Ermis – YB Bern 0:2 (kon.) | Esbjerg – Ruch Chorzów 2:2 (kon.) | Odesa – RNK Split 0:0 (kon.)
FK Krasnodar – Diósgyöri 3:0 (kon.) | Liberec – Giurgiu 2:3 (kon.) | Molde – Zorja Luhansk 1:2 (kon.)
Štokholm – Astana 0:3 (kon.) | Čichura – Neftçi Baku 2:3 (kon.) | Lech Poznań – Stjarnan 0:0 (kon.)
Rosenborg – Karabükspor 1:1 (kon.) | Shmona – FK Dinamo Moskva 1:2 (kon.) | Soligorsk – Waregem 2:2 (kon.)
St. Pölten – Eindhoven 2:3 (kon.) | Kluž – Minsk 0:2 (kon.) | Hajduk Split – Karaganda 3:0 (kon.)
Trnava – St. Johnstone 1:1 (kon.) | Atromitos – FK Sarajevo 1:3 (po pr.) | Brøndby – Brugge 0:2 (kon.)
Plzeň – Ploiesti 1:4 (kon.) | Asteras – Mainz 3:1 (kon.) | Hafnarfjördur – Elfsborg 2:1 (kon.)
Lyon – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Turín – Brommapojkarna 4:0 (kon.) | Hull City – Trenčín 2:1 (kon.)
Aberdeen – Sociedad 2:3 (kon.) | Met. Skopje – Omonia Nikózia 0:1 (kon.) | Rio Ave – Göteborg 0:0 (kon.)
Zimbru Kišiněv – Grodig 0:1 (kon.) | Rijeka – Víkingur 4:0 (kon.)
FC Spartak Trnava
1:1 (0:1)
St. Johnstone FC
Štvrtok 07.08.2014, 19:30 • FC ViOn Zlaté Moravce • Európska liga (predkolá)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Rozhodujú:

Javier Estrada (ESP) – José Miranda (ESP), Francisco Martín (ESP)

Zápas sa pre rekonštrukciu City Arény odohrá na štadióne ViOn-u Zlaté Moravce. Začiatok zápasu je naplánovaný na 19:30 hod. Vypredaný zápas odvysiela v priamom prenose i naša verejnoprávna televízia.

Domácemu Spartaku v tomto zápase bude chýbať Ján Chovanec pre problémy so zadným sedacím svalom, na listine zranených je i Kamil Kuzma. Štart Jána Vlaska pre obnovené svalové zranenie je otázny.

SPARTAK TRNAVA:

Rusov – Siva, Bortel, Tóth, Čonka – Casado, Sabo – Janečka, Vlasko (77. Chovanec), Schranz (89. Mikinič) – Mikovič (60. Vyskočil)

ST. JOHNSTONE:

Mannus – Miller, Mackay, Wright, Easton – Croft – Brown, Millar (20. McDonald), O. Halloran (75. Kane) – MacLean – Wotherspoon

St. Johnstone – Spartak Trnava 1:2 (0:1)

Góly: 90+. Mackay – 33. a 63. Schranz
    ŽK: Easton, Miller – Bortel, Vlasko
    Rozhodcovia: Gestranius – Aravirta, Alakare
    Diváci: 7001

Spartak vkročil do 3. predkola EL úspešne a zo Škótska si vezie výhru v pomere 2:1. Pripomeňme si najdôležitejšie momenty tohoto zápasu:

Spartak nastúpil proti škótskemu zástupcovi v rovnakej zostave ako proti Zestefaoni. Prvú šancu v zápase mali hostia v 4. minúte, agilný Mikovič potiahol loptu po pravom krídle naservíroval loptu nabiehajúcemu Janečkovi, ktorý tiesnený nedokázal dobre zakončiť. V 14. minúte mal obrovskú príležitosť po rohu Vlaska Schranz, ale Mannus proti jeho hlavičke vytiahol výborný zákrok a loptu vyškriabal nad. V 18. minúte pohrozili i domáci, k odrazenej lopte sa dostal Millar a spoza šestnástky napálil loptu tesne nad bránku Dobrivoja Rusova. Hostia z Trnavy pokračovali v tlaku, dobré príležitosti spálili Mikovič a po rohovom kope mieril tesne nad i Schranz. Hosťujúcu výpravu, ktorá merala cestu do Škótska rozjasala 34. minúta. Po výbornej prihrávke Vlaska na Janečku sa druhý menovaný po ľavom krídle rútil sám na Mannusa a strelou ponad brankára poslal Spartak do vedenia 0:1. Prvý polčas bol tak jasne v réžií hosťujúceho Spartaka a domáci “Svätci“ si za prvý polčas nevypracovali takmer žiadnu vážnejšiu príležitosť. Druhý polčas ako sa i očakávalo začal náporom domácich. V 51. minúte otestoval pozornosť Rusova Wotherspoon a v 56. minúte po centri Eastona z ľavej strany nikým nekrytý Miller trestuhodne hlavou zahodil. Tlak domácich silnel a hosťujúci Spartak paradoxne udrel. V 63. minúte domáci Brown nešťastne zrazil loptu do pokutového územia, kde sa ocitol nabiehajúci Schranz a ten pohodlne zvýšil náskok Spartaka na 0:2. Už na 0:3 mohol 68. minúte zvýšiť Sabo, ktorý sa rútil sám na brankára Mannusa no nepodarené zakončenie skončilo úplne mimo bránky. Domáci sa v závere stretnutia snažili ešte s výsledkom niečo spraviť. V 88. Minúte trafil ďalekonosným pokusom Wotherspoon iba brvno trnavskej bránky a v tretej minúte nadstaveného času sa domáci konečne dočkali, keď príležitosť po centri Wotherspoona nekompromisne zakončil delovkou obranca Mackay a stanovil konečné skóre zápasu na 1:2. Trnava si tak odnáša z ostrovov cenné víťazstvo a postup do ďalšej fázy má vo svojich rukách.

