Austrália – Južná Afrika 1:1 (kon.) | Rusko – Slovensko 1:0 (kon.) | Čierna Hora – Irán 0:0 (kon.)
S. Macedónsko – Kamerun 0:2 (kon.) | Belgicko – Luxembursko 5:1 (kon.) | Srbsko – Jamajka 2:1 (kon.)
Austrália
1:1 (1:1)
Juhoafrická rep.
cz Pondelok 26.05.2014, 11:30 • ANZ Stadium, Sydney • Medzinárodné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Před blížícím se Mistrovství světa v Brazílii jsou na programu přátelské zápasy a jeden takový budeme dnes sledovat, Austrálie v něm hostí Jihoafrickou republiku.

Austrálii se v posledních zápasech příliš nedaří. Z posledních pěti zápasů totiž vyhrála pouze dvakrát. Naposledy hrála doma s Ekvádorem a byl to hodně divoký zápas, který nakonec zvládl lépe Ekvádor, který vyhrál 4:3. Předtím si ale Austrálie poradila s Costa Ricou i Kanadou. Dva předchozí přátelské zápasy ale Austrálie nezvládla, protože s Francií i Brazílií prohrála vysoko 0:6. Tak uvidíme, jak si domácí celek povede dnes.

Jihoafrická republika hrála naposledy také s Brazílií a prohrála vysoko 0:5. Předtím narazila Jihoafrická republika na Nigérii a po boji prohrála 1:3. Předtím sice Afričané remizovali s Mali, ale předtím dokázali porazit Mozambik a dokonce i silné Španělsko, které udolali 1:0 a bylo to tehdy obrovské překvapení.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky se naposledy utkaly v roce 2008. Tehdy se hrálo také v Austrálii a zápas skončil nerozhodně 2:2. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne dnes.

Austrálie: Ryan – Cahill, Davidson, Franjić, Holland, Leckie, McGowan, Milligan, Oar, Troisi, Wilkinson
    Náhradníci: Taggart, Halloran, Wright, Brillante, Kennedy, McKay, Bozanic

Jihoafrická republika: Meyiwa – Letsholonyane, Mathoho, Kekana, Mokeke, Ngcongca, Nthethe, Patosi, Phala, Rantie, Serero
    Náhradníci: Mkhwanazi, Zungu, Williams, Khumalo, Mthembu, Nhlapo, Zwane.

Hráči obou celků přicházejí na trávník. Utkání tedy začne za malý okamžik.

1

1
    Úvodní výkop obstarala Jihoafrická republika.

1
    Domácí ale skvěle napadali a velmi rychle kulatý nesmysl získali.

2
    Milligan ale nezvládl kolmou přihrávku a domácí celek o míč přišel.

3
    Na druhé straně se do šance hnal Phala, ale na poslední chvíli ho zastavil zkušený Cahill.

4
    Zatím se hraje ve velmi slušném tempu. Oba celky se tlačí dopředu, ale na první střelecký pokus čekáme.

5
    Další akce Austrálie skončila ofsajdem a u míče jsou tedy fotbalisté z Jihoafrické republiky.

6
    Hostující celek v klidu kombinuje na své polovině a nikam nepospíchá.

7
    Nakonec z toho byl jen nepovedený dlouhý nákop a domácí se hnali do přečíslení, ale nevyřešili to vůbec dobře a ani nevystřelili.

8
    Z dálky to zkusil Leckie a hostující brankář měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop!

8
    Po rohu vznikl závar ve vápně hostů, ale Jihoafrická republika se nakonec se štěstím ubránila.

9
    Domácí šli nyní tři na dva, ale byla z toho jen další nepovedená zpětná přihrávka.

10
    Fotbalisté domácího celku jsou stále u míče a snaží se něco vymyslet. Jihoafrická republika ale zatím velmi dobře brání.

12
    Ve vápně hostů se k míči z ničeho nic dostal Troisi, který se rozhodl pro hodně razantní střelu, ale míč skončil těsně nad břevnem!

