59:77 (22:19, 36:47, 49:60)
Česká republika
cz Streda 06.08.2014, 16:00ME do 16 rokov - ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Půjde o souboj prvního a druhého týmu skupiny F. Lotyšsko prohrálo v posledním utkání s Itálií, naopak Češky již díky svým skvělým výsledkům na turnaji mají jistý postup do čtvrtfinále, ve včerejším utkání dokázaly porazit Francouzky 53:46 a o vítězství se česká děvčata poperou i v dnešním souboji s Lotyšskem.

Vítejte u dnešního onlajn přenosu z basketbalového mistrovství Evropy žen do 16 let, v němž se střetne LOTYŠSKO a ČESKO.

Sestavy:

Lotyšsko: Jancevská, Svenneová, Gertsoneová, Klavinaová, Strautmaneová, Pavelsoneová, Gulbeová, Sprudzaneová, Grabeová, Lipeová, Septeová, Ruperteová

Česko: Váchová, Pospíšilová, Neubauerová, Vitulová, Sauerová, Vitásková, Stoupalová, Krumpholcová, Šípová, Hošková, Reisingerová, Krejzová.

Lotyšsko: Gertsoneová, Strautmaneová, Pavelsoneová, Grabeová, Lipeová

Česko: Neubauerová, Stoupalová Hošková, Reisingerová, Krejzová.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:41
    Po faulu Neubauerové proměnila Lipeová oba trestné hody. (2:0) (2:0)

01:11
    Reisingerová ani Gerstoneová netrefují, Lotyška zkoušel za tři body. (2:0) (2:0)

01:39
    Strautmaneová dává za dva body. (4:0) (4:0)

02:02
    První český koš, trefuje se Reisingerová. (4:2) (4:2)

02:27
    A Neubaerová srovnává stav. (4:4) (4:4)

03:27
    Na úspěšný tříbodový pokus Strautmaneové odpověděla Reisingerová, Česko se tak drží "na dostřel". (7:6) (7:6)

03:46
    Skvělá bilance Lotyšek při střelbě za tři body, další "trojku" dává Gerstoneová! (10:6) (10:6)

04:06
    Hned z protiútoku snižuje Krejzová. (10:8) (10:8)

04:22
    Po faulu Krejzové mají Lotyšky dva trestné hody. (10:8) (11:8)

04:22
    Septeová proměnila jeden ze dvou trestných hodů. (11:8) (11:8)

04:38
    Po faulu Gulbeové bude házet dva trestné hody Reisingerová. (11:8) (11:8)

04:38
    A nejlepší česká střelkyně na tomto mistrovství proměňuje oba trestné hody. (11:10) (11:10)

05:39
    Nicméně Lotyšsko opět "odskakuje" díky úspěšné "trojce" – proměnila Septeová! (14:10) (14:10)

06:24
    Hošková – první osobní chyba, dva trestné hody pro Lotyšsko. (14:10) (14:10)

06:24
    Lipeová proměňuje oba trestné hody. (16:10) (16:10)

06:37
    Z protiútoku snižuje Reisingerová, která dává koš za dva body. (16:12) (16:12)

07:49
    A znovu úspěšnou střelkyní Reisingerová, hvězda tohoto šampionátu a velká basketbalová naděje České republiky! (16:14) (16:14)

08:33
    Váchová se trefuje za tři body a Česko poprvé v zápase vede! (16:17) (16:17)

09:02
    Lipeová vrací vedení svému týmu, Lotyšsko vede o bod. (18:17) (18:17)

09:33
    Závěr první čtvrtiny, stav se změnil, ale stále vede Lotyšsko o bod. (20:19) (20:19)

10:00
    První čtvrtina skončila. (22:19)

Šest vteřin před koncem první čtvrtiny se trefila Septeová.

Lotyšsko vede po prvních deseti minutách o tři body, ale zápas je vyrovnaný.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (22:19)

10:14
    První koš ve druhé čtvrtině dává Reisingerová, Česko snižuje na rozdíl jediného bodu. (22:21) (22:21)

10:50
    Strautmaneová dala za dva body, navíc byla při tomto pokusu faulována Reisingerovou a následný trestný hod také proměňuje. (25:21) (25:21)

11:26
    Česká radost z úspěšné "trojky" Neubauerové netrvala dlouho, Strautmaneová totiž také trefuje za tři body. (28:24) (28:24)

11:50
    Po faulu Grabeové proměňuje Šípová jeden ze dvou trestných hodů. (28:25) (28:25)

12:03
    Česko si bere oddechový čas. (28:25) (28:25)

13:49
    Stoupalová dává za dva body a přerušuje střeleckou pauzu na pod oběma koši. (28:27) (28:27)

14:14
    Gerstoneové netrefila, Češky kontrují rychlým protiútokem, zakončeným úspěšnou "trojkou" Krejzové! (28:30) (28:30)

14:22
    Septeová znovu netrefuje a Česko může navýšit svůj náskok! (28:30) (28:30)

14:36
    Povedlo se náramně, Krejzová se trefuje znovu za tři body a díky více, než tříminutové střelecké nemohoucnosti Lotyšek, odskakují Češky již na pětibodový náskok! (28:33) (28:33)

14:55
    Až nyní zaznamenáváme pohyb skóre na straně Lotyšska, trefuje se Septeová. (30:33) (30:33)

15:16
    Soupeřky však reagují nejlepším možným způsobem, Reisingerová dává za dva body! (30:35) (30:35)

15:44
    Další koš Reisingerové, Česko vede o sedm bodů. (30:37) (30:37)

