2
2 6 6
Utorok 22.07.2014, 11:14WTA Nančang - Jiangxi Open (tvrdý povrch)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Vítame všetkých priaznivcov tenisu, ktorí sa rozhodli sledovať prenos zo zápasu medzi Michaelou Hončovou a Saisai Čeng. Začiatok zápasu je predbežne naplánovaný na 11:00. Zápasom Vás bude sprevádzať Miroslav Revaj, všetci ste na sledovanie prenosu pozvaní.

Obe dnešné aktérky zápasu sa stretávajú v rámci turnaja WTA Nan-čchang, ktorý sa hrá v Číne. Našej tenistke Michaele Hončovej pridelil žreb v prvom kole domácu tenistku Saisai Čeng, ktorá je šiestou nasadenou hráčkou tohto turnaja, celkovo jej patrí v rebríčku 132.pozícia. Našej tenistke patrí 321. pozícia. Obe tenistky sú ešte mladé, naša má 21 rokov a domáca tenistka 20. Zatiaľ sa na kurte medzi sebou nestretli. Pôjde tak o ich prvý vzájomný zápas. Miernym favoritom je podľa papierových predpokladov domáca tenistke. My však držme palce našej mladej tenistke, aby sa prebojovala do ďalšieho kola.

Ešte ráz vítam všetkých, ktorí sa rozhodli sledovať tento prenos. Do začiatku zápasu ostáva už len chvíľa, ale už tradične sa zápas o trochu posunie. Prajem príjemný športový zážitok.

Obe tenistky sú už na centrálnom dvorci a absolvujú krátku rozcvičku, po ktorej sa nám zápas začne. Začiatok sa ešte o trochu posunie.

Podávať začne naša tenistka, Michaela Hončová.

0:0

0-15
    Bekhned z rakety našej tenistky končí v aute. Úvodný fiftýn zápasu tak patrí domácej tenistke.

0-30
    Aj táto loptička patrí domácej tenistke, svoj volej posiela Michaela len do siete.

15-30
    Prvý fiftýn v zápase pre našu tenistku, jej súperka napálila loptičku z bekhendu len do siete.

15-40
    Forhned našej tenistky skončil až ďaleko v aute a tak prichádzajú v úvode zápasu dva brejkbaly pre domácu tenistku.

0:1
    Michaela poslala loptičku opäť len do autu a tak domáca tenistka využíva hneď prvý brejkbal a dostáva sa tak do vedenia 1:0! Pôjde teraz podávať na potvrdenie brejku.

15-0
    Avšak cestu za potvrdením nezačína úspešne, fiftýn pre našu tenistku. Takže platí, že ani jednej tenistke sa zatiaľ vstup do servisu nepodaril.

30-0
    Domáce tenistka musela ísť cez druhé podanie, čo sa jej stalo osudným a loptičku z bekhendu poslala do autu. Naša tenistka tak získava sľubné vedenie 30:0.

30-15
    Priamym bodom z podanie znižuje domáca tenistka na 15:30.

30-30
    A je to po 30 na oboch stranách! Našej tenistke nevyšiel forhend, ktorý poslala len do autu.

40-30
    Loptička v aute z rakety domácej tenistky a tak prichádza brejkbal pre našu tenistku. Zoberie si svoje podanie späť ?

1:1
    Brejkbal naša tenistka využíva, domáca tenistka napálil loptičku do siete. Stav je tak vyrovnaný 1:1, na brejky je to rovnaký pomer! Podávať teraz ide naša tenistka a môže skúsiť potvrdiť brejk.

15-0
    Túto cestu začína úspešne, fiftýn na jej strane, domáca tenistka poslala loptičku do autu.

30-0
    Aj táto loptička patrí našej tenistke, dlhý bekhend domácej hráčky skončil ďaleko v aute. Michaela tak získava sľubné vedenie 30:0.

30-15
    Loptička teraz patrí domácej tenistke, naša tenistka musela ísť až na roh kurtu a odtiaľ poslala nepresný bekhend len do autu.

40-15
    Podobného prehrešku sa teraz dopustila domáca tenistka Čeng a tak získava naša tenistka dva gmeboly!