Vitajte pri odvetnom zápase tretieho predkola Európskej ligy UEFA medzi Spartakom Trnava a škótskym St. Johnstone.

FC Spartak Trnava: Rusov – Čonka, Tóth, Bortel, Siva – Casado, Sabo – Schranz, Vlasko, Janečka – Mikovič

Náhradníci: Strapák – Grabež, Richnák, Vyskočil, Špalek, Mikinič, Kasaj

St. Johnstone FC: Mannus – Easton, Scobbie, Mackay, Miller – Millar – May, McDonald, Caddis, Wotherspoon – McLean

Náhradníci: Banks – Wright, Anderson, Brown, Croft, Kane, O´Halloran

Rozhodca: Estrada – Miranda – Martín (ESP).

-10
    Hlásateľ na štadióne práve číta úvodné súpisky na tento zápas. Atmosféra na úplne vypredanom štadióne je elektrizujúca.

-5
    Do zápasu nám ostáva približne päť minút a netrpezlivo čakáme na obe mužstvá.

-1
    Na štadióne v Zlatých Moravciach sa ozýva staré známe Silenzio. Celý štadión povstal! Hráči nastupujú na trávnik. Domáci zvolili na tento zápas bielu kombináciu dresov. Hostia nastupujú v červeno-čiernej sade.

1

2
    Do prvej príležitosti sa rútil Vlasko, po prihrávke Saba. Hosťujúci gólman Mannus bol na mieste a včas zasahuje.

4
    Výborný obranný zákrok Sivu v strede ihriska, následne tento hráč zbytočne fauloval pred pokutovým územím a nasleduje prvá štandardka pre St. Johnstone.

4
    Wotherspoonov center zo štandardky bol až príliš dlhý a končí za bránkovou čiarou Dobrivoja Rusova.

6
    Ďalšia štandardka pre hostí bola už zahratá lepšie. Center mierený do pokutového územia odvrátil Janečka.

7
    Hostia teraz zatlačili Trnavu. Schranz ďalší center do vápna odvracia na roh.

7
    Rohový kop zahrali hostia výborne do zakončenia sa dostával Mackay a Rusov si musel dať pozor.

8
    Spoza šestnástky preveril Rusova May. Trnavský gólman zatiaľ drží čisté konto a strelu pohodlne vyráža.

9
    Roh zahrávali i spartakovci, ten pohodlne odvrátila obrana hostí. Zaujala skôr strela Janečku zo strednej vzdialenosti, Mannus sa po nej musel poriadne natiahnuť. Nakoniec ju však skrotil.

10
    Prvá desaťminútovka sa hrá vo svižnom tempe. Zápas sa musí divákom zatiaľ páčiť.

12
    Pred dobiedzajúcim Mayom musel odvrátiť Bortel radšej za postrannú čiaru. Na druhej strane sa dral do príležitosti Vlasko. Prudkú loptu však nedobehol a končí v náručí Mannusa

14
    Tóth teraz zbytočne fauloval v strede ihriska. Štandardná situácia pre St. Johnstone.

14
    Wotherspoon posielal loptu do vápna, Sabo radšej odvrátil loptu hlavou na roh.

15
    Po zahratom rohovom kope kraľoval vo vzduchu Janečka a odvracia.

16
    Rýchlonohý May teraz veľmi zavára obrane Trnavy. Tá sa oslobodzuje iba nešetrným odkopom za čiaru.

17
    Veľká šanca pre St. Johnstone. Wotherspoon našiel výborným passom vo vápne Maya, ten trestuhodne zahadzuje príležitosť a prestreľuje bránku Rusova iba veľmi tesne.
    Obrovská šanca na otvorenie skóre ostala nepotrestaná.

17
    Následný rohový kop ovocie nepriniesol.

18
    Na druhej strane Vlasko prízemnou strelou vystrašil Mannusa. Strele však chýbala dostatočná presnosť a Mannus si s ňou hravo poradil.

20
    A opäť strela z úctihodnej vzdialenosti v podobe agilného Maya. Rusov ju kryje do náručia.

20
    Prvá dvadsaťminútovka patrila jednoznačne hosťom zo Škótska. Tí sa chcú pobiť o dobrý výsledok.

22
    Na Vlaskov center si najvyššie vyskočil Siva, no nedokázal v záklone hlavou loptu usmerniť a tá končí za čiarou. Kop od Mannusa.

