Willem II – Alkmaar 3:0 (kon.) | Heerenveen – Excelsior 2:0 (kon.) | GA Eagles – Dordrecht 0:0 (kon.)
Willem II Tilburg
3:0 (2:0)
AZ Alkmaar
cz Sobota 23.08.2014, 18:30 • Koning Willem II Stadion, Tilburg) • Holandská Eredivisie

Vítám tu všechny příznivce dobrého fotbalu! Nizozemská Eredivisie má na programu třetí hrací kolo a já Vás provedu utkáním, ve kterém nováček Willem II Tilburg přivítá AZ Alkmaar. Favoritem zápasu jsou fotbalisté hostujícího AZ. Tilburg je po dvou zápasech bez bodu a i v sobotu to bude mít proti kvalitnímu soupeři velice těžké.

Alkmaaru loni postup do Evropských pohárů utekl a nový kouč Marco Van Basten tak dostal od vedení klubu jednoznačný úkol vrátit AZ mezi nejlepší celky v zemi. Pozici Van Bastenova asistenta mimochodem obsadil Alex Pastoor, jenž na jaře málem sestoupil z české ligy se Slávií. AZ se vstup do nové sezóny vydařil na 50 %. V prvním kole tento celek zvítězil v Almelu jednoznačně 0:3, ovšem premiéru před domácím publikem hráči Alkmaaru nezvládli a mistrovskému Ajaxu podlehli 1:3.

Tým Willem II Tilburg se po roční odmlce opět vrátil do Eredivisie. Tricolores z prvních dvou kol nevytěžili ani jeden bod a zatím tak potvrzují pozici jednoho z hlavních kandidátů na sestup. Hned na úvod Willem přivítal velmi těžkého soupeře, PSV Eindhoven. Přestože domácí měli v zápase i světlé momenty, PSV si nakonec domů odvezlo vítězství 1:3. Špatné utkání celek z Tilburgu nesehrál ani před týdnem v Utrechtu, kde prohrál 1:2 až gólem dvě minuty před koncem.

Tilburg jde do zápasu v pozici papírového outsidera, ale na Alkmaar se tomuto celku poměrně daří. Poslední tři zápasy s tímto soupeřem neprohrál a připsal si v nich hned dvě vítězství.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Willem II Tilburg: Lamprou – Cornelisse, D. Wuytens, Peters (C), Heymans – Messaoud, Wuytens, Haemhouts – Ondaan, Bruno Andrade, Sahar. Trenér: Jurgen Streppel

Náhradníci: Meul – Derkx, Ippel, Vicento, Heerkens, van der Struijk, Sporkslede

AZ Alkmaar: Esteban – Johansson, Gouweleeuw, J. Wuytens, Poulsen – Ortiz, Henriksen, Gudelj (C) – Hupperts, Tankovic, Rosheuvel. Trenér: Marco van Basten

Náhradníci: Rochet – Luckassen, Haye, Haps, Hoedt, Elm

Rozhodčí: Kamphuis – Polman, Hoekstra.

Aktéři zápasu jsou již připraveni na hrací ploše stadionu Krále Willema II. Za malou chvíli se začne hrát.

1

2
    Hosté se chopili míče a začínají kombinovat před šestnáctkou Tilburgu.

3
    Domácí kouč Jurgen Streppel od začátku projevuje svůj temperament. Nyní si něco hlasitě vysvětluje se čtvrtým rozhodčím.

4
    Pěkná akce domácích! Po pravé straně se vydal dopředu pravý bek Cornelisse, který poslal do vápna velmi dobrý míč, ale Messaoudův volej skončil nad bránou.

5
    Heymans poslal k zemi Tankovice, bylo to ale na půlící čáře, takže domácím bezprostřední nebezpečí nehrozí.

7
    Gouweleeuw u lajny fauloval rozběhnutého Bruna Andradeho. Standardní situace pro Willem II.

8
    A rohový kop. Míč do zámezí odhlavičkoval Wuytens.

8
    Messaoud nerozehrál rohový kop dobře. Hosté se snadno ubránili.

10
    Na pravém křídle se ukličkoval Ondaan, jenž nemohl přejít přes přesilu protihráčů v černém.

11
    Ben Sahar v ofsajdu, rozehrávají hosté.

12
    V hostující sestavě nakonec chybí Berghuis, jenž se zřejmě zranil při rozcvičce. V útočné trojici AZ ho nahradil Rosheuvel.

14
    Willem II právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba Johanssona, který si ve vlastní šestnáctce nechal sebrat míč Benem Saharem. Ten tak z úhlu postupoval proti brankáři Estebanovi, následně ho obešel a přihrál BRUNOVI ANDRADEMU, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu – 1:0.