16:30
    Lotyšky zkouší často střílet z tříbodové vzdálenosti, ale to se jim nyní příliš nevede, Gerstoneová neúspěšná, soupeřky mohou zaútočit. (30:37) (30:37)

16:40
    A Neubaerová se trefuje za tři body! (30:40) (30:40)

17:19
    Šípová díky úspěšnému pokusu za dva body zvyšuje náskok svého týmu na rozdíl dvanácti bodů. (30:42) (30:42)

17:20
    Lotyšská lavička nemůže jinak – oddechový čas! (30:42) (30:42)

17:21
    Lotyšská střelecká krize pokračuje i po time-outu, Gerstoneová neúspěšný za dva body. (30:42) (30:44)

18:01
    Na koš Šípové "odpovídá" Grabeová, Česko stále vede o dvanáct bodů. (32:44) (32:44)

18:37
    To již neplatí, Septeová snižuje. (34:44) (34:44)

18:48
    Vzápětí ale Grabeová fauluje a Hošková proměňuje jeden ze dvou trestných hodů. (34:45) (34:45)

19:00
    Minutu před koncem prvního poločasu snižuje na rozdíl devíti bodů Septeová. (36:45) (36:45)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (36:47)

Česku vyšel závěr poločasu, doslova se závěrečnou sirénou se trefila Sauerová za dva body a Česko tak půjde do kabin s jedenáctibodovým náskokem!

Druhý poločas začne přibližně v 17:00 hodin.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (36:47)

21:07
    Útočné akce českého týmu zatím v úvodu třetí čtvrtiny vyšly naprázdno, naopak, bodují soupeřky. (40:47) (40:47)

22:06
    Stoupalová trefuje za dva body. (42:49) (42:49)

22:32
    Lipeová fauluje a Česko má dva trestné hody. (42:49) (42:49)

22:34
    Stoupalová proměnila jeden ze dvou trestných hodů. (42:50) (42:50)

23:14
    Po faulu Šípové proměňuje Lipeová oba trestné hody. (44:50) (44:50)

24:03
    Neubauerová nedala za tři body, Lotyšky získávají míč. (44:50) (44:50)

25:28
    Oba týmy si opět vybírají slabší střeleckou chvilku. (44:50) (44:50)

25:28
    Až Strautmaneová trefuje za dva body. (46:50) (46:50)

26:50
    A za Česko se prosazuje Krejzová, a to za tři body! (46:53) (46:53)

28:06
    Na koš Stoupalové odpověděla stejným způsobem i Lipeová. (48:55) (48:55)

28:34
    Po faulu Vitulové (druhá osobní chyba) proměňuje jeden ze dvou trestných hodů Gulbeová. (49:55) (49:55)

29:11
    Váchová využila ztráty míče Grabeové a trefuje se za tři body, byť tato čtvrtina nevyznívá z českého pohledu zrovna nejlépe, i tak si Češky udržují náskok. (49:58) (49:58)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (49:60)

Který ještě dokázala Sauerová navýšit deset vteřin před koncem třetí čtvrtiny!

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (49:60)

30:08
    Vypadá to, že Češky mají zápas pevně ve svých rukou, což dokazuje i další úspěšný tříbodový pokus Krejzové. (49:63) (49:63)

32:14
    Reisingerová potvrzuje pozici nejlepší střelkyně zápasu. (49:65) (49:65)

32:37
    Strautmaneová fauluje a Česko má k dispozici dva trestné hody. (49:65) (49:65)

32:37
    Barbora Sauerová oba trestné hody proměňuje! (49:67) (49:67)

33:04
    Krejzová navyšuje vedení Česka na dvacet bodů, o osudu zápasu již je rozhodnuto! (49:69) (49:69)

33:18
    Byť se Lotyškám podařilo díky proměněným trestným hodům snížit náskok soupeřek. (51:69) (51:69)

34:07
    Septeová se prosazuje za dva body, Češky jdou do rychlého brejku, Neubauerová však nedává. (53:69) (53:69)

34:31
    Oddechový čas Lotyšska. (53:69) (53:69)

34:41
    Po oddechovém čase Lotyšska se bodově prosazují soupeřky, konkrétně 192 cm vysoká Julia Reisingerová. (53:71) (53:71)

35:17
    Lucie Hošková se trefuje za dva body. (53:73) (53:73)

36:22
    Nyní ale Lucie Hošková fauluje Septeovou, která bude mít dva trestné hody. (53:73) (53:73)

36:22
    A Septeová proměnila jeden ze dvou trestných hodů. (54:73) (54:73)

36:42
    Češky však navyšují náskok, prosadila se Šípová. (54:75) (54:75)

37:14
    Na obou stranách se házely trestné hody, zatímco Septeová (nejlepší střelkyně Lotyšska) proměnila oba, Veronika Šípová se trefila pouze jednou. (56:76) (56:76)

38:50
    "Trojka" Svenneové již pouze koriguje konečný výsledek dnešního utkání. (59:77) (59:77)

39:11
    Krumpholcová ztrácí míč, soupeřky znovu zkorigovat výsledek. (59:77) (59:77)

40:00
    Konec zápasu. (59:77)

Je dobojováno! Česko opět vítězí a dál tak suverénně vévodí skupině F, bez jediné porážky!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:41:23)

Martin Dvořák

Česká republika: Váchová, Pospíšilová, Neubauerová, Vitulová, Sauerová, Vitásková, Stoupalová, Krumpholcová, Šípová, Hošková, Reisingerová, Krejzová