Karaganda – Atlantas 3:0 (kon.) | Be'er Sheva – RNK Split 0:0 (kon.) | MYPA – Minsk 0:0 (kon.)
Haugesund – FK Sarajevo 1:3 (kon.) | Keşla FK – Elfsborg 0:1 (3:4 po pen.) | FK Krasnodar – Sillamäe Kalev 5:0 (kon.)
Omonia Nikózia – Budućnost Podgorica 0:0 (kon.) | Liberec – Košice 3:0 (kon.) | Štokholm – Linfield 2:0 (kon.)
Esbjerg – Almaty 1:0 (kon.) | Flamurtari – Ploiesti 1:3 (kon.) | Göteborg – ETO Györ 0:1 (kon.)
Grodig – Čukarički Belehrad 1:2 (kon.) | Čichura – Bursaspor 0:0 (4:1 po pen.) | Lech Poznań – Kalju 3:0 (kon.)
Soligorsk – Derry City 5:1 (kon.) | Tromso – Víkingur 1:2 (kon.) | Vaduz – Ruch Chorzów 0:0 (kon.)
Zimbru Kišiněv – CSKA Sofia 0:0 (kon.) | Trnava – FC Zestafoni 3:0 (kon.) | Hapoel Tel Aviv – Astana 1:0 (kon.)
Groningen – Aberdeen 1:2 (kon.) | Zorja Luhansk – Laçi 2:1 (kon.) | Novi Sad – Trenčín 3:0 (kon.)
Asteras – RoPS Rovaniemi 4:2 (kon.) | Sligo – Rosenborg 1:3 (kon.) | Zawisza Bydgoszcz – Waregem 1:3 (kon.)
Hajduk Split – Dundalk 1:2 (kon.) | Ferencvároš – Rijeka 1:2 (kon.) | ND Gorica – Molde 1:1 (kon.)
Jagodina – Kluž 0:1 (kon.) | Koper – Neftçi Baku 0:2 (kon.) | Široki Brijeg – Mladá Boleslav 0:4 (kon.)
Diósgyöri – Litex 1:2 (kon.) | Crusaders – Brommapojkarna 1:1 (kon.) | St. Johnstone – Luzern 1:1 (5:4 po pen.)
St. Pölten – Plovdiv 2:0 (kon.) | Hafnarfjördur – Neman Grodno 2:0 (kon.) | Stjarnan – Motherwell 3:2 (po pr.)
Stjarnan FC
3:2 (1:1)
Motherwell FC
cz Štvrtok 24.07.2014, 21:15 • Stjörnvöllur, Gardabaer • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Vážení fanoušci, vítejte u odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy, kdy se na Islandu střetnou domácí UMF Stjarnan a skotský tým FC Motherwell. Ten si ze svého prostředí veze pouze remízu 2:2, takže musí de facto na Islandu zvítězit, pokud chce postoupit dál.

Zápas začíná ve 21:15 a provázet vás jeho vývojem bude Jaroslav Svoboda.

UMF Stjarnan: Jónsson – Arnason, Rauschenberg, Laxdal, Vemmelund – Finsen, Praest (C), Punyed, A. Jóhannsson, Björgvinsson – Gunnarsson
    Náhradníci: Johannesson (br), Aegisson, Heiddal, Rúnarsson, Barddal, Ottesen Pálsson, Toft

Motherwell FC: Twardzik – Hammell, McManus, Ramsden, Reid – Virgus, Lasley (C), Law, Carswell, Ainsworth – Sutton
    Náhradníci: Nielsen (br), Kerr, Thomas, Francis-Angol, Leitch, McHugh, Erwin

Rozhodčí: Antonis Giachos – Michael Karsiotis, Dimitris Tatsis.

Vážení fanoušci, ještě jednou vítejte u přímého přenosu utkání islandského týmu Stjarnanu proti skotskému týmu FC Motherwell v rámci Evropské ligy.

I dnes tedy naskočí do utkání český brankář Dan Twardzik, minule neinkasoval ze hry, ale dvakrát z penalty, proto je stav před odvetou 2:2 a domácí mají šanci vybojovat překvapivý postup!

Za pár okamžiků zápas začne, na Islandu je příjemné počasí s nějakými 13 stupni Celsia.

