25 26 25 25
cz Nedeľa 27.07.2014, 14:00Svetová Grand Prix - ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

0:0
    Vítejte u třetího duelu českých volejbalistek na Světovém Grand Prix. Dnešním soupeřem České republiky bude Kazachstán. Duel začíná ve dvě hodiny odpoledne a my pro Vás přineseme podrobnou online reportáž!

0:0
    Poslední zápas sehrála Česká republika proti Austrálii. Ve třísetové záležitosti tak naše reprezentantky vyhráli 3:0. Díky tomu se drží po dvou zápasech v čele skupiny 3 s šesti body. Z těchto dvou utkání ztratily naše volejbalistky pouze jeden set, jejich skóre je tedy 6:1.

0:0
    Kazachstán se po dvou zápasech ocitá ve stejné skupině na třetí pozici se ziskem tří bodů. Naše dnešní soupeřky nejprve porazili Austrálii taktéž 3:0. Potom přišly na řadu Chorvatky, které nad Kazachstánem zvítězily 3:1.

0:0
    Vzájemné zápasy
    Tohle bude první vzájemný zápas reprezentačních týmů.

0:0
    Hráčky jsou již na palubce, za pár minut se začne.

0:0

Kazachstán: Mudritskaya, Issayeva, Anarkulova, Anarbayeva, Omelchenko, Ishimtseva, Lukomskaya, Storozhenko, German, Beresneva, Yagodina, Fendrikova

Česko: Kossanyjová, Trnková, Havlíčková, Smutná, Chlumská, Rutarová, Kvapilová, Dostálová, Vanžurová, Sajdová, Havelková, Vincourová.

0:0

0:1
    První bod pro Český tým, Kazašská hráčka nezvládla vybrání smeče.

1:1
    Rázem je ale srovnáno.

1:2
    Rychlá hra vedoucí k bodu českého týmu. Bude podávat naše reprezentace.

1:3
    Skvěle, druhý bod v řadě!

2:3
    Za hlasitého potlesku se přibližují na jediný bod hráčky Kazachstánu.

2:4
    Výborná smeč Vanžurové znamená čtvrtý bod pro Česko!

2:5
    Skvělá obrana našich volejbalistek na síti, soupeřky neprocpaly míč na naši půlku.

3:5
    Tentokrát ale byly naše holky krátké na smeč.

4:5
    Snadný bod pro Kazachstán.

5:5
    A je znovu srovnáno! Trnková sice dokázala dotknout se míče, ale pouze jej lízla a poslala mimo hřiště.

6:5
    Poprvé jdou do vedení domácí hráčky.

6:6
    Výborná smeč z české půlky hřiště – 6:6.

7:6
    Opět ale bodují domácí.

7:7
    Českým hráčkám se zatím příliš nedaří, nicméně je znovu srovnáno.

7:8
    Super, druhý bod v řadě a opět se zápas vyvíjí lépe pro naše reprezentantky.

7:8
    Oddechový čas pro hosty.

8:8
    Havelkové podání docela soupeřkám zavařilo, ale náš tým nedokázal ubránit nenadálou předávku míče.

8:9
    Češky těží bod z podání Kazašek.

8:10
    Zdlouhavý boj u sítě nakonec nese ovoce pro tým Česka! Navíc budeme podávat.

9:10
    Na tenhle míč duo Vanžurová – Trnková nedosáhlo.

9:11
    Ale i domácí hráčky chybují a znovu se dopouští dvoubodové ztráty.

9:12
    Výborná spolupráce českého týmu! Na několikrát dokázaly naše hráčky dostat míč na protější stranu!

10:12
    Vzápětí ale bodují domácí volejbalistky.

11:12
    Druhý bod v řadě pro domácí a již je to o pouhý jeden bod.

11:13
    Ne, už opět o dva.

11:14
    Velké problémy v Kazašské souhře, nakonec to už vypadalo na povedenou smeč, bohužel ale míč putoval ven z vymezeného území.

