Ufa – S. Moskva 1:2 (kon.) | Zenit – Perm 2:0 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
FC Rubin Kazaň
2:1 (1:1)
CSKA Moskva
cz Sobota 23.08.2014, 18:00 • Kazan Arena, Kazaň. Kapacita: 45,105 diváků. • Ruská Premier Liga

Dobrý podvečer u dalšího utkání ruské nejvyšší soutěže. Ta má na programu své páté kolo a v jeho rámci i duel mezi týmy FC Rubin Kazaň a CSKA Moskva.

Domácí tým má po čtyřech odehraných utkáních na kontě tŕi body za tři remízy a jednu porážku. Naposledy se Kazaň utkala s Lokomotivem Moskva a hráči se rozešli smírné po výsledku 1:1. Lokomotiv vedl od 26. minuty po gólu Mirančuka, Kazaň však vyrovnala o pět minut později po Karadenizově proměněné penaltě. Dnes by Rubin velice rád vyhrál, proti se však postaví silný moskevský protivník.

CSKA Moskva

Armádní tým je zatím usídlen na čtvrtém místě se ziskem devíti bodů. O svou vítěznou minisérii přišel až v minulém kole, kdy v derby prohrál na svém hřišti se Spartakem 0:1. Za ten se v 61. minutě trefil z penalty Kombarov. Takže i CSKA touží po bodovém zisku a do dnešního utkání rozhodně vstoupí jako favorit.

Poslední vzájemné utkání

V minulé sezóně se nejdříve celky rozešly po bezbrankové remíze, odvetu si pak CSKA na svém hřišti pohlídalo a porazilo Kazaň těsně 2:1.

Rozhodčí

Hlavním sudím bude Sergej Ivanov, se kterým budou spolurozhodovat Dmitrij Berežněv a Roman Usašev.

Zápas uvidí Kazaň Arena a výkop nastane v 18 hodin. Buďte u našeho onlajnu s námi, rozhodně nikam neodcházejte. K zápasu jste všichni zváni
    CSKA by dnes mělo povzbuzovat asi 3 500 fanoušků. To je slušný výjezd.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin (C), Kvěrkvelija, Navas, Nabiullin – Mogilevec, Georgiev, Ozdojev – Kanunnikov, Portnjagin, Karadeniz.
    Náhradníci: Nestěrenko, Filcov – Burlak, Getigežev, Kambolov, Kisljak, Eduardo, Mullin, Azmoun, Djadjun, Livaja, Děvič.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Fernandes, V. Berezuckij, Ignaševič, A. Berezuckij – Wernbloom, Milanov – Tošić, Natcho, Dzagojev – Musa.
    Náhradníci: Čepčugov – Černov, Jefremov, Cauņa, Vitinho, Bazeljuk, Pančenko.

Rozhodčí: Sergej Ivanov – Dmitrij Berežněv, Roman Usašev.

1

2
    Faul Wermblooma, domácí tým může rozehrát přímý kop u středové čáry.

3
    G. Karadeniz se už cpal do útoku po pravé straně, byl však zastaven dobrým a hlavně čistým skluzem.

4
    Na druhé straně uvidíme rohový kop.

4
    Hosté to rozehráli nakrátko, následný centr však dolétl pouze na hranici vápna, kde jej hráči Kazaně odhlavičkovali.

5
    Úvod je hodně opatrný, doufejme, že se brzy dočkáme nějakého vzruchu.

6
    Hostující Fernandes přidržel Ozdojeva, tohle mohla být v klidu žlutá karta, rozhodčí si však vystačil se slovním napomenutím.

7
    Musa pálil křížem po zemi, míč se zastavil u Dzagojeva, jenže ten byl v ofsajdu. Dorážka by tak byla naprosto zbytečná.

8
    Teď už jdou dopředu hráči Rubinu, zvolili si k tomu levou stranu.

9
    Natcho odzbrojil Ozdojeva, měl pocit, že by vhazování mělo patřit hostům, rozhodčí ale ukazuje opak.

10
    Rána Musy končí nad.

10
    Obrovská šance hostů! Tošić posadil centr přesně na hlavu Milanova a jeho prudký pokus dokázal Ryžikov vyrazit jen díky skvělým reflexům!

12
    Tohle nebyl ofsajd, Musa vysunoval Dzagojeva, jenže mu dal o trochu prudší přihrávku.

14
    CSKA má sice územní převahu, to však platí pouze k pokutovému území, tam snaha hostů končí na dobré obraně Rubinu.