2:1
    Hneď ten prvý aj využíva a dostáva sa do vedenia 2:1! Brejk tak potvrdila. Podávať teraz ide domáca tenistka Saisai Čeng.

0-15
    A začína tým najlepším možným spôsobom – ESOM! Je to vôbec prvé eso v zápase.

0-30
    Zatiaľ najdlhšiu výmenu v zápase zvládla lepšie domáca tenistka a krásnym skrátením hry sa dostáva už do vedenia 30:0.

15-30
    Michaela umiestnila svoj bekhend presne na čiaru a to bolo nad sily domácej tenistke. Fiftýn tak ide na stranu našej tenistky.

15-40
    Prichádzajú dva gemboly pre domácu tenistke, pretože Michaela poslala loptičku len do siete!

30-40
    Prvý gembol Michaela odvracia, podarí sa jej aj ten druhý ?

40-40
    Áno podaril! Domáca tenistka to skúsila dlhou loptičkou po vzduchu a tá napokon padla len do autu. Takže tu máme zhodu 40:40!

A-40
    Nevynútená chyba domácej tenistke priniesla výhodu a brejkbal pre našu tenistku!

3:1
    Ponúknutú možnosť naša tenistka využíva a dostáva sa do vedenia 3:1! Podávať teraz ide práve ona, má pred sebou úlohu potvrdiť brejk, čo by jej prinieslo už veľmi nádejné vedenie.

15-0
    Začína dobre, presným bekhendom získava fiftýn.

30-0
    Aj táto loptička patrí jej, pretože domáca tenistka posiela svoj úder do autu. Michaela tak vedie na fiftýny 30:0!

30-15
    Loptička teraz pre domácu tenistku, loptička v aute z rakety našej tenistky.

30-30
    Tak to je škoda! Opäť loptička len v aute, kam ju poslala naša tenistka a tak tu máme 30:30.

30-40
    Tretím fiftýnom v rade otáča domáca tenistka už skoro stratený gem vo svoj prospech a získava brejkbal!

3:2
    Ktorý aj využíva a znižuje tak na 2:3! Podávať teraz ide práve ona, potvrdí brejk ?

15-0
    Fiftýn však po jej nevynútenej chybe putuje na stranu našej tenistky.

30-0
    Teraz sme videli naozaj krásnu výmenu so šťastným koncom pre našu tenistku! Obe tenistky išli až ku sieti a napokon domáca tenistka poslala loptičku len do siete.

30-15
    Domáca tenistka znižuje, loptička z rakety Hončovej končí len v aute.

30-30
    Po nevynútenej chybe našej tenistke je to po 30 na oboch stranách.

30-40
    Tretím fiftýnom v rade získava domáca tenistka gembol! Takmer stratený game dokázala opäť otočiť vo svoj prospech.

40-40
    Lenže, naša tenistka presne umiestneným bekhendom to doťahuje na zhodu 40:40!

40-A
    Po presnom forhende prichádza výhoda a gembol pre domácu tenistku!

40-40
    Túto hrozbu sa našej tenistke podarilo odvrátiť, domáca tenistke chybovala z bekhendu.

A-40
    Prichádza výhoda a brejkbal pre Michaelu Hončovú! Podarí sa jej ho využiť ?

4:2
    Túto ponúknutú možnosť napokon naša tenistka využíva po presnom forhende a dostáva sa tak do vedenia 4:2! Podávať teraz ide práve ona, ak by potvrdila brejk, výrazne by stúpli jej šance na úspech v prvom sete.

15-0
    Začína dobre, fiftýn na jej strane, domáca tenistka poslala loptičku len do siete.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, na presný bekhend do protipohybu nemala naša tenistka nárok.

30-15
    Domáca tenistka sa snažila o skrátenie hry, čo jej nakoniec nevyšlo. Loptička sa tak vracia ku našej tenistke.

40-15
    Po presnom forhende prichádzajú dva gemboly pre našu tenistku!

40-30
    Prvý dvojchyba v zápase, takže prvý gembol ostal nevyužitý.

5:2
    Ten druhý už však naša tenistka využíva, brejk potvrdila a dostáva sa už do vedenia 5:2! To znamená, že domáca tenistka ide podávať na udržanie sa v prvom sete!