1

2
    První standardní situace utkání, skotský tým bude zahrávat rohový kop.

3
    Exekuce se ujal Lionel Ainsworth.

5
    Další rohový kop pro Motherwell, tentokrát se exekuce ujme Virgus. Stále čekáme na vážnější akci utkání.

5
    Sutton se dopustil útočného faulu, k míči se dostane Stjarnan.

5
    Hosté jsou zatím přece jen aktivnějším týmem, ale do střeleckých pozicí se ještě nedostali.

6
    Naopak domácí ve střeleckém pokusu, rána Atli Jóhannssona zablokována.

9
    Další nedovolený zákrok hostů, tentokrát Lasley zabrousil do Punyeda.

9
    Před chvílí faulovaný Španěl míjí branku.

9
    Hosté se s tím nepářou, další útočný faul Suttona, tentokrát to schytal Praest.

11
    Třetí rohový kop pro hosty.

11
    Motherwell právě vstřelil branku!
    A Skotové jdou do vedení! Centr Ainsworthe od rohového praporku dolétl až k STEVENU HAMMELLOVI, který otevírá skóre utkání! Hosté by za tohoto stavu postupovali dál!

12
    Gunnarsson fauloval Lasleyho, přímý kop pro Motherwell.

13
    Virgusova rána je zblokována.

13
    A po této Virgusově ráně mají hosté další roh.

14
    Hammellův rohový kop tentokrát pokryli domácí, míč v držení brankáře Jónssona.

17
    První rohový kop utkání pro domácí Stjarnan.

18
    Ainsworth v ofsajdu.

20
    Ainsworth hledal křižnou přihrávkou Suttona, před ním na poslední chvíli odklidim míč Rauschenberg!

22
    Další rohový kop pro hosty, kteří stejně jako v prvním zápase diktují v jeho úvodu tempo hry!

23
    A další přesný centr Ainsworthe od rohového praporku, tentokrát Lasley míjí branku!

24
    McManus zajel do Jóhannssona a nad trávníkem se vznáší první žlutá karta dnešního utkání.

25
    Ainsworth měl gól na noze, ale Jónsson jeho ránu kryje!

26
    Rychlé střídání domácího týmu, místo Gunnarssona přichází na trávník Toft.

26
    Hned vzápětí pálí Jóhannsson, roh pro hosty.

27
    Dan Twardzik vychytal nováčka na hřišti Tofta a hosté tak drží díky českému brankáři vedení 1:0!

29
    A stejně jako minule i tentokrát Stjarnan pomalu přebírá na iniciativě. Další rohový kop pro domácí, rozehraje ho Jóhannsson.

31
    Law fauloval Arnasona.

31
    A hned vzápětí zase zajel Vemmelund do Vigurse.

33
    Björgvinssonova rána je zblokována, hosté si zahrávají s výsledkem.

33
    Toft v dalším pokusu, výtečně zablokoval jeho ránu autor doposud jediné branky Hammell!

36
    I na druhé straně zdárně zasahuje obrana při střele soupeře, Suttonův pokus až k brance neproletěl.

36
    A Lasley následně fauluje Jóhannssona.

37
    To je neskutečný! V prvním utkání zařídil remízu 2:2 Finsen dvěma góly z penalt a hádejte, co bude nyní následovat?! Ano, Finsen bude kopat penaltu!

37
    Stjarnan právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! ÓLAFUR KARL FINSEN si z nařízeným pokutovým kopem poradil a je tu znovu vyrovnáno a vše je jinak, teď by za tohoto stavu postupoval Stjarnan!

39
    Domácí tým v ofsajdu a hosté jsou evidentně z onoho deja vu otřeseni.

42
    Ramsdena fauloval Toft, který však od svého příchodu na hřiště oživil hru domácích.

42
    Ainsworthův pokus z přímého kopu zablokován zdí.

43
    Björgvisson míjí branku soupeře.

43
    Druhá žlutá karta utkání, opět na straně hostů, tentokrát ji vidí Carswell.

45+1
    Ještě v nastaveném čase rohový kop pro hosty.

45+2
    Rozehraje ho Ainsworth, nejspíš poslední zajímavý moment tohoto poločasu před námi.

45+2
    A nic z něho, Lasleyho bomba proletěla mimo branku a skóre se nejspíš nezmění!

45+2

Hosté šli stejně jako v prvním zápase do vedení, tentokrát se o to nepostaral Law, ale Hammell. Nicméně třetí penalta v celé sérii vrací skóre do vyrovnaného stavu, Finsen nezaváhal a za stavu 1:1 by vzhledem k pravidlu o brankách na hřišti soupeře postupoval domácí Stjarnan!

