USA – Azerbajdžan 2:0 (kon.) | J. Kórea – Tunisko 0:1 (kon.) | Dánsko – Švédsko 1:0 (kon.)
Nigéria – Škótsko 2:2 (kon.)
USA
2:0 (0:0)
Azerbajdžan
cz Streda 28.05.2014, 04:10 • Candlestick Park San Francisco, California • Medzinárodné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.

Utkání se odehraje na stadionu Candlestick Park v San Francisku, s kapacitou 69 732 diváků. Jako hlavní rozhodčí zápas povede Kostaričan Henry Bejarano, na čarách mu budou asistovat jeho krajané Castro s Fernándezem.

Vítejte u on-line přenosu utkání mezinárodního přátelského utkání mezi USA a ÁZERBAJDŽÁNEM.

USA: Howard – Johnson, Cameron, Besler, Beasley – Zusi, Jones, Bedoya – Altidore, Bradley, Dempsey. Trenér: Jürgen Klinsmann.
    Náhradníci: Rimando, Yedlin, Gonzalez, Green, Davis, Beckerman, Wondolowski, Jóhansson, Guzan, Brooks, Diskerud, Chandler

Ázerbajdžán: K. Ağayev – Ramaldanov, Şükürov, Budak, Yunuszadä – Qarayev, Abisov, Abacijev, Dadaşov – Cavadov, R. Äliyev. Trenér: Bert Vogts.
    Náhradníci: Nazarov, Balayev, Quirtimov, Medveděv, Fardjad-Azad, Sadiqov, S. Ağayev, S. Äliyev, Hüseynov, Özkara

Rozhodčí: Bejarano – Castro, Fernández.

Nyní přichází oba týmy na hrací plochu.

Dnešní duel bude soubojem dvou německých fotbalových legend, které své týmy vedou z lavičky – Jürgena Klinsmanna (USA) a Berta Vogtse (Ázerbajdžán).

Hrají hymny, po ázerbajdžánské nyní ta americká.

1

1
    Je zahájeno, pro Američany je to příprava na světový šampionát v Brazílii, kam se reprezentační výběr probojoval.

2
    Altidore padá ve středovém kruhu, rozhodčí píská faul.

3
    Volný kop pro USA, ve vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, z pravé strany, rozehraje Zusi.

4
    Zusi centruje do pokutového území, tam hlavičkuje Wondolowski, ale K. Ağayev fantasticky vyráží!

5
    Američané drží míč, postupují po pravé straně, Altidore usměrňuje přihrávku z pravé strany na hranici pokutového území, žádná těžká práce pro K. Ağayeva.

6
    Cavadov pálí zpoza vápna, střela zblokována, je z toho rohový kop pro Ázerbajdžán.

7
    Ten rozehrál Cavadov z levé strany, ale pro míč si ve vápně došel Howard, který nepřipustil komplikace ve vlastním vápnu.

8
    Nákop Zusiho na Bradleyho, míč získává soupeř.

9
    Zusi rozehrává další volný kop, tentokrát z levé strany, míč směřuje do vápna na Jonese, ale Budak odhlavičkovává do bezpečí.

11
    Dadaşov faulován v blízkosti pokutového území USA.

12
    Velmi dobrá pozice pro volný kop, který rozehrál Şükürov, zkusil to obstřelit zeď, ale netrefuje branku.

14
    Po akci Bradleyho vybojoval Zusi rohový kop, který také sám z pravé strany rozehraje.

15
    Wondolowski v další gólové šanci po centru Bedoyi z pravé strany, K. Ağayev dalším skvělým reflexivním zákrokem vyráží na roh.

16
    Z něho se již Američané neprosazují do zakončení, ale domácí reprezentace drží míč na svých kopačkách.

17
    A je z toho volný kop pro USA, a to z levé strany, z nějakých pětadvaceti metrů.

17
    Rozehrává Zusi, který ale trefuje pouze nohy bránícího hráče Ázerbajdžánu.

19
    Zatím většina akcí hostů končí nepřesným pasem na polovině USA.

20
    Howard vykopává od vlastní branky, míč směřuje na polovinu soupeře, kde o něho bojuje Bedoya.

21
    A je z toho rohový kop pro USA.

22
    Ten z levé strany rozehrál Zusi, míč posouvá na Bedoyu, který z levé strany zkouší překvapit K. Ağayeva, střela však míří pouze vedle branky.

