Česko U18 – Veľká Británia U18 21:0 (kon.) | Slovensko U18 – Švajčiarsko U18 7:1 (kon.) | Kanada U18 – USA U18 6:2 (kon.)
Slovensko U18 – Česko U18 7:2 (kon.)
Slovensko U18
7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Česko U18
Streda 25.06.2014, 16:00 • Zimný štadión V.Dzurillu • Majstrovstvá sveta U18

O niekoľko minút pokračujeme stretnutím Veľká Británia 20 vs. Slovensko 20. (17:48:14)

Najlepším Slovákom v tomto stretnutí je autor hetriku Kristián Pospíšil.

Najlepším hráčom zápasu z českých radov sa stáva Jindřich Kunc

Slováci možno až prekvapujúco hladko zdolali 7:2. Definitívne sa rozhodlo až v 3.tretine.

45:00

44:15
    45 sekúnd do konca stretnutia.

42:51
    Mikrosúboj Salák vs. Truksa! Úspešnejší slovenský gólman.

42:15
    Ani Česák a ani Ulm nedokázali v dobrých pozíciach prekonať skvelého Suráka!

41:03
    Chmeľ získal už takmer stratenú loptu v súperovom pásme, no už nenašiel spoluhráča stojaceho pred Kemiarom.

40:23
    Nepríjemná Hanušova jedovka zo stredového kruhu prinútila Suráka, aby ukázal divákom ako sa vyráža lapačkou.

40:18
    O víťazovi stretnutie je rozhodnuté. Zápas sa už iba dohráva.

38:30
    Hostia v plnom počte.

37:24
    Bednarčík v dobrej šanci prestrelil, alebo to bolo s prispením Keimarovho zákroku. Jedno z toho.

36:30
    Tvrdý stret Málika s Maierom. Málik už sedí na tresnej lavici za vrazenie na mantinel.

35:54
    Tri góly v českej sieti videli diváci na štadióne Vladimíra Dzurillu od začiatku tretej tretiny. Česi už, zrejme, rezignovali, alebo ešte len rezignujú. Ich pohyb sa výraznil minimalizoval, takisto ako aj nasadenie.

34:38
    Dve minúty pre Šlehofera za hákovanie.

33:54
    Slovensko dáva gól! Naši boli v útočnom pásme s väčším počtom hráčov než Česi. Jakub Súkeľ pekne pristavil loptu spoluhráčovi menom MIROSLAV OLEJNÍK a ten sa z bezprostrednej blízkosti nemýlil. Asistencia: Jakub Súkeľ, Matúš Súkeľ.

32:00
    Od 3.tretiny je v Českej bráne Keimar.

32:00
    Česi si berú oddychový čas.

32:00
    Slovensko dáva gól! Pravdepodobne je rozhodnuté! Indivudálny prienik zakončil krásnym gólom MARCO HALAMA. Keimar bol prikrátky. Bez asistencie.

31:37
    Ulm a jeho strela ponad Surákovo rameno, no našťastie i ponad Súrakovo brvno.

30:54
    Slovensko dáva gól! V 1.minúte tretej tretiny idú slovenskí reprezentanti do trojgólového vedenia zásluhou hráča menom MATÚŠ SÚKEĽ . Asistencie: Branislav Zwick, Jakub Súkeľ.

30:42
    Nepresnosť v podaní Vovesa znamená zisk lopty pre slovenský tím.

30:01

Druhú tretinu Slováci vyhrali v rovnakom pomere ako tú prvú, čiže 2:1. Vedenie 4:2 nemusí ešte nič znamenať, zápas je to vyrovnaný. Dúfajme, že sa po tomto zápase budeme radovať spoločne s hráčmi slovenskej 18-tky z plného bodového zisku.

30:00

29:48
    Zatiaľ vidíme Pospíšila na slovenskej trestnej lavici- nešportové správanie a Míku na tej Českej za vrazenie na mantinel. Obojstranné vylúčenie, to znamená, že sa tresty nulujú.

29:48
    Tvrdý a nebezpečný zákrok českého hráča na jedného zo Slovákov! Bude sa vylučovať. Emócie sa stupňujú.

29:00
    Minúta do konca druhej tretiny.

28:48
    Pískalo sa zakázané uvoľnenie. Pospíšil protestuje, avšak, samozrejme, márne.

28:21
    Domáci v plnom počte.

