Karaganda – Shirak 4:0 (kon.) | Astana – Pjunik 2:0 (kon.) | Mika – RNK Split 1:1 (kon.)
Daugavpils – Víkingur 1:1 (kon.) | Laçi – Rudar Velenje 1:1 (3:2 po pen.) | Budućnost Podgorica – Folgore 3:0 (kon.)
Ekranas – Crusaders 1:2 (kon.) | Honka Espoo – Sillamäe Kalev 3:2 (po pr.) | FK Lovćen – Željezničar Sarajevo 0:1 (kon.)
Atlantas – Differdange 3:1 (kon.) | Haugesund – Broughton 2:1 (kon.) | Čichura – Turnovo 3:1 (kon.)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (kon.) | Jelgava – Rosenborg 0:2 (kon.) | Kalju – Fram 2:2 (kon.)
Sant Juliá – Čukarički Belehrad 0:0 (kon.) | Daugava Riga – Aberdeen 0:3 (kon.) | Brommapojkarna – VPS 2:0 (kon.)
Flamurtari – Sioni 1:2 (kon.) | Fola – Göteborg 0:2 (kon.) | Tromso – Santos Tartu 6:1 (kon.)
Zimbru Kišiněv – Škendija 2:0 (kon.) | Trnava – Hibernians FC 5:0 (kon.) | Birkirkara – Diósgyöri 1:4 (kon.)
Kukësi – Almaty 0:0 (kon.) | Aberystwyth Town – Derry City 0:5 (kon.) | Bangor City – Stjarnan 0:4 (kon.)
Europa – Vaduz 0:1 (kon.) | Fuglafjørdur – MYPA 0:0 (kon.) | Sligo – Banga Gargždai 4:0 (kon.)
Ferencvároš – Sliema 2:1 (kon.) | Koper – Čelik 4:0 (kon.) | Libertas – Plovdiv 0:2 (kon.)
Široki Brijeg – Qäbälä 3:0 (kon.) | Dundalk – Jeunesse Esch 3:1 (kon.) | Glenavon – Hafnarfjördur 2:3 (kon.)
Met. Skopje – FC Santa Coloma 2:0 (kon.)
FK Kukësi
0:0 (0:0)
FC Kajrat Almaty
cz Štvrtok 10.07.2014, 19:30 • Stadiumi Kombëtar Qemal Stafa • Európska liga (predkolá)

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek večera a u dalších online přenosů z fotbalu se těším na shledanou. (21:25:36)

Zápas je za námi. Nakonec jsme se branky nedočkali ani ve druhé půli, a tak si hosté z Kajratu Almaty udrželi vedení z prvního utkání a postupují do dalšího kola Evropské ligy. Zde se utkají s dánským Esbjergem.

90+4
    V nastavené čtvrté minutě inkasuje žlutou kartu Cikalleshi.

90+3
    Hra je znovu ve středu hřiště. Ani jednomu týmu se nedaří dostat se do blízkosti brankáře soupeře.

90+2
    Li se ihned dopustil faulu. U míče jsou domácí.

90+1
    Míč oba týmy nyní drží ve středu pole.

90
    Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Islamchan, přichází Li.

89
    Se závěrečnými minutami utkání stoupá tlak domácího týmu, což je pochopitelné. Hosté ale odolávají.

89
    Ihned poté znovu v šanci domácí, ale Perič branku minul.

88
    Chomič teď svůj tým podržel, když do svých rukavic chytil jedovatou střelu Hyseho.

86
    Čas pro domácí se velmi rychle krátí, hosté se příliš nikam neženou a svou polovinu dobře brání.

85
    Po faulu Dushkaje na Gohoua budou hosté zahrávat volný přímý kop. Další skvělá příležitost ke skórování.

82
    Bakaev fauloval Musolliho, ale i nyní se vše obešlo bez karty. Zatím byly rozdány v tomto utkání pouhé dvě.

80
    Je před námi něco málo přes deset minut tohoto utkání a stále jsou zatím blíže postupu hráči Kajratu. Domácí mají už nemálo času na skórování, čímž by jim svitla naděje na prodloužení.