22
    Sabo vidí prvú žltú kartu v zápase.
    Prvá žltá karta stretnutia.

24
    Cassadov výborný center z hĺbky poľa na Janečku zastavil až hvizd hlavného rozhodcu. Píska sa offside.

25
    Po faule na Saba v strede ihriska vidí kartu i Caddis.

26
    Mackay teraz zavaril hosťujúcej obrane. Nedôraznou hlavičkou poslal do šance Mikoviča a ten i s prispením teču mieri iba vedľa bránky. Roh pre Spartak.

27
    Rohový kop pohodlne odvracia obrana St. Johnstone a hostia zakladajú ďalší útok.

28
    Hostia to v aktivite až moc prehnali píska sa faul na Janečku.

29
    Obrovská šanca pre Spartak! Mikovič nádherne potiahol loptu po ľavej strane, naservíroval loptu na nabiehajúceho Schranza a škótska obrana i s prispením veľkého šťastia v skrumáži odvracia loptu nad.
    Veľká šanca Trnavy!

30
    Spartak mal následne výhodu dvoch rohových kopov, no nebezpečie nepriniesli.

32
    Hosťujúca obrana teraz zaspala a po ľavom krídle sa rútil do zakončenia Vlasko. Ľavačka mu však vôbec nesadla a prízemná strela mieri úplne mimo.

34
    Bojuje sa teraz v strede ihriska. Hrá sa od šestnástky po šestnástku.

35
    Spartak zatlačil hostí pred šestnástku, no zatiaľ je to bez zakončenia.

36
    Mikovič opäť na ľavom krídle zatápal hosťom zo Škótska. Scobble však v poslednej chvíli odvrátil v páde loptu mimo bránku.
    Náznak šance Trnavy a emócie na strane hostí. Hrá sa skutočne o veľa!

37
    Ďalšia príležitosť pre Spartak! Schranz výborne potiahol loptu zatiaľ deravým ľavým krídlom a lopta preletela celým pokutovým územím až ku Janečkovi a ten do prázdnej bránky nedokázal v páde zakončiť.
    Zaujímavá, ale nepotrestaná šanca Trnavy.

39
    Vzrušenie i pred Rusovom center z poľa mieril na osamoteného MCDonalda, vlajočka postranného rozhodcu však vystrelila hore a píska sa offside.

41
    St. Johnstone dáva gól!

Neškodná akcia hostí napokon končí gólom.
    Z ničoho nič sa pred Rusovom objavil STEAVEN MAY a posiela hostí presným zakončením do vedenia.
    Nedáš-dostaneš.

43
    Aktivita hostí pokračuje i naďalej. Rohový kop však Wotherspoon pretiahol až príliš ďaleko. Kop od Rusova.

44
    Po osi Mikovič – Schranz – Vlasko sa snažia domáci presadiť avšak proti bol obranca Mackay.

45
    Posledné minúty prvého polčasu už vzruch neprinesú a polčas sa nám končí prekvapivo 0:1!

45

45
    Prvý polčas nám priniesol možno pre niekoho prekvapivé, ale podľa nášho názoru zaslúžené vedenie hostí zo Škótska. V prvej polovici pôsobili futbalovejším dojmom no však cítiť z nich väčšie odhodlanie zdramatizovať tento dvojzápas. Zatiaľ však postupové karty držia domáci a pred druhým polčasom je všetko otvorené.

46

46
    Na úvod druhého polčasu offside v podaní Mikoviča.

47
    Lopta v podaní hostí končí za čiarou. Úvod je opatrnejší z oboch strán.

48
    Hostia mali výhodu štandardnej situácie, lopta však nečakane len presvišťala bez ďalšieho teču pokutové územie a kope sa od Rusova.

50
    Hrá sa nám bez väčšieho vzruchu, hru kúskujú fauly a nepresnosti na oboch stranách.

52
    Hostia mali výhodu štandardnej situácie, na výborný center skákali Scobble i McDonald no na loptu hlavou nedosiahol ani jeden z nich.

54
    Janečka sa prebíjal do vápna ako tank, chcel si vypýtať faul no píšťalka hlavného arbitra zostala nemá a pokračuje sa ďalej.

55
    Na trávniku sa ocitol Vlasko, snáď bude v poriadku.

57
    Nedorozumenie Sivu a Schranza, lopta mierila už za čiaru Schranz však zabojoval a získal aspoň outové vhadzovanie.

58
    Roh pre Spartak. Prízemný center odvrátil pozorný McDonald pri prvej žrdi.

59
    Tak nakoniec zrejme zraneného Vlaska nahradil Vyskočil.
    Striedanie Trnavy.

61
    Nedorozumenie v obrane hostí Mannus opustil svoju pozíciu a takmer zavaril svojmu tímu. Janečkova následná strela spoza šestnástky mierila asi meter nad.

62
    A ďalší náznak šance pre Trnavu. Hosťujúca obrana sa zdá byť čoraz priepustnejšia, len finálna prihrávka naďalej viazne.
    Nevyužitá šanca Trnavy, zakončujúci hráč sa pošmykol.