Olomouc – Jindř. Hradec 29:10 (kon.) | Michalovce – Senec 0:0 (odl.) | Partizánske – Šaľa 26:25 (kon.)
Slavia – Zlín 35:22 (kon.) | Veselí n/M – Písek 20:21 (kon.) | Most – Poruba 25:23 (kon.)
SHK Veselí n.M.
20:21 (7:9)
Sokol Písek
cz Nedeľa 27.04.2014, 17:00 • SH Hodonín • Hádzanárska interliga ženy

Dnes jsme byli svědky nervy drásajícího utkání, jehož zápletku by ani William Shakespeare nenapsal lépe! Jihočešky předvedly obrovské zlepšení především v defenzivní činnosti a po zásluze hlasitě oslavují dnešní vítězství na hodonínské palubovce. To je ode mě vše, přeji vám hezký zbytek nedělního večera a u házené zase někdy napočtenou! (18:33:50)

60
    Konec zápasu. (20:21)

60
    Martina Bačíková těsně před poslední sirénou napálila spojnici písecké branky a je rozhodnuto! Jihočešky vyhrávají druhý duel o jedinou branku! (20:21) (20:21)

60
    Na to reaguje Jozef Hanták oddechovým časem pět sekund před koncem, Veselí je na míči a bude rozehrávat na útočné polovině. (20:21) (20:21)

60
    Osm sekund před koncem se parádně trefuje Michaela Součková s pomocí horní tyče a Písek vede o gól! (20:21) (20:21)

60
    Třináct vteřin před koncem se zastavuje čas, hráčky Sokola budou rozehrávat z hranice devíti metrů. (20:20) (20:20)

60
    Hostující lavička si vybírá oddechový čas 34 sekund před koncem základní hrací doby, v následujících vteřinách se bude lámat chleba! (20:20) (20:20)

60
    Petra Štetáková dnes nemá svůj den, domácí pivotka inkasovala další úder a musela být doslova odnesena z hrací plochy. (20:20) (20:20)

59
    Nejprve se perfektním způsobem uvolnila Palasová, o několik málo vteřin později tento kousek napodobila Bačíková. (20:20) (20:20)

58
    veselí nad Moravou se v těchto momentech může spolehnout na Viniatynskou, která pálí jednu branku za druhou a opět srovnává! (19:19) (19:19)

57
    Jenže hráčky Sokola Písek se díky brankám Bubeníkové a Součkové v rychlém časovém sledu dostávají opět do vedení! (18:19) (18:19)

56
    Viniatynska se dokázala úžasně vyklonit do střelecké pozice a střílí vedoucí branku. (18:17) (18:17)

55
    Romana Chrenková se střelecky probudila a překonává brankářku Stojarovou zakončením mezi nohy. (17:17) (17:17)

55
    Zuzana Keslerová (PIS) je vyloučena na dvě minuty, Jozef Hanták si na to konto takticky vyžádal time-out. (16:17) (16:17)

54
    Romana Chrenková poprvé a nutno podotknout že v nejméně vhodný moment zahazuje sedmičku a sní i možnost vyrovnávacího gólu. (16:17) (16:17)

53
    Ale hráčky Sokola se vůbec nenechávají zviklat a opět přebírají otěže zápasu do svých rukou díky vedoucí brance. (16:17) (16:17)

53
    Tu také Anhelina Viniatynska využívá ke srovnávací brance! (16:16) (16:16)

52
    Hned poté nastřelila Michaela Součková tyč a nabízí se šance pro domácí. (15:16) (15:16)

51
    Michaela Součková s obrovským kusem štěstí dokázala dopravit míč za Vandu Nejezchlebovou, která si balón srazila sama za brankovou čáru. (15:16) (15:16)

51
    A máme tu opět vyrovnaný stav utkání po umístěné ráně Martiny Bačíkové z osy hřiště. (15:15) (15:15)

50
    Romana Chrenková si dnes počíná v zakončení suverénně a zakončuje podél pravé tyče. (14:15) (14:15)

49
    Nikole Šichmanové zkrátka není přáno, ani její další střelecká položka neskončila trefou do černého, domácí brankářka se připomněla krásným zákrokem. (13:15) (13:15)

47
    Jenže se děje pravý opak, Veronika Michková dostala dobře načasovanou přihrávku na hranici brankoviště, kterou nemohla odmítnout. (13:15) (13:15)

47
    Nikola Šichmanová namířila svůj podstřel pouze do tyče, Panenky tak mohou vyrovnat. (13:14) (13:14)

45
    Romana Chrenková je prozatím ze značky sedmimetrového hodu stoprocentní, rozdíl ve skóre je tak opět minimální! (13:14) (13:14)

44
    Hráčky jsou opět na palubovce, doufejme, že nás čeká dramatická zápletka, která rozluští tajenku druhého zápasu série play-out. (12:14) (12:14)

