Jihlava – Znojmo 5:0 (kon.) | Bohemians – Hr. Králové 6:2 (kon.) | Liberec – Slavia 0:3 (kon.)
Sigma Olomouc – Jablonec 3:1 (kon.) | Ostrava – Slovácko 3:2 (kon.) | Sparta Praha – Třinec 2:0 (kon.)
Brno – Příbram 2:0 (kon.) | Varnsdorf – Teplice 5:1 (kon.) | Pardubice – Dukla Praha 1:5 (kon.)
Plzeň – Táborsko 5:2 (kon.)
AC Sparta Praha
2:0 (0:0)
FK Třinec
cz Pondelok 02.06.2014, 14:15 • Strahov • Juniorská liga (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

Dobrý den! Vítám vás u 40. kola Juniorské ligy. Dnes se v Tréninkovém centru na Strahově utká AC Sparta Praha s FK Fotbal Třinec.

Sparťané momentálně nejsou v nejlepší formě. Z posledních tří zápasů získali pouze bod za remízu proti Slovácku. Pro Pražany je to však poslední zápas sezóny a tak se jistě budou chtít svým fanouškům předvést v co nejlepším světle a uhájit postavení v první desítce konečné tabulky.

To Třinec se v posledních zápasech zlepšil a z posledních čtyř klání získal sedm bodů. I přesto se však nachází až na devatenácté příčce tabulky, kde se nachází především díky tragickému vstupu do letošního ročníku. Na rozdíl od svých sparťanských kolegů třineckým dnes sezona nekončí. Sehrají ještě jeden mač a to ve čtvrtek na hřišti Hradeckého FC.

AC Sparta Praha: Nguyen – Kadlec, Breda (C), Vokoun, Nový, Macháč, Mohamed, Miskovič, Jakubov, Surmaj, Kitanovič,
    Náhradníci: Pešek, Vondra, Matějka, Karafiát, Hašek, Sulovský, Kotěra

FK Fotbal Třinec: Bruk – Roman, Velner, Trajkovski, Hála, Kyselý, Wojnar, Voves (C), Švábík, Machala, Christu
    Náhradníci: Šipula, Zimka, Puczok, Orawski

Rozhodčí: Pechanec – Wilczek, Cihlář.

Hráči obou týmů se již rozcvičují na hrací ploše. Přicházejí i rozhodčí, utkání začne co nevidět.

1

1
    O první akci se pokusil Surmaj. Běžel s balonem podél pravé čáry a jeho centr skončil v zámezí.

1
    Odkop Bruka byl velmi nepřesný, skončil na noze Jakubova, který vyslal do šance Kitanoviče. Ten z úhlu přestřelil bránu.

2
    Třinečtí opět pokazili rozehrávku a ke střele se dostal Jakubov.

3
    Jeho střela byla tečovaná, takže Sparta zahrávala rohový kop. Centr Miskoviče ukryl v náruči Bruk.

5
    Další tečovaná střela, tentokrát Surmaje. Miskovič bude rozehrávat roh.

6
    Roh odvrátili obránci Třince a na druhé straně střílel Voves.

7
    Třineckou rozehrávku dobře napadal Jakubov a Bruk měl plné nohy práce, aby balon odkopl.

8
    Po hlavičkovém souboji se složil na zem Trajkovski. Rozhodčí přerušil hru. Trajkovski po přibližně minutovém poležení vstal a vrátil se do hry.

9
    Z pravé strany hřiště si míč na střed hodil Mohamed, následně ho doběhl a vystřelil přízemní střelu asi deset centimetrů vedle pravé tyče Brukovy branky.

10
    Po pravé straně zkoušel proniknout třinecký Švábík, ale Breda ho výborně doběhl a pozičně vytlačil za autovou čáru.

12
    Trajkovski poslal dlouhý centr do vápna, kde si sparťanští obránci špatně pokryli Christa, který hlavičkoval Nguyenovým směrem. Jeho pokus letěl kousek nad bránu.