23
    Wondolowski střílí zpoza vápna, nepřesně, míč letí vedle branky. K. Ağayev může vykopávat.

25
    Na druhé straně se k hlavičce dostává R. Äliyev, ale Howard v pohodě chytá.

28
    USA na polovině soupeře, hosté se pouze brání.

29
    Autové vhazování domácích z pravé strany, na polovině Ázerbajdžánu. Míč se však postupně vrací až na půlící čáru.

30
    A nakonec musí vykopává Howard po "malé domů".

31
    Ramaldanov fauluje Bedoyu v souboji o míč, na vlastní polovině.

32
    Rohový kop pro USA.

33
    Z pravé strany rozehraje Zusi, míč letí do vápna, ale dostává se mimo branku soupeře, odkop od brány.

35
    Şükürov vhazuje na polovině soupeře, z pravé strany, posílá míč do vápna USA, kde ale není nikdo z jeho spoluhráčů.

36
    Howard bleskově rozehrává, míč na polovině Ázerbajdžánu.

37
    K. Ağayev musí vyrážet povedenou střelu domácího Bedoyi, který pálil z nějakých třiceti metrů.

38
    Rohový kop pro USA, rozehrán "na krátko", míč před pokutovým územím soupeře.

38
    Nakonec celá akce USA končí ztrátou míče Altidoreho.

39
    Ale ještě se ke střele dostává Wondolowski, z levé strany, ale je již v ostrém úhlu, trefuje pouze boční síť.

40
    Rohový kop pro USA, z pravé strany rozehraje kdo jiný, než Zusi.

41
    Míč směřuje na vzdálenější tyč, kde hlavičkuje Beasley, ale přímo do náruče K. Ağayeva.

42
    Na druhé straně "utíká" míč Şükürovovi do autu.

43
    A nakonec se po zákroku bránícího Bedoyi na R. Äliyev bude pískat? Nebude, bylo to "čisté", je z toho "pouze" rohový kop Ázerbajdžánu z pravé strany.

44
    Ale stejně jako ten první, i tento druhý rohový kop hostů byl velmi špatně rozehrán.

45
    Probíhá poslední minuta první půle, domácí mají velkou převahu, zatím se ale žádnému z týmů nepodařilo skórovat.

45

Rozhodčí Bejarano ukončil první poločas, který skončil bezbrankovou remízou. Více ze hry mají domácí, ale ani ti nedokázali alespoň jednu ze svých šancí proměnit. Do kabin tak oba týmy odchází za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas začne přibližně v 5:12 hodin.

46

46
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Cameron, přichází Gonzalez.

46
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Zusi, přichází Davis.

46
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Beasley, přichází Chandler.

46
    Střídání v týmu Ázerbajdžán: ze hřiště odchází Abisov, přichází Hüseynov.

46
    Střídání v týmu Ázerbajdžán: ze hřiště odchází Şükürov, přichází Quirtimov.

48
    Těsně na hranici pokutového území faulován Davis.

49
    Bradley rozehrává volný kop, zkusil to přímo na branku, kterou ale přestřeluje.

51
    Odkop od branky Ázerbajdžánu, míč letí na polovinu soupeře, kde ho však získávají domácí. Bert Vogts již není tak klidný, jako v úvodu zápasu.

53
    Cavadov drží míč na levé straně, u pokutového území USA a nakonec je z toho rohový kop pro Ázerbajdžán.

54
    Cavadov si jde pro míč a rozehraje rohový kop z levé strany.

55
    Míč letí na bližší tyč, kde jeden z hráčů v modrém hlavičkuje vedle branky USA.

56
    Davis s míčem u pokutového území soupeře, ale postupně se míč vrací až na půli USA.

58
    Rohový kop pro USA, z levé strany rozehraje Bedoya.

59
    Rohový kop rozehrán "na krátko", jako dnes většina rohů USA, ale jako většinou, ani tentokrát se Američané nedostali do zakončení.

