Švajčiarsko U16 – Česko U16 0:6 (kon.) | Slovensko U16 – Kanada U16 3:4 (kon.)
Švajčiarsko U16
0:6 (0:1, 0:4, 0:1)
Česko U16
Štvrtok 26.06.2014, 10:00 • Zimný štadión Vladimíra Dzurillu, II. plocha • Majstrovstvá sveta U16

Skončilo sa nám stretnutie, v ktorom Česi jasne zvalcovali Švajčiarov v pomerne 6:0. Ja sa s vami pre túto chvíľu lúčim a prajem pekný deň. (11:35:00)

45:00

44:45
    Česi majú loptičku na svojich hokejkách pri vlastnej bráne, dnes sa zrejme už nič nestane.

44:00
    Posledná minúta do konca stretnutia.

43:51
    Je sympatické, že obe mužstvá dohrávajú zápas v plnom nasadení.

42:00
    Jaroslav Holec sa krásne vo vlastnom oslabení predral do svojho útočného pásma, obtočil sa okolo Stuckiho brány a mohol skórovať, švajčiarsky brankár si túto situáciu postrážil.

40:07
    Ďalšie vylúčenie na strane Česka, ale nie som si celkom istý, či to pomôže Švajčiarom ku streleniu čestného gólu po predošlých skúsenostiach.

40:02
    Pridajú Česi ešte nejaký gól alebo sa to už budú snažiť dohrať v pokoji?

39:29
    Jeden z Čechov dostal nepríjemny úder a na hráčsku lavicu odchádza len za pomoci svojich spoluhráčov. Švajčiarsky hráč sa mu prišiel športovo ospravedlniť.

38:12
    Dnešné stretnutie sleduje 70 divákov.

36:53
    Česko dáva gól! Českí reprezentanti vedú už o 6 gólov, šťastným strelcom presného zásahu je JAKUB KRÁL! Asistencia: Tomáš Jakeš

36:09
    Česi hrajú s piatimi hráčmi.

35:46
    Loptička končí v hľadisku, bude sa vhadzovať v strednom pásme.

35:03
    Hokejbalisti v červených dresoch ale hrajú svoju početnú výhodu veľmi zle a nedostávajú sa do streleckých pozícii.

34:09
    Menší závar pred bránou Švajčiarska, kde to s agresivitou prehnal Pavel Málik.

33:12
    Česi viedli po dvoch tretinách na strely 29:3, čo svedčí o ich neuveriteľnej prevahe počas celého duelu.

32:05
    Teraz sa Helvéti dostali do malého protiútoku, ale celú situáciu s prehľadom rieši gólman Ulrich, ktorý drží puk vo svojej lapačke.

31:52
    Švajčiari hrajú s piatimi hráčmi.

31:26
    Českí reprezentanti pokračujú v presilovkovom tlaku, ale gól z toho zatiaľ nevyťažili.

30:47
    Česi hrajú v úvode tretej tretiny presilovú hru, teraz po strele jedného z českých obrancov končí loptička na ochrannej sieti.

30:01

Druhá tretina bola naozaj zaujímavá aj keď to tak spočiatku nevyzeralo. Samé góly, presilové hry, tento hokejbal sa musí páčiť.

30:00

29:52
    Švajčiari ale vo vlastnej presilovke nevedia nič vymyslieť, ba práve naopak, faulujú, konkrétne Geronimo Weissman a tak sa hra na ploche vyrovná.

29:02
    V samom závere druhej tretiny budú hrať presilovú hru švajčiarski hokejbalisti a to je pre nich asi jediná šanca, kedy môžu streliť svoj vytúžený gól.

27:13
    Česko dáva gól! A je tu ďalšia česká radosť! Po strele Tomáša Majera tečoval dobre puk pred Stuckim DOMINIK MIKULČÁK a Česko vedie už 5:0, to je debakel! Asistencie: Tomáš Majer, Robin Mlázovský.

26:07
    Česko dáva gól! A Česki reprezentanti pridávajú ďalší gól, autorom ktorého je ADAM DROŽ! Asistencie: Matěj Štefka, Jan Prokop.

25:12
    Švajčiari absolútne nezvládajú druhú tretinu, od streleného druhého českého gólu sa opäť ani len nepokúsili dostať sa z vlastného obranného pásma.

23:34
    Ďalšia početná výhoda pre Švajčiarsko, ktoré má šancu streliť kontaktný gól. Matouš Smudek si odsedí dvojminútový trest za podrazenie.

23:16
    Česko dáva gól! Česi idú už do trojgólového vedenia a tento gól strelil MATĚJ ŠTEFKA! Asistencia: Jan Prokop.

22:03
    Česi jasne dominujú v dnešnom stretnutí a nedávajú vydýchnuť švajčiarskej obrane a hlavne gólmanovi Stuckimu.

20:50
    Čechov gól veľmi povzbudil a snažia sa opäť vytvárať tlak na švajčiarsku bránu.

