Kladno – Vlašim 2:1 (po pr.) | Most – Pardubice 6:4 (kon.)
HBC Kladno
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HBT Vlašim
cz Nedeľa 18.05.2014, 11:00 • Městská hokejbalová aréna, Kladno • CROSSDOCK extraliga (CZ)

Utkání je u konce, Alpiq prolomil prokletí s mistrovskou Vlašimí a postupuje do finále, což je rozhodně velký úspěch. Po utkání byla vidět obrovská radost kladenských hráčů. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (13:14:29)

50:28
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí celek nakonec postupuje do finále, když se dokázal z levého kruhu přesně k pravé tyči trefit JAN PŘÍHODA. Asistence: David Šrámek

50:08
    Wrobel se tlačil před Jirotku, ovšem v pádu ho překonat nedokázal.

49:20
    Nosek se tlačil před Straku a tečuje míček těsně vedle, přitom upadl na Straku a ten se zdá být otřesen.

48:25
    Jirotka chytá dalekonosnou střelu Nýdla.

47:36
    Fantastický zákrok Jirotky proti bekhendu Juráčka!

41:56
    A další zakázané uvolnění Kladna.

46:28
    Tentokráte vyhazuje na zakázané uvolnění domácí výběr.

46:05
    Blažek střílel z úhlu a trefil levý beton Jirotky.

44:10
    Wröbel se skácel k zemi a drží se za ruku, jeo zdravotní stav nevypadá úplně nejlépe.

43:51
    Vlašim je pod tlakem, Alpiq se snaží vsítit rozhodující rozdílovou trefu.

43:23
    Velký závar před Strakou, který si ale se všemi střelami poradil!

43:03

42:48
    Střela Pražáka jde těsně vedle, na druhé straně byl u Jirotky příliš důrazný Vrobel a hra je tak přerušena.

42:03
    Na obou lavičkách je cítit velká nervozita, vhazuje se před Strakou.

41:29
    Slabá střela Dědiče z bekhednu skončila na vyrážečce Straky.

41:24
    Zakázané uvolnění z pohledu Vlašimi, blíží se nám konec třetí třetiny.

41:03
    Další zablokovaná střela Soukupa.

41:01
    Střelu Příhody zblokoval Wrobel, Alpiq se nadechuje k závěrečnému tlaku.

40:40
    Emoce stále více vyplavávají na povrch, máme tu zakázané uvolnění Kladna.

39:58
    Boj o míček u mantinelu, ani jeden celek nenechá tomu druhému centimetr prostoru.

39:18
    Míček v rukavici Straky, vhazování po jeho pravici.

39:07
    Domácí kombinují na vlastní polovině.

38:22
    Dědičova dobrá rána jde těsně vedle pravé tyče.

38:02
    Oba týmy jsou už v pěti, Kudelovo nahození chytá Straka do lapačky.

37:42
    Vhazování po pravici Straky.

37:23
    Šrámkovu střelu vyráží Straka za sebe do ochranné sítě.

37:02
    Vlašim rozehrává zpoza vlastní branky.

36:52

36:14
    Straka dobře zasáhl hokejkou, Kudela chytá míček do rukavice a hra je přerušena.

36:07
    Hra je přerušena, vhazuje se ve středovém kruhu.

35:35
    Síly na hřišti se srovnají, Štěpáník dostává dvě minuty za krosček.

35:24
    Hnízdil dostával přihrávku před Straku, ovšem na míček nedosáhl a Vlašim vzápětí vyhazuje.

34:47
    Pavel Dušek se dopustil podražení, Kladno si zahraje třetí přesilovku v tomto utkání.

34:19
    Tentokráte míček u Straky, ten zasahovat nemusí.

33:50
    Hra znovu přerušena, vhahzuje se ve středovém kruhu.

33:33
    Dědič se snažil přihrát rukou, hra je přerušena.