12:14
    Tentokrát už vše v pořádku, míč dopadl na naši půlku podle pravidel a spadl na zem.

12:15
    Patnáctý bod pro Česko!

12:16
    Další zaváhání na straně Kazachstánu! Nepochopitelná chyba znamená další bod pro Česko.

12:16

12:17
    Lucie Smutná zachránila první nebezpečnou smeč, poté už stačila dobrá práce jejích spoluhráček u sítě!

13:17
    Tentokrát se radují domácí Kazašky.

13:18
    Další skvělá rána přímo na zadní lajnu, Česko se rychle blíží k uzavření prvního setu.

13:19
    Tvrdá smeč opět z naší půlky, sice ji domácí dokázaly vybrat, ale odraz šel daleko do hlediště, kam žádná z Kazašek nemohla doběhnout.

13:19
    Oddechový čas pro domácí.

13:20
    Teď už to vypadá na jasný závěr této pasáže hry, proti dalšímu tvrdému úderu nedokázaly nic udělat soupeřky.

14:20
    Špatné podání Česka končící na síti znamená bod pro domácí Kazachstán.

14:21
    Ani domácím se podání nepodařilo, Anarbayeva poslala míč pouze do sítě.

14:22
    Skvělé tempo hostujících hráček, opět les rukou nedovolil projít míči ze strany Kazachstánu.

15:22
    Po delší pauze znovu obrovská radost domácích fanoušků.

15:23
    Český tým výborně brání u sítě, i přes vybranou smeč Česka měla ještě Beresneva možnost poslat míč přes síť, to se jí přes obranu nepovedlo.

15:24
    Poslední bod zbývá k uzavření tohoto setu, český tým je nabuzen k tomuto kroku.

16:24
    První setbol Češky nepřetavily, mají ale k dispozici dalších možností.

16:25
    Je hotovo, první část patří našim reprezentantkám!

16:25
    První set skončil.

0:0
    Máme za sebou první set trvající dvaadvacet minut. České hráčky v něm získaly bodů 25 zatímco kazašské hráčky 16. Velký problém mají domácí volejbalistky se smečí hostů. Uvidíme, zda si na tyto údery dají v další části větší pozor.

0:0
    Začal druhý set.

1:0
    Dobrý vstup domácích hráček do druhého setu.

1:1
    Vzápětí je ale srovnáno, české hráčky nenechávají žádnou naději svým soupeřkám.

2:1
    Dobře umístěný úder, na který nedosáhla žádná z českých hráček.

2:2
    To samé se prakticky podařilo i Češkám, znovu vyrovnáno.

3:2
    Zatím platí, že týmy získávají body na střídačku, uvidíme, jak dlouho to takto vydrží.

4:2
    Moc dlouho ne, druhý bod v řadě a dvoubodové vedení si připisují domácí volejbalistky.

5:2
    Neskutečný začátek druhé sady pro domácí!

5:3
    Až teď se podařilo českým hráčkám bodovat.

6:3
    Kvapilová již musela odbít, stála ale daleko a míč skončil na síti.

7:3
    Nadšení v hledišti, domácí již vedou 7:3!

7:4
    Konečně se podařilo i českým holkám zabodovat, na Kazašky to ale nestačí.

8:4
    Anarbayeva si skvěle poradila u sítě a boduje!

8:4

8:4
    Střídání v domácích řadách a můžeme pokračovat.

9:4
    Ale tohle začíná vypadat zle, žádná z českých hráček nestačila na tvrdou smeč.

9:5
    Pátý bod pro Česko přichází docela pozdě, zatím se domácím volejbalistkám daří více.

9:6
    Možná již přišel čas zvratu, který se zatím Češkám daří.

9:7
    Vanžurová dobře pohlídala svými pažemi síť a zmenšuje české manko.

9:7

10:7
    Smutná po několikáté dokázala nabít Vanžurové, úder druhé jmenované volejbalistky však sráží zpět na českou půlku domácí.

