Ružomberok – Podbrezová 2:0 (kon.) | B. Bystrica – Dunajská Streda 0:0 (kon.) | Žilina – Zlaté Moravce 4:0 (kon.)
Myjava – Slovan Bratislava 2:1 (kon.)
MFK Ružomberok
2:0 (0:0)
FK Železiarne Podbrezová
Sobota 23.08.2014, 18:30 • Štadión pod Čebraťom • Niké liga

V druhom polčase sa do streleckej listiny zapísal Adam Zreľák a Dominik Kružliak a tak Ruža víťazí 2:0. Pre Liptákov je to prvé víťazstvo v tejto sezóne, hostia naopak po troch víťazstvách v rade prvý raz strácajú body.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších prenosoch. (20:25:50)

90+3

90+3
    Hostia ešte zahrali roh, ale Pančíkov center Liptáci odvracajú a je tu koniec.

90+2
    Ružomberok strieda: Odchádza Mário Almaský, prichádza Richard Bartoš.

90+1
    Turčák vnikol do pokutového územia, kde bol okamžite odzbrojený.

90+1
    Nastavovať sa budú 2 minúty!

90
    Plynie posledná minúta riadneho hracieho času. Domáci tím už na rozdiel od stavu 1:0 kontroluje hru. Hostia sa snažili o protiútok, no v ňom si počínali nedovolene.

89
    Dnešné stretnutie sleduje 1817 divákov.

88
    Oba fankluby dnes predvádzajú dobrý výkon. Tí domáci teraz stavili aj na kúsok recesie a štrngot kľúčmi, ktorý má symbolizovať blížiace sa víťazstvo ich tímu nad "Železiarmi".

87
    Center z priameho kopu posiela domáca obrana pred seba a tak musí blokovať aj následné strelecké pokusy spoza šestnástky.

86
    Domáci Boris Turčák vidí žltú kartu za faul a nasleduje priamy kop Podbrezovej.

85
    Boris Turčák bol ošetrovaný na útočnej polovici a tak sa nehralo. Po krátkom prerušení sa pokračuje v hre aj s ružomberským stredopoliarom.

82
    Ružomberok dal gól!
    Lopta z rohového kopu letí na bližšiu žrď, kde hostia pozabudli na DOMINIKA KRUŽLIAKA a ten bez problémov posiela loptu hlavou do siete!

82
    Ružomberok získal roh.

81
    Gal-Andrezly vyskúšal strelu spoza šestnástky, ale míňa brvno ružomberskej brány.

79
    Po rohu Liptáci neohrozili bránu, no stále sú pri lopte. Podbrezová ich chcela o ňu pripraviť a dopustila sa faulu.

78
    Lovás si spravil priestor na strelu spoza šestnástky. Tvrdo vystrelil a jeho zblokovaná lopta tesne míňa bránu. Nasleduje roh Ružomberka.

76
    Roh zahrával Podio a domáci sa ubránili. Následne ešte Podbrezová vracala loptu nazad do šestnástky, aj teraz si obrana dala pozor.

75
    Podbrezová získala roh.

75
    Podbrezová strieda: Odchádza Matej Kochan, prichádza Blažej Vaščák.

74
    Gerec unikal a už sa dostával do šestnástky, keď ho zastavil domáci obranca.

72
    Ružomberok strieda: Odchádza Tomáš Gerát a prichádza Juraj Vavrík.

70
    V tej istej minúte prichádza šanca aj na druhej strane, kde Gal-Andrezly vystrelil z vnútra šestnástky a Šavol chytá.

70
    Dopredu išiel po pravej strane Lupták, ale jeho strielaný center končí v brankárovom náručí.

70
    Po priamom kope odvrátili loptu domáci na roh, po ňom sa už ubránili.

69
    Liptáci faulujú na svojej polovici a nasleduje priamy kop Podbrezovej.

68
    Lupták predviedol dlhé sólo a došiel až k hranici hosťujúceho pokutového územia, tam nemal pozíciu na strelu a tak volil prihrávku, ktorú mu berú hostia a idú dopredu.

