3:0 (2:0)
Sporting Charleroi
cz Piatok 25.07.2014, 20:30 • Sclessin • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Příjemný fotbalový večer, vítám Vás u úvodního kola Belgické Jupiler Pro League, ve které se od 20:30 střetnou Standard Lutych a hostující celek Sporting Charleroi. Za favorita tohoto duelu je považován domácí celek, svědčí o tom i mnohem menší kurz na Lutych.

Standard Lutych

Standard je belgický fotbalový klub z města Lutych, je jedním z nejúspěšnějších belgických celků, získal 10 belgických titulů, naposledy v sezónách 2007/08 a 2008/09. Kromě toho vyhrál klub také pětkrát belgický pohár a v sezóně 1981/82 se dostal do finále poháru vítězů pohárů, kde prohrál 2:1 s Barcelonou.

Sporting je belgický fotbalový klub z města Charleroi. Byl založen roku 1904 jako Charleroi Sporting Club, jeho domácím hřištěm je Stade du Pays de Charleroi s kapacitou 25 000 míst. Klubové barvy jsou černá a bílá a dresy jsou pruhované, díky čemuž má klub přezdívku zebry.

Klub se dvakrát zúčastnil Poháru UEFA a třikrát Poháru Intertoto.

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky ohledně tohoto utkání, napište mi na Twitter – @AdamJoska2 a já se vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
    Dresy už jsou připraveny, utkání za malou chvíli začne.

1

2
    O úvodní rozehrávku se postarali hosté, kteří už se ženou do útoku.

4
    Arslanagic ostře zajel do hostujícího Kebana, rozhodčí ale zůstává klidný a žlutou kartu ponechává v kapse.

7
    Francois to zkusil z velké dálky, ale po jeho střele končí míč vysoko nad brankou.

9
    Marquet si dobře poradil s domácí obranou, ale následná střela mu nevyšla, rozehrávat se bude od branky Sportingu.

12
    Dvakrát stejná akce Lutychu, z pravé strany přenesli hru na druhou a poté ihned střela, nakonec z toho bude roh, který kopne Van Damme.

13
    Standard právě vstřelil branku!
    Je tu první branka utkání, o její vstřelení se postaral MUJANGI BIA a posílá tím svůj celek do vedení..

19
    Šest minut po první vstřelené brance je už rozdíl dvoubrankový, opět se dokázal prosadit MUJANGI BIA, který vyzrál na gólmana Mandanda..

21
    Domácí vstoupili do utkání o mnoho lépe než jejich soupeř, což se už projevilo i na gólech.

24
    Žlutou kartu dostává Ndongala (Sporting Charleroi).

28
    Domácím se stále daří více, tentokrát vyzkoušel pozornost Mandanda útočník Mbombo, brankář byl tentokrát bezchybný.

30
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Kenneth Houdret, přichází Clement Tainmont.

33
    Hra se přelévá ze strany na stranu, domácí však dobře brání a hají svůj dvougólový náskok.

36
    Rohový kop Stama prolétl celým velkým vápnem, nikdo ho nedokázal zpracovat a nakonec končí až v autu.

38
    Van Damme našel z přímého volného kopu hlavu Stama, jemu se ale hlavička nepodařila a jeho celek přišel o míč.

42
    Po střele Sportingu se k míči dostal Van Damme, který založil protiútok, ten však skončil pouze rohem domácích. Po něm se k balónu dostal Francois, který přenáší hru opět na druhou stranu.

45
    Základní hrací doba první půle právě končí, hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.

45+2

První půle je již minulostí, ovládli jí domácí svěřenci poměrem 2:0 a mají tak dobře nakročeno za vítězstvím. Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

46

49
    Stam se ujal míče, připravil si dobrou střeleckou pozici, ale brankáře překonat nedokázal.

51
    Druhý poločas začal v poklidném tempu, hra stále polračujr stejně.

53
    Domácí se nikam neženou, hlídají si své velké vápno a důkladně brání, aby neinkasovali.

54
    Žlutou kartu dostává Sebastian Dewaest (Sporting Charleroi).

56
    Po přesné trefě CARCELA-GONZÁLEZE se rozvlnila síť hodtující branky a zápas je nejspíše rozhodnutý.

60
    Po delší době musel zasahovat domácí brankář Kawashima, který si se střeleckým pokusem Marinose poradil.

63
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Francois, nahradí ho Coulibaly.

64
    Žlutou kartu dostává Marinos (Sporting Charleroi).

67
    Do dobré šance se dostal hostující Francois, jehož útok byl ale včas zastaven.

70
    Ezekiel se dostal do slibné šance, vypadalo to, že skóre bude 4:0, ale nakonec hráči Sportingu dokázali tuto hrozbu odvrátit.

73
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Lumanza Lembi, místo něj na trávník vybíhá Ajdarević.

77
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Carcela-González, přichází Yanis Mbombo.

77
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Kitambala, přichází Rossini.

80
    Coulibaly si počínal nedovoleně v souboji s Andrejevićem, následně rozhodčí přisuzuje míč domácím.

82
    Do konce utkání zbývá už jen pár minut, musel by se stát zázrak, aby domácí ještě tento duel ztratili.

84
    Kebano prověřil pozornost gólmana Kawashimi, ten byl ale připraven a s jeho ránou si poradil.

86
    Van Dammemu průnik k brance nevyšel, míče se zhostili hostující obránci.

88
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází De Camargo, přichází Samy Mmaee.

90
    Rossini bude za malou chvíli rozehrávat rohový kop Sportingu.

90+2
    Hlavní rozhodčí Wouters se chystá ukončit tento duel, učiní tak kazdou chvíli.

90+3

Toto vzájemné měření sil je již minulostí, domácí svěřenci Lutychu jej ovládli tříbrankovým rozdílem, rozhodující branku vstřelil ve třinácté minutě Bia. Úvodní zápas belgické ligy je za námi, zítra bude tato liga pokračovat dalšími zápasy, které budete také moct sledovat na Onlajnech!

To je ode mne pro dnešek vše, hezký zbytek večera Vám přeje Adam Joska! (22:32:15)