80
    Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Hoxha, přichází Perič.

79
    Islamchan však nerozehrál tutu standardní situaci příliš dobře. Míč doputoval pouze a jen k domácím borcům.

79
    Kajrat bude zahrávat rohový kop. Podaří se mu dát důležitou branku z této standardky?

77
    A i nadále se nic podstatného na hřišti neděje. Ani jedno mužstvo nechce udělat chybu, která by ho stála šanci na postup do dalšího kola.

76
    Nyní se hraje převážně ve středu hřiště.

74
    Následně fauloval hostující Michalík, ale zde vše vyřešila jen domluva rozhodčího.

73
    Domácí Dushkaj se dopustil faulu a po právu dostává žlutou kartu.

72
    Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Allmuça, přichází Shameti.

70
    Další rohový kop pro domácí celek.

68
    Ani Bakaev následně z dobré šance neskóroval.

67
    Kajrat znovu hrozil z druhé strany, ale opět to k ničemu nevedlo.

66
    Domácí však ještě budou zahrávat rohový kop.

66
    Jeho střela mířila přímo na hostující branku, ale zblokoval ji jeden z hostujících obránců.

65
    Další standardní situace pro Kukësi. Cikalleshi bude zahrávat volný přímý kop.

64
    Isael se hned po příchodu na trávník dopustil faulu.

63
    Střídání v týmu Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Edigarjan, přichází Isael.

63
    Z této standardky nic nebylo, ale domácí si zahrají další takovou situaci. Tentokráte však od rohového praporku.

61
    Dushkaj bude zahrávat volný přímý kop po tom, co ho fauloval Edigarjan.

60
    V útoku jsou hráči hostí. Znovu se pokouší zasáhnout přesně domácí branku. Halili je opět proti.

59
    Střídání v týmu FK Kukësi: ze hřiště odchází Lushtaku, přichází Hysa.

59
    Lushtaku se provinil faulem na Bakaeva.

57
    Kukësi opět v obležení hostující branky, ale tentokrát jeho hráči ani nevystřelili.

56
    Hoxha chtěl prověřit Chomiče, ale jeho projektil zlikvidovala pozorná obrana Kajratu. Stále čekáme na úvodní branku utkání.

54
    Faulu se dopustila nová posila Lunin, ale opět vše vyřešila pouze domluva hlavního rozhodčího.

52
    Kajrat z dobré střelecké pozice minul domácí branku. Konkrétně Gohou.

50
    Gohou a Cihalleshi byli sudím napomenuti za fauly. Žluté karty se však rozdávat nebudou.

48
    Ale domácí je o míč připravili a naopak zakládají svou akci a zkouší trefit přesně cíl oni.

47
    Nyní hrozí ze svých výpadů hráči Kajratu a snaží se o vstřelení veledůležité branky, která by je k postupu velmi přiblížila.

46
    Lushtaku zahrával rohový kop a k míči se poté dostal Bicaj. Svou střelu však poslal jen těsně vedle hostující branky.

46
    Střídání v týmu Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Kneževič, přichází Lunin.

46

Máme za sebou první poločas odvetného utkání mezi domácím FK Kukësi a Kajratem Almaty. K vidění byl útočný fotbal s řadou šancí jak na straně domácích, tak i hostí. Nicméně branky jsme se nedočkali a první půle tak skončila bez branek. Blíže k postupu do druhého kola mají tedy zatím hosté, ale stát se ještě může cokoli. Druhý poločas začne ve 20:35.

45+3

45+2
    Ještě se však do šance dostali domácí, ale nijak zvlášť bránu Kajratu neohrozili.

45+1
    Poločas se už jen dohrává, ani jedno mužstvo se příliš nikam nežene.