33:06
    Další závar před Jirotkou, Kladno vyhazuje.

32:57
    Zakázané uvolnění Alpiqu, Vlašim má v těchto okamžicích lehce navrch.

32:28
    Vlašim se snaží znovu tlačit, Jirotka tentokráte zasahovat nemusel.

32:01
    Jirotka chytá nahození po buly do lapačky a neodvážil se rozehrát.

30:48
    Kladno srovnává po hodně kuriózní brance, JAN POSPÍŠIL se snažil vystřelit tahem, ovšem jeden z hráčů soupeře mu do střely vložil hůl a míček zapadl za přesouvajícího se Straku. Asistence: Daniel Nosek, Jan Příhoda

30:22
    Štepánik šel dva na jednoho společně se Špačkem, ovšem nedokázal usměrnit míček mezi tři tyče.

30:01

Statistiky po druhé třetině:
    Střely na branku: 19-7
    Vyloučení: 3-2

Druhé dějství je za námi, Kladno bylo hlavně v úvodu lepší, ovšem poté začala Vlašim kousat a nakonec se dočkala vedení, i když měl Alpiq celkově opět lehce navrch. Třetí třetina začne přibližně ve 12:21.

30:00

29:42
    Soukupovi se nepodařilo nahození a točí oči v sloup.

29:15
    Míček v hledišti, Kladno se snaží za každou cenu vyrovnat.

28:52
    Po další potyčce vhazování ve středním pásmu.

28:34
    Alpiq bojuje, nyní zasahuje Straka a ihned poté míří těsně vedle Soukup. To je velká škoda pro Kladno!

28:09
    Střecha se vrací na hřiště, Vlašim v plném počtu.

27:55
    Vlašim opět vyhazuje.

27:31
    Střela Dědiče se mezi tři tyče nevešla.

26:58
    Vlašim vyhazuje, domácím se drží pásmo velmi těžko.

26:40
    Nebezpečná střela Příhody jde těsně vedle.

26:09
    Kladno se snažilo využít poskytnutou výhodu, dvě minuty za bránění ve hře dostává Střeska. Druhá početní výhoda pro Alpiq.

25:23
    Špaček netečoval přesně a nyní se snaží udržet útočné pásmo, bude se vylučovat.

25:07
    Blažek se opět tlačil do zakončení a Jirotka radši přerušuje hru.

24:41
    Kladenští hráči obětavě skáčou do střel soupeře, nyní na hřišti dominuje jasně Vlašim.

23:59
    Čermákova střela tahem míří jen do ochrané sítě,

23:41

23:36
    Topolánek dostal nabito, ovšem prováhal moment ke střele. Poté pálí Nýdl a Jirotka musí zasahovat.

22:54
    Alpiq opět vyhazuje, v této přesilovce se Vlašimi příliš nedaří.

22:23
    Hra přerušena, vhazuje se po pravici Jirotky.

22:02
    Alpiqu se podařilo na malou chvíli vyhodit, ovšem Vlašim je znovu v pásmu.

21:41
    Dvě minuty za držení dostává Petr Šícha a Vlašim si zahraje první přesilovku.

20:50
    Vlašim právě vstřelila branku!
    Vlašim sice tahala v tomto utkání za kratší konec, ovšem nyní jde do vedení. Po nebezpečné situaci před Jirotkou přesně zakončil k bližší tyči JAKUB ŠINDELÁŘ. Asistence: Pavel Dušek

20:44
    Další velký závar před Jirotkou, Vlašim přitlačila na pilu.

20:20
    Dušek se snažil usměrnit míček do branky po střele Jakuba Šindeláře, ovšem Jirotka nyní podrřel svůj tým.

20:00
    Další přerušení za vlašimskou brankou.

19:24
    I v tomto deštivém počasí se dnes přišlo podívat do kladenské arény 178 diváků.

19:10
    Opět zakázané uvolnění, hosté jsou pod stálým tlakem a občas vyrazí do brejku.

