Bayern – Brémy 5:2 (kon.) | Hertha – Braunschweig 2:0 (kon.) | Hoffenheim – Frankfurt 0:0 (kon.)
Mainz – Norimberk 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Freiburg 2:2 (kon.) | Leverkusen – Dortmund 2:2 (kon.)
1. FSV Mainz 05
2:0 (2:0)
1. FC Norimberk
Sobota 26.04.2014, 15:30 • Coface Arena • Nemecká Bundesliga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vítam Vás pri sledovaní 32. kola nemeckej Bundesligy, v ktorom si medzi sebou zmerajú sily domáci 1. FSV MAINZ 05 a hostia, 1. FC NORIMBERG.

Domáci futbalisti môžu hrať úplne v kľude, momentálne im patrí výborná 7. priečka so 47 bodmi. Z posledných štyroch zápasov si odniesli 8 bodov po dvoch výhrach a dvoch remízach.

Norimberg je na tom omnoho horšie. Zo záchranou najvyššej súťaže v tomto meste to budú mať hráči hostí veľki náročné, pomôcť by im v tom mohol nový tréner. Každý bodík je pre Norimberg dobrý a inak tomu nebude ani v dnešnom dueli. Hosťom patrí predposledná 17. priečka, no na chrbát im dýcha s jednobodovou stratou Eintracht Braunschweig. V drese hostí nastúpi na zápas slovenský reprezentat Róbert Mak.

Zápas v Coface Arene začína o 15:30 a ja Vás pozývam sledovať jeho priebeh prostredníctvom nášho on- line prenosu.

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bell, Noveski (C), Díaz – Geis, Moritz, Soto, Mallı – Okazaki, Choupo-Moting.
    Náhradníci: Krešič – Svensson, Fathi, Saller, Koo, Baumgartlinger, Nedelev.

1. FC Norimberg: Schäfer (C) – Chandler, Stark, Petrák, Pinola – Balitsch, Frantz, Mak, Kijotake, Plattenhardt – Drmič.
    Náhradníci: Rakovsky – Pogatetz, Angha, Hloušek, Gärtner, Pekhart, Čolak.

Rozhodca: Kircher – Kempter, Schiffner.

1

2
    Futbalisti domáceho Mainzu začali aktívne. Moting centroval do pokutového územia, kde musel zasiahnuť brankár Schäfer.

3
    Na druhej strane sa rútil do šance slovenský futbalista Róbert Mak, ale bol zastavený pre odpískaný ofsajd.

5
    Kijotake sa krásne prekľučkoval cez obranu a nakoniec vybojoval prvý rohový kop zápasu.

6
    Na center si nebezpečne nabiehal Drmič a nechýbalo veľa , aby sa dostal k hlavičke. Karius loptu vyboxoval do bezpečia. Hostia majú k dispozícii ďalší roh.

7
    Zatiaľ je to sympatický výkon Norimbergu, ktorý je stále na svojej útočnej polovici a posiela jeden center za druhým na Kariusovu bránu.

9
    Aj Mainz teraz rrozohrával dva rohové kopy v rade, v tom druhom prípade sme videli hlavičku Sota, avšak vedľa.

10
    Choupo-Moting je ako vždy pri chuti, to je typ veľmi rýcleho futbaistu, ktorý sa nebojí pritlačiť a ísť do súboju. Jeden teraz vyhral, ale nevybojoval ani rohový kop.

11
    Pospěch zatiahol loptu po pravej strane a hľadal niekoho zo svojich spoluhráčov v pokutovo území, kúsok však tomu chýbal.

12
    Ťažká malá domov pre Schäfera, ktorý si ale nakoniec dokázal v pravý moment poradiť.

13
    Začiatok bol pre hostí pomerne dobrý, ale postupom času ich aktivita začína vyprchať.

14
    Znovu veľmi dobre Zdeněk Pospěch. Z hranice vápna miesto strely volil prihrávku na lepšie postaveného Okazakiho, tomu nechýbalo veľa, výborne však zasiahol Schäfer.

16
    Ostrým centrom to skúšal Choupo-Moting a v hľadisku to len tak zahučalo. Lopta preletela celým pokutovým územím, bohužiaľ, nikto z jeho spoluhráčov sa nedokázal presadiť.

