Karaganda – Hajduk Split 4:2 (kon.) | Astana – Štokholm 1:1 (kon.) | Neftçi Baku – Čichura 0:0 (kon.)
Giurgiu – Liberec 3:0 (kon.) | FK Dinamo Moskva – Shmona 1:1 (kon.) | Elfsborg – Hafnarfjördur 4:1 (kon.)
Omonia Nikózia – Met. Skopje 3:0 (kon.) | Ruch Chorzów – Esbjerg 0:0 (kon.) | Brommapojkarna – Turín 0:3 (kon.)
Minsk – Kluž 1:0 (kon.) | Göteborg – Rio Ave 0:1 (kon.) | Karabükspor – Rosenborg 0:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Lyon 1:4 (kon.) | Eindhoven – St. Pölten 1:0 (kon.) | Trenčín – Hull City 0:0 (kon.)
Zorja Luhansk – Molde 1:1 (kon.) | YB Bern – Ermis 1:0 (kon.) | Ploiesti – Plzeň 1:1 (kon.)
RNK Split – Odesa 2:0 (kon.) | Víkingur – Rijeka 1:5 (kon.) | Waregem – Soligorsk 2:5 (kon.)
Brugge – Brøndby 3:0 (kon.) | Diósgyöri – FK Krasnodar 1:5 (kon.) | Mainz – Asteras 1:0 (kon.)
Sociedad – Aberdeen 2:0 (kon.) | FK Sarajevo – Atromitos 1:2 (kon.) | Stjarnan – Lech Poznań 1:0 (kon.)
St. Johnstone – Trnava 1:2 (kon.) | Grodig – Zimbru Kišiněv 1:2 (kon.)
Dinamo Minsk
1:0 (0:0)
CFR Kluž
cz Štvrtok 31.07.2014, 19:00 • Borisov Arena • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vítejte u třetího předkola Evropské ligy. Dnes se proti sobě postaví týmy FC Dinamo Minsk a CFR Kluž. Výkop v Borisov Arena je naplánován na 19:00 a my pro vás přineseme podrobný online přenos.

Dnešní domácí celek postoupil do tohoto střetnutí ze souboje s finským týmem Myllykosken Pallo. Se severským týmem Minsk jednou vyhrál 3:0 a v odvetném utkání uhrál remízu 0:0.

Kluž
    Naopak dnešní hostující tým provázel postup do tohoto kola větší strach. Se srbským týmem Jagodina totiž první utkání skončilo remízou 0:0. Ve druhém utkání dlouho panovala taktéž remíza. nakonec se ale v 81. minutě prosadil portugalský fotbalista Guima a rozhodl tak celý dvojzápas.

Vzájemný zápas
    Toto utkání bude prvním vzájemným zápasem těchto dvou mužstev.

Rozhodčí
    No a na průběh celé hry budou na trávníku přihlížet švédští rozhodčí.

FC Dinamo Minsk: Gutor – Politevič, Bangura, Zaleski, Veretilo – Voronkov, Simovič, Nikolič, Udoji, Stasevič – Adamovič
    Náhradníci: Ignatovič, Mološ, Karpovič, Kontsevoi, Figueredo, Nikitin, Diomande

CFR Kluž: Felgueiras – M. Sušič, Larie, Rada, Camora – Deac, Sulley, Negrut, Monroy, F. Costea – Tadé
    Náhradníci: Amadio – Ene, Tiago Lopes, Veres, Christian, Guima, Jakoliš

Rozhodčí: Hansson – Sjöblom, Flink – Nyberg (všichni SWE).

1

2
    Domácí vstoupili o utkání mnohem aktivněji a snaží se o ohrožení Felgueirasovy branky.

4
    Udoji se dostal do obrovské příležitosti, hostující brankář skvělým zákrokem vytěsnil míč na rohový kop!

5
    Centr do šestnáctky domácím hráčům nevyšel, obrana Kluže se dokázala vymanit ze sevření. Alespoň na chvíli.

6
    Politevič napřáhl ke střele z velké vzdálenosti, poměrně nepovedená rána obranu rumunského týmu neprojevila.

8
    Domácí jsou stále o kousek vepředu, Nikoličovo zakončení ale znovu branku CFR neohrozilo.

9
    Dalším, kdo vyslal na branku Kluže střelecký pokusy, byl Udoji. Rána sice měla razanci, ale postrádalo překvapení. Balon nakonec zaplul do náruče hostujícího brankáře.