0-15
    Začína dobre a získava fiftýn.

15-15
    Loptička v aute z rakety domácej tenistky, takže po 15 na oboch stranách.

15-30
    Dlhú a peknú výmenu zakončila domáca tenistka presným úderom do protipohybu našej tenistky, čo jej prinieslo ďalší fiftýn.

30-30
    Na striedačku, loptička na strane našej tenistky, takže po 30 na oboch stranách. Príde setbal či gembol ?

30-40
    Tak napokon prišiel mečbal pre domácu tenistku po presnom bekhende.

40-40
    Lenže Michaela to doťahuje na zhodu 40:40! Prezentovala sa presným forhendom na čiaru.

A-40
    Výhoda a setbal na strane našej tenistky! Krásny úder do protipohybu svojej súperky.

6:2
    Dvojchybou na záver prvého setu sa dopustila domáca tenistka a tak Michaela Hončová vyhráva prvý set jednoznačným pomerom 6:2! Videli sme zaujímavý prvý set, ktorý bol od úvodu vyrovnaný, ale napokon získala prevahu na svoju stranu naša tenistka a zaslúžene tak prvý set vyhrala. Ideme tak do druhého setu, ktorý začne podaním Michaela.

0-15
    Avšak nezačína dobre, úvodný fiftýn druhého setu patrí domácej tenistke.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, bekhned domácej tenistky skončil v aute.

15-30
    Skvelý ritren domácej tenistky jej prináša ďalší fiftýn.

15-40
    Prichádzajú dva brejkobly pre domácu tenistku, jej bekhend dopadol presne tam kam má!

30-40
    Prvý hrozba je odvrátená, domáca tenistka napálila loptičku len do siete. Ostáva už len jeden brejkbal.

40-40
    A aj ten je odvrátený, pretože forhned domácej tenistke nevyšiel, takže tu máme zhodu 40:40!

40-A
    Prichádza výhoda a brejkbal pre domácu tenistku, ktorá sa prezentovala úspešným bekhendom!

40-40
    Naša tenistka sa ani teraz nevzdala, je to opäť zhoda 40:40!

40-A
    Avšak v zápätí opäť prichádza výhoda a brejkbal pre domácu tenistku, naša Hončová poslala loptičku len do autu.

0:1
    Túto možnosť už domáca tenistka využíva a presne ako v úvode prvého setu tak aj teraz sa dostáva do vedenia 1:0 a využila brejk. Teraz má pred sebou úlohu ho potvrdiť.

15-0
    Lenže nezačína dobre a po dobre umiestnenom voleji získava fiftýn naša tenistka.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, keď domáca tenistka zahnala tú našu do rohu a následne do druhej strany poslala svoj bekhend.

30-15
    Loptička v aute z rakety domácej tenistky, fiftýn tak získava Michaela.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, domáca tenistka musela ísť cez druhé podanie a napokon naša tenistka zahrala loptičku do autu. Príde gembol či brejkbol ?

30-40
    Tak napokon prichádza gembol pre domácu tenistku, keď umiestnil svoj bekhend presne na čiaru.

40-40
    Avšak naša tenistka to doťahuje na zhodu 40:40! Domáca tenistka zahrala loptičku z forhendu len do autu.

40-A
    Výhoda a gembol pre domácu tenistku, pre zmenu teraz poslala loptičku do autu naša tenistka!

0:2
    Ponúknutú možnosť domáca tenistka využíva a dostáva sa tak v druhom sete do vedenia 2:0, čo znamená, že brejk potvrdila. Podávať teraz ide naša tenistka, príde jej prvý získaný game v druhom sete ?

0-15
    Presný bekhend na čiaru v podaní domácej tenistky, za ktorým tá naša nestihla dobehnúť. Fiftýn tak pre Saisai Čeng.

0-30
    Aj táto lopta patrí jej a opäť po presnom bekhende. Domáca tenistka tak získava sľubné vedenie.

0-40
    Teraz vďaka nevynútenej chybe našej tenistky získava domáca tenistka tri brejkbaly!

15-40
    Prvú hrozbu po presnom forhende naša tenistka odvracia.

30-40
    Podarilo sa jej odvrátiť aj ten druhý brejkbal, domáca tenistka poslala loptičku do autu.