10:8
    Znovu dvoubodový rozdíl, velmi hratelný stav pro Český tým.

10:9
    Správně se české volejbalistky přihlásily o bod, protože hráčky Kazachstánu přestřelily vymezené území.

11:9
    Česká kapitánka Havelková se pokouší reklamovat bod, ale zřejmě marně.

12:9
    Znovu se domácí mašina rozjíždí.

12:9

12:10
    Rada od trenéra přináší bod.

13:10
    Opět se ale prosazuje Kazachstán, který směřuje ke srovnání stavu zápasu.

14:11
    Po bodu na každé straně, stále stejná písnička.

15:11
    Skvělá spolupráce domácích hráček končící přesně umístěným úderem.

15:12
    Po delší době opět radost české poloviny.

16:12

17:12
    Špatná rána Češek končící mimo hřiště znamená další bod pro domácí.

17:13
    Výborná rána – 17:13.

18:13
    Tentokrát hráčky Kazachstánu směřují k uzavření setu.

19:14
    Pět bodů stále chybí našemu týmu k dorovnání výsledku a pokusu o zvrat.

20:14
    Nyní už šest, hala bouří a hráčky předvádí skvělý výkon, který si zasluhuje výhru setu.

20:15
    Konečně Česko předvedlo akci podobnou těm z prvního setu zakončenou tvrdou ránou.

20:16
    A další bod! Mudritskaya sice ještě sáhla do dráhy míče, ale poslala ho mimo hrací plochu.

20:16

20:17
    Vanžurová sice na několikrát, ale urvala další cenný bod! Náskok Kazachstánu se rychle zužuje.

21:17
    Chlumská obětavě přihrávala, ovšem Kazachstán rychle vrátil míč a boduje.

21:18
    Znovu tříbodová ztráta, ovšem v této fázi není příliš vítaná.

21:19
    Dva body a Češky doženou Kazachstán.

22:19
    Dobře umístěný míč, tři body chybí do kazašského zisku setu.

22:20
    Tvrdá smeč z prostředku sítě, na kterou se opět hráčky Kazachstánu nenatáhly!

22:21
    Jednobodový rozdíl, většina domácích hráček popadala k míči, ale marně.

22:22
    Je srovnáno! Češky nedopustily zisk setu pro Kazachstán, který měl velký náskok a budou bojovat o další potřebný bod v zápasu.

22:23
    A vývoj druhé sady se otáčí, ve prospěch Česka!

23:23
    Znovu srovnáno, Kazachstán nedopustil zisk setbolu pro Česko.

23:24
    Ale teď už to setbol pro Česko je! Kazachstán nejprve vybral předávku od Češek, jenže míč směřoval sice přes síť,ale mimo hřiště.

24:24
    A máme opět srovnáno! Tento set bude zřejmě napínavý!

24:25
    Další setbol, Trnková dobře bránila u sítě.

24:26
    I druhý set patří po strastiplném boji Češkám! Závěrečný bod získal Český tým téměř zadarmo, domácí Kazachstán poslal míč mimo hřiště.

24:26
    Druhý set skončil.

0:0
    Nakonec i druhá sada skončila ve prospěch hostujících hráček. Začátek setu měl však plně pod kontrolou domácí volejbalistky, které však ve zlomovém okamžiku ztratily velký náskok a nezvítězily. Česku chybí poslední výhra setu k ukončení zápasu!

0:0
    Začal třetí set.

1:0
    Opět první bodují domácí, které se štěstím dostaly míč na prostější stranu, ještě uvnitř hřiště.

1:1
    Rychlá odpověď hostů.

2:2
    Začátek setu se zatím nedaří o nic víc ani jednomu týmu, ovšem v tento moment přišel v minulé sadě zlom Kazachstánu.

2:3
    Do vedení a druhý bod v řadě získává ale Česko!