10
    Dinamo se znovu dostalo k rohovému kopu. Podaří se domácím ohrozit branku Minsku?

12
    Stasevičova přihrávka přesně za obranu soupeře nikoho nenašla, míč doklouzal až k Felgueirasovi.

13
    Z pravé strany centroval Nikolič, Adamovičova hlavička byla zblokována k brance Kluže se tak nedostala.

15
    Hosté jsou zatím směrem dopředu naprosto bezmocní, Gutor v brance Minsku je bez práce.

16
    Až nyní přišlo drobné ohrožení po střele Costey, ta však nakonec byla sražena na rohový kop.

18
    Do šestnáctky centroval od rohového praporku Deac, obrana Minsku odklidila balon daleko od vlastní branky.

20
    S příchodem dvacáté minuty se rumunští hráči přece jen začínají trochu probírat z letargie, do žádné výraznější příležitosti se však zatím propracovat nedokázali.

21
    A rázem mohla Kluž vést! Negrut se dokázal bravurně uvolnit na hranici pokutového území, svoji střelu točil ke vzdálenější tyči, jenže nakonec pouze o centimetry minul!

23
    Hra se nyní poněkud zklidnila, oba celky drží balon hlavně v okolí půlící čáry.

25
    Tadé se pokusil přejít přes osamoceného obránce a málem se mu to i povedlo. Osamocenému Zaleskimu však pomohl druhý stoper, spolu složitou situaci zvládli.

26
    Rada poslal dlouhý nákop dopředu, tam ale byli dobře postavení domácí obránci.

28
    Nikolič z pravé strany odcentrovat nedokázal, akce Dinama je tak u konce.

30
    Stasevičův centr od rohového praporku skončil v rukavicích Felgueirase.

31
    Máme zde také první žlutou kartu dnešního zápasu, obdržel jí Politevič.

32
    Jedovatý centr z levé strany mířil do malého vápna hostí, stopeři si však počínali naprosto bezchybně.

34
    Dinamo má v těchto chvílích optickou převahu, nedaří se mu však dostat blíže k pokutovému území.

35
    Stasevič napřáhl z velké dálky, jeho rána ale byla nepřesná. Felgueiras bude vykopávat.

37
    Simonič se vzápětí s ničím nerozpakoval a z obrovské vzdálenosti napřáhl! Rumunskému brankáři míč vypadl z rukavic a měl velké štěstí, že nedoputoval za brankovou čáru!

39
    Kluž znovu hraje zatažena na své polovině, mílovými kroky se také blíží konec úvodního poločasu.

40
    Záložníci Dinama se příliš nedomluvili, balon se nakonec dokutálel za brankovou čáru.

42
    Hodně rychle se přiblížil konec prvního poločasu, zatím to na nějaké gólové hody ani náhodou nevypadá.

43
    Centrovaný balon z vlastní poloviny si rumunský brankář pohlídal, znovu ho pošle do hřiště od vlastní branky.

45
    Rumuni zachytili míč na půlící čáře, rychlý protiútok jim ale podle představ nevyšel.

45
    Rozhodčí nastaví v prvním poločase navíc jen jednu minutu.

45+1
    Negrutův centr z volného přímého kopu branku Dinama neohrozil, všichni již jen čekají na závěrečný hvizd švédského rozhodčího.

45+2
    Tak přece jen se ještě nekončí, Tadé je ošetřován na hrací ploše. Následuje míč rozhodčího.

45+4
    Hra přece jen ještě pokračuje, z posledního útoku se mohou těšit hosté.

45+5

Úvodní poločas je za námi. Viděli jsme po většinu času pouze jeden celek, který bylo minské Dinamo. Kluž si žádnou příležitost nevypracovala, z ojedinělé šance pak brankový prostor netrefila. Uvidíme, jaký směr nabere vývoj zápasu ve druhé půli.

46

46
    Domácí do druhého poločasu vystřídali, Karpovič nahradí Zaleskiho

48
    Deac se se štěstím dostal k míči v levém rohu pokutového území, jeho rána ale mířila spíše do nebes.

49
    Nikolič měl na noze vedoucí branku! Po signálu po rohovém kopu míč propadl až k Nikoličovi, jehož rána ale byla na brankové čáře zachycena jedním z obránců!

50
    Tlak Dinama roste každou minutou, Kluž je navezena okolí vlastního pokutového území.

52
    Brankář Felgueiras si na nedostatek rozhodně stěžovat nemůže, Minsk ho neustále udržuje v pozoru.

53
    Obránci Kluže odvrátili balon na rohový kop. Podaří se domácím konečně otevřít střelecký účet zápasu?

54
    Po sražené ráně Nikoliče příchází autové vhazování těsně u rohového praporku.

55
    Vzápětí přichází daleký odkop do zámezí v podání rumunského brankáře, Kluž se ve druhém poločase kloudně nedostala na soupeřovu polovinu.