18:52
    Martykán se tlačil do zakončení, Straka ovšem včas přikrývá míček do lapačky.

18:45
    Na druhé straně ohrozil Dušek hned dvakrát Jirotku, míček však v brance neskončil.

17:55
    Štěpánik se tlačil před Straku, ten předvádí famózní zákrok lapačkou.

17:32
    Špačkovou střelu tahem vyráží Straka pravým betonem k mantinelu.

17:16
    Další zakázané uvolnění, Vlašim předvádí hodně krkolomnou hru.

17:04
    Míček skončil až za ochrannou sítí, Vlašim se nemůže vymanit z tlaku.

16:37
    Burda se snažil uniknout po levé straně, ovšem to se mu nepovedlo.

16:21
    Bekhendovou střelu Příhody chytá Straka do lapačky, vhazuje se po pravici vlašimského gólmana.

15:49
    Straka opět zasahuje, s touto střelou neměl větší problémy.

15:25
    Nepřesnosti na obou stranách, Vlašim se snaží dostat z obranné třetiny.

15:01

Statistiky po první třetině:
    Střely na branku: 11-2
    Vyloučení: 1-2

Kladno bylo v úvodní třetině jasně lepší, ovšem branku dát nedokázalo. Druhá třetina začne v 11:40.

15:00

14:51
    Další zákroky Straky, už se ale nic nestane.

14:20
    Nebezpečná šance na obou stranách, Nýdl mířil těsně vedle a na druhé straně všechno vyřešil Straka, další menší potyčka v jeho brankovišti.

14:05
    Míček na střídačkách, první třetina se chýlí ke svému konci.

13:50
    Nepřesnosti na obou stranách, vhazuje se po pravici Straky.

13:28
    Opět se hra kouskuje, vhazuje se před Strakou.

13:12
    Zakázané uvolnění Alpiqu.

13:01
    Vlašim hraje v plném počtu.

12:51
    Střela Příhody z půlky byla hodně nebezpečná a Straka vyráží, na druhé straně Kladno přežilo protiútok dva na jednoho.

11:58
    Opět menší šarvátku za brankou Straky, domácím se nedaří pořádně vystřelit.

11:34
    Špaček se snažil tečovat míček před Strakou, ovšem ten končí na zadním mantinelu.

11:28
    Kladno rozvážně rozehrává přesilovku a ještě se nepokusilo o střelu.

11:01
    Kladno si zahraje první přesilovku, Špale dostává dvě minuty za hákování.

10:28
    Další pasáž plná osobních soubojů, o míček se bojuje o středové čáry.

09:48
    Střelu Noska vyráží Straka a následně Šrámek posílá míček do ochranné sítě.

09:29
    Kudela promáchl míček před Strakou, Vlašim se znovu osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

09:02
    Zatím sledujeme hodně silový hokejbal, soubojů u mantinelu je opravdu dost.

08:44
    Domácí výběr znovu kombinoval za brankou Straky, je z toho zakázané uvolnění Vlašimi.

07:58
    Šrámek se tlačil před Straka, jenže k zakončení se nakonec nedostal.

07:35
    Nahození Soukupa vyráží za branku Straka.

07:19
    Dědič se snažil nahodit do útočné třetiny, ovšem míček končí na střídačkách.

06:56
    Zakázané uvolnění Vlašimi, úvodní tlak Kladna opadl a nyní se hraje velmi vyrovnaně.

06:30
    Oba týmy hrají v plném počtu.

06:05
    Domácí bojují o míček v útočném pásmu.

05:37
    Zakázané uvolnění domácích hráčů, vhazuje se po pravici Jirotky.

05:28
    Opět vhazování ve středním pásmu blíže branky Jirotky, hra se nyní hodně kouskuje.