14
    Krásný centr poslal na druhé straně Kadlec. Po něm z první střílel Jakubov, jeho střelu však výborně zablokoval Velner.

15
    Jakubov napálil břevno. Sudí však mával ofsajd.

17
    Aktivní Trajkovski poslal nahrávku do běhu Kyselému, který pěknou šanci nevyužil. Mířil mnoho metrů nad bránu.

21
    Hra je momentálně velmi nepřesná. Oba týmy se dopouští hloupých faulů a rozehrávka je taktéž nepřesná na obou stranách.

23
    Teď to chtěl změnit Švábík, který nabral na půlce balon a běžel sám až na hranici vápna, odkud vystřelil. Nguyen nemusel zasahovat, protože střela letěla přibližně tři metry nad bránu.

25
    V souboji byl zraněn Mohamed a je ošetřován za postranní čárou. Zatím to nevypadá, že by se mohl vrátit do zápasu.

27
    Sparta již několik minut hraje v deseti a bude střídat.

27
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Mohamed, přichází Pešek.

28
    Propagační střelu po zemi vyslal Kitanovič.

29
    Trajkovski zkoušel proniknout z levé strany do vápna, byl však krásně zastaven Kadlecem.

30
    Christovu střelu odrazil Breda na roh pro Třinec.

30
    Nguyen centr vyrazil až na půlku Třince.

32
    Krásnou kombinaci předvedli Breda s Macháčem. Druhý jmenovaný nakonec posunul balon na Kitanoviče, který chtěl centrovat, ale balon mu již po několikáté utekl

33
    Na polovině hřiště Macháč hloupě fauloval Kyselého.

34
    Surmaj zkazil rozehrávku, ale Třinec nabídnutou šanci absolutně zahodil a pouze odevzdal míč Nguyenovi.

37
    Pěknou střelu teď vykouzlil Kyselý. Obránce mu ji tečoval a tak letěla mimo bránu.

38
    Roh Třinec nevyužil.

39
    Obrovská šance Sparty! Střídající Pešek poslal úžasnou přihrávku do běhu Kitanovičovi, který balon z první napálil do tyče.

40
    Další pokus Sparty chytil Bruk a bude odkopávat od brány.

41
    Miskovič centroval do vápna, kde byl Jakubov. O balon ho připravil Velner.

41
    Další pokus Sparty! Tentokrát Miskovič napřáhl několik metrů před vápnem a jeho pumelice skončila na břevnu. Sparťané mají v posledních minutách smůlu.

43
    Na druhé straně poslal Švábík pozdrav Nguyenovi, který ho s díky odkopl zpět do hry.

44
    Macháč vyrobil další šanci Sparty. Nahrávkou do běhu vyslal Surmaje do úniku, tomu ale míč utekl.

45

Již tradičně skončil na Strahově první poločas 0:0. V úvodních 30 minutách toho bylo k vidění věru málo. Oba týmy se dopouštěly hloupých faulů a jejich rozehrávky byly nepřesné. Po Mohamedově střídání se však obraz hry velmi změnil. Sparta se snažila útočit a jejich snaha vyústila ve dvě tyče, které sparťané napálili. Jednou to byl Kitanovič a podruhé Miskovič. Stav zápasu je tak stále 0:0.

Hráči se z kabin vracejí zpět na hřiště. Druhá perioda začne za chvíli.

46

46
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Surmaj, přichází Karafiát.