43
    Panenky však reagují dvěma brankami během jediné minuty z rukou Varjassiové a Štetákové. To donutilo hostujícího trenéra k tomu, aby si vybral oddechový čas. (12:14) (12:14)

42
    Nicola Palasová o několik okamžiků poté krotí domácí optimismus krásným obloučkem do protipohybu Nejezchlebové. (10:14) (10:14)

41
    Romana Chrenková snižuje perfektně umístěným projektilem do levého horního růžku. (10:13) (10:13)

40
    Branka Veroniky Malé neplatí kvůli zcela evidentnímu prorážení, do útoku mohou Panenky. (9:13) (9:13)

39
    Zuzana Keslerová se dokázala prosmýknout na pozici pravého křídla a obstřeluje domácí brankářku! (9:13) (9:13)

38
    Michaela Součková v dnešním zápase podává famózní výkon, který šperkuje dvanáctou brankou Písku. (9:12) (9:12)

37
    Romana Chrenková se následně postavila k míči na značce určené pro sedmimetrový hod a proměňuje. (9:11) (9:11)

37
    Kateřina Vrabcová (PIS) za své nedovolené bránění potrestána dvěma minutami. (8:11) (8:11)

36
    Martina Bačíková byla úspěšná při gólové šanci z levého křídla, Veselí snižuje na rozdíl tří branek. (8:11) (8:11)

34
    Zato hostujícímu celku padá všechno, Kateřina Vrabcová i s přispěním brankové konstrukce rozvlnila síť za Nejezchlebovou. (7:11) (7:11)

33
    Panenky mají dnes opravdu smůlu v zakončení, Romana Chrenková orazítkovala svoji bombou ze středu hřiště pouze pravou tyč. (7:10) (7:10)

32
    Vyloučena Petra Bubeníková (PIS), Veselí si tak zahraje přesilovku. (7:10) (7:10)

31
    Nejezchlebová vychytala první střelecký pokus Součkové, na zakončení Veroniky Michkové ale již byla krátká. (7:10) (7:10)

31
    Začal druhý poločas. (7:9)

Dnes je v Hodoníně k vidění diametrálně odlišné utkání než před čtyřiadvaceti hodinami. V průběhu třiceti minut padlo pouze šestnáct branek, Písek naprosto dokonale zkonsolidoval obrannou fázi a dokázal vyřadit ze hry jak Chrenkovou, tak Bačíkovou. Jihočešky tak do utkání vykročily tou správnou nohou a do druhé třicetiminutovky půjde s dvoubrankovým náskokem. Druhý poločas začne přibližně v 17:48.

30
    První poločas skončil. (7:9)

29
    Michaela Součková využila své centimetry k povedené ráně přes domácí dvoučlenný blok. (7:9) (7:9)

28
    Kateřina Slováková otřela svou ránu přes ruku pouze o levou tyč. (7:8) (7:8)

28
    Kateřina Vrabcová střílí velice spornou branku Sokola, před ní totiž byla podle názoru domácího kouče udeřena do obličeje Petra Štetáková. (7:8) (7:8)

26
    Petra Bubeníková vyřešila brejkovou situaci na jedničku a je srovnáno! (7:7) (7:7)

25
    Jozef Hanták také využije právo na oddechový čas ještě před koncem první půle. (7:6) (7:6)

25
    Veronika Malá využila zaváhání domácí obrany, prolétla kolem levé postranní čáry a upravuje rozdíl ve skóre na jednobrankový. (7:6) (7:6)

24
    Petra Varjassiová se však i přes tuto skutečnost dokázala natlačit do zakončení, které jen těsně míjí hostující klec. (7:5) (7:5)

23
    Veselí bude hrát opět v oslabení, zapříčinila se o to Kateřina Slováková (VNM). (7:5) (7:5)

22
    Žlutou kartu dostává Petra Štetáková (VNM). (7:5)

21
    Tu však Nicola Palasová nedokázala proměnit kvůli výtečnému zákroku Nejezchlebové! (7:5) (7:5)

20
    Nikol Vinklárková (VNM) si odchází odpočinout na dvě minuty, zároveň je nařízena sedmička proti domácím. (7:5) (7:5)

19
    Zuzana Keslerová se ideálně uvolnila na ose hřiště, její přízemní rána však zamířila pouze do levé tyče. (7:5) (7:5)

18
    Martina Bačíková však prakticky okamžitě kontruje na opačné straně palubovky. (7:5) (7:5)

17
    Nikola Šichmanová přidává druhou branku v krátkém časovém sledu, když dokázala i s trochou štěstí překonat Nejezchlebovou. (6:5) (6:5)

17
    Rozhodčí zastavují hru pro zranění Petry Štetákové, za níž vybíhá domácí lékař. (6:4) (6:4)

16
    Nikolu Šichmanovou vůbec nerozhodila signalizovaná pasivita a s přehledem zakončuje pod horní tyčky domácí brány. (6:4) (6:4)

