Letohrad – Třinec 2:1 (1:0 po s.n.) | Hr. Králové – Kert Park Praha 3:5 (kon.) | Jihlava – Vlašim 1:2 (0:1 po s.n.)
Most – Kladno 2:0 (kon.) | Ústí n/L – Karviná 2:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 2:4 (kon.)
HBC Most
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HBC Kladno
cz Sobota 26.04.2014, 15:00 • ANS Most • CROSSDOCK extraliga (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ve 3. kole nadstavbové části přivítá HBC Pento Most na svém hřišti celek Alpiq Kladno. Po dvou odehraných kolech je Kladno na 1. místě tabulky skupiny B, když má na svém kontě plný počet 6 bodů. Pokud vyhraje v Mostě, může už slavit postup do semifinále. V prvním vzájemném nadstavbovém duelu vyhrál Alpiq doma 3:1. V druhém duelu porazil minulý týden Hradec Králové na jeho hřišti 0:4.

Most, pokud si bude chtít zachovat naději na postup do semifinále, bude muset Kladno zdolat. V tabulce je zatím na 2. místě se ziskem 3 bodů. Po porážce na Kladně dokázal minulý týden doma zdolat Kert Park 5:2, na jehož hřišti nastoupí i v posledním kole nadstavby. Pokud Most vyhraje, situace ve skupině B se ještě hodně zdramatizuje, ve hře mohou být klidně ještě všechny čtyři týmy. V případě porážky dostane Kladno jistotu postupu a Pentu zbude pouze teoretická naděje.

00:01

00:16
    Čížek zavřel před Štěpánikem střední pásmo.

01:26
    Alpiq se zatím drží na míčku.

02:13
    Koudelka hledal Richtera, ten ale jeho skákavý pokus přes všechny čáry nezachytil.

03:24
    Štěpánik se snažil probít po středu před branku Mostu, ale na poslední chvíli ho zastavil Málek.

04:23
    Míček byl zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Penta, buly před Jirotkou.

04:49
    Chyba běžel po pravé straně směr branka Alpiqu, těsně před kruhem se rozhodl pro střelu zápěstím, kterou ale Jirotka pokryl.

05:51
    Markytán běžel zcela osamocený na Soukupa, zkusil na něj kličku do bekhendu, ale domácí brankař své betony včas sklapl!

06:14
    Nosek (KLA) 2 minuty držení. Domácí Pento si tak dnes vyzkouší svou první početní výhodu.

06:58
    Švancar se snažil překvapit Jirotku u pravé tyče, ten byl ale pozorný.

7:31
    Kudela (KLA) teď zle zatápí svému týmu. Pento dostvává příležitost 43 vteřin dvojnásobné početní výhody, půjde si tak odsedět dvě minuty za podražení.

08:42
    Most právě vstřelil branku!
    Domácí Pento přeci jen využívá přesilovou hru! TOMÁŠ CHYBA dostal nabitou na modrou čáru od Čížka a střelou zhruba do poloviny branky prostřelil klečícího Jirotku, který měl zakrytý výhled. Asistence: Petr Čížek, Slavomír Švancar.

08:54
    Domácí půjdou ale také do čtyř. Prokš (MST) si půjde odpočinout na dvě minuty za nedovolené bránění.

09:55
    Štěpánik to nejprve zkoušel z mezikruží, odkud branku netrefil, nicméně o nějakých deset vteřin později se ocitl před brankovištěm, kde ani nadvakrát nedokázal dostat míček za brankovou čáru!

10:54

11:50
    Nedvěd (KLA) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

12:49
    Most se v přesilové hře nedokáže ani zabydlet v pásmu Alpiqu, pískán ofsajd Mostu.

13:41
    Přesilovka Penta pomalu končí a míček je u Soukupa, domácí znovu nedokázali nic vymyslet, natož vystřelit.

14:43
    Prokš s Dědičem bojují o míček za brankou Mostu.

15:00

První perioda je minulostí a přinesla jedinou branku a to do sítě Alpiqu, když se v 9. minutě dokázal prosadit z přesilovky od modré Chyba.

15:01

15:32
    Pento zahajuje icingem.