45
    Na druhé straně minul branku Gohou.

44
    Navíc Lushtaku bude zahrávat rohový kop.

44
    A znovu Kukësi v útočné akci. Hosté se tak téměř v závěru první půle mají co ohánět.

43
    Více ze hry právě mají domácí borci. Ti zakládají postupný útok a přibližují se opět k brance Kajratu.

42
    Ti výzvu vyslyšeli a vrhli se na druhou stranu. Ale ani oni si moc dobře nepočínali. Bez problémů míč vyboxoval mimo ohrožení své branky Halili.

39
    Z pravé strany založil útočnou akci Lushtaku a našel nabíhajícího Hoxhu.Ten však svou šanci promarnil a míč prakticky dobrovolně předal fotbalistům Kajratu.

39
    Znovu se však skórovat nepodařilo. Nyní jsou už u míče hráči Kajratu.

38
    Hoxha bude zahrávat volný přímý kop. Faulem se provinil hostující Kislicyn.

37
    I na druhé straně ale došlo k dobrým střeleckým situacím. Jenže i Halili si drží své čisté konto.

36
    Nyní jsou už ale nebezpeční hráči Kukësi, jenž si vypracovali pohledné akce. Chomič ale v čele s pozornou obranou skórovat domácím nepovolili.

35
    A znovu se hraje pouze daleko od obou branek.

34
    Na hřišti se chvíli nic nedělo. Byla k vidění série nepřesností, a to na obou stranách.

31
    Nic z toho ale nebylo a teď na druhé straně pokouší štěstí hráči Kajratu.

30
    Lushtaku rozehraje rohový kop. Domácí jsou opět v ohrožení hostující branky.

29
    A máme tu první žlutou kartu v utkání. Dostává jí hostující Kislycin, jenž ostře zajel do svého protihráče.

28
    Na druhé straně měl ale skvělou příležitost Gohou, svou střelu však poslal příliš vysoko nad domácí branku.

27
    Do nebezpečných útoků se vrhají znovu domácí hráči. Obrana Kajratu však vše zažehnala.

25
    Gohou byl faulován a hosté tak mají k dispozici další volný přímý kop.

24
    Ale ani z této standardní situace nezapršelo. Chomič okamžitě po rozehrání má míč ve své moci.

23
    Rohový kop budou rozehrávat domácí hráči. K rohovému praporku si míč staví Lushtaku.

22
    Volný přímý kop pro hosty.

21
    Hostující Gohou fauloval Bicaje, ale znovu se žlutit nebude. Sudí opět vyřešil vše domluvou.

20
    Nyní je k vidění pasáž hry, kdy se hraje převážně ve středu pole.

18
    Ale ani tentokrát míč za záda Chomiče neposlal.

18
    Stejný hráč bude mít další možnost ke skórování. Bude zahrávat další volný přímý kop za faul na jeho spoluhráče.

17
    Hoxha po volném přímém kopu příliš hostujícího gólmana neohrozil. Míč skončil hodně vedle sítě Kajratu.

16
    Útok střídá útok. Nyní mají míč na svých kopačkách hosté a jsou to právě oni, kdo se pokouší ohrozit domácí branku.

15
    Lushtaku to zkoušel z následného protiútoku, ale také Chomič v brance Almaty byl pozorný.

13
    Kajrat pomalu ale jistě začíná vystrkovat růžky. Kneževič pálil bez přípravy, ale Halili byl opět proti.

13
    Hallaçi fauloval svého protihráče, ale rozhodčí mu jen domluvil. Žlutá karta se tedy zatím konat nebude.

12
    Po akci hostí od rohového praporku chytá míč do svých rukavic Halili.

12
    Hosté zahrají rohový kop, konkrétně Kneževič.

11
    A úplně stejně si počínal i Kyslicyn, který taktéž nemířil přesně.

10
    A počínali si velmi dobře. Smakov dostal přesnou přihrávku a okamžitě vystřelil. Míč si však cestu mezi tři tyče nenašel.

