Dopolední program (kon.) | Odpolední program (kon.)
koniec udalosti
Odpolední program

cz Štvrtok 14.08.2014, 17:30 • Curych • Majstrovstvá Európy v atletike

Pro dnešek je to všechno z atletického evropského šampionátu. S konstatováním, že Barbora Špotáková je mistryní Evropy a Anežka Drahotová má bronz se s Vámi pro dnešek loučí Jakub Vais a opět u atletiky na shledanou. (22:08:26)
    Vysvětlení diskvalifikace Francouze Bascoua

Petr Svoboda nakonec končí na pátém místě po diskvalifikaci třetího Francouze Bascoua, který vyšlápl do dráhy soupeře, za což byl diskvalifikován. Bronz bere místo Bascoua jeho krajan Pascal Martinot-Lagarde.
    Medailisté steeplu po diskvalifikaci původního vítěze

Stížnost francouzské výpravy proti diskvalifikaci Mahiedina Mekhissiho byl zamítnut a mistrem Evropy je tak jiný Francouz Kowal!

Nejen Mahiedine Mekhissi byl diskvalifikován, ale nyní přišla také zpráva o diskvalifikaci Dimitriho Bascoua na trati 110 metrů překážek!

Večerní program byl plný zajímavých výkonů nejen od český atletů. Hodně zajímavá byla soutěž tyčkařek, kde nakonec Jiřina Svobodová do boje o medaile nepromluvila. Do finále se dostal i její bývalý manžel Petr Svoboda, který si nevedl vůbec špatně.

Poslední disciplína třetího dne je za námi a je čas rekapitulovat. Česká atletika zažila dnes v Zürichu výborný den a na konto české výpravy přibyly dvě medaile. Dopoledne dokázala získat bronz v chodeckém závodu Anežka Drahotová a teď večer přišla i zlatá medaile, kterou získala Barbora Špotáková, která tak v oštěpu už vyhrála všechny zlaté medaile, které mohla.

Francouzská výprava podala protest proti diskvalifikaci Mahiedina Mekhissiho a nyní bude rozhodovat jury, která nemá stanoveno přesně, do kdy musí rozhodnout.

Francouzská výprava má půl hodiny odvolat se proti rozhodnutí jury, která diskvalifikovala původního vítěze závodu na 3000 metrů steeplechase. Mahiedine Mekhisi-Benabbad nyní přišel o své zlato, ale ještě se může odvolat.

110př
    Petr Svoboda zaběhl výborný závod a končí šestý!

110př
    Rus Sergej Šubenkov první, druhý končí Brit William Sharman a třetí Dimitri Bascou. Pascal Martinot-Lagarde čtvrtý.

110př
    Pascal Martinot-Lagarde nedokázal potvrdit roli nejlepšího Evropana a nemá ani medaili!
    Medailové pořadí v závodě na 110 metrů překážek

110př
    Sergej Šubenkov zvládl sprint přes překážky nejlépe a je mistrem Evropy!

110př
    První pokus o start nevyšel. Druhý už ano!

110př
    Vyhraje Pascal Martinot-Lagarde nebo Sergej Šubenkov? Zapojí se někdo jiný do boje o zlato?

110př
    Velký úspěch zaznamenal už postupem do finále Petr Svoboda. Cokoliv dalšího bude obrovský úspěch.