Karaganda – Shirak 4:0 (kon.) | Astana – Pjunik 2:0 (kon.) | Mika – RNK Split 1:1 (kon.)
Daugavpils – Víkingur 1:1 (kon.) | Laçi – Rudar Velenje 1:1 (3:2 po pen.) | Budućnost Podgorica – Folgore 3:0 (kon.)
Ekranas – Crusaders 1:2 (kon.) | Honka Espoo – Sillamäe Kalev 3:2 (po pr.) | FK Lovćen – Željezničar Sarajevo 0:1 (kon.)
Atlantas – Differdange 3:1 (kon.) | Haugesund – Broughton 2:1 (kon.) | Čichura – Turnovo 3:1 (kon.)
Keşla FK – FC Tiraspol 3:1 (kon.) | Jelgava – Rosenborg 0:2 (kon.) | Kalju – Fram 2:2 (kon.)
Sant Juliá – Čukarički Belehrad 0:0 (kon.) | Daugava Riga – Aberdeen 0:3 (kon.) | Brommapojkarna – VPS 2:0 (kon.)
Flamurtari – Sioni 1:2 (kon.) | Fola – Göteborg 0:2 (kon.) | Tromso – Santos Tartu 6:1 (kon.)
Zimbru Kišiněv – Škendija 2:0 (kon.) | Trnava – Hibernians FC 5:0 (kon.) | Birkirkara – Diósgyöri 1:4 (kon.)
Kukësi – Almaty 0:0 (kon.) | Aberystwyth Town – Derry City 0:5 (kon.) | Bangor City – Stjarnan 0:4 (kon.)
Europa – Vaduz 0:1 (kon.) | Fuglafjørdur – MYPA 0:0 (kon.) | Sligo – Banga Gargždai 4:0 (kon.)
Ferencvároš – Sliema 2:1 (kon.) | Koper – Čelik 4:0 (kon.) | Libertas – Plovdiv 0:2 (kon.)
Široki Brijeg – Qäbälä 3:0 (kon.) | Dundalk – Jeunesse Esch 3:1 (kon.) | Glenavon – Hafnarfjördur 2:3 (kon.)
Met. Skopje – FC Santa Coloma 2:0 (kon.)
CS Fola Esch
0:2 (0:0)
IFK Göteborg
cz Štvrtok 10.07.2014, 19:00 • Stade Josy Barthel, Lucembursko • Európska liga (predkolá)

Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (20:55:07)

Ofsajdy: 2:1.

Sudího píšťalka ukončuje tento zápas, jehož skóre se nakonec v nastavených třech minutách již nezměnilo. Za vítězstvím tak nakonec podle očekávání dokráčelo IFK Göteborg. Byl to však daleko větší boj, než by kdokoliv mohl očekávat.

90+3
    Po něm to zkouší také Hadji, v obou případech se jedná však spíše o střely ze zoufalosti.

90+2
    Lukic (Fola) zkusil ještě zahrozit branku soupeře a vsítit tak alespoň čestnou branku, ale z velké vzdálenosti se jeho střela ujat nemohla.

90+1
    Salomonsson zahrává rohový kop a závěr tohoto zápasu tak patří vedoucímu celku, který už jen poklidu kontroluje hru.

90
    Göteborg v závěrečných minutách hraje přesně to, co potřebuje. S míčem kombinuje na půli soupeře a zásluhou Larssona si dokonce připsal další střelecký pokus.

87
    Söder (Göteborg) fauluje soupeře a k míči se tak opět dostává domácí celek.

85
    Po odehrání přímého kopu od Dallevedoveho se ke střele dostal Hadji, ale brankář Sandberh v těchto minutách prokazuje, že umí svůj tým skutečně podržet!

