Eisbären – Zlín 3:4 (3:4 po s.n.) | Tappara – Bern 3:5 (kon.) | Vítkovice – Zug 2:5 (kon.)
SønderjyskE – Skellefteå 1:4 (kon.) | Košice – Kärpät 1:2 (kon.) | Kölner Haie – Liberec 1:4 (kon.)
Vienna – Vålerenga 2:1 (kon.) | Ingolstadt – SaiPa 4:1 (kon.) | Krefeld – IFK Helsinky 3:5 (kon.)
Zürich – Färjestad 2:3 (po pr.) | Ženeva – Villach 4:2 (kon.) | Briançon – Frölunda 1:7 (kon.)
Fribourg – Eisbären 6:3 (kon.) | Třinec – Stavanger 4:5 (kon.)
ZSC Lions
2:3 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Färjestad
cz Sobota 23.08.2014, 19:45Liga majstrov

Z mojí strany je to dnes vše, nezapomeňte sledovat i zítřejší zápasy CHL tady na onlajnech, na shledanou! (22:15:56)

Vítězem dnešního zápasu se nakonec stává Färjestad, když v prodloužení rozhodl Milan Gulaš!

60:36
    Färjestad právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Hrdinou hostujícího celku se stává český útočník MILAN GULAŠ, který rozhodl hned po šestatřiceti vteřinách prodloužení! Bez asistence

60:21

60:01

Základní hrací doba vítěze neurčila a bude se prodlužovat.

60:00

59:26
    Curych vyhazuje kotouč pár desítek vteřin před koncem třetí třetiny mimo nebezpečnou zónu.

58:21
    Mike Küenzle (ZSC) vyloučen na dvě minuty za sekání.

58:21
    Oddechový čas pro hosty.

58:02
    Mike Küenzle vystřelil nebezpečně z dálky, střela mířila do levého horního rohu, ale Pogge stihl včas zareagovat.

57:09
    Pogge předvádí další úspěšný zákrok proti střele Romana Wicka.

55:54
    Ofsajd Curychu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:30
    Mnozí z nás by očekávali, že se teď tempo bude stupňovat, ale opak je pravdou, hraje se pomalý hokej a defenzivní hokej.

55:00
    Týmy už mají pouze pět minut na to, aby strhli tři body na svou stranu.

53:10
    Curych byl teď pod velkým tlakem a raději vyhazuje puk mimo nebezpečí.

52:16
    Odražený kotouč končí v ochozech a stává se suvenýrem pro nějakého z přihlížejících diváků.

51:01
    Derek Smith to zkusil střelou z levého kruhu pro vhazování, Pogge byl tentokrát úspěšnější.

50:00
    Lions právě vstřelili branku!
    A máme tu znovu nerozhodný stav! Domácím hrdinou je dnes jednoznačně CHRIS BALTISBERGER, který již podruhé v zápase vyrovnává stav utkání. Asistence: Roman Wick

49:21

48:14
    Färjestad se ještě ani pořádně neusadil v pásmu soupeře a už z něj musel po domácím výhozu ven.

47:21
    Marc-Andre Bergeron (ZSC) vyloučen na dvě minuty za hákování.

46:20
    Pogge předvádí sebejistý zákrok pravým betonem proti střele Shannona.

45:26
    Po zákroku Leimbachera se bude vhazovat v pásmu domácích.

45:17

43:44
    Kombinace Curychu končí po nepřesné přihrávce za modrou čárou a obránce domácích už zajížděl do ofsajdu.

43:17
    Ole-Kristian Toleffsen (FAR) vyloučen na dvě minuty za hákování.

42:53
    Inkasovaná branka ale domácí vůbec nerozhodila a Curych se snaží vyrovnat stav utkání!

41:23
    Třetí třetina začíná gólem hostujícího celku! Färjestad dostává do vedení po skvělé trefě JOAKIM ROHDIN. Asistence: Luciano Aquino, Jakub Klepiš

40:01

Ve druhé třetině padla taktéž jediná branka, ale tentokrát se pro změnu přičítalo skóre na straně domácího celku, když se trefil Chris Baltisberger.

40:00

39:40
    Pogge předvedl další parádní zákrok! Tentokrát proti dělovce Künzleho.