28:10
    Slováci sú z najhoršieho von! Sú vo štvorici.

28:05
    Surák vyráža Hanušovu strelu od modrej!

27:49
    Surákova lapačka bola na mieste! Už len 20 sekúnd do uplynutia prvého trestu a 42 sekúnd do toho druhého.

27:27
    Naši vyhodili puk do konštrukcie pod strechou. Buly tak v slovenskom obrannom pásme. O 42 sekúnd skončí slovenský 5-minútový trest.

26:55
    Česi budú hrať ešte niečo vyše minúty 5 na 3. Budú to pre Slovensko krušné sekundy.

26:21
    Sekundu pred bávratom Vovesa z trestne lavice sa Slovensko dopustilo faulu. Dve minúty pre hráčsku lavicu Slovenska- príliš veľa hráčov na hracej plochy. Trest si odsedí Chmeľ.

25:41
    Nedôsledná prihrávka Matúša Súkeľa znamená odovzdanie lopty súperovi.

24:32
    Slovensko dáva gól! Spoza pravého kruhu napriahol MARKO ŠOTEK a zvýšil na 4:2 v hre 4 na 4. Asistencia: Marco Halama.

24:23
    Sily na ihrisku sa na istý čas vyrovnajú. Na trestnú odišiel Čech Voves- filmovanie pádu.

24:01
    Česko dáva gól! Využitá presilovka našich západných susedov. Presadil sa LUKÁŠ HANUŠ. Asistoval mu Jozef Česák. Presilovka Česka pokračuje.

23:40
    Slovenskí hráči signalizujú, že sa Šlehofer snažil nafilmovať a vypýtať si vylúčenie na slovenskej strane. Nič také sa ale nedeje.

23:40
    Strhla sa menšia mela pred Surákom.

23:10
    Pravé krídlo slovenského 1.útoku Patrik Kratochvíla dostal 5+20 a dnes ho na hracej ploche už neuvidíme. Išlo o napadnutie hlavy a krku.

23:10
    Na svetelnej tabuli svieti 5-minútový trest a dvierka na slovenskej trestnej lavici sú otvorené.

23:10
    Za pomoci lekára a spoluhráča z ihriska schádza Kamil Truksa. Zdá sa však, že by mohol byť v poriadku.

23:10
    Jeden z Čechov zostal ležať pred slovenskou bránou. Nevieme čo sa stalo.

22:17
    Zwick sa rútil sám na českú bránu! Návara ho vychytal.

22:02
    Slovenský gólman pôsobí istým dojmom. Aj teraz si dal pozor na odrazenú loptu od zadného mantinelu.

21:05
    Matuška uspel v súboji 1 na 1, no puk mu ušiel a tak sa k zakončeniu už, dá sa povedať, nedostal.

20:01
    Dve minúty pre Pospíšila za nešportové správanie.

19:25
    Truksa pálil z pravej strany! Surák musel vyrážať.

18:57
    Surák radšej prikryl nepríjemný puk nahodený na jeho bránu.

18:06
    Končí sa naše oslabenie, v ktorom sa Slovákom podarilo skórovať.

16:55
    Slovensko dáva gól! Bojovnosť a nebojácne napádanie súperovej rozohrávky sa vyplatilo! Kto iný ako KRISTIÁN POSPÍŠIL napádal Čechov pri rozohrávke, získal loptičku, uvoľnil sa a zavesil pod brvno! Pospíšil tak zaznamenáva hetrik. Bez asistencie.

16:06
    Maier teraz neprimeraným spôsobom chránil Suráka a dostáva dve minúty za hrubosť.

15:35
    Slováci stratili puk v obrannej tretine, no Česi to nedokázal využiť.

15:01

Vyrovnaný priebeh prvej tretiny so šťastnejším koncom pre Slovensko. Naši vyhrávajú po 15-tich minútach 2:1 vďaka dvom gólom Kristiána Pospíšila.

15:00

14:51
    Slovensko dáva gól! KRISTIÁN POSPÍŠIL naviedol puk do útočného pásma, vystrelil a pripísal si na svoje konto druhý gól v stretnutí! Využitá presilová hra.

14:42
    Slováci teraz dostali svojho súpera pod tlak.

13:44
    Vylúčenie na strane Česka. Menší trest pre Vovesa za hákovanie.

13:24
    Bárta nahodil loptu na našu bránu, Surák vyrazil len do miest, kde boli slovenskí hráči.

