Željezničar Sarajevo – Met. Skopje 2:2 (kon.)
Željezničar Sarajevo
2:2 (1:0)
FK Metalurg Skopje
cz Utorok 22.07.2014, 21:00 • Asim Ferhatović Hase stadion, Sarajevo • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

V prvním utkání ve Skopje gól nepadl, oba týmy se tak musely spokojit s bezbrankovou remízou, což je výsledek, který vyhovuje v podstatě oběma mužstvům. V dnešní odvetě je sice favoritem domácí Željezničar, ovšem ten musí vstřelit gól, pokud chce potvrdit roli favorita a postoupit. Naopak, Skopje, pokud vstřelí gól, může Željezničar dostat do nepříjemné situace, pak by totiž k postupu musel domácí tým vstřelit góly dva, remíza 1:1, 2:2 a další by totiž do další fáze posouvala právě hostující Metalurg!

První utkání 2. předkola

FK Metalurg Skopje – FK Željezničar Sarajevo 0 : 0
    online přenos

Vítejte u dnešního onlajn přenosu odvetného utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy mezi ŽELJEZNIČAREM SARAJEVO a METALURGEM SKOPJE. Utkání se odehraje na stadionu Asima Ferhatović Hase v Sarajevu a provede jím trojice severoirských rozhodčích, hlavní Mervyn Smyth, asistenti Andrew Neeson a Stephen Bell. Jako čtvrtý rozhodčí je nominován Ian McNabb také ze Severního Irska.

FK Željezničar Sarajevo: Antolović – Kosorić, Čolić, Bogdanović, Kvesić, Stanić (C), Sadiković, Jamak, Tomić, Nuspahić
    Náhradníci: Kjosevski, Memija, Zeljković, Bučan, Svraka, Hasanović, Turković

FK Metalurg Skopje: Jefemov – Ristovski, Gjorgievski, Leskaroski, Dodevski, Dalšeski, Mitrev, Krstev (C), Tanturovski, Radeski, Stojanovski
    Náhradníci: Igeski, Ilieski, Naumoski, Mitrov, Simonovski, Chavoli, Angelov

Rozhodčí: Smyth – Neeson, Bell (vš. NIR).

1

2
    Domácí Stanić fauluje Radeskiho.

3
    A Mitrev se dostává ke střele, která je ale zblokována.

4
    Kosorić fauluje po rohovém kopu Sarajeva.

5
    Hosté tak získávají míč a mohou zaútočit.

6
    Leskaroski fauluje Bajiće, míč získávají domácí.

7
    Jamak se dostává do zakončení, Jefremov chytá.

9
    Hosté drží míč na útočné polovině, zatím ale sledujeme opatrný fotbal.

12
    Střela Staniće míří pouze vedle branky.

13
    Žlutou kartu dostává Ristovski (FK Metalurg Skopje) za faul na Nuspahiće.

14
    Volný kop rozehrál Sadiković, posílá míč přímo na branku, to byl dobrý volný kop, Jefremov chytá.

15
    Dodevski fauluje a nabízí tak volný kop soupeři.

16
    Željezničar právě vstřelil branku!
    Po volném kopu Bajiće si dává vlastní gól NINOSLAV DODEVSKI.

19
    Po střele Bajiće musí zasahovat Jefremov, míč chytá, odkop od branky.

21
    Po střele hostujícího Dalčeskiho musí zasahovat Antolović, vzládl to.

25
    Hosté získávají míč po faulu Tomiće, který nedovoleně atakoval Stojanovskiho.

26
    Po střele Sadikoviće musí zasahovat Jefremov, to byl velmi dobrý zákrok!

28
    Po faulu Tomiće zahrává hostující Gjorgievski volný kop.

29
    Spousta faulů nyní kouskuje hru, naposledy Sadiković (MET).

30
    Je za námi úvodní půl hodina hry, domácí vedou o gól, hosté zatím marně dobývají pokutové území Željezničaru.

31
    Krstev v šanci, skvělý Antolović nyní zachránil a domácí mu mohou děkovat, že stále vedou!

32
    Rohový kop hostů rozehrává Gjorgievski.

32
    Další šance hostů, tentokrát zakončoval Leskaroski!

32
    Střídání v týmu FK Metalurg Skopje: ze hřiště odchází Tantuvoski, přichází Simonovski.

33
    Po dalším rohovém kopu hostů musí znovu zasahovat Antolović, který znovu chytá.

35
    Domácí Stanić v ofsajdu.

38
    Stanićova střela míří pouze vedle branky.

39
    Tentokrát již Stanić míří mezi tři tyče, zasahovat musí Jefremov.

40
    Poslední pětiminutovka první půle, domácí Bajić faulován Dodevskim, Željezničar tak získává míč.

41
    Krstev drží míč před pokutovým územím soupeře, nakonec se odvážil ke střele, Antolović v pohodě chytá.

43
    Žlutou kartu dostává Simonovski (FK Metalurg Skopje) za faul na Kvesiće.