9
    Nic z toho ale nebylo, navíc se Pejić dopustil ofsajdu, a tak budou u balónu znovu hráči hostí.

9
    Volný přímý kop pro domácí tým.

8
    Islamchan na druhé straně také zahrozil, ale narazil na neprostupnou obranu Kukësi.

7
    Pejić ve své dobré střelecké příležitosti pálil mimo branku Kajratu Amaty. U míče jsou nyní právě hostující fotbalisté.

7
    A Kneževič si celou situaci zopakuje a staví si míč znovu k rohovému praporku.

6
    Rohový kop rozehrají hráči Kajratu.

4
    Michalík byl faulován Pejićem a domácí celek bude rozehrávat volný přímý kop.

4
    Chvíli se hrálo ve středu hřiště, ale nakonec se k míči dostal Pejić a znovu pokouší své štěstí v blízkosti hostující branky.

3
    Chomič rozehrál míč od své branky a jeho spoluhráči tak mohou přejít do útoku.

2
    Pejić napodruhé před brankou Kajratu, ale Chomič bez problémů jeho střelu chytá.

1
    Hned od úvodních minut se do útoku vrhl domácí tým, ale obrana Kajratu včas zasáhla.

1

FK Kukësi: Halili – Smajlaj, Bicaj, Dushkaj, Hallaçi – Allmuça, Musolli – Hoxha, Cikalleshi, Lushtaku – Pejić
    Náhradníci: Koçi, Shameti, Brahja, Malota, Jefferson, Hysa, Perič

Kajrat Almaty: Chomič – Kislicyn, Michalík, Gurman, Pliev – Smakov, Bakaev, Edigarjan – Islamchan, Gohou, Kneževič
    Náhradníci: Tkačuk, Kuantajev, Kuat, Li, Isael, Baitana, Lunin

Rozhodčí: Neil Doyle – Wayne McDonnell, Robert Clarke (všichni Irsko).

Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Neil Doyle, na čárách mu budou asistovat pánové Wayne McDonnell a Robert Clarke. Všichni arbitři jsou z Irska.

První utkání:

Kajrat Almaty – FK Kukësi 1:0 (0:0)
    Branky: 89. Darabajev
    Karty: 32. Pliev (KAL), 89. Kislicyn (KAL) – 89. Halili (KKS)

Odpověď najdeme v dnešních pozdních večerních hodinách. Utkání začíná v 19:30 hodin a tradičně máme pro Vás připraven i podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet.

Potvrdí hosté roli favorita i v dnešním utkání, nebo se dočkáme překvapení a do dalších bojů se dostanou Albánci, tedy FK Kukësi?

Jenže nyní hrají fotbalisté FK Kukësi odvetu na svém hřišti a budou se snažit, aby do druhého předkola postoupili právě oni. V něm narazí jeden z těchto týmů na dánský Esbjerg.

Kajrat Almaty byl v utkání favoritem, ale jeho albánský soupeř s ním dlouhou dobu držel krok. Už to totiž vypadalo, že utkání skončí bez branek a FK Kukësi si připíše důležitý bod pro odvetu. Jenže opak byl pravdou. Kajratu se podařilo v 89. minutě přeci jenom vsítit branku zásluhou ASLANA DARABAJEVA a nejtěsnější možné vedení 1:0 si jeho hráči udrželi až do závěrečného hvizdu hlavního sudího. Do odvety tedy má kazašský tým nakročeno dobře.

V rámci prvního předkola se mezi sebou již utkaly týmy Kajrat Almaty, tedy vicemistr kazašské ligy a FK Kukësi, jenž hraje albánskou ligu.

Hezký večer všem příznivcům fotbalu. Mistrovství světa, které se koná v Brazílii, je sice v plném proudu, avšak pomalu ale jistě se začínají rozjíždět také ostatní soutěže. Výjimkou není ani Evropská liga, kde právě probíhají předkola.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.