenie hráča v zápase! Všetko sa to udialo 1 minútu po jeho príchode!

66
    De Paul dostáva žltú kartu!

66
    Vidal dostáva žltú kartu.

65
    Hraciu plochu opustil nevýrazný Alcácer, nahradil ho De Paul.

64
    Suarez napádal brankára Alvesa, ktorý pod tlakom odkopol loptu za postrannú čiaru.

63
    Vitolo opäť v útočnej akcii, lenže stratil loptu v súboji a nasledovať bude kop od brány hostí.

62
    Obrovská šanca pre domácich! Bacca hľadal spätnou prihrávkou spoluhráča, lopta sa však dostala k obrancovi hostí, ten ju neodkopol. Najbližšie k nej mal domáci Vitolo, ktorý tesne míňa bránu.

61
    Sevilla vysoko atakuje hostí a to sa jej vyplatilo nakoľko sa dostala k lopte a môže kombinovať pred pokutovým územím Valencie.

60
    Rohový kop bol rozohraný po 2 minútach od jeho nariadenia, rozhodca neustále dohováral hráčom, ktorý boli pripravený na roh. Nakoniec z neho nič nebolo a loptu má Valencia.

58
    Bacca centroval na Cokeho, lenže pred ním odhlavičkoval jeden zo stopérov a nasledovať bude kop z rohu.

57
    Feghouli sa hneď zapojil do útočnej akcie. Centrom hľadal niekoho pred bránou, lenže jeho center bol zblokovaný.

56
    Prekvapivé striedanie. Z ihriska odchádza jeden z najlepších hráčov hostí Piatti, na jeho miesto prichádza Feghouli.

55
    Sevilla je pri lopte a snaží sa držať ju na svojich kopačkách čo najdlhšie.

54
    Rohový kop pre Sevillu nevyšiel úplne ideálne, lopta je ďaleko od brány Valencie.

53
    Dnešné stretnutie sleduje 29 352 divákov.

52
    Bacca chcel ohroziť brankára Alvesa, k nemu sa dostala už iba zblokovaná strela, s ktorou nemal problém.

51
    Parejo fauloval Iborru. Domáci fanúšikovia si pýtajú 2.žltú kartu pre Pareja, avšak tento priestupok tak nebol ohodnotený.

50
    Krychowiak sa snažil rozohrať loptu, lenže zabudol, že s ňou ide za postrannú čiaru, a tak nasleduje vhadzovanie pre hostí.

49
    Hostia sú už na útočnej polovici. Skúšali to kolmou prihrávkou na útočníka Alcácera, lenže prihrávka nebola presná a loptu má brankár Barbosa.

48
    Valencia si prihráva na vlastnej polovici sa snaží sa vymyslieť niečo dopredu.

47
    Domáci Navarro síce zobral loptu hosťom, ale len s pomocou faulu.

46

Z voľného kopu nakoniec nič nebolo a oba tímy tak odchádzajú do kabín. Už v 7.minúte sa Piatti dostal pred brankára Beta, výborne zakončil, lenže lopta sa odrazila najprv od pravej žrde, potom od ľavej tyčky a nakoniec z toho gól nebol. Domáci boli nútení k 1.striedaniu už v 17.minúte, keď ihrisko opustil zranený brankár Beto. Obrana Seville robila obrovské hrubky, čo nepotrestala Valencia, naopak na druhej strane sa presadil Vidal a domáci tak vedú 1:0.

Druhý polčas sa začne približne o 22:03.

45+1

45+1
    Barragán bol faulovaný pri rohovej zástavke a Valencia zahrá ešte voľný kop.

45
    Nastavuje sa 1 minúta.

44
    Sevilla kontroluje hru a loptu drží na svojich kopačkách. Polčas sa zrejme už iba dohrá.

43
    Sevilla dala gól!
    Bacca naviedol loptu na stopérov Valencia, preštrikoval sa cez nich, šikovne posunul loptu ALEIXOVI VIDALOVI, ktorý na 2-krát prekonal Diega Alvesa.

42
    Sevilla úspešne kombinuje na súperovej polovici.

41
    Ďalšia chyba Seville. Stopér zle prihral, lopty sa zmocnil Suarez, ktorý naviedol loptu na stred. Ďalej ju posunul svojmu spoluhráčovi, lenže k nemu sa lopta už nedostala.