17
    Zaujímavý brejk hostí, ktorý vymyslel parádnym pasom Pinola. Krížom poslal loptu na rýchlonohého Maka, lenže ten z pravej strany nedokázal ideálne nacentrovať.

18
    Stále čakáme na nejakú výraznejšiu gólovú príležitosť, všetko končí pri náznakoch alebo nepresnostiach.

19
    Choupo-Moting si rovnal loptu na pravačku, ale trafil len padajúceho Petráka.

21
    Strela Sota nemohla Schäfera prekvapiť, bola jednak z veľkej diaľky a jednak končí vysoko nad bránou.

23
    Zlá komunikácia domácich, Karius si nezakričal na Bella, ktorý na poslednú chvíľu odohráva loptu na roh.

24
    Hostia majú zatiaľ veľmi dobre sformovanú obranu a nepúšťajú Mainz do šancí.

25
    Chandler to vyskúšal z veľkej diaľky ľavačkou. Pozdrav letel do hľadiska za divákmi, ktorých je od začiatku dobre počuť.

27
    Na výlet sa vydal Soto, ale útočný výpad mu zatrhol Stark.

30
    Mainz dal gól! Máme tu gól zápasu. Už som chcel napísať, že faul Maka mohol byť potrestaný žltou kartou, miesto toho je tu však ďaleko horší trest pre hostí. Na štandartku Geisa si nabehol ŠINDŽI OKAZAKI a jeho hlavička mala presné parametre.

31
    Zle nedobre mohlo byť pre Norimberg aj o chvíľu neskoršie. Soto sa v malom vápne dobre zorientoval a Schäfer musel zasahovať. Nakoiec lopta poskakovala okolo bránkovej čiary, kde už však zasiahli obrancovia hostí.

32
    Mainz toto potreboval, vedúci gól a ukľudnenie v hre.

34
    Domáci sú v laufe. Najprv Moritz pálil tesne vedľa a potom prišiel presný center Malliho na Choupo-Motinga, ktorý zakončil do tyčky.

35
    Na druhej strane akú takú šancu vymýšľal Chandler, ale márne a navyše sa dopustil útočného faulu.

38
    Na ihrisku ostáva ležať Malli, ktorý utrpel v súboji nejaké zranenie, ale nemalo by to byť nič vážneho.

40
    Pomaličky sa blížime do finále prvého polčasu, zatiaľ je výsledok zaslúžený. Domáci majú viac z hry, sú podstatne futbalovejší.

41
    Ešte sa s nepriaznivým výsledkom snažia hostia niečo urobiť, ale defenzíva Mainzu hrá výborne.

42
    Moting vybojoval ďalší rohový kop pre svoje mužstvo.

44
    Mainz dal gól! Opäť sa domácim vydarila štandartná situácia, aj keď s menšími problémami a chybou hosťujúcj obrany, ktorá nedokázala odvrátiť loptu do bezpečia pred CHRISTOPHEM MORITZOM. Domáci futbalista sa dostal k odrazenej lopte a utešenou bombou prepáil bezmocného Schäfera.

45
    Gól do šatne domácim ešte viac pomôže. Už sa blíži záver.

45

Rozhodcovia nenadstavili ani minútu, vlastne ani nebol dôvod. Norimberg predvádzal celkom sympatický výkon približne 15 minút.Potom začali hrať domáci a dočkali sa v 30. minúte gólu, keď sa hlavičkou presadil Okazaki, ktorý poslal Mainz do vedenia. No a gól do šatne strelil bombou Moritz.

Druhý polčas začne približne o 16:33.

46

46
    Striedanie v tíme 1. FC Norimberg: z ihriska odchádza Timothy Chandler, prichádza Martin Angha.

47
    Kouč hostí urobil do druhého polčasu jednu zmenu, ale úvod patrí opäť domácim.

48
    Geis vybojoval roh a bude ho sám rozohrávať od rohovej zástavky.

48
    Žltú kartu dostáva Martin Angha (1. FC Norimberg).

50
    Geis to teraz skúsil sám z ostrého uhla, ale Schäfera v bráně neprekvapil. Lopta letela do bočnej siete.

51
    To nevyzeralo vôbec zle. Stark vypálil pred pokutovým územím z prvej, ale jeho projektil letel približne 2 metre vedľa pravej tyčky Kariusa.