46

46
    Druhý poločas začal a ať už je to jak chce, hosté musí dát aspoň jeden gól, jestli chtějí postoupit dál.

47
    Při rychlém zjištění nastupují oba týmy v takovém složení, v jakém končily první poločas.

49
    Toft fauloval Reida, přímý kop pro hosty.

50
    Další faul domácích, tentokrát se provinil Björgvinsson.

52
    Fantastický Twardzik, který v naprosté ložence vychytal Tofta! Excelentní zákrok českého brankáře!

53
    Praest zajel do Suttona...

53
    A Lasleyho rozehrávka přímého kopu nepřinesla ovoce.

56
    Motherwell se dostal k rohovému kopu, další šance pro hosty zvrátit vedení zpět na svou stranu.

57
    Vigursův přímý kop domácí odvracejí.

58
    Praest však chvíli poté fauluje a další šance pro Vigurse.

58
    Jeho přímý kop ale končí po odrazu za brankovou čárou, Vigurs se tak přemístí k rohovému praporku, odkud do hry pošle další centr.

59
    Nic a nic a nic, hosté marně buší na vrata obrany Stjarnanu.

60
    Další roh pro skotský celek.

60
    Reid trefuje tyč branky Stjarnanu!

61
    Vemmelund odvrací z vápna další rohový kop hostů.

62
    Suttonova rána zblokována, obrovská šance útočníka hostů. Tlak Motherwellu se značně stupňuje. Teď budou hrát Skotové další roh.

64
    Z ničeho nic mohli domácí přidat další branku, Finsen ale dává v tomto duelu předkola Evropské ligy evidentně góly jen z penalt, teď totiž míjí v obrovské šanci branku!

66
    Krásný centr do vápna poslal Law, posila z anglického Alfretonu hrajícího pátou ligu, a muž, který v prvním zápase dal dva góly, a LIONEL AINSWORTH z voleje z blízkosti branky trefuje vedení 2:1 pro hosty!

68
    Law fauloval Praesta.

69
    A teď to jsou zase domácí, kdo musí tvořit hru a útočit, kdo musí dát gól!

69
    Sutton fauloval Laxdala, trošku se nám přitvrzuje.

69
    A vyrovnání měl na kopačce Hördur Arnason, ale minul branku Twardzika.

71
    Útočný faul Tofta na brankáře hostů Twardzika.

71
    A ještě karetní ocenění pro Tofta...

73
    Finsen opět míjí při svém střeleckém pokusu ze hry branku.

74
    Domácím se značně krátí čas, ale na hře jde vidět, že mohou být pro hosty ještě pořádně nepříjemným soupeřem.

75
    Hrozit bude i Motherwell, Joshua Law pálil vedle.

77
    Hosté dvakrát střídají a posílají do boje čerstvé síly do defenzívy, Zauneho Francise-Angolu, reprezentanta Antiguy a Barbudy, a Frasera Kerra. Trávník opouštějí Law a Lasley, dvě důležité postavy prvního utkání, kdy jeden dal dvě branky a druhý zavinil obě penalty soupeře.

80
    Stjarnan si marně hledá cestu do koncovky, další pokus Jóhannssona mířil vedle.

81
    Sutton si vyšlápl na Rauschenberga, řecký sudí Giachos ještě značně vyčinil hrotovému hráči Motherwellu.

82
    A čas se domácím opravdu krátí, na druhou stranu, v Motherwellu dokázal Stjarnan srovnat až v nastavení.

84
    Hosté se zabarikádovali kolem vápna a domácí tým zoufale hledá kudy do šance...

85
    Přece jen se domácí dočkali a drama pokračuje! ROLF TOFT srovnává na 2:2 po přihrávce Jóhannssona!

87
    Domácí se provinili nedovoleně.

87
    Toft v ofsajdu.

88
    Tak oním vystřídaným hráčem Motherwellu v 77. minutě nebyl Lasley, ale Ainsworth...

89
    Finsen mohl rozhodnout o postupu domácích, trefil jen hráče před sebou! Vše směřuje k prodloužení!

90
    Zatím nemáme informaci, kolik minut se bude nastavovat...

90+1
    Dvě minuty přidá rozhodčí k normální hrací době...

90+2
    A už se nejspíš nic zvláštního nestane...

90+2
    Druhý poločas skončil.

Máme za sebou druhý poločas dnešního utkání a jedno je jisté, zápas nekončí, naopak, jde se dál! Čeká nás prodloužení, a pokud to nerozhodne, tak i pokutové kopy!

I dnešní duel připomínal ten první, tentokrát ale Stjarnan srovnal na 2:2 ještě před vypršením základní hrací doby, ve Skotsku tak učinil až v nastavení. Po Ainsworthově trefě se v 85. minutě trefil Toft a čeká nás tedy prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Čeká nás tedy dalších 30 minut fotbalu, pokud branku neuvidíme, tak i pokutové kopy.