15
    Po technicky vydařené střelbě Romany Chrenkové do pravé šibenice si Jan Slavík vybírá oddechový čas pro Písek. (6:3) (6:3)

14
    Nicola Palasová se šikovně natlačila až do střeleckého zakončení, brankářka Veselí však byla na svém místě. (5:3) (5:3)

13
    Veronika Michková (PIS) dostává dvě minuty a oslabuje tak svůj celek. (5:3) (5:3)

12
    Před Kateřinou Slovákovou se otevřel prostor a domácí spojka tohoto faktu využila k tečované střele, která zapadla těsně k levé tyči. (5:3) (5:3)

11
    Do klubu úspěšných střelkyň se zapisuje i Klára Jandásková, která dokázala rozvlnit síť po samostatném nájezdu na Brožovou. (4:3) (4:3)

10
    Skóre tohoto duelu se přelévá z jedné strany na druhou, za Veselí v průběhu desáté minuty vyrovnává Petra Štetáková. (3:3) (3:3)

10
    Stejná hráčka vzápětí využila domácí ztráty míče k přesnému gólovému zakončení. (2:3) (2:3)

9
    Michaela Součková se náramně položila do střely přes dvě blokující soupeřky a srovnává. (2:2) (2:2)

8
    Až nyní si dokázala Petra Štetáková udělat prostor na brankovišti a přesně zakončit. (2:1) (2:1)

8
    Žlutou kartu dostává i Katřeina Vrabcová (PIS). (1:1) (1:1)

6
    Nejezchlebová si dokonale poradila s pokusem Zuzany Keslerové. Střelecké trápení obou celků je v úvodu zápasu enormní! (1:1) (1:1)

5
    Martina Bačíková (VNM) se dopustila taktického faulu, za který vidí žluté napomenutí. (1:1) (1:1)

4
    Petra Varjassiová elegantně obešla staticky bránící protihráčku a srovnává stav utkání. Nutno podotknout, že dvě branky za čtyři minuty hry nejsou mnoho. (1:1) (1:1)

3
    Martina Bačíková se nedokázala prosadit přes bránící soupeřku na hranici brankoviště, dopředu mohou JIhočešky. (0:1) (0:1)

2
    Michaela Součková se hned na úvod střetnutí prezentovala dělovkou z dobrých jedenácti metrů, která se od břevna odrazila za záda Nejezchlebové! (0:1) (0:0)

1
    Ty velice rychle ztrácí balon díky špatné rozehrávce Kláry Jandáskové. (0:0) (0:0)

1
    Právě začalo druhé utkání play-out, na míči začínají hráčky Veselí nad Moravou. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba celky se společně s dvojicí rozhodčích chystají k nástupu na palubovku hodonínské sportovní haly. Vzápětí proběhne představení všech aktérů druhého zápasu této série a pak už nebude nic bránit tomu, aby utkání mohlo začít.

HC Veselí n.M.: Nejezchlebová – Šustková, Varjassiová, Chrenková, Bačíková, Jandásková, Slováková, Vinklárková, Viniatynska, Tomečková, Hvostálová, Štetáková

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev.

Zdravím všechny sportovní nadšence a především milovníky házené z Hodonína, kde dnes v podvečer odehraje druhé utkání série play-out mezi Veselím nad Moravou a Sokolem Písek. Ve včerejším střetnutí obou týmů vstoupily do vyřazovací fáze lépe domácí hráčky, které si s Jihočeškami poradily v poměru 28:23. O osudu tohoto utkání rozhodl především závěr prvního poločasu, kdy se Panenkám podařilo dostat do pětibrankového trháku, jenž si dokázaly svěřenkyně kouče Jozefa Hantáka pohlídat až do samotného závěru. Hráčkám píseckého Sokola se tak nepodařilo zvrátit negativní bilanci z průběhu letošní sezony a ani napotřetí nedokázaly moravského soupeře zdolat. Podaří se jim to dnes?

Rozhodčí dnešního utkání

Druhé střetnutí série budou mít na starost pánové Jiří Králiíček (Zlín) a Milan Letev (Brno), delegátem utkání je pan Jaromír Petřek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Chramosta

SHK Veselí n.M.: Nejezchlebová – Šustková, Varjassiová, Chrenková, Bačíková, Jandásková, Slováková, Vinklárková, Viniatynska, Tomečková, Hvostálová, Štetáková.
    Trenér: Jozef Hanták.

Sokol Písek: Brožová, Stojarová – Vrabcová, Boorová, Keslerová, Součková, Michková, Königová, Rusfelová, Bubeníková, Kutlvašrová, Šichmanová, Malá, Palasová.
    Trenér: Jan Slavík.

Rozhodca: Jiří Králíček, Milan Letev