40-40
    A do tretice všetko dobré, tretí brejkbal je už tiež minulosťou a tak tu máme zhodu 40:40! Výborne Michaela!

40-A
    Prichádza výhoda a brejkbol pre domácu tenistku po presnom bekhende.

40-40
    A aj tento brejkbal sa podarilo našej tenistke odvrátiť, takže tu máme opäť zhodu 40:40!

40-A
    Výhoda a brejkbal pre domácu tenistku, postaral sa o to winner po čiare v jej podaní.

40-40
    Ale v dlhom game opäť pokračujeme, obe tenistky poriadne bojujú a tak tu máme opäť zhodu 40:40!

40-A
    Výhoda a brejkbal pre domácu tenistku!

0:3
    Dvojchyba na záver v podaní našej tenistky a tak domáca tenistka využíva brejkbal a dostáva sa do vedenia 3:0 v druhom sete! Podávať ide teraz práve Čeng, má pred sebou úlohu potvrdiť brejk.

0-15
    Túto cestu začína úspešne, fiftýn na jej strane.

0-30
    Aj táto loptička po presnom forhende putuje ku domácej tenistke.

15-30
    Teraz získava fiftýn naša tenistka, pretože loptičku do autu posiela jej súperka.

15-40
    Dva gemboly pre domácu tenistku! Obhodenie súperky našej tenistke nevyšlo.

0:4
    Domáca tenistka išla cez druhé podanie, čo zvládla a napokon využila druhý ponúknutý gembol a dostáva sa už do vedenia 4:0, brejk tak potvrdila. Podávať teraz ide naša tenistka, ktorá stále čaká na prvý vyhraný game v druhom sete. Nechcem predbiehať, ale všetko nasvedčuje tomu, že sa zrejme zápas rozhodne v treťom sete.

0-15
    Naša tenistka úvod svojho servisu nezvládla, fiftýn tak putuje ku domácej tenistke.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, loptička v aute od domácej tenistky.

30-15
    Druhým fiftýnom v rade otáča naša tenistka vývoj vo svoj prospech.

30-30
    Lenže teraz sa dopustila nevynútenej chyby a tak to je po 30 na oboch stranách. Príde gembol čo brejkbol ?

40-30
    Prichádza gembol pre našu tenistku, domáca tenistka poslala svoj forhend len do autu.

40-40
    Lenže teraz sa už prezentovala presným forhendom a tak tu máme zhodu 40:40!

A-40
    Výhoda a gembol pre našu tenistku!

40-40
    Lenže, presný bekhend domácej hráčky tu priniesol opäť zhodu 40:40!

40-A
    Krásny volej domácej tenistky jej prináša výhodu a brejkbal!

0:5
    Túto ponúknutú možnosť už domáca Saisai Čeng využíva a dostáva sa už do vedenia 5:0! To znamená, že domáca tenistka ide podávať na víťazstvo v druhom sete a vynútenie si tretieho setu! Navyše tu aj hrozí, že našej tenistke uštedrí kanára!

0-15
    Domáca tenistka začína svoju cestu dobre, fiftýn na jej strane.

0-30
    Aj táto loptička patrí domácej tenistke, pretože naša tenistka poslala svoj bekhend len do autu.

15-30
    Loptu získava Hončová.

30-30
    Aj táto lopta patrí našej tenistke, takže po 30 na oboch stranách.

30-40
    Prichádza setbal pre domácu tenistku, pretože sa prezentovala presným winnerom po čiare!

40-40
    Zhoda 40:40!

A-40
    Výhoda a brejkbal pre našu tenistku, domáca tenistka zahrala loptičku len do autu!

1:5
    Túto možnosť naša tenistka využíva a znižuje tak na 1:5! Takže hrozbu kanára odvrátila, ale teraz ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

0-15
    Avšak začína zle, fiftýn pre jej dnešnú súperku.

15-15
    Nevynútená chyba domácej tenistky, takže po 15 na oboch stranách.

30-15

40-15
    Dva gemboly pre našu tenistku po presnom forhende!

40-30
    Prvý gembol ešte dokázala domáca hráčka odvrátiť, ostáva nám už len jeden gembol.