04:30
    Máme tu první vyloučení na obou stranách, za domácí jde na trestnou lavici Daniel Hnízdil a za Vlašim Wrobel, oba dostali dvě minuty za hrubost.

04:04
    Vhazuje se před Jirotkou, zatím je se hraje z obou stran celkem v klidu.

03:21
    Domácí drželi útočné pásmo, Vlašim pouze nahazuje vzduchem k Jirotkovi.

02:44
    Straka je v plné permanenci, vhazuje se ve středním pásmu.

02:26
    Straka znovu musel zasahovat a kladenští teď mají velký tlak.

02:12
    Straka znovu zasahuje proti pokusu Špačka.

01:59
    Opět skrumáž před Strakou a máme tu další menší šarvátku v brankovišti.

01:50
    Rychlý brejk Kladna, Nosek si svým bekhendovým blafákem na Straku nepřišel.

01:47
    Je to boj o každý centimetr prostoru, Vlašim je v útočném pásmu.

01:15
    První zákrok brankáře Straky.

00:52
    Kladno hraje na vlastní polovině a Vlašim dobře napadá jeho rozehrávku.

00:25
    Vlašim začala velmi aktivně a tohle bude opravdu podívaná na tomto mokrém povrchu.

00:01

Oba celky už jsaou na buly a právě se začíná.

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Hájek) – Dědič, Kudela, Soukup, Pospíšil, Čermák, Šícha, Nedvěd, Jelínek – Štěpáník, Hnízdil, Špaček, Šrámek, Nosek, Příhoda, Pražák, Kohout, Martykán, Vondrák

HBT Vlašim: Straka (F. Šindelář) – Blažek, Čičatka, Špale, Nýdl, Střeska, Gäbtner – Konečný, Burda, Průcha, Střecha, Bartejs, Horák, Dušek, Topolánek, Herwig, Slanina, Wröbel, Juráček, J. Šindelář

Rozhodčí: Kettner – Záhora.

Na Kladně prší jako z konve a pořadatelé dělají všechno proto, aby na hrací ploše nebyly velké louže.

Trenér domácího výběru Petr Kadlec věří, že jeho tým nabídnutou příležitost již využije. „Hrajeme na tři formace, soupeř na dvě. Měli bychom to zvládnout," uvedl v rozhovoru pro kladenský deník. Já Vás k tomuto duelu srdečně zvu a přeji hezkou zábavu.

V sobotnm duelu se hrálo taktéž téměř celý zápas velmi vyrovnaně a až do 40. minuty se hrálo nerozhodně 3:3. Avšak ihned poté rozhodl Michal Dědič a Kladno vyhrálo 5:3, nyní je tak jediný duel od postupu do finále.

Hokejbalisté Kladna jsou velmi blízko postupu do finále extraligy a mohou konečně po mnoha neúspěších vyřadit dvojnásobného mistra republiky z Vlašimi. ALPIQ sice v úvodním zápase prohrál na půdě HBT po velmi vyrovnaném výkonu až 3:4 v prodloužení, ovšem poté si smlsl ve druhém zápase a díky skvělému střeleckému výkonu porazili soupeře 6:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Viktor Sandev

Góly a asistencie: 31. Pospíšil (Nosek, Příhoda), 51. Příhoda (Šrámek) – 21. Šindelář (Dušek)

HBC Kladno: Jirotka (Hájek) – Dědič, Kudela, Soukup, Pospíšil, Čermák, Šícha, Nedvěd, Jelínek – Štěpáník, Hnízdil, Špaček, Šrámek, Nosek, Příhoda, Pražák, Kohout, Martykán, Vondrák
    HBT Vlašim: Straka (F. Šindelář) – Blažek, Čičatka, Špale, Nýdl, Střeska, Gärtmer – Konečný, Burda, Průcha, Střecha, Bartejs, Horák, Dušek, Topolánek, Herwig, Slanina, Wröbel, Juráček, J. Šindelář

Rozhodca: Kettner – Záhora