16
    Nepříjemná srážka mezi hostujícím Henriksenem a Brunem Andradem. Oba hráči budou potřebovat ošetření.

18
    Andrade je už zpět na hrací ploše, hostující záložník je stále v péči lékařů.

19
    I Henriksen je už zpět ve hře.

20
    Otřesený Bruno Andrade to zkusil, ale nepůjde to. Nahrazuje ho Vicento.

22
    Tilburg má utkání velmi dobře rozehrané. Střelec gólu, Andrade, už však v zápase nepokračuje.

24
    Stijn Wuytens rozehrával standardku z pravé strany. Jeho ostrý centr vyboxoval Esteban.

26
    Ondaan téměř od brankové čáry velmi nebezpečně odcentroval a hostující obrana měla co dělat.

26
    Marco van Basten zatím rozhodně nemůže být spokojen s tím, co jeho svěřenci předvádějí. Domácí jsou lepším týmem.

27
    Tak Henriksen na trávníku vydržel déle než Andrade, ale nyní už také dohrál. Střídá ho Haye.

27
    Ben Sahar mohl zvýšit na 2:0, když byl sám před Estebanem! Míč však zasáhl jen lehce a Esteban ho ještě stačil vyrazit na roh.

28
    Willem II teď na hřišti vládne! Před pokutovým uzemím se dostal k balónu Messaoud a orazítkoval pravou tyč hostující brány!

30
    Fotbalisté AZ úplně vypadli z role! Sahar prošel snadno až před Estebana. Sice míč poslal pouze do tyče, ale ALI MESSAOUD byl na správném místě a z malého vápna balón dokopl do sítě.
    Ali MESSAOUD - 2:0

32
    Domácí jsou teď ve velké eufórii. Tohle je zatím jejich zápas.

34
    Žlutou kartu dostává Ondaan (Willem II Tilburg).

34
    Ondaan fauloval Rosheuvela a obdržel žlutou kartu.

35
    S Gudeljovou standardkou si poradil brankář Lamprou.

37
    Ondaan se šikovně natlačil před Jana Wuytense a ten ho musel faulovat, jinak by šel domácí hráč sám na Estebana. Jasná žlutá karta.

39
    Alkmaar je směrem dopředu neškodný, jeho hráči brankáře Lamproua prakticky neohrozili.

39
    Domácí Stijn Wuytens rozehrával rohový kop a balón nebezpečně prolétl hostující šestnáctkou. Tentokrát to pro AZ dobře dopadlo.

41
    Hosté zahrozili průnikem Johanssona. Byl z toho roh, ale Tilburg se ubránil.

41
    Pozor! Gudelj zasáhl do obličeje Messaouda a počkejme si, co na to rozhodčí Kamphuis!

42
    Tak nakonec to i podle opakovaných závěrů tak hrozné nebylo a rozhodčí si vystačil s domluvou.

43
    Centr Rosheuvela hledal Tankovice, domácí obránci se přehlavičkovat nenechali.

44
    Vůbec první přímá střela hostí na Lamproua. Ten si se skákavým pokusem Huppertse poradil.

45
    Akci hostí uťal taktickým faulem na Rosheuvela Heymans.

45+1
    Hosté trochu přidali až v závěru půle. Gudelj zahrával roh a do zakončení se tlačil Tankovic. Míč končí v rukavicích Lamproua. První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45+2
    A málem velká šance Willem II! Messaoud si zaběhl do šestnáctky po pravém křídle a vyslal střílený centr na vzdálenější tyč, kde na balón jen těsně hlavou nedosáhl Ben Sahar.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas jednoznačně opanoval domácí Tiburg, který se v něm ujal zaslouženého vedení 2:0. Ve 14. minutě nejprve potrestal hrubku Johanssona Bruno Andrade a ve 30. minutě přetavil velký domácí tlak ve druhý gól Messaoud. Pokud si chce Alkmaar odvézt domů nějaké body, bude se muset po přestávce hodně zlepšit.

46

47
    V poločasové přestávce nedošlo k dalším změnám v sestavách obou celků.

49
    Proti hostující obraně to zkoušel Ondaan, zastavil ho levý bek AZ, Poulsen.

50
    Johansson vyslal do ohně nebezpečný centr. Lamprou míč dokázal chytit, přestože na něho dotírala hned dvojice útočníků AZ.

51
    Rosheuvel fauloval Vincenta, který po levé straně vyvážel balón.

53
    Tentokrát se Rosheuvel pustil do běžeckého souboje s Heymansem, ale zahnal se až do zámezí.

54
    Kapitán Alkmaaru Gudelj podtrhl ofenzivní zmar svého týmu hodně nepovedenou střelou, která vzbudila v ochozech škodolibou radost.

55
    Domácí se vydali do rychlého protiútoku, jenže Ondaanova přihrávka na Vicenta směřovala do ofsajdu.

57
    Domácí hrají ve druhé půli více zataženě, než jak to praktikovali v úvodním dějství. Zatím však brání velice dobře.