13
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Ale pozor, protože po rychlé akci jdou hosté do vedení. Po velkém závaru ve vápně domácích se k míči dostal AYANDA PATOSI, který ho zkušeně poslal přesně k levé tyči!

14
    Austrálie právě vstřelila branku!
    A domácí bleskově odpovídají. Po centru z levé strany si na kulatý nesmysl naskočil TIM CAHILL, který překonal hostujícího brankáře a vyrovnal.

16
    Domácí jsou při chuti a tlačí se dopředu. Musí si ale dávat pozor na nebezpečné brejky hostů.

17
    Tim Cahill mohl poslat Austrálii do vedení, ale tentokrát nedokázal propasírovat míč za Meyiwu!

18
    Aktivní Cahill si nabíhal na další centrovaný míč, ale tentokrát zakončit nedokázal.

19
    Hosté jsou u míče a snaží se zklidnit hru, protože v posledních minutách je to velká divočina.

20
    Nakonec to hosté zkusili centrem z pravé strany, ale z něho se nic neurodilo a Ryan tedy tentokrát zasahovat nemusel.

21
    Domácí rozjeli rychlou akci, která zaváněla brankou. Oar posílal míč na malé vápno, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nakonec neprodral.

23
    Nyní se Oar dostal ke střele z hranice velkého vápna a po jeho vydařeném pokusu skončil míč těsně vedle pravé šibenice!

24
    Domácí se stále tlačí dopředu a snaží se vstřelit druhou branku, ale zatím marně.

25
    Po chybě v rozehrávce je tu rohový kop pro JAR.

26
    Ale ze svého prvního rohu hostující borci nic nevytěžili a na tahu je domácí mužstvo.

27
    Domácí Holland nyní pořádně přitvrdil a za svůj ostrý zákrok uviděl žlutou kartu.

28
    Cahill obešel dva protihráče a na malém vápně hledal Leckieho, ale před ním skvěle zasáhl brankář Meyiwa, který míč sebral.

30
    Je za námi úvodních třicet minutek. Sledujeme hodně zajímavý přípravný zápas, který nabídl několik šancí, ale už i dvě branky. Austrálie zatím hraje s Jihoafrickou republikou nerozhodně 1:1.

31
    Hosté to nyní zkusili opět rychlým brejkem, ale Phala nezvládl zpracování míče a přišel o něj.

33
    Tempo hry malinko opadlo. Nyní se hraje hlavně uprostřed hřiště a na další šanci už několik minut čekáme. Aktivnější jsou ale stále domácí fotbalisté.

34
    Serera našel ve vápně skvěle postaveného Patosiho, který byl ve velké šanci, ale místo střely nepochopitelně zvolil přihrávku a kulatý nesmysl sebral domácí obránce.

35
    Rohový kop pro Austrálii.

36
    Ale ani z tohoto rohu domácí mužstvo nic nevytěžilo a stav zápasu se tedy nemění.

37
    Hráči JAR nyní skvěle kombinovali a nakonec z toho byla zajímavá přihrávka na malé vápno, ale tam byl pozorný Ryan, který míč sebral.

39
    K centru se dostali také domácí fotbalisté, ale výborně zasáhl brankář Meyiwa.

40
    Hosté opět v klidu kombinují na své polovině, což se nelíbí domácím fanouškům, kteří pískají.

41
    Nakonec se hráči JAR přeci jen vydali dopředu, ale na polovině domácího celku nevymysleli vůbec nic.

42
    Troisi se zkoušel uvolnit na hranici velkého vápna, ale hostující zadáci ho nakonec o míč připravili.

44
    První poločas se už pouze dohrává a vypadá to, že nic zajímavého se už nestane.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45
    Phala dostal dobrou přihrávku za obranu, ale vysoký míč nedokázal zpracovat.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutku.

45+1

První poločas je za námi. Sledujeme hodně zajímavý zápas, který zatím nabídl dvě branky. Do vedení šla JAR, ale domácí okamžitě odpověděli, když se o minutku později prosadil Cahill. Další branka už nepadla a stav přípravného zápasu je tedy 1:1. Druhý poločas ale slibuje hodně zajímavou podívanou.

