Utorok 29.07.2014, 22:09WTA Stanford (tvrdý povrch)

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (00:07:40)

Koniec zápasu

2:6
    A je dobojované! Dominika Cibulková končí ako obhajkyňa minuloročného titulu na turnaji v Stanforde už v prvom kole, keď v troch setoch 2:6, 6:4 a 2:6 nestačila na Garbine Muguruzaovú Blancovú zo Španielska.

30-40
    Ten prvý je po jej dvojchybe už minulosťou.

15-40
    Prvé dva mečboly pre Muguruzaovú!

15-30
    Cibulková znižuje stav hry krásnym kraťasom.

0-30
    Následne si pomohla priamym bodom z druhého podania a vedie 0:30.

0-15
    Muguruzaová zahájila dôležitý game esom.

2:5
    Garbine Muguruzaová Blancová sa po dvojchybe Cibulkovej môže tešiť už z vedenia 2:5 a navyše pôjde servovať na ukončenie tohto zápasu.

30-40
    Ten prvý nepremenila kvôli nevynútenej chybe z bekhendu.

15-40
    Barcelončanka sa dostala do kurtu a víťazným forhendom vybojovala dva brejkboly!

15-30
    Španielka teraz nadviazala na úspešné returny z predošlých hier a vedie 15:30.

15-15
    Avšak vzápätí robí nevynútenú chybu z bekhendu a je to po 15.

0-15
    Muguruzaová ukázala v tejto výmene perfektný pohyb, nakoniec na sieti dobehla kraťas a bekhendom obhodila Cibulkovú.

2:4
    Druhý brejkbol už však Dominika Cibulková premenila víťazným forhendom a znížila stav tretieho setu na 2:4.

40-15
    Prvý brejkbol Muguruzaová odvracia trpezlivým tlakom.

40-0
    Ďalší perfektný return Cibulkovej z forhendu a sú tu tri brejkboly!

30-0
    Slovenka veľmi rýchlo vedie 30:0. Španielka je pomerne mimo koncentrácie.

15-0
    Cibulková sa ešte nevzdáva, dokazuje to aj tento víťazný return.

1:4
    To je škoda. Cibulková robí dvojchybu a tak prichádza o druhý servis v treťom sete. Muguruzoavá bude za stavu 1:4 servovať a je na najlepšej ceste postúpiť do druhého kola.

30-40
    Muguruzaová agresívne returnovala prvé podanie Cibulkovej a dočkala sa po čase brejkbolu!

30-30
    Po 30 na oboch stranách, keďže Cibulková zahrala forhend až za základnú čiaru.

30-15
    Na gemboly si musí ešte Slovenka počkať, keďže jej forhend minul roh kurtu.

30-0
    Po krížnom forhende Cibulkovej prišiel dlhý forhend Muguruzaovej.

15-0
    Cibulková začína na servise podľa predstáv.

1:3
    Garbine Muguruzaová Blancová po náročnom servise napokon potvrdila brejk z predošlej hry. 1:3.

40-A
    Víťazný krížny forhend dostáva Muguruzaovú do ďalšej výhody.

40-40
    Najprv Muguruzaová dobehla kraťas, potom na sieti smečovala, ale Cibulková na prvýkrát presne a víťazne zakončila z forhendu.

40-A
    Cibulková síce zvládla returnovať rýchle prvé podanie Muguruzaovej, ale potom z bekhendu minula základnú čiaru.

40-40
    Opäť Cibulkovej pomáha dvojchyba súperky.

40-A
    Výhoda Muguruzaová.

40-40
    Ďalšia zhoda. Muguruzaová o centimetre minula z bekhendu základnú čiaru.

40-A
    Cibulková minula z forhendu kurt a jej súperka získava výhodu.

40-40
    Zhoda. Muguruzaová delovým servisom na stred kurtu odvracia hrozbu straty brejku.

40-30
    Piešťanská rodáčka má k dispozícii brejkbol a šancu na ribrejk.

30-30
    Lenže to by nemohla Muguruzaová predviesť krásny víťazný obojručný forhend.

30-15
    Muguruzaová robí dvojchybu a Cibulková je blízko ku brejkbolom.