45
    Probíhá již poslední minuta prvního poločasu, Dodevski fauluje Bajiće.

45
    Žlutou kartu dostává Dodevski (FK Metalurg Skopje) právě za faul na Bajiće.

45+2
    Ještě rohový kop pro domácí tým, to vše ve druhé minutě nastaveného času.

45+2
    Rozehrává Bajić, ale ve vápně fauluje Jamak, tím celá akce domácích končí.

45+2

A končí tím i celý první poločas, v něm domácí dokázali vstřelit gól a jsou tak blíže k postupu, než Metalurg, který však stále nemusí propadat panice. Pokud se mu totiž podaří vstřelit gól, situace se změní a postupové "karty" budou v ruce držet hosté! Jedno je jisté – dnes nás již nemůže čekat prodloužení.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:01 hodin.

46

48
    Rohový kop rozehrají domácí.

49
    Jamakův centr letí do vápna, kde se domácí snaží prosadit.

50
    Nakonec tam domácí ohrozili branku soupeře, konkrétně Jamak, dobrá střela, další roh pro Željezničar.

53
    Tomićův faul ve středu hřiště, hosté rozehrávají.

53
    Střídání v týmu FK Metalurg Skopje: ze hřiště odchází Ristovski, přichází Naumoski.

54
    Hosté chybovali ve středu hřiště, po přihrávce Jamaka se dostal k brance soupeře RIJAD BAJIĆ, který z levé strany dokázal prostřelit gólmana Jefremova.

56
    Byla nařízena penalta ve prospěch Metalurgu Skopje.

57
    Po faulu Kvesiće budou mít hosté k dispozici pokutový kop, na který jde Simonovski.

57
    Tým FK Metalurg Skopje neproměnil pokutový kop, Simonovski poslal míč mimo branku.

58
    Hosté tak propásli jedinečnou šanci na snížení náskoku soupeře, tím si svou pozici značně snížili!

60
    Rohový kop hostů rozehraje Gjorgievski.

62
    Metalurg právě vstřelil branku!
    Ale hostům se přece jenom podařilo snížit, prosazuje se MARJAN RADESKI.

64
    Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Nuspahić, přichází Bučan.

65
    Volný kop domácích rozehrává Tomić, k míči se pak dostává Bučan, jeho střela ale míří pouze vedle branky.

66
    Žlutou kartu dostává Tomić (FK Željezničar Sarajevo).

67
    Nebezpečí pro domácí branku, rohový kop pro hosty!

68
    Domácí se ubránili, ale v posledních minutách se pouze brání, hostům stačí jeden gól k postupovému výsledku!

69
    Střídání v týmu FK Metalurg Skopje: ze hřiště odchází Dodevski, přichází Angelov.

70
    Další rohový kop pro Metalurg, z levé strany rozehraje Dalčevski.

71
    Přetažený centr na zadní tyč, žádné nebezpečí pro branku Željezničaru.

74
    Stojanovski pálí, ale jeho střela je zblokována na roh.

75
    S rohovým kopem si sice domácí poradili, přesto se však nemohou vymanit z vlastní poloviny.

77
    Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Sadiković, přichází Hasanović.

78
    Žlutou kartu dostává Kosorić (FK Željezničar Sarajevo).

80
    Poslední desetiminutovka dnešního zápasu, poslední desetiminutovka naděje hostů, kteří potřebují k postupu vstřelit gól.

82
    Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Bajić, přichází Turković.

84
    Žlutou kartu dostává Stojanovski (FK Metalurg Skopje).

85
    Rohový kop Željezničaru.

86
    Hasanović fauluje Simonovskiho a míč získávají hosté.

87
    Žlutou kartu dostává Jamak (FK Željezničar Sarajevo).

88
    Krstev rozehrává volný kop, nakonec je z toho "pouze" rohový kop pro Metalurg.

89
    Naumoski rozehrál z pravé strany, defenziva Željezničaru situaci zvládla a domácí tak dál mohou živit postupové naděje.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, hosté budou zahrávat volný kop ze střední vzdálenosti, na polovině soupeře.

90+1
    To však nebyl dobře zahraný volný kop, míč se postupně dostává až na polovinu Metalurgu.

90+2
    Ale pozor, tato standardka již je nebezpečná z pohledu domácích!

90+2
    K míči se postavil hostující kapitán MILE KRSTEV a jako správný vůdce možná povedenou trefou posílá, překvapivě, svůj tým do další fáze!

90+4
    Žlutou kartu dostává Naumoski (FK Metalurg Skopje).

90+4
    Žlutou kartu dostává Turković (FK Željezničar Sarajevo).

Velká postupová radost nyní propukla na ploše stadionu v Sarajevu, kde ale slaví pouze hosté, kteří senzačně postupují! Domácí vedli v zápase již 2:0 a mílovými kroky kráčeli k postupu, po gólu Radeskiho zhruba po hodině hry ale znejistěli a spíše se zaměřili na defenzivu. Hosté několikrát nebezpečně zahrozili, až nakonec udeřili ve druhé nastavené minutě, kdy se z trestného kopu prosadil Krstev, jehož branka poslala Metalurg Skopje do dalšího kola!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:55:14)