Třinec – Dinamo Minsk 2:3 (1:3 po s.n.) | Košice – HC Slovan 1:3 (kon.) | Hradec Králové – Chabarovsk 2:3 (2:3 po s.n.)
Litvínov – Most 5:0 (kon.) | Motor ČB – Sparta Praha 4:7 (kon.) | Třebíč – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Šumperk – Volžsk 4:5 (po pr.) | Hr. Králové – Trutnov 3:4 (0:1 po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
4:7 (1:0, 1:4, 2:3)
HC Sparta Praha
cz Streda 06.08.2014, 17:30 • Budvar aréna • Prípravný zápas

Dnešní střetnutí je u konce. Tři tisícovky diváků v Budvar aréně se určitě nenudily a viděly hned jedenáct branek a ještě dlouhé samostatné nájezdy. Sparta byla i přes hru na tři formace po celý průběh duelu aktivnějším týmem a utkání rozhodla na konci druhé části, kdy čtyřmi góly otočila průběh duelu. Motor podal sympatický výkon, ale doplatil na okénka v obraně. V nájezdech byli úspěšnější domácí. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (20:01:01)

Josef Straka přesnou střelou mezi nohy ukončuje nájezdy!

Adam Chlapík střelou na vyrážku nepřekvapil domácího gólmana.

Jiří Bárta přesnou střelou zajistil pokračování v nájezdech.

Zack Torquato prostřelil Kůdelu.

Vráblík to zkoušel hezky do forhendu, ale Novotný mu kotouč vypíchl.

Robert Sabolič minul Kůdelovu svatyni.

Vanišova střela na lapačku rozhodnutí neznamená.

Lukáš Cingel dnes poprvé zklamal.

Martin Procházka to zkoušel také bekhendem, ale neuspěl. Stav je tedy 1:1 po pěti sériích a pořadí se otáčí.

Ani David Kuchejda nedokázal překonat Novotného kličkou do bekhendu.

Dominik Volek střelou mezi betony Kůdely neuspěl.

Rok Pajič na Novotného nevyzrál.

Lukáš Cingel korunoval svůj dnešní skvělý výkon gólem z nájezdu.

Josef Straka vykoupal Novotného, ale trefil jen tyčku.

Střelu Zacka Torquata vyrazil Kůdela nad branku.

I Tomáš Nouza zkoušel bekhendový blafák, ale neuspěl.

Naopak Robert Sabolič si na Kůdelu nepřišel.

Michal Švihálek jako první exekutor uspěl s bekhendovým blafákem.

Základní část je u konce, Motor podlehl Spartě vysoko 4:7. Ještě nás čekají avizované samostatné nájezdy.

60:00

59:26
    Domácí fanoušci se nadále baví. Pokřik "Kdo neskáče, fandí Hradci," si svojí oblibu udržel i během letní pauzy.

59:04
    I Motor chtěl ještě přispět svou špetkou do mlýna, ale tlak Přibyla se Švihálkem hosté zvládli.

57:55
    Sparta právě vstřelila branku!
    Gólové hody pokračují. Další nepřesnosti v obraně Motoru vyřešil ZACK TORQUATO kličkou Kůdelovi, kterou se sice dostal za brankovou čáru, ale šikovně dokázal kotouč poslat o brusle domácího gólmana do branky. Bez asistence.

57:24
    Jenže Sparta drama odmítá. Po rychlém protiútoku dorazil střelu Torquata do odkryté branky LUKÁŠ CINGEL a přidává svůj čtvrtý gól v zápase. Asistence: Zack Torquato.

57:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A kontaktní branka je skutečně na světě. Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, Bártova střela Novotnému vypadla a MAREK VANIŠ už měl lehkou práci doklepnout kotouč do sítě. Asistence: Jiří Bárta.

56:17
    A ve hře byl kontaktní gól! Do samostatného úniku se dostal Ladislav Marek, ale zkusil "Forberga," kterého si gólman Novotný pohlídal.