55
    Dinamo Minsk právě vstřelil branku!
    Zasloužená branka na domácí straně! Tlak Dinama v posledních minutách velmi gradoval a deset minut po přestávce přichází odměna! Centr Staseviče od levé postranní čáry našel přesně hlavu NENADA ADAMOVIČE, který jemnou tečí poslal běloruský tým do vedení – 1:0!

56
    Hostující trenér reaguje střídání, za Costeu přijde Jakoliš.

58
    Inkasovaná branka přece jen trochu probrala hosty, ostrý centr do šestnáctky nakonec neomylně vyboxoval brankář Gutor.

59
    Adamovič ostře fauloval u rohového praporku, rozhodčí okamžitě vytahuje z kapsičky žlutou kartu.

60
    Další výměna na hostující straně. Na trávníku končí Negrut a přichází Guima.

62
    Kluž po inkasované brance přece jen trochu ožila a snaží se tlačit. Minsk hraje ale v naprosté pohodě a soupeři mnoho nepovoluje.

63
    Postup hostujícího útočníka je ukončen kvůli zdviženému praporku asistenta rozhodčího.

64
    Uvidíme také druhé střídání na straně vedoucího týmu. Voronkovova nahradil Figueredo.

65
    Centr Nikoliče se od nohy jednoho z obránců dostal až za brankovou čáru, následovat bude rohový kop.

66
    Ostrý centr do šestnáctky však nic zajímavého nepřinesl. Na řadě je pro změnu Kluž, co vymyslí?

67
    Tadé měl na kopačce vyrovnávací branku, dostal přesný míč do nohy, jenže jeho tvrdá rána k levé tyči mířila těsně mimo! Brankář Gutor zůstal pouze stát a po míči se ohlédl, neměl by šanci zasáhnout!

69
    Udoji faulován na půlící čáře, obrana Minsku si bude moci na pár chvil odpočinout.

70
    Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut, tlak rumunského týmu začíná pomalu vzrůstat.

71
    Hraje se velmi svižně, bez zbytečného přerušování hry. Kluž posílá do šestnáctky jeden nebezpečný centr za druhým.

72
    Deacovo zakončení se k brankáři nedostalo, Rumuni to tak musí zkoušet znovu.

73
    Hráči nyní dostali k dispozici občerstvovací přestávku, v Bělorusku dnes večer panuje velké horko.

75
    Tlak rumunského týmu se přece jen trochu zmírnil, Minsk si v obraně počíná prakticky neomylně. Čas se Kluži výrazně krátí.

76
    Poslední výměna na straně hostí, hřiště opouští Deac. Na jeho post se postaví Christian.

77
    Tadé u rohového praporku pro Kluž nic dobrého nevybojoval, musí sklonit hlavu a sprintovat dozadu.

79
    Domácí se již nikam dopředu neženou, těsné vedení z prvního zápasu jim do odvety zřejmě stačí.

80
    Christianovi byl odmáván ofsajd. Rozhodnutí rozhodčímu se novému muži na hřišti nelíbí, nic s ním ale neudělá.

82
    Tak nyní si může rvát Nikolič vlasy! Po přízemním centru svého kolegy po zemi doklouzával na vzdálenější tyči, jen o pouhé centimetry na míč nedosáhl!

83
    Sám Nikolič musel být drobně ošetřen, protože si zřejmě při zakončení přivodil křeč. Hra ale pokračuje.

86
    Rada se opřel do balonu z velké vzdálenosti, mířil ale nepřesně.

87
    Minsk drží balon na svých kopačkách a postupem času vyhlíží konec zápasu. Kluži již mnoho času nezbývá.

88
    Střídající Figueredo po dvou narážečkách zkusil štěstí, u slova pokus ale zůstaneme. Ráně chyběla přesnost i razance.

89
    Naprosto stejně dopadl o několik vteřin později smolař dnešního zápasu Nikolič.

90
    Stále se hraje na polovině rumunského celku, čeká se již jen na to, kolik rozhodčí nastaví.

90+1
    Rozhodčí nastavil tři minuty navíc. Stále vše beze změny.

90+2
    Udoji takticky šetří čas u rohového praporku a vyčkává na závěrečný hvizd.

90+3
    Nyní se spíše o vstřelení branky snaží domácí, Kluž již na hru dopředu naprosto rezignoval.

90+5
    Sulley faulován na půlící čáře, vše se ještě žene do pokutového území Dinama.

90+6
    Na běloruské straně se chystá ještě jedno střídání. Dojde k němu ještě?

90+6

Minsk nakonec poráží Kluž nejtěsnějším možným způsobem 1:0, nutno však poznamenat, že zaslouženě. Hosté toho směrem dopředu mnoho nepředvedli a doma je čeká ještě hodně práce. Příjemný zbytek dne vám přeje Petr Dejnožka. (20:54:15)