40
    Center smerujúci do pokutového územia prečítal brankár Diego Alves, ktorý loptu zachytil a ihneď sa snaží prekvapiť domácu obranu.

39
    1.žltú kartu zápasu vidí hosťujúci Parejo, keď si v súboji v strede ihriska podržal jedného z hráčov domácich.

38
    Obrovský skrat Barbosu! Nevyšla mu kľučka na útočníka hostí, ktorý bol na jeho šťastie vytlačený obranou a k strele sa nedostal. Táto hrubka sa mohla skončiť gólom v domácej sieti.

37
    Aktívny Bacca bol rýchlejší ako lopta a vystavil sa mimo hru.

36
    Bacca vybojoval vhadzovanie na útočnej polovici domácich.

35
    Vidal vystrelil spoza šestnástky, lenže strela išla 2 metre od brány.

34
    Nasledovať bude rohový kop pre domácich. Loptu do hry pošle Suarez.

33
    Domáci to skúšajú po pravej strane, avšak mimo hry bol Coke.

32
    Pareja zavaril Barbosovi, našťastie pre domácich nasledovať bude kop od ich brány.

31
    Vezo dlhým centrom hľadal Baccu, ktorý sa dopustil útočného faulu.

30
    Sevilla kontroluje hru v týchto chvíľach a snaží sa vymyslieť niečo dopredu.

29
    Avšak útočného faulu sa dopustil Rodrigo, loptu rozohrá hosťujúci brankár Diego Alves.

28
    Domáci kapitán Navarro si plní obranné povinnosti veľmi dobre, hostí nepustil cez seba a zakladá útočnú akciu.

27
    Hosťujúci Fuego zakopol loptu do autu, lopta pre domácich.

26
    Gomes ohrozil brankára Barbosu, ten s menšími problémami skrotil loptu a vzal si ju do náručia.

25
    Domáci to skúsili opäť dlhým nákopom, vybojovali vhadzovanie pri rohovej zástavke.

24
    Rodrigo si hodil loptu medzi 2 domácich hráčov, lenže tí ho o loptu pripravili a púšťajú sa do rýchleho protiútoku.

23
    Otamendi sa dopustil útočného faulu, loptu do hry pošle Barbosa.

22
    Veľmi aktívny Piatti sa pokúšal ohroziť nového brankára Barbosu, avšak strela bola zblokovaná a nasledovať bude rohový kop pre hostí.

21
    Zlou rozohrávkou prichádzajú domáci o loptu a dopredu sa predierajú hostia.

20
    Sevilla musí ukludniť hru, nový brankár si musí zvyknúť na svoj rýchly vstup do zápasu. To sa jej aj darí, loptu majú domáci.

19
    Prvá lopta na Barbosu. Center Barragána s prehľadom pokryl.

18
    Tak toto bol veľmi nepríjemný začiatok zápasu pre Beta. Nevyzeralo to s ním dobre.

17
    Tak nakoniec tu máme vynútené striedanie. Ihrisko opustil zranený brankár domácich Beto, na jeho miesto sa postavil Barbosa.

16
    Náhradný brankár domácich Barbosa sa už rozcvičuje. Zranenie Beta je zrejme vážnejšie. Uvidíme či opustí hraciu plochu.

15
    Brankár domácich Beto potrebuje ošetrenie. Beto odkopával loptu do autu, zrejme si natiahol sval. Hra je na chvíľu prerušená.

14
    Parejo nasadil Vitolovi "jasličky". Ten s ním nemal zľutovanie a poslal ho k zemi. Voľný kop pre Valenciu.

13
    Aj hostia sa dopustili útočného faulu, konkrétne Gayá.

12
    Diego Alves rozohral tento voľný kop ležerne za postrannú čiaru, vhadzovať budú domáci.

11
    Sevilla to skúšala dlhým nákopom, avšak útočného faulu sa dopustil Bacca.

10
    Piatti nachytaný v offside, lopta pre domácich.

9
    Domáci sú značne otrasení po tej akcii hostí, ktorá sa takmer skončila gólom. Brankár mal dobre postavenú bránu, ale aj šťastie určite pomohlo Betovi.