85
    Poslední možnosti vystřídat hráče využívá i Göteborg a na hřiště tak peláší Engvall.

84
    Mahlangu (Göteborg) je penalizován za faul na Laterzu (Fola).

84
    K míči se dostal Lukic, ale jeho střelecký pokus skvěle zblokoval obránce Göteborgu.

82
    Fola ovšem přeci jen tlačí soupeře a Dallevedove se nyní staví k rohovému kopu.

82
    Hadjiho střela netrefuje zařízení.

82
    DOmácí celek ví, že má již zoufale málo času, a však trenér Foly posílá na hřiště čerstvé síly a doufá, že jeho mužstvo sebere vše co v sobě má, aby se pokusilo o obrat.

81
    Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Hornuss, přichází Lukic.

81
    Göteborg právě vstřelil branku! Tak nyní již je o postupujícím týmu do dalšího kola Evropské ligy nejspíš definitivně jasno! Další úspěšný střelecký pokus si na své konto připisuje MAY MAHLANGU a akcie Göteborgu nyní stoupají do mimořádně vysokých výšin.
    Bez asistence.

79
    Jans (Fola) se nyní pokoušel o vyrovnání, ale jeho střela postrádala přesnější mušku.

79
    Střídání v týmu IFK Göteborg: ze hřiště odchází Augustinsson, přichází Johansson.

78
    Z této příležitosti hosté nic nevytěžili, naopak stejnou možnost mají nyní domácí po faulu Södera.

77
    Payal nyní možná i s trouchou nervozity fauluje soupeře a favorit tohoto zápasu bude zahrávat přímý kop, staví se k němu Augustinsson.

76
    Göteborg právě vstřelil branku! Švédský celek nakonec přeci jen skóruje po přesně umístěné střele LASSE VIBEHO! Po více než 176 minutách této sérii tak vidíme vůbec první branku.
    Asistence: Robin Söder.

73
    Vibe (Göteborg) fauluje a Fola bude kopat přímý kop.

71
    Söder (Göteborg) stál v ofsajdu, a tak další útočná akce hostů končí již v zárodku.

69
    Vibe sebral volný míč a dobře s ním prokličkoval do šestnáctky, vystřelil, ale pouze do dobře postaveného brankáře Hyma. Ten si ve druhém poločase připisuje snad první ostrý zákrok.

68
    Dobře zahraný kop končí střeleckým pokusem Bjärsmyra, ovšem míč do branky neletěl, jelikož jej zblokoval jeden ze stojících hráčů ve vápně.

68
    Hra se však, alespoň na chvíli, přesouvá před branku Hyma, ten nyní bude muset dávat pozor na rohový kop, který zahraje Augustinsson.

66
    Lucemburský tým je stále ve větším tlaku a soupeře prakticky k ničemu nepouští, ovšem nyní jeho útočnou akcí hatí ofsajdové postavení, ve kterém stál Hadji.

64
    Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Skrijelj, přichází Françoise.

64
    Larsson fauluje a Fola bude zahrávat další přímý kop.

62
    Střídání v týmu IFK Göteborg: ze hřiště odchází Smedberg, přichází Svensson.

60
    Ani rohový kop Raniho však skóre zápasu nemění.

59
    Göteborg je však v posledních minutách pod drtivým tlakem a další velkou šanci soupeře hasí odkopnutým míčem za branku – rohový kop pro domácí.

58
    Fola stále kombinuje před brankou soupeře a z útočného tlaku vytěžil Hadji, který si připsal povedenou střelu. Sandberg však stále, ani po necelých 60 minutách hry neudělal jedinou chybičku.

57
    Po 57 minutách sudí signalizuje vůbec první ofsajd v zápase, dopouští se ho Roni Souto (Fola).

54
    Lucemburský tým stále pokračuje v sympatickém výkonu a s míčem šikovně kombinuje na půli soupeře.

53
    Do útoku se však opět vrhá domácí tým, za který nyní pálil Hadji. Míč mezi tři tyče ovšem nezamířil.

51
    Johansson (Göteborg) se dostal rovněž ke střele, a i když do branky mířila, gólman zasahovat nemusel. Obránce Foly jej totiž zblokoval mimo.