91
    Björgvinsson v šanci, jeho ránu chytá Twardzik! Domácí teď budou evidentně psychicky zdatnější.

92
    Hra se přesunula na druhou stranu trávníku, roh pro Motherwell.

93
    Vigursův centr však domácí odvrátili.

95
    Björgvinsson přistižen v postavení mimo hru.

95
    Hosté potřetí střídají, Carswella nahrazuje na trávníku Jack Leitch, osmnáctiletý rodák z Motherwellu.

97
    Praest si počínal nedovoleně proti Lasleymu.

98
    Lasley a Sutton v obrovských šancích a Jónsson doslova spasil Stjarnan, protože to by s jeho nadějemi na postup byl konec! Fantastické zákroky domácího brankáře!

98
    Hráči se nám v prodloužení zbláznili, další velká šance tentokrát na druhé straně, to vše v jedné minutě! Finsenova rána ale zblokována obránci, je z toho pouze roh pro Stjarnan.

99
    Jóhannsson v další velké příležitosti, ve stoprocentní šanci ale míjí branku!

100
    Björgvinsson ho napodobuje, znovu v pozici, ze které se branky prostě dávají!

103
    Jóhannsson fauloval Reida, Giachos ho napomíná jen ústně, za to důrazně.

103
    Na druhé straně Lasley již karetnímu trestu neunikl.

105
    Arnason fauloval Vigurse, přímý kop pro hosty.

105
    Domácí střídají, na hřiště přichází Atli Freyr Ottesen Pálsson, nahrazuje Björgvinssona.

105
    První poločas prodloužení skončil.

Přesně s vypršením prvních patnácti minut tu je konec první půle nastavení.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    A jakmile si oba týmy vyměnily strany, pokračuje se ve hře.

107
    Lasley uloven v ofsajdové pasti.

107
    Poslední střídání domácího týmu, na hřiště přichází Aegisson, trávník naopak opouští hrdina posledních minut druhého poločasu Toft.

108
    Ottesen Pálsson míjí Twardzikovu branku.

109
    Vigurs rozehraje další rohový kop Motherwellu v utkání.

110
    Před malou chvílí vykopal v penaltách postup přes švýcarský Luzern skotský tým FC St. Johnstone, jestlipak i tady další skotský účastník předkola Evropské ligy Motherwell bude muset do penalt a uspěje v nich?

111
    Malou chvíli zůstal na trávníku ležet otřesený domácí brankář Jónsson, tak to by pro domácí byla doslova katastrofa, kdyby se jim v tuto chvíli jasná jednička týmu zranila.

113
    Jónsson je zdá se v naprostém pořádku, teď totiž vychytal Reida.

114
    A penalt se tu v žádném případě již nedočkáme, naopak dost pravděpodobně pak překvapujícího postupu Stjarnanu! ATLI JÓHANNSSON opařil sektor hostujících fanoušků přesnou trefou, Stjarnan sice poprvé vůbec během těch dvou zápasů vede, ale za to v ideální okamžik!

115
    A samozřejmě se dá čekat zuřivý tlak hostů, ti teď zahrávají další rohový kop v tomto utkání.

115
    To vše po sraženém Hammellově přímém kopu.

116
    Vigurs poslal míč přímo do vápna, kde si ale Sutton v souboji s Vemmelundem počínal nedovoleně.

118
    Hostům čas sakramentsky letí, ještě tak dvě, tři minutky, islandský tým velmi zdatně brání.

119
    Vigursova rána míjí branku Jónssona!

120
    Naděje hostů ještě žije, nastavovat se totiž budou plné tři minuty!

120+1
    Jenže mladý Leitch fauloval Ottesen Pálssona a domácí s rozehrávkou spěchat rozhodně nebudou.

120+2
    A další faul, tentokrát Reida na Punyeda.

120+2
    A ještě žlutá karta pro obránce hostů Reida.

120+2
    Domácí šetří čas, jak to jen jde.

A je dobojováno! Ve strhujícím duelu Motherwellu nad Stjarnanem vítězí islandský celek, který v součtu vyhrál 5:4, a že dal tři góly z penalt, na to se historie ptát nebude! Hodně kruté vyřazení pro skotský tým, nicméně hraje se na branky a sami hráči poraženého celku umožnili domácích je dávat z velmi snadných pozic.

V Evropské lize tak končí i pouť českého brankáře Dana Twardzika.

Já se s vámi loučím, přeji vám hezký zbytek noci a u dalších přímých přenosů zase napočtenou. (23:44:47)