40-40
    A aj ten druhý gembol sa jej podaril odvrátiť, takže tu máme zhodu 40:40! Príde setbal či gembol ?

40-A
    Prichádza výhoda a setbal pre domácu tenistku! Prezentovala sa úspešným bekhendom.

1:6
    Ponúknutú možnosť domáca tenistka využíva, pretože sa Michaela previnila dvojchybou na záver a tak vyhráva domáca hráčka druhý set jednoznačným pomerom 6:1! Tak sledovali sme úplne odlišný druhý set, v tom prvom jasne dominovala naša tenistka a v tomto druhom zase domáca tenistka. Našťastie sa našej tenistke podarilo odvrátiť hanbu a nedostala kanára. Takže, víťaza zápasu nám tak musí určiť tretí set, v ktorom začne podávať domáca tenistka.

0-15
    Čakanie na začiatok tretieho setu trvalo trošku dlhšie, ale už pokračujeme! Fiftýn získava domáca tenistka a začala tak svoj servis úspešne.

0-30

0-40
    Tretí fiftýn v rade pre domácu tenistku, ktorá tak získava tri gemboly!

0:1
    Presným forhendom hneď ten prvý gembol aj využíva a čistou hrou tak v úvode tretieho setu ide do vedenia 1:0! Podávať teraz pôjde naša tenistka.

15-0
    Presný bekhend našej tenistky, ktorú jej prináša prvý fiftýn v treťom sete.

30-0
    Aj tento fiftýn si vybojovala naša tenistka, postarala sa o to nevynútená chyba domácej tenistky.

30-15
    Loptu získava Čeng, naša tenistka poslala svoj úder len do autu.

40-15
    Prichádzajú dva gemboly pre našu tenistku!

1:1
    Hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva na 1:1! Čeng sa snažila prehodiť našu súperku, ale loptička napokon doputovala len do autu. Podávať teraz ide domáca tenistka.

0-15
    Úvod servisu patrí domácej tenistke, videli sme krásnu výmenu zakončenú excelentným volejom do rohu, na čo nemala naša tenistka nárok.

0-30
    Druhý fiftýn v rade získava domáca tenistka, loptička z rakety Michaeli skončila len v aute. Domáca tenistka má tak sľubné vedenia 30:0.

0-40
    Tri gemboly a šanca na čistú hru pre domácu tenistku!

15-40
    Čistá hra to už nebude, pretože po nevynútenej chybe domácej hráčky putuje fiftýn ku našej tenistke.

1:2
    Druhý gembol sa však už podaril domácej tenistke využiť po presnom bekhende a dostáva sa tak do vedenia 2:1! Zatiaľ si obe tenistky držia svoje podania, bude tomu tak aj teraz pri servise našej tenistky ?

0-15
    Naša tenistka však úvod svojho servisu nezvládla a fiftýn tak putuje ku jej dnešnej súperke, domácej tenistke Saisai Čeng.

15-15
    Loptička na strane našej tenistky, takže po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhým fiftýnom v rade otáča naša tenistka vývoj vo svoj prospech, dopomohla jej ku tomu chyba domácej hráčky.

40-15
    Tretím fiftýnom v rade získava Michaela dva gmeboly!

40-30
    Prvú hrozbu dokázala domáca tenistka odvrátiť a tak ostáva už len jeden gembol pre našu hráčku.

2:2
    Ten sa jej už podarilo využiť a vyrovnáva tak na 2:2 a potvrdila, že si zatiaľ obe tenistky svoje podania dokázali podržať. Uvidíme, čo nám teraz prinesie servis domácej tenistky.

15-0
    Domáca tenistka posiela loptičku do autu, takže fiftýn pre našu hráčku Hončovú.

15-15
    Po 15 na oboch stranách po presnom bekhende domácej tenistky Čeng.

30-15

30-30
    Po 30 na oboch stranách, naša tenistka poslala svoj forhend len do autu. Príde gembol či prvý brejkbal v treťom sete ?

30-40
    Takže napokon prichádza gembol pre domácu tenistku, na jej presný bekhend nemala naša Michaela nárok!

