Slovensko U18 – USA U18 3:1 (kon.) | Česko U18 – Švajčiarsko U18 5:1 (kon.)
Česko U18
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Švajčiarsko U18
Utorok 24.06.2014, 10:00Majstrovstvá sveta U18

Česi úplne zaslúžene zvíťazili v tomto zápase 5:1. Počas celého zápasu mali prevahu a jasne dominovali. Ďakujem vám za pozornosť a sledujte aj ďalšie zápasy z MS v hokejbale. (11:33:33)

45:00

44:36
    Loptička opustila ihrisko a hra je opäť prerušená.

44:30
    Jan Voves vylúčený na dve minúty za podrazenie.

44:22
    Séria českých strieľa na Cappellina, ten zas predviedol sériu pekných zákrokov. Hra prerušená.

44:00
    Minúta do konca zápasu.

42:43
    Hrá sa iba na polovici Švajčiarov, kde sa loptička pohybuje.

41:55
    Ondřej Ulm to skúšal sám, prešiel cez obrancu, ale zastavil ho brankár Cappellin.

41:24
    Hráči sa už iba hrajú s loptičkou, skúšajú si fintičky a individuálne akcie, zápas sa dohráva, Česi zvíťazili.

40:23
    Česi už v plnom počte.

39:06
    Ďalší vyhodený puk na druhú stranu ihriska, Švajčiari zatiaľ bez šance.

38:46
    Česi posielajú puk pred brankára Cappellin a môžu si tak na chvíľku vydýchnuť.

38:23
    Až teraz je hra prerušená, na trestnú lavicu odchádza Martin Davídek.

37:56
    Aktivita nám trošku poklesla, nakoľko je o víťazovi zápasu už zrejme rozhodnuté. Česi však budú hrať ďalšiu oslabovku.

37:18
    Česi sa snažia pridať ďalší gól. Po strele od modrej musel zasahovať švajčiarsky brankár, ktorý hru prerušuje.

36:29
    Strela Bongniho už nebola zarátaná do štatistík, rozhodca ešte tesne pred tým odpískal.

35:46
    Česko v plnom počte.

35:32
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovanie pred Cappellinom.

35:05
    Nevin Sommer sa už tešil z gólu, avšak loptička sa nedostala za čiarku, Chmelík ju stihol chytiť. Stav zostáva nezmenený.

33:46
    Václav Šlehofer vylúčený na dve minúty za napadnutie.

33:26
    Česko dáva gól!
    Z otočky zavesil loptičku do pravého horného rohu FILIP EMMER a zvyšuje na rozdiel štyroch gólov. Asistencia: Lukáš Hanuš.

32:25
    Pomalá loptička sa dostala až ku Chmelíkovi, ktorý je pre istotu chytil a prerušil hru.

32:17
    Česi si už zrejme nenechajú tento zápas pustiť, hrajú veľmi zodpovedne.

31:15
    Česi znova obliehajú švajčiarsku bránku, Cappellin vyráža tvrdú strelu od modrej čiary svojim betónom do strany.

30:38
    Česi v plnom počte.

30:01

Máme tu koniec druhej tretiny, v tej tretej budú Česi opäť začínať v oslabení. Vidíme zatiaľ veľmi pekný zápas plný šancí, v ktorom zaslúženie vedie Česko.

30:00

29:24
    Meierova nahodená loptička, avšak dostávajú sa k nej hráči Česka.

28:38
    Ondřej Ulm teraz vylúčený na dva minúty za hru s vysokou hokejkou.

28:10
    Ondřej Ulm v obrovskej šanci, avšak nepremenil samostatný nájazd na brankára.

27:03
    Tak predsa len sa im to podarilo! Z ničoho nič sa za bránkou objavil LUKÁŠ HANUŠ, ktorý pretlaťil loptičku za nepozorného brankára.

26:22
    Česi obliehajú švajčiarsku bránku a snažia sa pridať ďalší gól, ale hostia zatiaľ odolávajú.

25:43
    Česi už s piatimi hráčmi.

24:30
    Česi sa zatiaľ veľmi dobre bránia a neboja sa ísť ani do útoku.

23:43
    Martin Davidek vylúčený na dve minúty za nedovolené bránenie.

22:59
    Česi s piatimi hráčmi.

22:50
    Obrovská šanca Meier Teighana, ktorý z tesnej blízkosti nezasunul loptičku za Chmelíkov chrbát.

21:55
    Krähenbuhlova strela z ľavej strany iba do tela českého brankára.

21:25
    Obetavý český brankár sa hádže po loptičke a prerušuje hru.

20:59
    Ďalšie vylúčenie Česka, ktoré na to môže doplatiť. Potrestaným je Martin Davidek.

20:30
    Česi dominujú v zápase, aj keď sa Švajčiari snažia, avšak Čechom zatiaľ nestačia s rýchlosťou.

19:42
    A opäť tu máme dvojgólový rozdiel. Krásna strela ADAMA BÁRTU zapadla presne pod brvno Cappellinovej bránky. Asistencia: Václav Šlehofer.

19:27
    Ďalšia loptička, ktorá utiekla cez celé ihrisko, vhadzovanie po pravici Cappellina.

18:58
    Pekná strela Pospíchala, avšak v poslednej chvíli bola zblokovaná.

18:46
    Nahodená loptička, ktorá sa odrazila od zadného mantinelu pred Cappellina, ktorý loptičku chytil.

18:26
    Treba povedať, že oba tímy vstúpili do druhej tretiny oveľa aktívnejšie, ež v prvej tretine, ktorá však bola tiež aktívna. Radosť tento zápas sledovať.