55:12
    Motor se přeci jen dočkal. Po vyhraném buly se v přesilovce prosadil tvrdou střelou mezi betony ROMAN VRÁBLÍK. Pro českobudějovického beka je to druhý dnešní zásah a to nepatří zrovna mezi kanonýry. Asistence: Rok Pajič a Daniel Boháč.

55:05
    Motor se sympaticky snaží o snížení, ale nedaří se mu to.

54:05
    Zack Torquato (SPA) – 2 minuty za sekání. Možnost korekce skóre pro Jihočechy.

52:55
    V Budvar aréně to pěkně cinklo. Hosté mají trvalou převahu, teď se do šance dostal Bahenský a jeho bekhendový pokus zblízka zastavilo břevno.

52:23
    Icing Motoru.

51:59
    Po konci utkání si v rámci tréninku vyzkouší oba celky samostatné nájezdy bez předchozí úpravy ledu.

51:10
    Až teď trošku rozproudil domácí fanoušky Kuchejda, který se dostal za záda obrany Sparty, ale v samostatnému úniku ho vychytal Novotný.

50:14
    Motor se teď dlouhé desítky vteřin nemůže vůbec dostat do kloudné útočné akce, v rozehrávce domácí kupí chybu za chybou.

48:36
    Pražané hrají sice celý zápas na tři formace, ale síly jim rozhodně nedocházejí. Dobře bruslí a frustrované Jihočechy přehrávají.

47:40
    Další hřebíček do českobudějovické rakve mohl zatlouci Lukáš Cingel, ale když mu Torquato připravil kotouč před prázdnou branku, trefil jen tyčku.

46:35
    Kuchejda ušetřil cenné vteřinky s pukem na holi, domácí se teď dobře brání.

45:52
    Polášek pálil od modré, Kůdela na místě. Další branky v síti domácího gólmana by byly pro domácí až trošku kruté.

45:31
    Martin Semrád (CEB) – 2 minuty za faul kolenem.

45:22
    Je obdivuhodné, jak českobudějovičtí fanoušci celý zápas neúnavně podporují své miláčky. I za nepříznivého stavu se hokejem baví.

44:10
    Přesilovka byla sice bídná, ale pět vteřin po jejím konci přidávají hosté pátý gól. DANIEL SCHWAMBERGER nahodil kotouč před branku, kde si ho do vlastní sítě srazil jeden z obránců. Bez asistence.

44:05
    Pražanům se přesilovka moc nepovedla, Mucha je na ledě.

43:12
    Pajič osvobozuje svůj tým.

42:45
    Na pravém kruhu se zjevil nekrytý Sabolič, ale Švihálek mu v poslední chvíli vložil do střely hůl a Kůdela měl pak práci snadnou.

42:05
    Ján Mucha (CEB) – 2 minuty za podražení.

41:27
    Nouza střelou švihem jen tak probudil Novotného z lehkého polospánku. O chvíli později pálil nad branku Straka.

40:01

Do 32. minuty to byl pro Motor skvělý zápas, vedl nad extraligovou Spartou 2:0. Pak ale Pražané čtyřmi góly otočili stav a zbytek druhé části se stal pro domácí noční můrou. Uvidíme, jestli se Motor zmůže ve třetí části na zvrat.

40:00

39:56
    To je snad zlý sen pro domácí. Čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny Sparta zvyšuje už na 4:2. Na hranici kruhů se ke střele odhodlal Sabolič a LUKÁS CINGEL přesnou tečí zkompletoval hattrick. Asistence: Robert Sabolič a Zack Torquato.

39:22
    Daniel Boháč (CEB) i Dominik Volek (SPA) dostávají 2 + 2 za hrubost + osobní desetiminutový trest.

39:22
    Následná strkanice vyústila v pěstní souboj muže proti muži, když si to rozdali Boháč s Volkem. Pěstní souboj skončil remízou, ale diváci se pobavili. Následně si oba spletli trestné lavice...