48
    V tentýž minutě se po faulu Hadjiho dostávají k míči Švédové.

48
    Laterza (Fola) se s míčem dostal do palebné pozice a toho také dokázal využít. Jeho pokus neměl špatné parametry, ale brankář Sandberg zatím v tomto zápase chytá znamenitě.

47
    Dalšího faulu se dopouští Souto, když nepovoleným způsobem připravil o míč hostujícího Mahlangu.

46
    Hadji (Fola) hned po zahájení druhé půle fauluje soupeře a k míči se tak dostávají hosté.

Ofsajdy: 0:0.

Trápení favorita stále pokračuje. Přestože fotbaloví experti předpokládali mohutný tlak švédského klubu, je tomu spíše naopak. Göteborg své předpoklady naplňoval ve zhruba prvních deseti minutách, pak ovšem začal mít navrch domácí tým a ve stejném tempu se prakticky odehrávala celá první půle. Z tohoto dvojzápasu je tak zatím odehráno přes 135 minut a stále nepadla jediná branka. je tak stále více a více pravděpodobné, že právě jediná dobře umístěná střela rozhodne o postupujícím týmu do dalšího kola. Zůstaňte na druhý poločas s námi!

45+0
    První poločas skončil. Sudí nakonec v tomto poločase nenastavoval žádný čas, a tak se oba celky rozcházejí do šaten za nerozhodného stavu – 0:0.

45
    Mahlangu (Göteborg) sice vypálil na branku tvrdou ránu, lucemburský obránce ji však včas stihl zblokovat.

43
    Smedberg (Göteborg) fauluje a Laterza (Fola) bude nyní zahrávat další přímý kop.

41
    Vibe po delší době opět trochu rozpumpoval krev u všech fanoušků na tribunách, když se zaskvěl dobrou střelou na branku. Brankář Hym však zasahovat nakonec nemusel, nicméně slibná šance pro Göteborg, po delší době.

40
    Smedberg (Göteborg) se dopuští obranného faulu, ale sudí je při vytahování žlutých karet zatím shovívavý.

36
    Opět se tempo hry výrazně zpomalilo, oba brankáři tak mají na pár minut od nebezpečných situací klid. Nejprve byl více u míče švédský Göteborg, nyní se snaží o změnu stavu lucemburská Fola. Stále však na obou stranách chybí přesná koncovka.

32
    Hadji jako další hráč zkusil štěstí a jeho střela neměla vůbec špatné parametry! Sandberg se nyní musí opravdu činit, aby favorita tohoto zápasu udržel alespoň při nerozhodném stavu.

30
    Fola mohla jít do vedení, ale Hornussova střela nakonec jen těsně minula tyč Sandbergovy branky!

30
    Tempo hry nyní trochu opadlo a v posledních minutách jsme tak míč viděli výhradně na půlce hřiště, kde se o něj oba týmy mocně přetahovaly.

26
    A aby toho nebylo málo, Souto se jako další hráč z řad Foly pokusil o střelu, sice nezamířil přesně, ale tlak domácích fotbalistů stále pokračuje.

25
    Nyní se ale hra přesunula na druhou stranu a slibnou střelu si hned připsal domácí Hadji. Brankář Sandberg jeho střelu vytěsnil mimo, nicméně kdo by čekal, že právě hostující brankář bude mít více práce? Švédský Göteborg je sice opticky lepším týmem, stále však nepadla jediný branka.

23
    Jónsson si ve vápně počkal na nahrávku, ale neměl příliš prostoru v zakončení, právě proto jeho střela mířila mimo branku.

22
    Další rohový kop bude zahrávat hostující Göteborg, konkrétně Augustinsson.

20
    Na druhé straně z obdobné pozice netrefuje zařízení ani hostující Vibe.

19
    Z protiútoku se dostal do palebné pozice Roni Souto (Fola), ale ani on nezamířil přesně mezi tři tyče.

17
    Nyní ovšem Fola o míč přichází, jelikož se faulem provinil domácí Skrijelj a Göteborg zahrává přímý kop.

15
    Do šestnáctky nastřelil míč Rani a hned poté se u kulatého nesmyslu zjevil volný Keita. Jeho pokus sice do branky mířil, ovšem pouze do připraveného brankáře Sandberga, který má v posledních minutách trochu více práce, než by se očekávalo.