65
    Hostia získali roh a po ňom nasleduje hlavička z vnútra šestnástky, ktorú chytá Šavol do náručia.

64
    Šanca Podbrezovej! Hostia poslali center z pravej strany, ktorý na päťke nedokázal usmerniť nik z hráčov v bielych dresoch.

62
    Hostia sa ihneď snažia o odpoveď, ale pred šestnástkou sa dopúšťajú útočného faulu.

61
    ADAM ZREĽÁK sa dostáva k lopte vo vnútri šestnástky, odkiaľ prekonáva hosťujúceho gólmana a Liptáci prvýkrát v tejto sezóne vyhrávajú!

61
    Na druhej strane si to namieril Turčák do pokutového územia, tam sa však nedostal cez dvojicu brániacich hráčov.

60
    Andrič posiela center do šestnástky, kde však nenachádza svojich spoluhráčov.

58
    Medzi časom sme mali možnosť vidieť aj dva pokusy hostí o prienik dopredu, ktoré sa skončili pred šestnástkou.

56
    Domáci hráči sú zatiaľ v druhom polčase aktívnejší, no cez zadné rady Podbrezovej sa im ešte nepodarilo preniknúť. Hostia sa teraz sústredia na bránenie a čakajú na protiútoky.

55
    Domáci fanúšikovia predvádzajú vo svojom sektore choreografiu s vlajkami, no hráči ich po rohu nepotešili. Krátko po ňom sa dostali hostia do úniku a Mário Almaský všetko hasí za cenu faulu a následnej žltej karty.

55

53
    Podbrezová strieda: Odchádza Peter Nworah a prichádza Štefan Gerec.

51
    Na druhej strane získava roh Podbrezová, loptu z bližšej žrde odhlavičkoval domáci futbalista.

49
    Ružomberok z rohu neohrozil bránu.

48
    Lovásov center z ľavej strany bol zblokovaný na roh.

47
    V úvodnej minúte druhého dejstva mali loptu na kopačkách domáci hráči. Zo svojej prevahy vyťažili len faul v strede ihriska.

46
    Ružomberok cez prestávku vystriedal. Do druhého polčasu nenastúpi Erik Liener, miesto neho prišiel Lukáš Lupták.

46

V prvom polčase sme gól nevideli a tak po štyridsiatich piatich minútach platí stav 0:0.

45

45
    Zblokovaný strelecký pokus, ktorý vyslal Gal-Andrezly chytá Šavol a tak zabránil rohovému kopu.

43
    Matej Šavol a Dominik Kružliak si teraz v priebehu krátkeho času viackrát vymenili loptu. Domáci môžu založiť útočnú akciu.

41
    Liptáci si prihrávali v okolí šestnástky, no Podbrezová si dala pozor.

40
    Turčák centroval do šestnástky hostí, ale jeho lopta bola odvrátená, zachytil ju Ondrek, poslal prihrávku z pravej strany, no ani táto lopta neprešla cez dvojicu hráčov v bielych dresoch.

39
    Hostia z rohu nič nevyťažili, krátko na to sa skúšal po pravej strane presadiť Nworah, ale domáci obranca si dal pozor.

38
    Michal Pančík zahral štandardnú situáciu priamou strelou a mieril presne k žrdi, kde sa hádže Šavol a vyráža loptu na roh!

37
    Domáci hráči sa pri pokusoch o prechod do útoku dopustili viacerých chýb, až sa napokon dopustili faulu pred šestnástkou a Podbrezová bude zahrávať priamy kop z osemnástich metrov.

37
    Liptáci poslali dlhú loptu na nabiehajúceho Almaského, bližšie k nej však má hosťujúci brankár.

36
    Pre zmenu je pri lopte Podbrezová, no center zo šestnástky domáci odvracajú, následne chcel loptu vrátiť do ohňa Kupčík, ale aj jeho center je odvrátený.