12:36
    Buly v českom obrannom pásme sme nevyhrali, ale sme pri lopte.

11:36
    Obojstranné vylúčenie. Za hrubosť si na dve minúty pôjdu "odpočinúť" za Slovensko Patrik Kratochvíla a za Českú republiku František Pliml . Chlapci sa strkali pred českou bránou a rozhodca im udelil tresty.

11:15
    Ulm trafil spoluhráča Arlta, ktorý clonil.

10:51
    Česák mieril spomedzi kruhov pomedzi len tesne vedľa!

10:13
    Česko dáva gól! Slováci sa dlho z gólu neradovali. Vyrovnanie zariadil LADISLAV POSPÍCHAL. Asistencie: Jindřich Kunc, Richard Peschout.

09:50
    Nedáš, dostaneš. Niekoľko sekúnd po Šlehoferovej nepremenenej šanci skóroval na opačnej strane slovenský hráč.

08:42
    Slovensko dáva gól! KRISTIÁN POSPÍŠIL dostal na modrej čiare dostatok priestoru s loptičkou, ešte si ju potiahol smerom k bráne, vystrelil a Návara musí loviť loptu zo siete! Asistencia: Marco Halama.

07:59
    Útočný faul Čechov. Dve minúty pre Šlehofera za nedovolené bránenie v hre.

07:50
    Zázračný Surákov zákrok proti strele Šlehofera!

07:25
    Zrušené zakázané uvoľnenie Čechov, naši obrancovia musia hrať.

07:01
    Ďalší nebezpečný pokus Česka! Anýžova prefíkaná strela, ktorú Surák vyrazil a už sa tam zbiehali dorážajúci Česi.

06:45

06:07
    Nebezpečne teraz dorážal Pliml pred Surákom! Na chvíľu sa ocitol sám pred našou bránou, no raz-dva k nemu priskočili naši zadáci.

05:38
    Hanušova strela narobila problémy Surákovi a takisto aj následne dorážky boli nebezpečné! Slovenská obrana si napokon poradila.

05:20
    Česi sú v útočnom pásme s loptou na hokejkách.

05:12
    Zblokovaná česká strela letí od Hrnčiríka až na ochranné sito.

04:45
    Tentoraz si presilovku zahrajú Česi. Jakub Kyčák inkasoval dve minúty za nedovolenú hru telom.

04:35

04:28
    Konečne sa aj naši dostávajú k streľbe v tejto presilovke.

03:45
    Šlehofer vyskúšal pozornosť slovenského gólmana strelou zo stredového kruhu a tento pokus niebol vôbec zlý! Surák sa však mal na pozore.

03:29
    Slovákom to v tejto presilovke zatiaľ nejde.

02:35
    Slovensko bude mať k dispozícii presilovku. Dve minúty dostal český zadík Míka za držanie.

00:55
    Pre oba celky je to nesmierne dôležitý zápas. U18 Slovensko, ako aj U18 Česko majú len tie najvyššie ciele.

00:01

Slovensko U18: Surák (Plutinský)- Cíbik, Čavajda, Godalla, Hrnčirík, Šotek, Švantner, Meier, Zwick- Šimko, Tóth, Olejník, Pospíšil, Súkeľ, Zadžora, Súkeľ, Bednarčík, Bušovský, Halama, Chmeľ, Kratochvíla, Matuška

Česko U18: Chmelík (Keimar)- Anýž, Davídek, Hanuš, Míka, Pliml, Pospíchal- Ulm, Málik, Peschout, Šlehofer, Truksa, Arlt, Bárta, Česák, Emmer, Haisman, Hejtmánek, Vlasák, Voves, Kunc.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Marek Hudák

Góly a asistencie: 9. Pospíšil (Halama), 15. Pospíšil, 17. Pospíšil, 25. Šotek (Halama), 31. M.Súkeľ (J.Súkeľ, Zwick), 32. Halama, 34. Emmer (J.Súkeľ, M.Súkeľ) – 11. Pospíchal (Kunc, Peschout), 25. Hanuš (Česák)

Česko U18: Návara (Keimar)- Anýž, Davídek, Hanuš, Míka, Pliml, Pospíchal- Ulm, Málik, Peschout, Šlehofer, Truksa, Arlt, Bárta, Česák, Emmer, Haisman, Hejtmánek, Vlasák, Voves, Kunc