47
    Pokus Jakubova skončil v zámezí. Bruk bude odkopávat od brány.

48
    Kadlec z pravé strany centroval do vápna, jeho pokus odvrátil Velner.

49
    Vzápětí se ke střele dostal Miskovič, mířil však přímo doprostřed Brukovy branky.

50
    Další centr z pravé strany. Tentokrát od Karafiáta. Ze vzduchu chytil balon Bruk.

52
    Pokus Wojnara skončil na vedlejším tréninkovém hřišti. Nguyen bude odkopávat.

54
    Po souboji je za postranní čárou ošetřován Roman Josef. Třinec bude střídat.

55
    Pešek vyslal další nahrávku do běhu, tentokrát na Jakubova, kterého zastavil Kyselý.

56
    Pešek udělal pěknou kličku z levé strany a vystřelil na pravý horní roh. Balon letěl několik decimetrů vedle.

57
    Třinec hraje stále v deseti a čeká se na přerušení, aby mohl střídat.

58
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Roman, přichází Zimka.

59
    A další Peškův pokus. Opět se uvolnil z levé strany, posunul si míč na střed a střílel. Jeho pokus zastavil blokem Velner.

60
    Jakubov zkoušel proniknout do vápna mezi dvěma obránci a ti ho zastavili. Balon se dokutálel k Brukovi.

62
    Už to vypadalo, že Pešek bude za svoji snahu odměněn gólem Kitanovič centroval a Pešek, který se pohybuje na levé straně hřiště, si centr zpracoval a střílel ze slibné pozice. Trefil však pouze prostředek branky.

64
    Bredův pokus skončil v hloučku hráčů.

65
    Kitanovičův centr z pravé strany nepříjemně skočil před Brukem, kterému nadělal dost problémů. Nakonec však nepříjemný pokus zkrotil a rozehrál.

68
    Voves zkazil přihrávku a do obrovské šance se dostal Jakubov. Sám před Brukem netrefil bránu.

69
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Kitanovič, přichází Sulovský.

70
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Breda, přichází Matějka.

71
    K odraženému míči se dostal Karafiát, který hlavičkoval na Bruka. Ten jeho pokus odrazil.

73
    V úniku byl Voves, ale balon si moc předkopl a Nguyen ho výborným výběhem chytil do svých rukavic.

74
    Sparťané předvedli několik střel za sebou. Nejdříve střílel Jakubov, po něm Sulovský a nakonec ONDŘEJ KARAFIÁT, který už Bruka překonal.

75
    Obrovská šance Třince. Nejdříve Wojnar trefil tyč a poté sám před prázdnou bránou míč do břevna napálil Christu.

76
    Na druhé straně se do obrovské šance dostal Jakubov. Běžel sám na bránu a zkoušel Bruka obstřelit z pravé strany. Několik centimetrů nad.

78
    Miskovič nejdříve předvedl skluz a poté si ještě neodpustil peprnou poznámku k sudímu. Ten mu poté udělil žlutou kartu.

80
    Jakubov zkazil nahrávku, jinak by Karafiát běžel úplně sám na bránu.

81
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Wojnar, přichází Puczok.

82
    Nový prověřil pozornost Bruka.

83
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jakubov, přichází Hašek.

84
    Karafiát z poloviny hřiště krásně našel MARTINA MACHÁČE, který sám před Brukem nezpanikařil a vstřelil druhý gól Sparty.

86
    Karafiát vyslal další přihrávku tentokrát na Miskoviče, kterému míč utekl.

87
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Trajkovski, přichází Šipula.

87
    Karafiátův pokus letěl několik metrů nad horní tyč Brukovy branky.

89
    Třinec kombinuje na své polovině hřiště.

89
    Miskovič byl nepovoleně zastaven Švábíkem.

90
    Sudí nastaví minutu.

Druhá půle nabídla výrazně útočnější fotbal, než půle první. V 74. minutě se po velkém tlaku Sparty prosadil Karafiát a o deset minut později skóroval Macháč. Sparta se tak s domácími fanoušky i celou sezónou rozloučila vítězným zápasem.

Sparta tak ukončila svoje letošní působení v Juniorské lize, Třinec ještě čeká zápas proti Hradci.

S přáním pěkného zbytku dne se s vámi loučím, na shledanou u příštího onlajnu! (16:16:53)