15
    Je tu první žlutá karta. Za faul na Wernblooma ji spatřil domácí Igor Portnjagin.

17
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
    Hosté sice měli územní převahu, do vedení však jde Rubin. Na levé straně se i přes těsnou obranu dostal k centru Nabiullin, posadil míč na hlavu IGORA PORTNJAGINA a ten zblízka překonal Akinfejeva – 1:0!
    Igor PORTNJAGIN - 1:0

18
    Najednou musí CSKA dotahovat ztrátu, což může být proti dobře organizované obraně Rubinu docela oříšek.

20
    Centr z levé strany neměl úspěch, míč prolétl až na druhou stranu, Rubin vhazuje.

21
    V. Berezuckij si při obranném skluzu evidentně ublížil, drží se za pravou nohu a za pomoci lékaře kulhá za postranní čáru.

22
    Po ošetření se už ale vrací na hrací plochu.

24
    Domácí Kanunnikov přijal prudkou přihrávku vzduchem, už se chystal na technickou střelu, na poslední chvíli mu ale odskočil míč od kopačky.

25
    Karadenizova křížná střela byla sražena, Rubin bude rozehrávat rohový kop.

26
    Velice nepovedený centr, míč při cestě do pokutového území opustil hrací plochu, Akinfejev může v poklidu poslat míč dopředu.

28
    Hosté se dopustili útočného faulu, koleno V. Berezuckého zasáhlo do hlavy Kvěrkveliju.

29
    Hosté docela přitvrdili, nyní to na vlastní kůži pocítil Kanunnikov.

31
    Máme za sebou první půlhodinu hry, po úvodním tlaku hostů se nám hra vyrovnala a po vedoucí brance Rubinu se dokonce překlopila na jejich stranu.

33
    Gergijev si chtěl obhodit protihráče a podél autové čáry jej předběhnout. Rychlostní souboj však patřil A. Berezuckému.

34
    Velice nepovedený Milanovův centr. Jeho přihrávka skončila u domácího gólmana.

36
    Wernbloom zezadu přišlápl Portnjagina a byť s faktem, že fauloval nesouhlasí, není mu to nic platné. Je tu míč pro Kazaň.

37
    Karadeniz našel centrem Portnjagina, jeho hlavička byla ještě tečována, takže i přes neúspěch mohou domácí pokračovat rohovým kopem.

37
    Pokus o signál nevyšel, míč je v zámezí, Akinfejev vykopává.

38
    Nabiullinův centr byl sražen Fernandesem, domácí vhazují.

40
    Tohle bylo příliš prudké, tohle nemohl Musa stihnout ani při nejlepší vůli. CSKA tak ztratilo míč, Ryžikov může přemýšlet, komu rozehraje.

41
    Neuspěl ani Natcho, který dostal přihrávku do druhé vlny, jenže jeho rána se mu svezla po kopačce a skončila vysoko nad.

43
    Milanov dokázal u rohového praporku ošálit svého strážce, jenže centr už tak povedený nebyl.

43
    Úspěch nepřinesla ani střílená přihrávka na Musu, ten ji nezvládl zpracovat.

44
    Penalta pro CSKA! Navas podsekl ve vápně Musu a rozhodčí neváhal ani vteřinu!

44
    César Navas za svůj zákrok dostal žlutou kartu.

45
    CSKA právě vstřelilo branku!
    K pokutovému kopu se postavil BIBRAS NATCHO, podíval se na gólmanův pohyb a poslal míč na opačnou stranu – vyrovnáno na 1:1.
    Bebras NATCHO - 1:1

45
    Budou se nastavovat dvě minuty.

45+2
    Ještě jedna práce pro Ryžikova, centr si ale v poklidu stáhl do svých rukavic.

45+2

Skončila první půle a do kabin jdou týmy za stavu 1:1. Úvod sice patřil CSKA, ale první gól dali domácí. V 17. minutě odcentroval Nabiullin a hlavička Portnjagina skončila za Akinfejevem. Dlouho to pak vypadalo, že Rubin své vedení udrží, ale těsně před pauzou se dopustil faulu Navas a Natcho bez problémů proměnil pokutový kop.

47
    Po přímém kopu z pravé strany prošel míč až k brance Rubinu, Ryžikov byl ale připraven a v pohodě se mu podařilo centr zneutralizovat.

49
    Tošić přihrál na Musu, ten se snažil okamžitě vrátit, jenže místo dopředu šel míč nad něj a to domácím stačilo k jeho odzbrojení.

49
    Kuzmin teď mohl děkovat sudímu, že jeho ostrý faul zezadu neocenil kartou, ale vystačil si s důrazným napomenutím.