Druhý poločas začne přibližně v 12:45.

46

47
    Začátek druhého poločasu je zatím plný nepřesných přihrávek a míč létá ze strany na stranu.

48
    Patosi to nakonec zkusil z dálky a míč skončil těsně vedle pravé tyče! Ryan plachtil vzduchem, ale nakonec ani zasahovat nemusel.

50
    Domácí se dostali k několika centrům, ale ani z jednoho se nic neurodilo.

51
    Domácí Franjić zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen. Chvíli se hrát určitě nebude.

53
    A zraněný Franjić nakonec dnes dohrál. Nahradil ho Wilkshire.

55
    Tempo hry malinko opadlo. Nyní se hraje hlavně uprostřed hřiště a na další střelu stále čekáme.

56
    Leckie šel z pravé strany sám na branku, ale po jeho přízemní střele skončil míč těsně vedle pravé tyče!

58
    Domácí celek je stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale fotbalisté z JAR velmi dobře brání.

60
    Hosté střídají. Dohrál Rantie a zahraje si Mthembu.

61

62
    Ale ani z tohoto rohu nedokázali domácí fotbalisté ohrozit branku svého soupeře a stav zápasu se tedy nemění.

64
    Domácí celek také střídá. Cahilla nahradil Halloran.

65
    I JAR ještě střídá. Dohrál Patosi, kterého nahradil Zwane.

66
    Hraje se na polovině hostujícího celku, který se v posledních minutách pouze brání.

67
    Oar se nyní dostal k hlavičce, ale byl v těžké pozici, navíc zády k bráně a zakončit pořádně nedokázal.

69
    Obraz hry je stále stejný. Domácí borci se tlačí dopředu, ale JAR velmi pozorně brání a drží cennou remízu.

70
    Dnešní utkání sleduje 50 459 diváků.

71
    Další akci domácích skončila zbytečným útočným faulem a u míče jsou tedy hostující fotbalisté, kteří nikam nepospíchají.

72
    Po rychlé akci to vyzkoušel z hranice velkého vápna Zwane, ale jeho ráně scházela přesnost a Ryan tedy nemusel zasahovat.

74
    Austrálie střídá. Dohrál Oar a zahraje si Vidosić.

74
    Rohový kop pro domácí mužstvo.

75
    Domácí se dostali hned ke třem střelám, ale všechny byly zblokované a Meyiwa tedy neměl žádnou práci.

76
    Další střídání na stráně domácího celku. Hollanda nahradil Bozanic.

78
    Po hezké kombinaci se dostal ke střele hostující Serero, ale z hranice velkého vápna branku domácích netrefil.

80
    Žlutou kartu uviděl za faul domácí Leckie.

82
    Aktivní Leckie to zkusil z dálky, ale poslal míč jen do míst, kde stál brankář Meyiwa.

84
    Žlutou kartu uviděl hostující Ngcongca.

85
    Domácí celek střídá. Leckieho nahradil Kennedy.

87
    Domácí přidali a je to znát. Austrálie je nyní aktivnější a nebezpečnější, ale hosté velmi dobře brání a drží nerozhodný stav.

88
    Po dalším centru domácího hráče skončil kulatý nesmysl v zámezí.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty.

90+2
    K hlavičce z hranice vápna se nyní dostal Vidosić, ale poslal míč těsně vedle!

90+3
    Hosté střídají. Serera nahradil Nhlapo.

Je dobojováno. Sledovali jsme pohledné přátelské utkání mezi Austrálií a Jihoafrickou republikou, které nakonec skončilo nerozhodně 1:1. Do vedení šli hosté, ale domácí rychle srovnali a žádná další branka už nepadla. Domácí celek byl aktivnější, ale hosté velmi dobře bránili a nakonec urvali cennou remízu.

To je z mé strany vše, hezký den. (13:42:28)