Suárezová-Navarrová – Strýcová 2:0 (kon.) | Hercogová – Šafářová 2:1 (kon.)
1
3 6 2
cz Streda 30.04.2014, 18:38WTA Oeiras (125) - Oeiras Ladies Open (antuka)

6:2
    Šafářová zahrává rámem rakety míček daleko do autu a symbolicky tak ukončuje toto utkání, které rozhodly zejména její četné nevynucené chyby. Česká tenistka sice hrála agresivněji a svou soupeřku často nutila hrát velmi obranné údery, ale tento styl hry ji stál až příliš mnoho chyb. Do čtvrtfinále turnaje v Oeiras tedy nakonec po třísetové bitvě postupuje Slovinka Polona Hercogová.

40-30
    Další chyba však znamená mečbol pro Hercogovou!

5:2
    Slovinka teď dobře odservírovala a velice se přiblížila k vítězství v zápase, od kterého ji nyní dělí zisk jediného gemu.

4:2
    Lucka teď vyloženě nezvládla dobře rozehraný gem a vlastními chybami dopřála Slovince rebrejk.

3:2
    Hercogová zahrává stopbal pouze do sítě a Šafářová si tak bere zpět ztracené podání!

3:1
    Dobrým servisem si Šafářová pomohla k zisku tohoto gemu a snižuje tak na 3:1.

3:0
    Šafářová se musela bránit, ale na poslední úder Hercogové již nestačila. Slovinka potvrzuje brejk a ujímá se ve třetím setu vedení 3:0.

2:0
    Následuje chyba, po které míč končí v autu a Hercogová získává hned v úvodu třetí sady brejk!

1:0
    Return české tenistky se nevešel do kurtu a Hercogová se ujímá vedení ve třetím setu.

4:6
    A je vyrovnáno! Lucie Šafářová získává čistou hrou tento důležitý gem a srovnává stav utkání na 1:1 na sety! Zápas tedy za malou chvíli rozhodne třetí sada.

0-40
    Return končí v síti. Tři setboly pro Lucku Šafářovou!

4:5
    Dobré první podání od Hercogové, která si čistou hrou drží tento servis, Lucie Šafářová ovšem půjde za malou chvíli podávat na zisk druhé sady.

3:5
    Čistá hra pro Šafářovou! Česká tenistka potvrzuje brejk a je na dobré cestě k zisku druhé sady.

3:4
    A hned ten první je parádním returnem využit! Lucie Šafářová opět bere soupeřce podání a uvidíme, zda tentokrát již dokáže brejk potvrdit při vlastním servisu.

3:3
    Tenhle bekhend Lucky Šafářové končí bohužel v autu a Polona Hercogová zaznamenává rebrejk na 3-3.

2:3
    Hercogová kazí bekhend a vůbec poprvé v dnešním utkání ztrácí svůj servis!

2:2
    Dobrým servisem Šafářová vyhnala soupeřku z kurtu a následně poslal bezchybně míček na druhou stranu, kam Slovinka neměla šanci doběhnout.

2:1
    Druhý gembol však česká tenistka již neodvrací a Hercogová stále ani jednou nepřišla o svůj servis.

1:1
    Šafářová teď s agresivní hrou slaví úspěch a srovnává druhý set na 1-1!

1:0
    A chyby přicházejí. Šafářová posílá svůj úder do autu a Slovinka si tak na úvod druhé sady v pohodě drží svůj servis.

6:3
    Následně však zahrává Šafářová dvojchybu, čímž končí tento gem i celý první set, který získává Polona Hercogová poměrem 6:3.

40-0
    Po dalším autu přichází tři setboly pro Slovinku Hercogovou.

5:3
    Nevynucená chyba Hercogové. První set ještě nekončí a na podání jde česká hráčka.

5:2
    Další chybou na forhendu však nasazená šestka darovala své soupeřce tento gem a s ním i vedení 5-2 v prvním setu.

4:2
    Další nevynucená chyba Šafářové. Hercogová potvrzuje brejk a vede 4-2 na gemy.

3:2
    Další těsný aut české tenistky. Polona Hercogová jako první získává brejk a ujímá se vedení.

2:2
    Agresivní hrou od základní čáry si Slovinka došla pro tento gem a srovnává na 2-2.

1:2
    Další aut od slovinské tenistky. Lucie Šafářová si opět drží svůj servis.

1:1
    Nezvládnutý return znamená, že Hercogová si nakonec také drží svůj servis a srovnává na 1-1.

0:1
    Hercogová vybrala druhé podání Šafářové pouze do sítě a česká tenistka získává první gem zápasu.