18:16
    Švajčiari posielajú loptičku cez všetky čiary, vhadzovať sa bude pred Cappellinom.

17:05
    Jozefovi Česákovi nesadla strela a tak brankár Cappellin nemusel ani zasahovať.

16:15
    Česi s piatim hráčmi.

15:40
    Švajčiari pokračujú v presilovej hre z prvej tretiny, avšak zatiaľ z toho neťažia.

15:02
    Druhá tretina nám práve začala, úvodné buly pre Švajčiarov, ktorí majú na tribúnach podporu fanúšikov.

15:01

Ospravedlňujem sa za mýlnu informáciu v prvej tretine, brankárom Švajčiarksa je Cappellin.

15:00

14:39
    Nevin je obetavý a snažil sa zakončiť aj v páde, ale nepodarilo sa mu to.

14:15
    Václav Šlehofer vylúčený na dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

14:15
    Aktivita na oboch stranách sa nám zvýšila, do konca prvej tretiny zostáva 45 sekúnd, dokáže to ešte niektorý z tímov využiť na ďalší gól?

13:22
    Švajčiarsko dáva gól!
    Švajčiari znižuju na rozdiel jedného gólu a využívajú. SOMMER NEVIN dokázal zúžitkovať svoju šancu a prestrelil bezradného gólmana, na ktorého smerovalo veľa strieľ. Asistancia: Moritz Hausherr. Asistencia: Robin Nydegger

12:24
    Iba 11 sekúnd hrali Česi v plnej sile. Adam Bárta je ďalším z vylúčených hráčov, ktorý si odpyká tímový trest za príliš veľa hráčov na hracej ploche.

12:13

11:40
    Cappellin, švajčiarsky gólman, musel teraz zasahovať aj v oslabení.

11:14
    Česi posielajú loptu na druhú stranu ihriska až ku švajčiarskemu gólmanovi, hráči sa musia vrátiť.

10:14
    Prvé vylúčenie na českej strane. Ondřej Ulm vylúčený na dve minúty za sekanie.

09:36
    Ďalšia krásna akcia Českej republiky, na ktorej konci bol LUKÁŠ HANUŠ, ktorý z tesnej blízkosti dokázal zúžitkovať prihrávku pred bránku. Asistencia: Václav Šlehofer.

08:56
    Nebezpečná strela Adama Bártu, ktorý z pravej strany poslal loptu na Borna, ale tentokrát švajčiarsky brankár s menšími problémamy chytá.

08:33
    Jonas Muller nahodil puk pred brankára Chmelíka, ale ten loptičku skryl do lapačky a prerušuje hru.

07:39
    Pekná akcia RICHARDA PESCHOUTA, ktorý si zobral loptičku na pravej strane, prehodil si ju na ľavačku a krásnou strelou zápästím poslal loptu za švajčiarskeho brankára. Asistencia: Lukáš Anýž.

07:12
    Strela Lukáša Hanuša trafila masku švajčiarskeho brankára.

06:38
    Loptička za českým gólmanom, tímy striedajú.

05:59
    Moricz Hausherr pekne bojuje a dokázal poslať v oslabení loptičku preč z obrannej časti ihriska.

05:42
    Simon Bongni vylúčený na dve minúty za nedovolené bránenie. Druhá presilová hra Českej republiky.

05:22
    Michel to vyskúšal od polovice ihriska, ale jeho nahodený puk si vzali českí hráči.

04:30
    Bárta pekne hľadal svojho spoluhráča spätnou prihrávkou, ale ku strele to nakoniec neviedlo.

04:08
    Český gólman musel pokryť loptičku pred nabiehajúcim Zwyssigom, vhadzovanie po ľavici Chmelíka.

03:38
    Švajčiari sa azda prvýkrát dostali do blízkosti českého gólmana, avšak ku strele sa nedostali.

02:59
    Švajčiari už s piatimi hráčmi, Česi nevyužili presilovú hru.

02:27
    Česi stále v útočnej tretine, po strele Anýža musel zasahovať Born.

01:54
    Česi sú veľmi aktívni, Švajčiari iba bránia, avšak českí hráči nevedia pretlačiť puk do blízkosti bránky.

00:59
    Prvým vylúčeným je Muller Yanick vylúčený na dve minúty za sekanie.

Česi vyhrali buly a vstúpili do zápasu aktívnejšie, po prvých 30 sekundách si vypracovali dve strelecké príležitosti, buly po pravici švajčiarskeho brankára.

00:01

Pekný deň vám prajem pri úvodnom zápase českej republiky na MS v hokejbale. Ako prvá z kategórií ČR sa predstaví U18 v zápsae so Švajčiarskom, ktorý začne za pár minút.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Ján Sárközi

Góly a asistencie: 8. Peschout (Anýž), 10. Hanuš (Šlehofer), 20. Bárta (Šlehofer), 28. Hanuš, 34. Emmer (Hanuš) – 14. Nevin (Nydegger)

Česko U18: Chmelík (Keimar) – Anýž, Davídek, Haisman, Hanuš, Kaňák, Míka, Plíml, Pospíchal – Arlt, Bárta, Česák, Emmer, Hetmánek, Kunc, Málik, Peschout, Šlehofer, Suchý, Truksa, Ulm, Veselý, Vlasák, Voves
    Švajčiarsko U18: Cappellin (Born) – Bohneblust, Krähenbuhl, Kutschera, Michel, Muller J., Muller K., Muller Y., Steiger – Bongni, Breguet, Geider, Hausherr, Huber D., Huber T., Landtwing, Meler, Nydegger , Sommer, Muller T., Zumbuhl, Zwyssig

Rozhodca: Dávid Šimbera – hlavný