52
    Choupo-Moting si šiel pre rohový kop, resp. ho chcel vybojovať, ale rozhodca je iného názoru.

53
    To Okazaki ho už vybojoval. Svojim pohybom narobil obrancom obrovské problémy a bol to Stark, ktorý poslal loptu do autu.

54
    Geisov roh šiel dobre pred Schäferovu bránu, ale hosťujúci gólman bol pozorný. Rovnako tak po nájazde dôrazného Sota.

55
    Na ihrisku existuje momentálne len jedno mužstvo a tým je Mainz. Domáci mohli pridať tretí gól, po predĺženom centri Geisa sa dostal k lopte Okazaki a len obetavý pád Petráka znamená pokoj pre brankára Schäfera.

57
    Tlak Mainzu pokračuje, teraz hrozil Zdeněk Pospěch, ktorý strieľaným centrom hľadal niekoho v pokutovom území. Nepovedlo se.

60
    Žltú kartu dostáva Josip Drnič (1. FC Norimberg).

62
    Slovenský reprezentant Róbert Mak v tomto zápase končí, nahradí ho Adam Hloušek.

64
    Druhý polčas už neponúka taký kvalitný futbal, ale je to logické. Mainz má nahraté a sústredí sa predovšetkým na bránenie.

65
    Zblokovaná strela Starka končí v zámedzí, hostia budú rozohrávať štandartku.

66
    Žiadna väčšia šanca sa však nezrodila, bude sa kopať od Kariusovej brány.

67
    Obrovská šanca pro Mainz, konkrétne Malliho. Ten vypálil prízemnú strelu. Schäfer však perfektne zasiahol a vytesnil loptu mimo tri tyče.

69
    Striedanie v tíme 1. FC Norimberg: z ihriska odchádza Niklas Stark, prichádza Antonio Mirko Čolak.

71
    Malli vypálil na Schäferovu bránku. Tesne ju ale prestreľuje.

73
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Elkin Soto, prichádza Ja Choel Koo.

74
    Hosťujúci Kijotake si hľadal priestor na strelu, ale bola zablokovaná.

77
    Strely na bránu 10:2, táto štatistika hovorí snáď o všetkom.

77
    Domáci budú navyše zahrávať rohový kop.

77
    Najprv sa Schäfer dostal k lopte a vyboxoval ho preč z vápna, lenže potom prišla strela z približne dvadsiatich metrov, ktorú predviedol Koo. Išla však priamo do stredu brány.

79
    Už to nevyzerá, žeby sa mal v zápase stať nejaký zázrak. Mainz si bezpečne kontroluje výsledok.

80
    Na ihrisku ostáva ležať Balitsch, ale po krátkom ošetrení môže pokračovať. Hlavne teda musí, kedže hostia už nemôžu striedať.

81
    Pred Kariusa sa nebezpečne tlačil Hloušek a šiel do súboja s týmto brankárom. Bude z toho roh pro Norimberg.

82
    Posledných desať minút zápasu a hostia sa nadychujú k zúfalému tlaku. Už hrajú na veľké riziko.

83
    Výborne Karius, ktorý chytá hlavičku Drmiča. Ten vyskočil veľmi vysoko a nebola to vôbec zlá šanca. Mohlo byť znížené.

86
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Yunus Malli, prichádza Julian Baumgartlinger.

88
    Duel sa za potlesku divákov iba dohráva, dovolím si tvrdiť, že tri body ostanú doma.

89
    Druhý polčas bohužiaľ neponúkol žiadny gól atreba poznamenať, že ani záživný futbal.

90
    Striedanie v tíme 1. FSV Mainz 05: z ihriska odchádza Šindži kazaki, prichádza Todor Nedelev.

90+1
    Rozhodca nadstavuje 3 minúty.

90+2
    Dnešné stretnutie sleduje 31 000 divákov.

90+2
    Pekná Frantzova strela z diaľky, ktorá mala gólové parametre. Karius si môže vydýchnuť, pretože bol blízko k tomu, aby prišiel o vychytanú nulu.

90+3

V druhom polčase sme gól nevideli a tak sa domáci tešia z víťazstva 2:0. Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemny zvyšok víkendu. (17:24:15)