8
    Hostia majú loptu pod kontrolou a skúšajú niečo vymyslieť dopredu.

7
    Obrovská šanca pre hostí. Piatti dostal výbornú prihrávku za obranu domácich, ocitol sa sám pred brankárom. Výborne poslal loptu k zadnej tyči, od ktorej sa lopta odrazila, následne lopta trafila aj druhú tyč a obrana domácich už loptu odkopla. Hostia ukázali svoju silu v protiútokoch, čo im skoro prinieslo aj gól.

6
    Krychowiak sa snažil sklepnúť loptu pre spoluhráča, avšak to mu nevyšlo. Našťastie pre jeho tím sa lopta odrazila k jeho spoluhráčovi.

5
    Sevilla odobrala loptu hosťom a snaží sa vydýchať na svojej polovici. Loptu si prihrávajú obrancovia zprava doľava a stále dookola.

4
    Hostia sú veľmi aktívny pri napádaní, a loptu majú opäť na svojich kopačkách.

3
    Avšak domáci o loptu prichádzajú, na chvíľu sa jej zmocnili hostia, lenže aj tí ju hneď strácajú po nepresnej rozohrávke.

2
    Pri lopte hosťujúca Valencia, ktorá úspešne kombinuje na útočnej polovici.

1

-3
    Domáci nastúpia v bielych dresoch, hostia odohrajú zápas v oranžových dresoch.

-15

FC Sevilla: Beto – Coke, Pareja, Fernando Navarro, Carriço, Vitolo, Krychowiak, Iborra, Aleix Vidal, Denis Suárez, Bacca
    Náhradníci: Barbosa (G), Diogo Figueiras, Reyes, Deulofeu, Banega, Luismi, Juan Muñoz

Valencia CF: Diego Alves – Gayá, Otamendi, Barragán, Vezo, Dani Parejo, Javi Fuego, Rodrigo, Piatti, André Gomes, Paco Alcácer
    Náhradníci: Yoel (G), Cancelo, Lucas Orbán, Feghouli, Zuculini, De Paul, Carles Gil

Rozhodca: Del Cerro Grande.

Sevilla
    Aktuálny víťaz Európskej ligy odohral počas letnej prípravy 9 zápasov vrátane zápasu o Európsky Superpohár, ktorý napokon získal slávnejší Real Madrid po víťazstve 2:0. V ostatných 8 zápasoch zverenci Unaia Emeryho zvíťazili v 5 zápasoch a 3-krát podľahli svojmu súperovi.
    V poslednom zápase Sevilla zavítala na štadión tímu Cadiz, kde zvíťazila rozdielom triedy 3:0. O góly sa postarali Krychowiak, Suarez a Vidal.

Valencia
    Netopiere odohrali v príprave 8 zápasov, z ktorých 2 odohrali na turnaji Emirates Cup a 2 na turnaji Copa Euroamericana. Z víťazstva sa tešili iba po 3 zápasoch, 2 zápasy sa skončili nerozhodne a v troch zápasoch podľahli svojmu súperovi.
    Zverenci Nuna Espírita Santoa v poslednom zápase porazili na domácej pôde AC Miláno 2:1. Za Valenciu otváral skóre zápasu v 18.minúte Paco. O 10 minút neskôr vyrovnal hosťujúci Honda a na konečných 2:1 upravil v 38.minúte Rodrigo.

Sevilla – Valencia
    Naposledy odohrali tieto 2 tímy vzájomnú duel 1.mája, keď sa stretli v semifinále Európskej Ligy. 1.zápas, ktorý sa hral v Sevilly domáci vyhrali 2:0, no v odvete prehrávali už 0:3. Avšak spasiteľom sa stal Mbia, ktorý gólom z 94.minúty poslal Sevillu do finále Európskej Ligy, ktoré napokon zvládla.
    Z posledných 5 vzájomných zápasov sa z víťazstva 2-krát tešila Sevilla, 2-krát Valencia a 1 zápas sa skončil bezgólovou remízou.

Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán
    Dnešné stretnutie sa odohrá na štadióne Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, ktorého kapacita je 45 500 miest.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.