39:22
    Domácí mohli hned vyrovnat, ale obrovský závar Novotný zvládl!

38:42
    Druhá polovina druhé třetiny se Motoru vůbec nevydařila, ze stavu 2:0 je tu 2:3. Teď se snadno dostal přes modrou čáru Chlapík, posunul kotouč na nekrytého ZDEŇKA BAHENSKÉHO, který přesnou střelou zápasím nedal Kůdelovi šanci. Asistence: Adam Chlapík a Dominik Volek.

36:18
    Pro celek z Holešovic se otevřel prostor k dalšímu brejku, ale Behanského pokus Kůdela zlikvidoval.

35:50
    Sparta je kompletní.

35:42
    Pro Motor je to studená sprcha, během pěti minut přišel o dvougólové vedení.

35:01
    Sparta srovnává v oslabení. Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, LUKÁŠ CINGEL předal kotouč Ďalogovi, který mu ho vrátil před prázdnou branku a Cingel už neměl problém ho poslat do odkryté branky. Asistence: Marek Ďaloga.

33:50
    David Dvořáček (SPA) – 2 minuty za hákování. Svěřenci kouče Rosola si mohou vzít dvougólové vedení zpět.

33:33
    Převaha jednoho muže v poli je minulostí, Sparta navíc zahrála puk na icing.

32:38
    Pražané pokračují v náporu v početní výhodě, která bude trvat ještě dvaadvacet vteřin.

31:49
    Hosté při hře čtyři na čtyři snižují. Po buly se ke kotouči dostal na modré k Poláškovi, jehož tečoval mimo dosah Kůdely LUKÁŠ CINGEL. Asistence: Adam Polášek a Marek Hrbas.

31:29
    Nouza si na modré čáře smlsnul na Piskáčkovi, ale jeho následnou střelu po úniku po křídle Novotný vyrazil do ochranné sítě.

31:04
    Ta má však jen krátkého trvání. Domácí chybovali v rozehrávce a Lukáš Chmelíř musel vše hasit faulem. Za hákování dostává dvě minuty.

30:50
    Motor je kompletní a začíná jeho zkrácená přesilovka.

30:03
    Adam Chlapík (SPA) – 2 minuty za hákování. Přesilovka Sparty končí po útočném faulu, bude se hrát necelou minut ve čtyřech na obou stranách.

29:36
    Domácí se zatím dobře brání, Švihálek vyhazuje.

28:56
    Střelu Ďalogy od modré nadvakrát zkrotil domácí muž v masce.

28:50
    Adam Přibyl (CEB) – 2 minuty za sekání. Hodně přísné vyloučení nabízí hostům přesilovku.

28:30
    Icing Motoru, hra se přesouvá před Kůdelu.

27:53
    Motor se dostal do přečíslení tři na dva, Markovu střelu však srazil Filip Novotný do ochranné sítě.

26:44
    A domácí jsou v pohodě, diváci se baví. Teď zatápěli Novotnému aktivní Nouza se Strakou, ale gólman Pražanů vše zvládl.

26:32
    Pražané jsou z druhé inkasované branky trošku zaskočení a vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

25:23
    A Jihočeši využívají přesilovku po čtyřiadvaceti vteřinách! ROMAN VRÁBLÍK si na modré čáře klepl o přihrávku, tu také dostal a přesnou střelou z voleje rozvlnil síť. Asistence: Marek Vaniš a Ján Mucha.

24:59
    Daniel Schwamberger (SPA) – 2 minuty za krosček. Po náporu Sparty se mohou po delší době osmělit i domácí.

24:11
    2965 diváků dorazilo do Budvar arény na první domácí přípravný zápas Motoru!

23:47
    Motor je v kompletní a bude si zřejmě moci chvilku oddychnout.

23:11
    Sparta drží Jihočechy v šachu, ty pro změnu drží výborný Kůdela.