20:09
    Česko dáva gól! A teraz z ničoho nič strieľajú hokejbalisti Česka svoj druhý gól a presadil sa ONDŘEJ MÁLEK! Bez asistencie.

19:01
    A opäť je z toho len zakázané uvoľnenie. Veľmi slabučký hokejbal sledujeme momentálne na štadióne Vladimíra Dzurillu.

18:32
    Česi rozbiehajú ďalší protiútok z vlastného obranného pásma.

17:51
    Teraz českí reprezentanti získali vhadzovanie vo svojom útočnom pásme.

17:37
    Druhá tretina je zatiaľ čistá hrôza, vidíme ďalšie zakázané uvoľnenie, gólové príležitosti zatiaľ nula bodov.

16:46
    Ďalší icing, tentokrát na strane Švajčiarov.

16:20
    Smudek sa snažil niečo vymyslieť prienikom popri mantineli, ale rýchlo bol odzbrojený.

15:59
    Česi vyhodili loptu na zakázané uvoľnenie.

15:24
    V úvodnom útoku druhej tretiny Švajčiari, loptička len tak presvišťala cez české bránkovisko.

15:01

15:00

14:50
    Blíži sa nám záver prvej tretiny, už sa zrejme nič nestane.

14:15
    Česi s piatimi hráčmi.

13:15
    Ale hokejbalisti v červených dresoch sú úplne bezzubí a nedarí sa im presilová hra.

12:30
    Švajčiari už získali pásmo a snažia sa niečo vymyslieť, aby prekonali brankára Ulricha.

12:15
    Prvú presilovku si zahrajú aj švajčiarski reprezentanti a môžu vyrovnať. Na trestnú odchádza Dominik Mikulčák za držanie.

10:38
    Teraz dobrá šanca na českej strane, ale Aleš Kmenta netrafil Stuckiho bránu z veľmi dobrej palebnej pozície.

09:50
    Sledujeme také hluché obdobie, ani na jednej strane žiadnu šancu, skôr vidíme viacero nepreností.

08:47
    Švajčiari sa teraz dokázali uržať dlhšie vo vlastnom útočnom pásme, ale vážnejšie šance z toho nevznikli.

08:23
    Česko dáva gól! Tak sa kto konečne podarilo a Česko strieľa vytúžený gól. Šťastným strelcom je DOMINIK MIKULČÁK. Verme však, že ich bude v zápase oveľa viac. Asistencia: Jan Prokop.

07:02
    Sledujeme len ďalšie zakázané uvoľnenie na švajčiarskej strane, na viac sa dnes Helvéti asi nezmôžu.

06:28
    Švajčiarsky gólman dnes bude zrejme hlavnou hviezdou zápasu, ak to takto pôjde ďalej.

05:12
    Švajčiari sa za celú dobu nedokážu dostať z vlastného obranného pásma a sú pod neustálym tlakom hráčov v bielych dresoch.

04:02
    Hokejisti z krajiny helvétskeho kríža sú pod neustálym tlakom, teraz loptičku vyhodili iba na zakázané uvoľnenie.

03:35

02:50
    Ďalšia česká pekná akcia, ale Švajčiarsko drží nad vodou gólman Stucki.

02:20
    Teraz sa mi to konečne podarilo a obe mužstvá môžu prestriedať.

02:00
    Švajčiari nevedia vôbec dostať loptičku z vlastného pásma.

01:35
    Bude sa vylučovať, presilovku si zahrajú Česi.

01:20
    Ďalší strelecký pokus jedného z Čechov, brankár Stucki betónom vyráža.

00:37
    Česi sú hneď v úvode vo veľkom tlaku usadení v útočnom pásme a ohrozujú bránu Stuckiho.

00:01

Tak predsa, na radosť švajčiarskych fanúšikov už sú ich miláčikovia na ploche a o malú chvíľu začíname.

Vyzerá to tak, akoby sa Švačiarov ani nechcelo naskočiť do zápasu.

Česki reprezentanti sú už nastúpení na ploche, čakáme na Švajčiarov.

Do začiatku zápasu ostáva posledných 5 minút.

Švajčiarsko U16: Stucki – Bächler, Dely, Fleury, Gerber, Kunsch, Marti, Muller, Solioz, Streuli, Wehrli, Beyeler, Bohnenblust, Bongni, Iseli, Keiser K., Keiser S., Mauron, Oesch, Rohrbach, Wallin, Weissmann, Baldari

Česko U16: Ulrich – Vísner, Jakeš, Smudek, Štefka, Zajíček, Jaroměřský, Kucharski, Málik, Mikulčák, Mlázovský, Popluhár, Hnát, Drož, Fraňo, Holec, Kmenta, Král, Majer, Málek, Malina, Prokop, Švanda.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 9. Mikulčák (Prokop), 21. Málek, 24. Štefka (Prokop), 27. Drož (Štefka, Prokop), 28. Mikulčák (Majer, Mlázovský), 37. Král (Jakeš)