35
    Turčák posielal center do šestnástky, loptu odkopáva obranca do stredu ihriska, kde sa ju domáci snažili znova vybojovať, no znova faulovali.

34
    Zreľák bojoval o loptu pri rohovej zástavke, hostia si s ním poradili a nasledovať bude odkop hosťujúceho gólmana.

33
    Teraz sa faulu v stred ihriska dopustili hostia. Domáci si zatiaľ prihrávajú na vlastnej polovici.

31
    Lovás našiel na ľavom kraji šestnástky Linera, no ten miesto strely z mierneho uhla ešte volil prihrávku na lepšie postaveného Zreľáka, lenže k tomu lopta neprešla.

29
    Ružomberčania faulovali v strede ihriska Pančíka, loptu ihneď vybojovali nazad, no rodiacu sa útočnú akciu hostia okamžite zastavili.

28
    Aktivitu prevzali domáci hráči, no center do šestnástky odvracajú hostia, následne dostáva loptu na kopačku Ondrek, snaží sa loptu vrátiť nazad do pokutového územia, ale jeho pokus je zblokovaný.

27
    Domáci hráči sa dopustili faulu v strede ihriska a hostia podnikli protiútok, ktorý sa napokon končí Nworahovou strelou a tá míňa bránu.

25
    Po rohu unikli domáci hráči, Turčák so Zreľákom, ktorí sa dostali do situácie dvaja na dvoch, lenže pred šestnástkou svojho súpera si nerozumeli a stratili loptu.

23
    Gal-Andrezly vnikol do domácej šestnátsky a už sa chystal vystreliť, keď mu domáci obranca odkopol loptu spred nohy na roh.

22
    Hostia obliehali veľké vápno svojho súpera, až sa nakoniec odhodlal k strele Andrič, no mieri nad bránu,

19
    Na druhej strane zastavuje útok hostí ofsajdový verdikt postranného rozhodcu.

18
    Až teraz sa predieral Turčák dopredu, lenže v súboji si počínal nedovolene.

16
    Hra prebieha v strede ihriska. Snaha oboch tímov o útočenie teraz neprináša úspech.

14
    Ružomberčania posielali center do šestnástky svojho súpera, no tam si počínali nedovolene a strácajú loptu.

12
    Hostia zahrali priamy kop na Greška, ktorý to skúsil spoza šestnástky, lenže trafil len pred nim stojacich obrancov a domáci išli do protiútoku. Na ľavej strane ťahal loptu Almaský, ktorého pripravila o loptu vracajúca sa obrana.

11
    Práznovský sa dopustil faulu na prenikajúceho hosťujúceho futbalistu a nasleduje priamy kop Podbrezovej.

9
    Nworah našiel v šestnástke úplne voľného Podia, ale ten z výbornej pozície mieri len do stredu brány, kde stojí Šavol.

7
    Greško poslal zo stredu hracej plochy dlhý točený center, ktorý smeroval do horného rohu ružomberskej brány a nabiehal naň Nworah, ale Šavol si loptu postrážil.

6
    Turčák sa prehnal s loptou stredom ihriska a napokon aj sám vystrelil, ale jeho strelecký pokus letí vysoko nad Maťašovského svätyňu.

5
    Roh bol zahraný nakrátko a Podbrezovej sa podarilo vytlačiť súpera ďaleko od svojej brány.

5
    Na druhej strane získal Ružomberok roh.

5
    Podio to vyskúšal spoza šestnástky, ale lopta si nenašla cestu medzi tri žrde.

3
    Pančík poslal center z pravej strany, no v šestnástke nabiehajúci Nworah tesne míňa loptu a tak môže domáci obranca odhlavičkovať loptu do bezpečia.

2
    O atmosféru sa starajú fankluby oboch tímov. Podbrezová kombinovala pred domácou šestnástkou, tam však futbalisti v bielych dresoch nič nevymysleli a napokon ešte aj faulovali.