39:00
    Oba týmy hrají v plném počtu.

37:19
    Současně vyloučeni Shawn Lalonde (FAR) za vysokou hůl a Robert Nilsson (ZSC) za hrubost.

37:19
    Curych kombinuje v pásmu soupeře, ale nestřílí.

36:11
    Rickard Wallin (FAR) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

34:44
    Curych se dočkal vyrovnání! Po mnoha neúspěšných šancích byl CHRIS BALTISBERGER tím, který prolomil Poggeho neprůstřelnost a vyrovnal stav dnešního střetnutí. Asistence Marc-Andre Bergeron, Ryan Shannon

34:11
    Joakim Hillding (FAR) vyloučen na dvě minuty za podražení.

33:46
    Další akce Curychu skončila už ve středním pásmu, kde ho o puk obrali obránci hostí.

32:00
    Färjestad si dokázal ve druhé třetině vytvořit několik brankových příležitostí, ale druhé gólu se zatím nedočkal.

31:19
    Jensenova střela od modré čáry se otřela o chrániče jednoho z bránících hráčů a končí v ochranné síti.

Dnešní utkání sleduje 3515 diváků.

30:00
    Švédský celek se usadil v pásmu soupeře, ale zatím se nedostal do žádné střelecké příležitosti.

29:19
    Roman Wick se octl v dobré šanci, ale za pět minut dvanáct ho dokázali zastavit hostující obránci.

28:57
    Rodící se akce domácího celku končí opět pouze u obrany Färjestadu.

27:52
    Hostům se přesilovka vůbec nepovedla a Curych je v plném počtu.

25:52
    Reto Schäppi (ZSC) vyloučen na dvě minuty za podražení.

25:44
    A opět to byl Jensen, který střílel od modré čáry, ale znovu neuspěl.

25:16
    Zdvižená pravice čárového sudího zastavuje akci Lions, ofsajd.

24:30
    Do další obrovské šance se dostal v samostatném úniku Ryan Keller, ale opět ztroskotal na vynikajícím brankáři Färjestadu.

24:07
    Od levého mantinelu se rozhodl zakončovat Jensen, ale ani jeho střela se do zápisu nezapíše jako gólová.

22:14
    Curych se nedostával v přesilové hře moc často do střeleckých příležitostí, a Pogge tak neměl skoro žádnou práci.

21:45

20:01
    V domácím týmu dochází ke střídání brankářů. Namísto Lukase Flëulera nastupuje mezi tři tyče Urban Leimbacher.

20:01

Shawn Lalonde (FAR) dostává dvě minuty za naražení na hrazení. Z následné potyčky vznikly ještě dva tresty, kterými jsou odměněni rváči Marc-Andre Bergeron (ZSC) a Ole-Kristian Tollefsen (FAR). Všechny tyto tresty se začnou odpočítávat od doby, co zazní siréna ohlašující start druhé třetiny.

První perioda je již historií, švédský celek vede po gólu Joakima Hildinga 0:1. Domácí celek se ale za svůj výkon nemusí vůbec stydět, dostal se již do několika slibných šancí, ale nepodařilo se mu překonat zatím vynikajícího Poggeho.

20:00

19:40
    Před koncem první třetiny už se ani jeden z celků nikam nehrne a posílají na led čerstvé síly.

18:52

18:06
    Švédský celek se nastěhoval do pásma soupeře, ale nemůže najít tu správnou pozici pro zakončení.

17:31
    Ofsajd Färjestadu.

16:52
    Ryan Keller (ZSC) vyloučen na dvě minuty za sekání.

16:33
    Flüerer neměl žádný problém se zákrokem proti střele Jespera Jensena.

15:28

14:26
    Pogge dnes chytá opravdu na výbornou, předvádí další skvělý zákrok lapačkou proti střele Wicka.

13:28
    Ludwig Byström (FAR) vyloučen na dvě minuty za držení.

13:28
    Do šance se dostali Cunti s Bergeronem, s čímž si Pogge poradil bez větších potíží.

12:13
    Blindbacher se odhodlal k tvrdé střele z pravého kruhu pro vhazování, ale úspěšnější byla Poggeho lapačka.

12:06
    Lvi z Curychu po komerční přestávce přidali na tempu a snaží se o vyrovnání.