22:19
    Procházka nepříjemně tečoval nahození Piskáčka, Kůdela měl teď štěstí.

21:47
    Martin Heřman (CEB) – 2 minuty za hákování. Čtvrtá přesilovková možnost pro hosty.

21:04
    Robert Sabolič byl ve velké šanci, když nabral rychlost ve středním pásmu, obhodil si obránce a pak vystřelil jen těsně mimo!

20:01

Zasloužený potlesk velmi slušně zaplněné Budvar arény doprovodil oba týmy do kabin. Po první třetině vede Motor nad pražskou Spartou 1:0, když se ve 14. minutě šťastně prosadil Bárta. Jinak se převaha přesouvá z jedné strany na druhou a sledujeme vyrovnanou podívanou.

20:00

19:47
    Motor už je kompletní a z otočky z mezikruží pálil Straka a brankář Jandačova týmu se měl co ohánět. Následná střela Bajaníka byla slabá.

18:48
    Sparta měla dlouhý zámek, ale ani nevystřelila na Kůdelu a domácí se osvobozují.

17:34
    I v oslabení se neúnavný dříč David Kuchejda pokusil o výpad směrem k brance soupeře, ale obrana hostí ho zpacifikovala.

16:54
    Obrovský závar před Kůdelou, kdy střílelo hned několik Sparťanů, nakonec vyřešil domácí gólman. Za následnou strkanici však dostává Martin Semrád dvě minuty za krosček a Sparta pokračuje v náporu.

16:14
    Hned po návratu Parýzka se Novotný řádně zapotil, nahození Chmelíře mu vypadlo, ale u volného kotouče byli nejdříve jeho spoluhráči.

15:43
    Motor je v pěti.

15:34
    Dlouho si Kůdela nesáhl na kotouč, až teď musel zkrotit střelu Ďalogy.

14:50
    Domácí se v této přesilovce zatím brání brilantně.

14:03
    Jeden z forvardů Sparty stál v brankovišti, akce hostí proto končí.

13:43
    Martin Parýzek (CEB) – 2 minuty za podražení. Sparta může hned vyrovnat v početní převaze.

13:01
    Jihočeši jdou do vedení. Odměnou za aktivitu z posledních minut je šťastný gól, když JIŘÍ BÁRTA přihrával před branku volnému spoluhráči, ale sparťanský obránce Hrbas si srazil kotouč do sítě. Asistence: Ladislav Marek.

11:53

11:40
    Motor hraje přesilové hry zatím sympaticky, nechybí střelba, ale gólman Novotný odolává jako teď při střele Růžičky.

10:50
    Pěknou nabídku na teč posílal před branku Parýzek, ale změnu směru kotouče z hole Boháče gólman Novotný zachytil.

09:53
    Jan Piskáček (SPA) – 2 minuty za nedovolené bránění. Jihočeši mají druhou početní výhodu.

09:48
    Motor měl první velkou šanci! Švihálek vyřešil přečíslení přihrávkou na Semráda, který trefil před prázdnou brankou spoluhráče Bártu!

09:11
    Po souboji u hrazení zůstal na ledě ležet Švrček, ale už se dobelhal na střídačku, kde je v péči lékařů a snad bude v pořádku.

09:11
    Ani Motor první přesilovku nevyužil, hraje se v pěti na obou stranách.

08:51
    Vráblík vystřelil po ledě od modré čáry, ale Novotný střelu vyrazil betonem a hosté se osvobozují.

08:11
    Dlouhý zámek převedli Jihočeši. Zakončil ho střelou od modré Růžička, ale Novotný vyřešil i následný zmatek před svou brankou.

07:11
    David Dvořáček (SPA) – 2 minuty za držení. I Motor má k dispozici první početní převahu.

06:39
    Filip Novotný má na svém kontě první zákrok, když udržel střelu Punčocháře od modré čáry.

06:02
    Další ofenzivní akci svěřenců Josefa Jandače zastavil ofsajd.

