2
4 6 6
cz Streda 07.05.2014, 13:00Challenger Aix en Provence (antuka)

3:6
    Je dobojováno! Po dvou hodinách a deseti minutách přišel Eyssericův poslední volej a konec utkání.

15-40
    Mertl odpálil balónek do autu, Jonathan Eysseric se tak výrazně přiblížil k prvenství. Momentálně má výhodu dvou mečbolů při svém podání.

2:4
    To byla velká paráda v podání Jonathana Eysserica, který prolomil soupeřovo podání bezchybným prohozem, po kterém Mertl jen nevěřícně koukal do nebe.

15-40
    Velká příležitost pro Eysserica k případnému rozhodnutí. Francouz má díky další chybě Mertla dva brejkboly!

40-30
    Další aut po nevynucené chybě a Jan Mertl má k dispozici brejkbol!

30-40
    Ihned po servisu následovala těžká směč, která bohužel pro Mertla povedená nebyla. Brejkbol pro Jonathana Eysserica.

4:6
    Bohužel Jan Mertl v nejdůležitější moment druhého setu ztratil své podání. O vítězi a postupujícím do čtvrtfinále zdejšího challengeru rozhodne až třetí sada.

15-40
    Tvrdý forhend Mertl odehrál jen do sítě, dva setboly ve prospěch Jonathana Eysserica!

2:3
    Dobrým forhendem vyhnal Mertl svého soupeře daleko z ideálního postavení, následný úder byl už pro našeho tenistu lehkou záležitostí a snížení je na světě!

A-40
    No vida, Jan Mertl zabojoval a vybojoval si pro sebe brejkbol a možnost na snížení stavu ve druhém setu.

40-30
    Jako blesk z čistého nebe přichází dvojchyba Eysserica a brejkbol pro Jana Mertla!

1:3
    Umpirový rozhodčí se šel podívat na místo dopadu balónku pěkně z blízka a poté jen potvrdil aut Eysserica. Výměna se musela opakovat, což Mertlovi nepomohlo. Český tenista poprvé v zápase přišel o podání a Francouz tak vede 3:1.

40-A
    Nevynucená chyba Mertla a další brejkbol pro Eysserica.

15-40
    Mertl si dokázal rozběhat soupeře, který ze všech sil doběhl balónek, který následně český hráč poslal do sítě. Dvojice brejkbolů pro Francouze!

A-40
    Hrstka přítomných diváků zatleskala skvělému stopbalu Mertla, pěkný tenisový moment a opět je z toho příležitost pro českého hráče.

A-40
    Mertl při náběhu k síti křižným forhendem doslova přestřelil dobíhajícího Eysserica a vysloužil si další šanci k tomu, aby prolomil francouzův servis.

A-40
    Bohužel pro podávajícího muže následuje jeho třetí dvojchyba a další šance k prolomení servisu pro Mertla.

40-30
    Stejně jako v prvním setu, tak také v úvodu toho druhého má Mertl jeden brejkbol. Dokáže ho využít?

6:4
    Bravurní závěr úvodní sady v podání Jana Mertla, který nepustil Eysserica do hry a poměrně snadno čistou hrou potvrdil prvenství v setu.

40-0
    Eso a tři setboly pro Jana Mertla!

3:2
    Jan Mertl jde za výrazné pomoci svého soka, který ztratil čtyři míčky v řadě do vedení 3:2. Po pauze a změně stran půjde navíc na servis..

40-30
    Z ničeho nic je zde brejkbol pro Mertla, Francouz mu ho daroval po své dvojchybě.

30-40
    Mertl doběhl francouzův stopbal, u sítě ale poté neuspěl. Brejkbol také pro Eysserica.

40-30
    Hned na úvod zápasu má Jan Mertl možnost k prolomení soupeřova podání, Eysseric trefil z bekhendu síť.