1
    V úvodnej minúte si domáci futbalisti počínali nedovolene v strede ihriska a loptu budú mať na kopačkách hostia.

1

-3
    Hráči prichádzajú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-10

MFK Ružomberok: Šavol – Kružliak, A. Lovás, Ondrek, Práznovský – Már. Almaský, Gerát, Nagy (C), Turčák, Liener – Zreľák.

Náhradníci: Koníček – Mečiar, Habánek, Ferenčík II., Lupták, Bartoš, Vavrík.

ŽP Šport Podbrezová: Maťašovský – Greško, Minčič (C), Andrič, Kupčík – Podio, Kochan, Jur. Pančík, Mich. Pančík, Gál-Andrezly – Nworah.

Náhradníci: Baláž – Nosko, Snitka, Harvilko, Kožička, Gerec, Vaščák.

Rozhodca: Horváth – Ferenc, Hancko.

Zápas dá odpovede na tieto otázky:

• Bude Podbrezová pokračovať vo víťaznej sérii?
    • Podarí sa Ružomberku prvýkrát vyhrať?
    • Koľko divákov si nájde cestu na štadión?

Odpovede na tieto, ale aj mnohé iné otázky sa dozviete z nášho textového prenosu na Onlajny.eu!

Napriek tomu, že Podbrezová hrá najvyššiu súťaž prvú sezónu, oba tímy si už viackrát zmerali sily. Kluby sa pravidelne stretávajú v prípravných zápasoch a v minulom ročníku na seba narazili aj v Slovnaft Cup-e. Počas prebiehajúcej prípravy odohrali už druhýkrát netradičné stretnutie, ktoré sa hralo na tretiny. V tomto súboji bola úspešnejšia Podbrezová a vyhrala 2:1.

Domáci Ružomberok zatiaľ s omladeným kádrom veľmi nepotešil svojich priaznivcov, keď najskôr doma prehral so Žilinou 0:1, následne remizoval so Zlatými Moravcami 1:1. V domácom zápase remizoval s Dunajskou Stredou 1:1, podľahol Slovanu na jeho pôde 1:2, doma remizoval s Trenčínom 1:1 a prehral v Trnave 0:2. Liptáci stále čakajú na prvé víťazstvo v novej sezóne a na pohode im nepridalo ani vypadnutie v druhom kole Slovnaft Cup-u.

V predchádzajúcich šiestich kolách Ruža získala 3 body a má pasívne skóre 4:8, čo jej stačí len na predposlednú 11. priečku. Na 10. Myjavu stráca jeden bod a pred poslednými Košicami má trojbodový náskok.

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:0

Hostia z Podbrezovej zaplatili v prvých troch kolách nováčikovskú daň, keď podľahli Slovanu (1:2), Myjave (1:2) a Trenčínu (0:2). Potom však prišlo na rad derby s Banskou Bystricou, v ktorom železiari vyhrali 3:0. Následne si v úspešnej sérii poradili aj so Spartakom Trnava (1:0) a Žilinou (1:0), pre ktorú to bola prvá prehra v prebiehajúcej sezóne.

Po úvodných šiestich kolách má Podbrezová na svojom konte 9 bodov a aktívne skóre 7:6, vďaka čomu sa momentálne nachádza na 4. priečke. Na 3. Žilinu stráca dva body a má rovnaký počet bodov ako 5. Zlaté Moravce a 6. Senica.

ŠK Slovan Bratislava – ŽP Šport Podbrezová 2:1
    ŽP Šport Podbrezová – Spartak Myjava 1:2
    AS Trenčín – ŽP Šport Podbrezová 2:0
    ŽP Šport Podbrezová – Dukla Banská Bystrica 3:0
    FC Spartak Trnava – ŽP Šport Podbrezová 0:1
    ŽP Šport Podbrezová – MŠK Žilina 1:0

V siedmom kole Fortuna ligy si zo Štadióna pod Čebraťom priblížime súboj medzi domácim Ružomberkom a hosťujúcou Podbrezovou.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.