15
    Z následného kopu sice nic ošemetného před brankou Sandberga nevzniklo, ovšem domácí fotbalisté zůstávají i nadále na útočné polovině a nyní budou zahrávat rohový kop.

12
    Larsson se nyní dopustil faulu na Janse a Fola bude zahrávat přímý kop.

12
    Brankář Sandberg si připisuje vůbec první zákrok v dnešním utkání.

12
    Po dlouhé době vidíme u míče také domácí tým, za který si nyní vzal míč Hadji a hned zkoušel svou střelou zahrozit v hostující svatyni, ovšem neúspěšně.

11
    Dalšího přestupku se dopouští další hráč Göteborgu – Johansson.

10
    Další pokus na branku si nyní připisuje Söder, jenže nepřesně zamířil, a tak si domácí brankář Hym mohl oddechnout.

9
    Augustinsson (Göteborg) je připraven o míč po faulu na Payala.

8
    Právě Smedberg se staví k dalšímu rohovému kopu Göteborgu. Hostující tým ze Švédska si hned na úvod vytváří drtivý tlak.

8
    Smedberg pelášil s míčem na branku a dostal se dokonce i do zakončení, brankář Hym byl ovšem připravený.

5
    Augustinsson sice nakopl míč do vápna, ale obrana Foly případný tlak rychle zchladila.

5
    Po další slibné akci si Göteborg nyní vyzkouší rohový kop.

4
    Tentýž hráč se opět ukazuje na hřišti, tentokrát jej však sudí zbavuje míče, když domácího Payala fauloval.

2
    Hosté ze Švédska se ihned dostávají do tlaku, Johansson se dostal do palebné pozice, ale minul zařízení.

1
    Sudí Kehlet právě zapískal do své píšťalky a odvetný duel v rámci předkola Evropského poháru právě začíná!

1

CS Fola Esch: Hym – Keita, Skrijelj – Laterza, Klein, Payal, Rani – Jans, Roni Souto (C), Hornuss, Hadji
    Hlavní trenér: Jeff Strasser
    Náhradníci: Peiffer – Mahmutovič, Bernard, Klapp, Dellevedove, Françoise, Lukic

IFK Göteborg: Sandberg – Augustinsson, Jónsson, Bjärsmyr (C), Salomonsson – Smedberg, Mahlangu, Vibe, Söder – Johansson, Larsson
    Hlavní trenér: Mikael Stahre
    Náhradníci: Alvbage – Johansson, Svensson, Darijan, Allansson, Engvall, Mané

Rozhodčí: Kehlet – Hummelgaard, Larsen (všichni Dánsko).

První vzájemný zápas:

IFK Göteborg – CS Fola Esch 0:0

Přestože je však na Göteborg vyvíjen po prvním zápase jistý tlak a navíc dnes bude hrát na horké půdě soupeře, stále platí za velkého favorita a to potvrzují i sázkové kanceláře. Podle fotbalových expertů by si švédský celek, který si o víkendu spravil chuť po přestřelce 6:2 s Helsingborgem, měl postup do dalšího kola s přehledem pohlídat. Hovoří pro něj lepší ofenzivní dovednosti, více zkušeností s Evropským pohárem i celková kvalita týmu.

Oba týmy si proti sobě již střihly úvodní duel, a právě zde se urodila jedna z největších senzací doposavadního průběhu předkola Evropské ligy. Švédský Göteborg, který je považován za velkého favorita, totiž remizoval s lucemburským týmem po bezbrankovém zápase 0:0.

Sportu zdar a fotbalu zvláště! Dnes je na programu série odvetných zápasů prvního předkola Evropské ligy. Ačkoliv je tak mistrovství světa ve fotbale v plném proudu, rozhodně dnes sledujte bitvu v rámci Evropského poháru, o kterou se postarají celky Foly a Göteborgu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.