15-15
    Priamym bodom z prvého podania dorovnáva Muguruzaová na 15:15.

15-0
    Cibulková zatlačila súperku z forhendu a vedie 15:0.

1:2
    A hneď prvý premieňa! Garbine Muguruzaová Blancová sa predviedla na returne a získala prvý servis súperky v treťom sete. Cibulková sa po kvalitnom druhom sete opäť vrátila k zbrklej hre. 1:2.

0-40
    Trpezlivou hrou sa Muguruzaová dostáva k trom brejkbolom!

0-30
    Cibulková teraz robí dvojchybu a prehráva 0:30.

0-15
    Španielka začína na príjme nádejne, keď Cibulková nestačila na jej return.

1:1
    Garbine Muguruzaová Blancová zakončila čistú hru víťazným forhendom do rohu kurtu. 1:1.

0-40
    Veľmi rýchlo sa katalánska tenistka dostáva k trom gembolom.

0-30
    Slovenka si neporadila ani z druhým kvalitným podaním a returnovala do autu.

0-15
    Muguruzaová otvára prvý servis v treťom sete priamym fiftínom z prvého podania.

1:0
    Dominika Cibulková predsa len už druhý gembol premieňa po tvrdom forhendom údere, ktorý už Muguruzaová nedokázala dostať cez sieť. 1:0.

40-30
    Prvý nedokázala premeniť kvôli dvojchybe.

40-15
    Cibulková má po kvalitne umiestnenom bekhende dva gemboly.

30-15
    Lenže forhend už nebol dostatočne presný a po aute je znížené na 30:15.

30-0
    V následnej výmene ukázala pevné nervy a nakoniec sa chyby dopustila Muguruzaová.

15-0
    Cibulková vstupuje do tretieho setu priamym bodom z podania.

6:4
    To je ono! Dominika Cibulková premieňa vďaka ďalšej dvojchybe súperky už prvý setbol a v druhom sete tak zvíťazila nad Muguruzaovou pomerom 6:4.

40-0
    Po šiestej dvojchybe Muguruzaovej má Cibulková k dispozícii tri setboly!

30-0
    Cibulková využíva druhé podania súperky a už len dve loptičky ju delia od víťazstva v druhom sete.

15-0
    Muguruzaová sa dopustila nevynútene chyby z bekhendu.

5:4
    Druhý brejkbol už Dominika Cibulková nedokázala odvrátiť a tak stráca veľmi rýchlo výhodu jedného brejku. 5:4.

15-40
    Ten prvý už odvrátila priamym bodom z prvého podania.

0-40
    A opäť to nejde! Muguruzaová bude mať po nevynútenej chybe Cibulkovej tri brejkboly.

0-30
    Slovenka sa dopustila dvojchyby a španielska tenistka vedie už 0:30.

0-15
    Cibulková sa po forhend súperky na sieti pošmykla a prehrala úvodnú výmenu dôležitej hry.

5:3
    Dominika Cibulková vďaka dvojchybe súperky premieňa prvý brejkbol a za stavu 5:3 bude servovať na víťazstvo v druhom sete.

40-15
    To bol dlhý bekhend a Cibulková má k dispozícii dva brejkboly!

30-15
    Agresívny return Cibulkovej donútil Muguruzaovú vyhodiť forhend do autu.

15-15
    Cibulková roztlieskala divákov krásnym winnerom z forhendu po čiare.

0-15
    Na sieti bola Muguruzaová úspešná svojim bekhendom.

4:3
    Dominika Cibulková otáča vývoj druhého setu vo svoj prospech. Po bezproblémovom servise vedie 4:3.

40-15
    Dva gemboly pre Cibulkovú po dôraznom prvom podaní.

30-15
    Return španielskej tenistky tentokrát končí v aute.

15-15
    Muguruzaová kontruje forhendom, ktorý dopadol presne na základnú čiaru.

15-0
    Svoj následný servis zahájila Slovenka priamym bodom z prvého podania.

3:3
    Výborne! Dominika Cibulková čistou hrou berie druhý servis Muguruzaovej v druhom sete a dostáva sa späť do boja o tento sete. Vyrovnané 3:3.