51
    CSKA je v úvodu druhé půle aktivnějším týmem, snaží se najít cestičku k Ryžikovovi.

52
    Musa neuspěl, jeho tvrdá rána z otočky byla obětavou obranou sražena

54
    A. Berezuckij sice našel Dzagojeva, jenže jeho střela se sotva došourala k Ryžikovovi...

55
    Na druhé straně upalovat po levé straně Portnjagin, snažil se o technické zakončení do horního růžku, branku CSKA však o několik metrů minul.

57
    Ozdojev se pokusil o něco podobného, v závěrečné fázi přihrál na Portnjagina, jeho sražená rána skončila u Akinfejeva.

58
    Hra se teď hodně zrychlila, přesunula se na druhou stranu a v pokutovém území měl Tošić chvíli prostor. Mířil do horního rohu, ale rozvlnil pouze boční síť.

60
    Akinfejev pouze sledoval střelu Kanunnikova, který se dokázal uvolnit na hranici pokutového území, zamířil však o asi dva metry mimo.

61
    Tošić zkoušel prakticky nemožné, ukličkovat trio bránících hráčů. Neuspěl a do kontru už míří hráči Kazaně.

63
    Rychlý brejk Rubinu, ke střele se dostal Portnjagin, v plném běhu ale pálil vysoko nad, až k divákům za brankou CSKA.

64
    Rohový kop pro CSKA, centrovat bude Natcho.

65
    Nakonec z toho byly rohy dva, ten druhý ukončil skvělým výběhem gólman Ryžikov.

67
    Obrovská šance Rubinu! Mogilevec obloučkem vyzval Kanunnikova, ten byl sám před Akinfejevem, ale nedokázal zpracovat. Míč skončil mimo hrací plochu a Kanunnikov s hlavou v dlaních.

68
    Hosté vystřídali, Alana Dzagojeva nahradil Kirill Pančenko.

70
    Kazaň se v posledních minutách pokouší o taktiku rychlých brejků a dlouhých nákopů, CSKA s vypětím sil odolává.

71
    Málem udeřilo na druhé straně. Pančenko našel Musu, ten neváhal a z první směřoval míč na branku. K jeho smůle trefil zblízka tyč!

73
    Střídání na straně domácích. odchází Igor Portnjagin, místo něj nastupuje Serdar Azmoun.

74
    Musa se hlásí o přihrávku, výkop Akinfejeva však skončil u obránců Kazaně.

76
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou, jenže vše se odehrává mezi šestnáctkami.

77
    Technický oblouček v podání Natcha nebyl pro Ryžikova nebezpečný, tohle byl jeden z těch jednodušších zákroků.

78
    Musa dnes nemá štěstí. Nyní se prodíral do vápna, přijmul vysokou přihrávku, při dopadu se mu ale podlomila noha a ze zakončení nic nebylo.

78
    Střídání Kazaně, trávník opustil Pavel Mogilevec, do hry se naopak dostal Carlos Eduardo.

80
    Roh pro Rubin Kazaň.

80
    Centr se pokoušel odvrátit Tošić, jenže neúspěšně. Domácí se tak vrátili do šestnáctky a vybojovali další roh.

81
    Centr Karadenize byl příliš nízký, tohle si v poklidu pohlídal Ignaševič a odhlavičkoval.

83
    Domácím to vyšlo a pár minut před koncem jdou do vedení! Azmoun skvěle našel mezírku mezi bránícími hráči, našel GÖKDENIZE KARADENIZE a ten prudkou křížnou ranou dostal míč do sítě!
    Gökdeniz KARADENIZ - 2:1

85
    Poslední střídání Kazaně, Maksim Kanunnikov má splněno, na zbývající minuty nastupuje Vladimir Djadjun.

86
    Za brankou Rubinu rozpoutali fanoušci hostů velkou pyroshow, rozhodčí zatím nechal pokračovat ve hře.

86
    Střídání hostů, Alexeje Berezuckého nahradil Dmitrij Jefremov.

88
    Hostům se velice rychle krátí čas na případné vyrovnání, začíná to být trochu křeč.

89
    Mohlo být rozhodnuto, Eduardo přihrál na Azmouna, ten hezky mířil na vzdálenější tyč, jenže o decimetry minul!

90
    CSKA už otevřelo obranu, čehož mohl využít Eduardo. Jeho křížnou střelu však Akinfejev dokázal zachytit.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

90+2
    Domácí zkušené drží míč na útočné polovině a čas pro CSKA utíká.

90+3

Utkání je u konce a ze tří bodů se radují domácí. Rozhodující okamžik přišel v 83. minutě, kdy se prudkou křížnou ranou prosadil Karadeniz. V závěrečných minutách už Rubin vedení udržel a může se tak radovat ze tří bodů.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 12:9.
    Rohy: 4:4. Fauly: 12:11.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:54:58)