3:3
    Srovnáno, Kazachstán si již nemůže dovolit ztrácet.

4:4
    Havlíčková nejprve obětavě dostala míč přes síť, nestačila již na následný úder.

5:5
    Tentokrát byla námaha Havlíčkové prospěšnější.

6:5
    Povedená rána domácích.

7:5
    A dvoubodový náskok pro Kazachstán, Kossanyjová neodpálila balón na druhou stranu sítě.

8:5
    Domácí opět utíkají svým soupeřkám, další nechytatelná smeč končí na podlaze.

8:5

8:6
    Chlumská dobře přihrála Trnkové která nekompromisně snižuje.

9:6
    Teď ale Češkám odletěl míč do hlediště.

9:7
    Míč sice přešel na polovinu Česka, ale pod sítí.

9:8
    Srovnání je již na dosah, Česká taktika začíná opět přinášet ovoce.

10:9
    Oběma týmům se teď vyplatilo bránění na síti.

11:9
    Dvacet odehraných míčů, ovšem o dva více vybojoval Kazachstán.

12:9

12:10
    Havlíčková se do úderu opřela a získává bod. Kazachstán sice míč tečoval, ale pouze mimo ohraničené hřiště.

13:10
    Nyní ale Havlíčková spíše nabila Kazachstánu, který této šance využívá.

14:10
    A znovu se domácí ujímají většího vedení, ovšem v druhé sadě jsme viděli, že to Češky nijak neodradí.

14:11
    Skutečně, i přes špatný vývoj zvládá český tým bodovat a neztrácet naděje.

14:12
    Havlíčková se opět zasluhuje o vyhraný míč, který si ale volejbalistky Kazachstánu poslaly samy mimo hřiště.

15:12
    Těžko chytatelná smeč a patnáct bodů má domácí tým.

16:13

16:14
    Vanžurová poslala pěknou ránu, která stojící Storozhenko poslala k zemi.

17:14
    Dobře rozehraná hra pro Česko, ovšem naše hráčky nedokázaly umístit míč dovnitř soupeřovy části hřiště.

17:16
    Jednobodové manko si vybojoval náš tým, kterému se nyní povedlo uklidit balón do hřiště.

18:16
    Znovu ale chyba a Kazachstán uskakuje na dva body.

19:17
    Velká škoda, dva obětavé zákroky a následně míří míč do sítě.

19:18
    Volejbalistky České republiky teď získaly bod podobným způsobem jako před chvílí Kazachstán.

20:18
    To bylo štěstí pro domácí, Mudritskaya umístila míč těsně dovnitř hrací plochy.

20:20
    Je srovnáno! Znovu se Češkám podařilo dohnat manko krátce před výhrou Kazachstánu!

20:20

21:20
    Kazašskou ránu sice Češky odvrátily, míč ale skončil mimo hřiště.

21:21
    Znovu srovnáno, již se bojuje o každý bod.

22:21
    Další dobře vyměřená rána tak, aby na ni jen těžko někdo dosáhl.

22:22
    I naše volejbalistky dobře umístily míč, Kazachstán si myslel, že dopadne balón mimo.

24:22
    Dva vyhrané body Kazachstánu a domácí tak mají setbol!

24:22

24:23
    Skvěle, první setbol dokázaly Češky zažehnat! Byl to ale urputný boj, který bude ještě pokračovat.

24:24
    Znovu srovnáno, tentokrát s větším nadhledem získaly důležitý bod hráčky Česka. Dobře mířená smeč sebrala Kazachstánu i druhý setbol.

25:24
    Znovu ale mají domácí setbol! Míč by možná dopadl mimo hřiště, jenže jej ještě zasáhla naše volejbalistka.

25:25
    Po pětadvaceti na obou stranách, set stále pokračuje.

26:25
    Kazachstán se ujímá dalšího setbolu!

27:25
    Havlíčková neprocpala míč před houf bránících paží a Kazachstán získává tento set.