2:3
    Presný bekhend do protipohybu v podaní Čeng jej zariadil výhru v tomto game! Ide tak do vedenia 3:2 a na brejkbal tak stále čakáme. Podávať teraz ide naša tenistka, podrží si svoje podanie, alebo príde prvé prerazené podanie v treťom sete ?

0-15
    Úvod svojho servise Michaela nezvládla, fiftýn pre domácu hráčku.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Čeng poslala svoj úder len do autu.

15-30
    Domáca tenistka si berie svoje vedenie späť po presnom forhende.

30-30
    Loptu získava Hončová, takže po 30 na oboch stranách. Príde gembol či brejkbol ?

40-30
    Prichádza gembol pre našu tenistku, domáca hráčka napálila loptičku len do siete.

40-40
    Lenže Čeng túto hrozbu odvracia a tak tu máme zhodu 40:40!

A-40
    Výhoda a gembol pre Michaelu po presnom bekhende!

40-40
    Avšak túto možnosť sa jej využiť nepodarilo, takže tu máme ďalšiu zhodu 40:40!

40-A
    Presný forhend domácej tenistky, to znamená, že získava výhoda a brejkbal!

40-40
    Prerazené podanie to napokon nebude, pretože Michaela po presnom bekhende posiela tento game opäť do zhody 40:40!

40-A
    Výhoda a brejkbal pre domácu hráčku!

2:4
    Túto možnosť domáca tenistka využíva a tak prvý krát v treťom sete sa zrodil brejk! Dostáva sa do vedenia 4:2 a ide podávať na potvrdenie brejku. Ak sa jej to podarí, misky váh sa výrazne naklonia na jej stranu.

0-15
    Začína ziskom fiftýnu, Michaela poslala svoj úder len do autu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhým fiftýnom v rade otáča naša tenistka vývoj vo svoj prospech! Prezentovala sa presným forhendom.

40-15
    Druhá dvojchyba v zápase v podaní domácej tenistky! Prichádzajú tak dva brejkobly pre našu tenistku!

3:4
    Hneď prvý brejkbal naša tenistka využíva a znižuje tak na 3:4 a svoje podanie si berie späť! Podávať teraz ide práve ona a môže skúsiť potvrdiť brejk.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku začína úspešne, fiftýn na jej strane.

15-15

15-30
    Druhým fiftýnom v rade otáča domáca tenistka vývoj vo svoj prospech po krásnom bekhende z rohu dvorca.

30-30

30-40
    Takže napokon prichádza brejkbol pre domáca tenistku, pretože Michaela poslala svoj forhend len do autu!

3:5
    Ponúknutú možnosť domáca tenistka využíva a tak sa dostáva do vedenia 5:3 a teraz získala veľkú výhodu, pretože ide podávať na víťazstvo v treťom sete a aj samotnom zápase! Uvidíme, ako to napokon dopadne.

0-15

0-30
    Druhý fiftýn v rade pre domácu tenistku, naša tenistka zahrala loptičku len do autu.

0-40
    Prichádzajú tri mečbaly pre domácu tenistku!

15-40
    Michaela ešte bojuje a prvý mečbal v zápase odvracia. Ostávajú však pre domácu tenistku ešte dva!

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Saisai Čeng! Domáca tenistka využila druhý mečbal, keď zahnala našu tenistku do rohu dvorca a potom do opačnej strany poslala svoj úder, ktorým vyhráva tretí set pomerom 6:3 a vyhrala aj tak tento zápas 2:1 na sety po hrách 2:6, 6:1 a 6:3 z jej pohľadu a postupuje tak na domácom turnaji do ďalšieho kola!

Koniec zápasu

Skončilo sa nám veľmi zaujímavé stretnutie, keď sme sledovali v každom sete prakticky iný scenár. V prvom sete jasne dominovala naša tenistka, v tom druhom domáca tenistka a v tom treťom rozhodujúcom to bolo dlho vyrovnané, ale napokon strhla prevahu na svoju stranu Saisai Čeng a zápas dotiahla do víťazného konca. Michaela Hončová tak napokon končí na turnaji v Číne už v prvom kole.

Pekný zvyšok dňa Vám želá Miroslav Revaj. Dovidenia a dočítania pri ďalších prenosoch! (13:55:13)