58
    Tankovic došel s míčem až před šestnáctku soupeře, ale poté pokazil přihrávku.

59
    Mohlo to být 3:0! Ben Sahar vybojoval na pravé straně míč pro Cornelisseho, jenž odcentroval přesně na hlavu úplně volného Aliho Messaouda. Ten, naštěstí pro hosty, hlavičkoval přímo do míst, kde stál Esteban, který balón vyrazil a následně zalehl.

61
    Po hodině hry domácí stále drží dvougólové vedení. Tilburg se přibližuje prvnímu bodovému zisku v sezóně.

63
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Rosheuvel, přichází Viktor Elm.

64
    Náznak hostující příležitosti. Na dlouhý nákop si naběhl Hupperts, přesprintoval domácího stopera a pokusil se přelobovat Lamproua. Míč končí nad bránou.

66
    Haye přebíral míč v ofsajdu, domácí budou rozehrávat.

67
    Po centru Poulsena nedokázal usměrnit míč mezi tyče Haye. Hosté stále marně hledají recept, jak skórovat.

68
    Za dlouhým nákopem se hnal Ondaan. Domácí hráč si však netroufl na bránícího protihráče a tak z dálky vypálil. Esteban jeho přízemní střelu pokryl.

69
    Poulsen sice neobešel Cornelisseho, ale získal alespoň rohový kop pro AZ.

69
    Tohle byla největší šance Alkmaaru v zápase! Po Gudeljově rohu hlavičkoval Haye a Lamprou se musel vymrštit do vzduchu, aby míč přizvedl na břevno. Výborný zákrok!

71
    Ze své levé strany centroval Poulsen, Lamprou má míč v náručí. Dvacet minut do konce.

71
    Hosté konečně přitápějí pod kotlem! Ze střední vzdálenosti to vyzkoušel Ortiz a opět donutil Lamproua k zákroku.

72
    Nejistý zákrok Estebana, který vyběhl mimo pokutové území, ale odkopl míč pouze k domácímu hráči. Kostarický gólman měl štěstí, že protihráč byl tak překvapen, že s balónem nedokázal nic udělat.

74
    Hupperts rozehrával standardní situaci z pravé strany, ale trefil jediného hráče, kterého si Lamprou postavil do "zdi".

75
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Haemhouts, přichází Ippel.

76
    Ondaan v ofsajdu.

77
    Ondaan si naběhl na přihrávku od Vincenta a na hranici šestnáctky byl podražen Estebanem. Vzrušení domácích je zbytečné, již předtím byl máván ofsajd.

79
    Nyní se nehraje, ošetřován je jeden z domácích fotbalistů.

80
    Zraněným fotbalistou je Stijn Wuytens, ten nyní opouští trávník za doprovodu lékaře a s ručníkem na obličeji.

80
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází S. Wuytens, přichází Heerkens.

81
    Třetí gól Willemu II měl na hlavě Ondaan! Domácí útočník však netrefil míč dobře a Esteban si mohl oddychnout.

83
    Standardní situace pro hosty poté, co Messaoud fauloval Gouweleeuwa.

84
    Dva hostující hráči míč přeběhli a střela nakonec vyšla na Gudelje. Sražený balón doskákal do náručí Lamproua.

85
    Švéd Johansson nacentroval na krajana Viktora Elma. Jeho hlavičku snadno lapil Lamprou.

86
    Alkmaaru se již kriticky krátí čas.

86
    Je definitivně hotovo! CHARLTON VICENTO šel od půlky hřiště sám na Estebana a své sólo zakončil technickou střelou nad padajícího gólmana AZ – 3:0!
    Charlton VICENTO - 3:0

88
    Domácím už první body v sezóně nikdo nevezme. Ani Gudelj, jehož dalekonosná střela skončila nad bránou.

90
    Fanoušci Tilburgu jsou velmi spokojeni. Takový průběh asi nečekal ani ten největší optimista z jejich řad.

90+1
    Ještě tři minuty, které nastaví sudí Kamphuis.

90+2
    Ofsajd byl odmáván hostujícímu Viktoru Elmovi.

90+3
    Ali Messaoud táhl protiútok Tilburgu. Domácí už však nemusejí nikam pospíchat a Messaoud se tedy s míčem otočil a nahrál ho dozadu.

90+3

Willem II Tilburg poráží ve 3. kole Eredivisie AZ Alkmaar jasně 3:0 a připisuje si tak první body do tabulky soutěže. Domácí vítězství je poměrně překvapivé, ale také je zcela zasloužené. Hráči Willemu dominovali zejména v první půli, kdy se po gólech Andradeho a Messaouda ujali dvoubrankového vedení. Ve druhém dějství se Tilburg soustředil více na obranu a rychlé brejky. Po jednom z nich pečetil čtyři minuty před koncem skóre Vicento. (20:27:13)