11:23
    Curych se zatím nedostává tak často do pásma soupeře, Färjestad má ze hry více.

09:25
    Färjestadu se přesilovka vůbec nepovedla, k vidění nebyla skoro žádná střela.

08:17
    Curych po vyhraném vhazování okamžitě vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

07:23
    Derek Smith (ZSC) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

05:53
    Färjestad se dostává do jednobrankového vedení! JOAKIM HILDING se s ničím nepáral, napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Shawn Lalonde, Jakub Klepiš

04:40
    Chris Baltisberger (ZSC) vyloučen na dvě minuty za naražení na hrazení.

03:43
    Odražený kotouč bez problémů chytá ze vzduchu hostující brankář.

03:10
    Do další šance se dostal Shannon, který dostal přihrávku přímo před Poggeho, ale brankáře švédského celku se mu překonat nepodařilo.

02:00
    Färjestad se ocitá v ofsajdovém postavení.

00:36
    Ryan Shannon se dostal do samostatného úniku, ale perfektní semafor předvedl brankář Pogge!

00:24
    Hned ze začátku zápasu ohrozil domácí celek svou střelou Gulaš, ale minul.

00:01
    Hráči obou týmů už jsou na ledě, do začátku zbývá něco málo přes půl hodiny.

Takhle vypadá vstupenka na dnešní zápas. Pořád je ještě čas si ji pořídit.

Färjestads BK
    Švédský celek Färjestads BK vznikl v roce 1932, sídlí v Löfbergs Areně a momentlně je účastníkem Swedish Hockey League (Elitserien). V této lize také tento tým získal devět titulů, s nichž ten poslední byl v roce 2011. Trenérem týmu je Tommy Samuelsson.
    Färjestad je již v Curychu!

ZSC Lions
    Tento švýcarský celek byl založen v roce 1930 a je pravidelným účastníkem nejvyšší švýcarské hokejové soutěže (NLA). Curych je držitelem osmi ligových titulů z let 1936, 1949, 1961, 2000, 2001, 2008, 2012 a 2014. Kapitánem týmu je hvězdný obránce Mathias Seger, trenérem Marc Crawford.

Výsledky týmu v prvním kole CHL:

ZSC Lions 4:1 Vålerenga
    V tomto zápase nedošlo k nějakému velkému překvapení, Curych po celou dobu zápasu potvrzoval roli favorita a bez problémů zvítězil. Trefili se Chris Baltisberger, Ryan Keller, Mark Bastl a Sandro Zangger, za hosty pak jedinou trefu zaznamenal Jorgen Karterud.

Vienna 4:1 Färjestads
    Tento zápas skončil totožným výsledkem, ale tentokrát pro změnu tým, hrající v dnešním utkání prohrál. Vídeňský celek kráčel utkáním suverénním způsobem a zvítězil 4:1. branky vstřelili Kris Foucault (2x), Markus Schlachter a Adam Naglich, jediný gól Färjestadu vsítil Per Åslund.

Příjemný sportovní večer, dovolte mi vás dnes provést utkání ze třetího hracího dne Champions Hockey League, ve kterém se střetne švýcarský ZSC Lions se švédským Färjestads BK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Robert Novotný

Góly a asistencie: 35. Baltisberger (Bergeron, Shannon), 50. Baltisberger (Wick) – 6. Hilding (Lalonde, Klepiš), 42. Rohdin (Aquino, Klepiš), 61. Gulaš

ZSC Lions: Flüeler, (Leimbacher) – Geering, Blindenbacher, Tabaček, Seger, Smith, Bergeron, Schnyder, Senteler – Nilsson, Shannon, Keller – Schäppi, Trachsler, Küenzle – Wick, Cunti, Baltisberger – Bastl, Neuenschwander, Fritsche
    Färjestad: Pogge, (Petterson Wentzel) – Tollefsen, Lalonde, Jensen, Grundel, Bystrom, Gunnarsson, Kylington, Rohdin – Aslund, Hillding, Gulaš – Nygard, Klepiš, Aquino – Hedman, Wallin, Persson – Roymark, Forsberg, Olofsson

Rozhodca: Šindler (CZE), Vinnerborg (SUI) – Kung (SUI), Burgi (SUI)