05:40
    Sabolič se zjevil nekrytý na pravé straně, na střelu měl i klid, ale branku domácích vůbec netrefil.

04:15
    Úvod zápasu patří Pražanům, Motor ještě Novotného v brance Sparty neohrozil.

03:01
    Růžička na ledě, Motor první přesilovku ubránil.

02:32
    Od modré pálil Švrček, Kůdela vyráží a domácí vyhazují.

01:40
    Pražané zamkli svého soupeře v pásmu, z pravého kruhu střílel Chlapík, ale Kůdela byl na místě.

01:01
    Dan Růžička (CEB) – 2 minuty za podražení. První přesilovka pro Spartu.

00:31
    První střelu vyslal na Kůdelu vyslal Sabolič, domácí gólman byl pozorný.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě.

Zdravím vás z Budvar arény, kde právě skončilo rozbruslení obou celků. Zatímco Motor poslal do sestavy silnou sestavu, trenér Sparty Jandač na soupisku napsal nekompletní tři formace a řada opor se na led dnes nepodívá.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Gába) – Punčochář, Parýzek, D. Růžička, Chmelíř, Vráblík, Mucha, Bajaník, Semrád – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, J. Straka, M. Heřman – Marek, Přibyl, Pašek – Vaniš, Bárta, Švihálek.

HC Sparta Praha: Novotný (Lukáš) – Ďaloga, Piskáček, Polášek, Hrbas, Švrček – Zadražil, Cingel, Torquato, Sabolič, Volek, Bahenský, Chlapík, Dvořáček, Schwamberger, Procházka.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Kostka.

To Motor už stihl odehrát dva přípravné zápasy. V tom prvním zaskočil extraligovou Plzeň, když vyhrál na nájezdy 4:3. Následně pak v úterý podlehl Kladnu vysoko 7:2. Hodně pozměněný tým trenéra Rosola tak čeká druhý zápas během dvou dní, českobudějovičtí trenéři v přípravě zkouší i řadu mladíků. Na zápas je vstupné 60 Kč.

HC Sparta Praha v létě značně proměnila kádr poté, co nedosáhla kýženého titulu. Do Brna odešel kanonýr Ton, kádr opustili i Simon, Divíšek, bratři Rachůnkové, brankář Pöpperle, dále beci Krejčík se Sičákem, Kubátem a Philippem nebo útočník Pacovský. Jejich místa zaujali brankář Staňa, obránci Barinka s Ďalogou a dalšími posilami jsou Reway, Sabolič nebo Volek. Tým exbudějovického trenéra Jandače je na jihu Čech na třídenním soustředění, které zakončí prvním přípravným duelem.

Vítejte při sledování online přenosu z přátelského duelu mezi českobudějovickým Motorem a pražskou Spartou. Zápas startuje v Budvar aréně v 17.30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Kortus ml.

Góly a asistencie: 14. Bárta (Marek), 26. Vráblík (Vaniš, Mucha), 56. Vráblík (Pajič, Boháč), 58. Vaniš (Bárta) – 32. Cingel (Polášek, Hrbas), 36. Cingel (Ďaloga), 39. Bahenský (Chlapík, Volek), 40. Cingel (Sabolič, Torquato), 45. Schwamberger, 58. Cingel (Torquato), 58. Torquato

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Gába) – Punčochář, Parýzek, D. Růžička, Chmelíř, Vráblík, Mucha, Bajaník, Semrád – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, J. Straka, M. Heřman – Marek, Přibyl, Pašek – Vaniš, Bárta, Švihálek.
    HC Sparta Praha: Novotný (Lukáš) – Piskáček, Ďaloga, Polášek, Hrbas, Zadražil, Švrček – Sabolič, Torquato, Cingel – Chlapík, Volek, Bahenský – Procházka, Schwamberger, Dvořáček.

Rozhodca: Pešina, Pražák – Jindra, Kostka