40-0
    Defenzívna hra priniesla v tomto prípade Cibulkovej úspech a Muguruzaová bude čeliť trom brejkbolom!

30-0
    Následne Muguruzaová spravila nevynútenú chybu z bekhendu.

15-0
    Cibulková vstupuje na príjem víťazným returnom po druhom podaní súperky.

2:3
    Dominika Cibulková napokon znižuje stav druhého setu na 2:3, keďže si podržala svoj prvý servis tohto setu.

40-30
    Priamy fiftín z prvého podania prináša Dominike Cibulkovej prvý gembol.

30-30
    Muguruzaová dorovnáva stav hry po kvalitnom returne.

30-15
    Ani v tomto geme sa to nezaobíde bez dvojchyby Cibulkovej. 30:15.

30-0
    Teraz sa Slovenka presadila víťazným úderom z forhendu.

15-0
    Dominika zahnala krížnym bekhendom Muguruzaovú až do rohu kurtu a tá už nestačila loptičku presne vrátiť.

1:3
    Garbine Muguruzaová Blancová bez väčších problémov potvrdila brejk z predošlej hry druhého setu a vedie 1:3.

15-40
    Po podaní na stred kurtu sa dostala Cibulková pod tlak a nakoniec loptičku vyhodila do autu.

15-30
    Dôrazný return Cibulkovej bol na Muguruzaovú teraz účinný a je to 15:30.

0-30
    Bekhend slovenskej tenistky zastavila sieť.

0-15
    Cibulková skrátila hru, ale jej súperka loptičku dobehla a víťazným bekhendom ukončila výmenu.

1:2
    Garbine Muguruzaová svoju príležitosť využíva po dokonalom víťaznom údere z forhendu po čiare. 1:2.

30-40
    Dvojchyba Cibulkovej prináša španielskej tenistke ďalší brejkbol!

30-30
    Muguruzaová premenila svoj tlak z bekhendu na víťazný úder.

30-15
    Slovenka sa cez prvé podanie dostáva do vedenia 30:15.

15-15
    Ani perfektná defenzíva Cibulkovej nestačila a Muguruzaová dorovnala na 15:15.

15-0
    Obojručný forhend Cibulkovej z jasnej pozície nemohol skončiť ináč ako víťazne.

1:1
    To je ono! Dominika Cibulková berie prvý servis Španielky Muguruzaovej v tomto zápase a vyrovnáva stav druhého setu na 1:1.

A-40
    Nádherný víťazný forhend do rohu kurtu prináša Cibulkovej brejkbol!

40-40
    Cibulková stále bojuje a tentokrát jej risk na returne vyšiel .

40-A
    Muguruzaová sa však v správny čas opiera o prvé podanie.

40-40
    Zhoda. Kvalitný return Cibulkovej pomohol pri misii dostať game do zhody.

30-40
    Prvý gembol Slovenka odvrátila dôrazným úderom z forhendu.

15-40
    Delové prvé podanie prináša Muguruzaovej dva gemboly.

15-30
    Následne už jej bekhend narazil na sieť a vedie súperka.

15-15
    Dobre to teraz Cibulková myslela z forhendu, ale niekoľko centimetrov jej k úspechu predsa len chýbalo.

15-0
    Cibulková sa po druhom podaní súperky dostala do výmene, kde sa trpezlivou hrou dočkala chyby Muguruzaovej z bekhendu.

0:1
    Žiaľ, Garbine Muguruzaová Blancová premieňa prvý brejkbol druhého setu víťazným forhendom a ujíma sa vedenia 0:1.

30-40
    No ďalší return pod nohy Cibulkovej už bol úspešný a tak je tu brejkbol.

30-30
    Bekhendový return Muguruzaovej len tesne minul bočnú čiaru.

15-30
    Cibulková pomáha súperke nevynútenou chybou z forhendu.

15-15
    Avšak v druhej výmene končí forhend Muguruzaovej až za základnou čiarou.

0-15
    Do druhého setu vstupuje lepšie Muguruzaová, keď svojim returnom dostala Cibulkovú do úzkych.

