Prostějov – Slovácko 1:4 (kon.) | Neratovice – Teplice 0:2 (kon.) | Hlučín – Ostrava 1:2 (kon.)
Blansko – Frýdek-Místek 1:4 (kon.) | Písek – Příbram 0:2 (kon.)
FC Písek
0:2 (0:1)
FK Příbram
cz Utorok 12.08.2014, 17:00Pohár FAČR

Dnešní zápas je u konce a z výhry se radují hráči Příbrami. Středočeši na postup "zadělali" již ve třetí minutě, kdy hosty poslal do vedení Slepička. Rozhodující situace nastala ve osmdesáté čtvrté minutě, kdy na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Pilík. Do dalšího kola Poháru České pošty tak postupuje tým Příbrami, po výhře 2:0 nad Pískem. To je pro tuto chvíli vše, přeji hezký podvečer. (19:05:14)

90+2

90+2
    Poslední vteřiny, míč mají hosté a k ničemu nepouštějí domácí hráče.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

89
    Hráči Příbrami kombinují s míčem na svých kopačkách a šetří čas.

86
    Písek se ještě snaží se zápasem něco udělat, ale obrana hostů je velice pozorná a nepouští domácí ani do náznaku šance.

84
    Příbram právě vstřelila branku!
    V 84. minutě přichází pravděpodobně rozhodnutí o dnešním vítězi. Před TOMÁŠEM PILÍKEM se na levé straně otevřel velký prostor, kterého využil k postupu na bránu. Celou akci zakončil přesnou střelou ke vzdálenější tyči – 0:2.

82
    Poslední střídání Písku. Petra Dolejše nahradí Filip Bakule.

81
    Ve středu hřiště si nedovoleně počínal Šťastný a dostává žlutou kartu.

79
    Po dalším nepřesném útoku hostů bude rozehrávat brankář Písku.

77
    Hosté v útoku polevili a brankář Varyš již nemá tolik práce jako v první půli.

75
    Zušťák rychle rozehrál míč na Dolejše, proti kterému ovšem vyběhnul Krbeček a obral ho o míč.

72
    ... a ve stejném čase střídali také domácí. Františka Němce nahradil Jan Zušťák.

72
    Změna v hostujícím týmu. Tomáše Zápotočného nahradí Martin Sus.

70
    Stratilova přízemní střela nenadělala Varyšovi žádné potíže.

67
    Dalšího přímého kopu se ujal Šťastný, jehož zakončení Krbeček chytil do rukavic.

66
    Nohava rozehrál přímý kop hodně nepřesně.

64
    Druhé střídání v týmu Příbrami. Dominik Kraut na trávníku nahradí Miroslava Slepičku.

62
    Fillova přízemní střela mířila do středu brány, kde stál pozorný Varyš.

60
    Střídá také Písek. Ze hry odešel Martin Voráček, jeho místo zaujal Roman Zahrádka.

58
    První střídání hostů. Petra Švancaru nahradí Tomáš Pilík.

58
    Místní hlasatel oznamil, že na dnešní utkání přišlo 1480 diváků.

57
    Neves nic nevymýšlel a míř odkopnul do bezpečí.

55
    Voráček střílel z hranice pokutového území a mířil na vzdálenější roh, balón však zamířil mimo.

53
    Ve druhé půli se nehraje tak plynulá hra, jako tomu bylo na začátku zápasu. Hra se kouskuje a šancí je málo...

50
    K Němcovi se do vápna dostala chytrá přihrávka, ale jeho zakončení zmařil Neves.

48
    Šlehofer hledal spoluhráče v pokutovém území, ale míč se zastavil díky obrannému zákroku jednoho z hostujících hráčů.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

45+1

44
    Další pokus o útok hostů překazil faul příbramských.

43
    Blíží se závěr první půle a zdá se, že jedinou vážnou situací zůstane gól Slepičky ze třetí minuty...

40
    Rohový kop Písku neznamenal pro hostující bránu žádné nebezpečí.

38
    Písek na útočné polovině moc dlouho nesetrval, u míče jsou opět Příbramští.

36
    Švancara nejprve rozehrával rohový kop. Po chvilkovém obléhání domácí branky se míč dostal opět ke Švancarovi, jehož pokus chytil Varyš do svých rukavic.