60
    Střídání v týmu Ázerbajdžán: ze hřiště odchází Cavadov, přichází Nazarov.

61
    Také Ázerjbadžáncům činí velké problémy se prosadit z rohového kopu.

62
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Wondolowski, přichází Jóhannsson.

62
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Johnson, přichází Yedlin.

64
    Besler ztrácí míč ve středu hřiště, ale soupeř činí totéž vzápětí.

66
    Střídání v týmu Ázerbajdžán: ze hřiště odchází Dadaşov, přichází Fardjad-Azad.

67
    I ve druhé půli pokračuje tlak USA, který však stále gól nepřináší.

67
    Budakův centr z levé strany nenašel nikoho ze spoluhráčů v pokutovém území USA.

70
    Rohový kop pro USA, ještě předtím ale střídání.

71
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Bedoya, přichází Diskerud.

72
    Střídání v týmu Ázerbajdžán: ze hřiště odchází Abacijev, přichází Medveděv.

72
    Defenziva Ázerbajdžánu "ustála" i tento rohový kop.

74
    Volný kop pro USA, v velmi dobré pozice před pokutovým územím soupeře.

75
    Američané právě vstřelili branku!
    MIKKEL DISKERUD se dokázal prosadit na hranici malého vápna, kde doráží odražený míč do branky soupeře.

76
    Konečně se domácím podařilo "přetavit" svůj tlak ve vedoucí gól.

78
    Yedlin faulován R. Äliyevem, na vlastní polovině, rozhodčí musí domlouvat ázerbajdžánskému hráči.

79
    USA kombinují na vlastní polovině, hosté napadají rozehrávku.

80
    Dalekonosný centr do vápna hostů na Yedlina, ten se sice k hlavičce nedostává, ale je z toho alespoň rohový kop pro USA.

81
    Ten Davis rozehrává z pravé strany, ovšem nejprve je třeba se "poprat" se silným větrem, který na stadionu panuje.

81
    Jaký to rozdíl oproti rohům, které zahrával Zosi! Davis posílá velmi přesný centr na bližší tyč, kde hlavičkuje ARON JÓHANNSSON, který hlavou usměrňuje míč do brány a domácí vedou 2:0!

82
    Jürgen Klinsmann měl šťastnou ruku při střídání, oba góly dali hráči, kteří na hřiště přišli v průběhu druhé půle.

84
    Utkání se již může v klidu dohrát, domácí splnili svůj cíl, což bylo vítězství.

85
    Navíc hosté toho dnes "dopředu" příliš nevymysleli, v podstatě se pouze brání na vlastní půli.

86
    Po střele Chandlera z levé strany budou Američané rozehrávat rohový kop z pravé strany.

87
    Davis opět posílá míč do vápna, kde si na něho naskakuje K. Ağayev, který chytá a bude moci rozehrát.

87
    V souboji o míč se zranil ve středu hřiště domácí Jones, který je již na nohou a pokračuje ve hře.

88
    A další roh pro USA, tentokrát z levé strany, rozehrán "na kráko", obrana Ázerbajdžánu odvrací na další roh.

88
    Tentokrát již letí míč do vápna soupeře, ale ani Gonzalez, ani Diskerud nedokázali zakončit.

90
    Poslední minuta tohoto zápasu, domácí vedou 2:0 a o výsledku je tak již rozhodnuto. Navíc se stále hraje na polovině hostů.

90+1
    Rozhodčí Bejarano nastaví ještě dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Poslední vteřiny dnešního zápasu, Chandler s míčem na levém křídle, ale Jóhansson padá v souboji s jedním z protihráčů, tím celá akce USA končí.

Dnešní utkání rozhodl až druhý poločas, v němž oba týmy provedly změny ve svých sestavách. Za USA se gólově prosadili v 75. Diskerud a o šest minut později pečetil skóre zápasu další střídající, Jóhansson. Hosté dnes hráli hodně defenzivně, dopředu se téměř vůbec nepouštěli, gólman Howard si téměř nezachytal.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:01:26)