2:6
    A ten už premieňa! Garbine Muguruzaová Blancová zakončila prvý set esom. V ňom zvíťazila nad Dominikou Cibulkovou pomerom 6:2. Obhajkyňa titulu má v druhom sete čo naprávať.

40-A
    Tretí setbol pre Muguruzaovú!

40-40
    Ani tento setbol nepremenila, keďže jej bekhend nemal potrebnú dĺžku a skončil v aute.

40-A
    Servis von z kurtu tejto mladej Španielke ide dobre a tak má k dispozícii druhý setbol.

40-40
    Ten Muguruzaová nepremieňa kvôli tretej dvojchybe v tejto hre.

40-A
    Slovenka bola po celú výmenu pod tlakom a nakoniec poslala svoj bekhend do siete. Prvý setbol.

40-40
    Garbine okamžite zmazala aj tento brejkbol a to dokonca esom.

A-40
    Cibulková zariskovala na returne a získala druhý brejkbol.

40-40
    Priamym bodom z druhého podania hrozbu odvrátila.

40-30
    Tak Muguruzaová robí druhú dvojchybu v rade a ponúka Cibulkovej brejkbol!

30-30
    Následná dvojchyba kazí barcelonskej rodáčke radosť.

15-30
    Agresívnym forhendom po čiare ide Muguruzaová do vedenia 15:30.

15-15
    Cibulková si vytiahla súperku na jednu stranu kurtu a z bekhendu ju obhodila.

0-15
    Jastrabie oko potvrdilo tretie eso Muguruzaovej.

2:5
    Dominika Cibulková za pomoci nevynútenej chyby z bekhendu Muguruzaovej ukončila siedmu hru prvého setu a ešte sa udržala v prvom sete. 2:5.

40-30
    Ešte si na koniec hry musíme počkať, Cibulková sa dopustila dvojchyby.

40-15
    Priamy fiftín z prvého podania a dva gemboly pre slovenskú tenistku.

30-15
    Dobre umiestnený forhend Cibulkovej k bočnej čiare donútil Muguruzaovú chybovať.

15-15
    Cibulková ju napravila kvalitným prvým podaním a je to 15:15.

0-15
    Servis o udržanie začína dvanásta hráčka sveta nevynútenou chybou z forhendu.

1:5
    Škoda. Cibulková bola v kurte, ale svoj bekhend nesmerovala mimo kurtu. Muguruzaová je už len game od víťazstva v prvom sete.

40-A
    Lenže Blancová sa do toho oprela a vytiahla druhé eso v krátkom slede.

40-40
    Nevynútená chyba španielskej tenistky posiela game do zhody.

30-40
    Dlhý forhend Cibulkovej doletel za základnú čiaru. Muguruzaová má k dispozícii gembol.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Cibulková udrela svojim returnom.

15-30
    Tú napravila esom a vedie 15:30.

15-15
    Ale ani ona sa nevyhla prvej dvojchybe a je to 15:15.

0-15
    Španielka vstupuje na tretí servis priamym fiftínom.

1:4
    K Cibulkovej už prišiel aj tréner Lipták, ktorý nemôže byť spokojný s jej doterajším výkonom.

1:4
    Dominika Cibulková konečne získava prvý game tohto zápasu a tak je znížené na 1:4.

40-0
    Prvé eso prináša slovenskej reprezentantke tri gemboly a šancu na zisk prvej hry zápasu.

30-0
    Forhend presne na základnú čiaru Muguruzaová už nedokázala prehodiť cez sieť.

15-0
    Cibulková konečne ukázala obľúbený forhend v plnej kráse.

0:4
    Garbine Muguruzaová Blancová zo Španielska potvrdila aj druhý brejk a v prvom sete vedie rázom už 0:4.

15-40
    Cibulková zabránila čistej hre nekompromisným forhendom do voľnej časti kurtu.

0-40
    Muguruzaová nedáva našej Dominike dýchať, teraz sa blysla winnerom z bekhendu.

0-30
    Cibulkovej return po prvom podaní súperky končí v aute.

0-15
    Katalánka začína svoj druhý servis víťazným forhendom po čiare.