33
    Hnaníček centroval míč z levé strany, ale do zakončení dal příliš velkou razanci a přestřelil bránu.

31
    Moc nechybělo a Husár si nechtěně srazil centrovaný míč do vlastní brány.

29
    Prudký centr Dolejše z pravé strany nadělal Krbečkovi velké potíže a balón jen tak tak vyrazil mimo.

27
    Hnaníček zkusil štěstí z velké dálky, ale toto zakončení nemělo gólové parametry.

24
    Střela Danoskiho mířila vysoko nad.

23
    Sajtl "zatáhl za záchrannou brzdu", když nedovoleně zastavil unikajícího Švancaru. Domácí hráč je potrestán žlutou kartou.

22
    Tentokrát si písecká obrana počínala bezchybně.

21
    Švancara zahrával další rohový kop a hosté po další akci budou mít další příležitost této standardní situace.

20
    Varyš musel před dotítajícím Švancarou rychle odkopnout míč do bezpečí.

18
    Přímý kop z těsné blízkosti velkého vápna rozahrával hnaníček. Balón prolétl vedle pravé tyče.

16
    Centrovaný balón mířený do vápna jen těsně minul hlavu domácího Němce. V hledišti to jen zahučelo.

14
    Švancara zahrával rohový kop, který dolétl v pokutovém území na Hnaníčka, který nedokázal přesně zamířit.

12
    Domácím se nepodařilo potrestat nepřesnou přihrávku příbramského brankáře.

10
    Švancara přihrával lobem na Slepičku. Varyš dobře přečetl úmysl soupeře a proti míči včas vyrazil.

8
    Voráček se dostal do úniku po levé straně a z dobré střelecké pozice řádně prověřil pozornost Krbečka. Brankář hostů jeho přízemní střelu vyrazil nohou.

6
    Krbeček při pokusu domácích o srovnání skóre nemusel zasahovat.

3
    Hosté jdou rychle do vedení. Cetr z levé strany se snesl přesně na hlavu MIROSLAVA SLEPIČKY, který touto částí těla překonal píseckého brankáře poprvé – 0:1.

2
    Úvodní výkop obstarali hráči Příbrami, po jejich útoku se dostal ke střele Slepička, ale bránu vysoko přestřelil.

1

FC Písek: Varyš – Basaraba, Šťastný, Němec, Dolejš, Rendla, Kalášek, Voráček, Nohava, Sajtl, Šlehofer
    Náhradníci: Satrapa, Holub, Kreuzer, Zahrádka, Zušťák, Novotný, Bakule.

1.FK Příbram: Krbeček – Zápotočný, Stratil, Švancara, Slepička, Fillo, Danoski, Husár, Neves, Hnaníček, Tregel
    Náhradníci: Pleško, Sus, Kraut, Marek, Pilík, Štěpanovský.

Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Vaňkát.

Domácí FC Písek je účastníkem České fotbalové ligy, kde v sobotu vybojovali jeden bod za porážku po penaltách v Králově Dvoře. Že Písečtí umí v pohárových zápasech odehrát dobré výsledky i proti týmu z vyšší soutěže, potvrdili v prvním kole proti fotbalistům Kladna, které Jihočeši přehráli na jejich půdě 4:3.
    Hráči FC Písek se v posledním utkání představili v tomto složení: Satrapa – Sajtl, Basaraba, Holub, Šlehofer – Nohava (86. Rendla), Kalášek, Šťastný – Voráček, Němec, Zahrádka (72. Bakule).

Favoritem pohárového utkání mezi Pískem a Příbramí jsou bez pochyby hráči středočeského mužstva. Příbramští naposledy v Synot lize přivítali na svém trávníku Spartu, se kterou odehráli vyrovnané utkání. Zápas nakonec rozhodla jediná branka ve prospěch Pražanů.
    1. FK Příbram odehrála duel v této sestavě: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Mareš (81. Danoski), Tarczal, Fillo (64. Stratil ), Hnaníček, Pilík (84. Švancara) – Řezníček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.