Pavlásek – Mečíř 0:2 (kon.) | Mertl – Kuznecov 0:2 (kon.)
Andrej Kuznecov
Andrej Kuznecov (8)
2
7 6
cz Streda 30.04.2014, 12:40Challenger Ostrava - Ostra Group Open by Moneta (antuka)

2:6
    Hned první mečbol Kuzněcov využívá a vítězí tak v dnešním zápase 2:0 na sety. Jan Mertl se tedy bohužel v osmifinále loučí s ostravským challengerem.

15-40
    Těsný aut českého tenisty znamená dva mečboly pro Kuzněcova!

2:5
    Při dlouhé výměně začal mít postupně navrch ruský tenista, který nakonec využívá brejkbol a za chvíli půjde podávat na vítězství v tomto zápase!

15-40
    Neuvěřitelné! Mertl zcela napodobuje Kuzněcova a stejně jako on zahrává teď při svém podání za stavu 15:15 dvě dvojchyby.

2:4
    Druhý brejkbol však již Mertl využívá a drží tak své šance na zvrat v zápase!

40-15
    A další dvojchyba! Kuzněcov teď doslova daroval Mertlovi dva brejkboly.

1:4
    Ve výměně od základní čáry měl celou dobu navrch Kuzněcov, který následně povedeným stopbalem získává tento gem a s ním i další brejk.

1:3
    Příliš razantní forhend českého hráče. Kuzněcov potvrzuje svůj brejk.

1:2
    Nepovedený bekhend z rakety Mertla znamená brejk ruského teisty, který se ujímá vedení 2:1 ve druhém setu.

40-40
    Dobrý druhý servis od Mertla, který Kuzněcov vybral pouze do autu!

1:1
    Mertl však nakonec nedokázal srovnat na shodu a Kuzněcov vyrovnává stav druhé sady.

1:0
    Následně však Jan Mertl využívá druhý gembol a v druhé sadě se ujímá vedení 1-0.

5:7
    Příliš dlouhý úder Mertla znamená čistou hru pro Andreje Kuzněcova, který tak proměňuje svůj první setbol a získává první set poměrem 7:5.

5:6
    Kuzněcovův křižný bekhend k lajně vybral Mertl pouze do autu! Ruský tenista využívá důležitý brejkbol a bude podávat na vítězství v prvním setu.