0:3
    To je zlé! Garbine Muguruzaová Blancová vyťažila z chýb Cibulkovej a dostala sa tak do výhody dvoch brejkov. 0:3.

40-A
    Všetko si vynahradila teraz, keď zaklincovala svoj bekhend presne do rohu kurtu.

40-40
    Garbine ale našťastie prestrelila z obojručného bekhendu a máme tu zhodu.

30-40
    Druhá dvojchyba v priebehu jednej hry, Cibulková bude čeliť ďalšiemu brejkbolu.

30-30
    Muguruzaovej forhend konči na sieti. Po 30 na oboch stranách.

15-30
    Pod tlakom posiela Cibulková svoj forhend do jasného autu.

15-15
    Teraz však spravila prvú dvojchybu a je to po 15 na oboch stranách.

15-0
    Return španielskej tenistky dopadol síce na čiaru, ale Cibulková sa nenechala zaskočiť a výmenu víťazne zakončila.

0:2
    Garbine Muguruzaová zakončila svoj servis priamym bodom z prvého podania a potvrdila brejk z predošlej hry. 0:2.

40-A
    Na forhend Muguruzaovej po čiare už Cibulková nestačila. Gembol.

40-40
    A vzápätí Cibulková vytiahla krásny víťazný return z forhendu.

30-40
    Zaváhanie napravila fantastickým krížnym winnerom z forhendu.

15-40
    Forhend z rakety Cibulkovej nemal potrebnú presnosť a minul roh kurtu.

15-30
    Španielka si pomohla esom a vedie 15:30.

15-15
    Muguruzaová nedokázala navýšiť svoje vedenie, keďže jednoručný bekhend poslala mimo kurtu.

0-15
    Dobre myslený bekhend Cibulkovej zastavila sieť a je z toho nevynútená chyba.

0:1
    Ale druhý brejkbol už bol premenený! Garbine Muguruzaová Blancová berie Cibulkovej prvý servis po nevynútenej chybe a ujíma sa vedenia 0:1.

30-40
    Ten prvý odvrátila priamym bodom z prvého podania.

15-40
    Cibulková robí nevynútenú chybu z forhendu a bude čeliť dvom brejkbolom!

15-30
    Muguruzaová sa dostáva víťazným forhendom po čiare do vedenia 15:30.

15-15
    Lenže následný forhend bol príliš dlhý a skončil v aute.

15-0
    Cibulková začína víťazným forhendom k bočnej čiare, Španielka nemala nárok.

0:0

Prajem príjemný večer všetkým fanúšikom kvalitného ženského tenisu. V kalifornskom Stanforde pokračuje WTA turnaj na tvrdom povrchu druhým hracím dňom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zápasom 1.kola, kde Dominika Cibulková ako obhajkyňa titulu nastúpi proti talentovanej Garbine Muguruzaovej Blancovej. Pôjde o druhý vzájomný zápas týchto tenistiek. Naposledy sa stretli pred rokom na turnaji v Hertogenboschu, kde Cibulková prehrala po dvoch setoch 4:6 a 4:6. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 22:00 SEČ.

25-ročná slovenská tenistka je aktuálne na 12.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už bola na 10.mieste. Na tomto turnaji štartuje po siedmy krát, pričom minulý rok ho dokázala vyhrať. Jej tohtosezónna bilancia je 28 víťazstiev a 14 prehier. Rodáčka z Piešťan naposledy štartovala ešte na Wimbledone, kde skončila v treťom kole na rakete Lucie Šafářovej po setoch 6:4 a 6:2.

Garbine Muguruzaová Blancová

Mladá 20-ročná rodáčka z katalánskej Barcelony je aktuálne na 28.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie bola na 27.mieste. Na tomto turnaji štartuje po prvýkrát. Jej tohtosezónna bilancia je 28 víťazstiev a 13 prehier. Sezóna na tráve jej príliš nevyšla, keďže vo Wimbledone skončila už v prvom kole na rakete Američanky Coco Wandewegheovej 6:3, 3:6 a 7:5. Bude tejto talentovanej Španielke sedieť viac americká šnúra turnajov na tvrdom povrchu? Mohlo by tomu tak byť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.