16:01
    Švancar se vytáčel zpoza branky, trefil ale jen Jirotku do náručí.

17:18
    Kopýtko (MST) 2 minuty za nedovolené bránění, Alpiq tak dostává další možnost na srovnání výsledku.

18:04
    Dědič to zkoušel kousek za modrou, jeho střela, která mířila do prostřed branky nenadělala Soukupovi žádný problém.

19:25
    Alpiq se teď drží v pásmu Mostu a tlačí se za vyrovnáním.

20:04
    Málek (MST) 2 minuty za držení, Alpiq stupňuje svůj tlak.

21:11
    Ani hosté však nijak neoplývají aktivitou před brankou Mostu, kterému se daří vyhazovat.

22:49
    Richter měl tutovku tváří v tvář před Jirotkou, ale nedokázal dostat míček za branku Alpiqu!

23:51
    Nosek (KLA) 2 minuty držení.

25:39
    Přesilovka Mostu snad ani nestojí za nějaké větší hodnocení.

25:53
    ALEŠ KYPET se napřáhl ze středního pásma a dobře mířenou střelou nad vyrážečku do pravého horního rohu prostřelil Jirotku. Asistence: Tomáš Chyba.

26:55
    Špaček vkládal hůl do přihrávky, která směřovala za brankovou čáru, jenže proti byl bruštík, který míček vyrazil na poslední chvíli do bezpečí!

28:20
    Chyba teď oběhl branku Alpiqu a hledal Švancara, který si sbíhal do volného prostoru, jenže se k němu přihrávka nedostala.

14:40
    Alpiq má teď dobrý tlak v pásmu Mostu.

30:00

Je za námi druhá třetina, která dopadla stejně jako ta první, a to jednou brankou do sítě Alpiqu. Tentokráte Jirotka kapituloval ve 26. minutě po střele Kypeta.

30:01

30:50
    Za brankou Alpiqu vyvíjel hodně aktivity Procházka, jeho akci ukončila posunutá brána hostů.

31:57
    Alpiq s míčkem za vlastní brankou, evidentně s rozehrávkou nespěchá.

32:50
    Alpiq teď na domácí hodně přitlačil, dobrou střelu vyslal Hnízdil, Soukup osvědčil svůj postřeh.

33:43
    Kypet vyhazuje do středního pásma, Kladno má teď pořád herně navrch.

34:14
    Domácí po delší době vybojovali buly v útočném pásmu.

35:00
    Špaček z mezikruží trefuje Soukupovo rameno!

35:30
    Posunutá domácí branka přerušuje tlak Alpiqu.

36:24
    Pospíšilovo nahození ze středního pásma nenašlo nikoho ze spoluhráčů, dopředu jde Pento.

37:03
    Kladno se provinilo icingem, buly před Jirotkou.

38:26
    Martykán pálil od modré, Soukup vyráží, následně Most vyhazuje na icing.

39:05
    Hra se neskutečně kouskuje, další přerušení po souboji u hrazení.

39:31
    Hnízdilovo slabé nahození na branku Soukup snadno ukrývá pod lapačkou, i on s chutí přerušil hru.

40:03
    Pospíšil promáchnul v zajímavé pozici.

40:41
    Pusunutá branka Alpiqu znamená, že Most udrží pro nejbližší chvíle útočné pásmo.

41:34
    Bruštík zůstává ležet za brankou Kladna = další přerušení.

42:03
    Most si dobře hlídá střední pásmo, nepouští Alpiq do útočného pásma.

42:30
    Alpiq se teď natlačil před Soukupa, ale rozhodčí ho zase zpět vykazují do středního pásma.

42:51
    Náznak bitky Prokš – Hnízdil, ale vylučovat se zatím nebude.

42:58
    Pospíšil vytvořil teď neskutečný icing, čas pro Alpiq letí velice rychle.

43:32
    Alpiq se pokusí o závěrečný tlak, ale zatím nemůže ani odvolat gólmana, hraje se na jeho polovině.

44:20
    Soukup ukrývá míček pod lapačkou. Time out Alpiq, vhazování před domácí brankou a Kladno půjde pochopitekně do šesti.

44:44
    Domácí kontrolují míček, šance Kladna klesají rychle na nulu.

45:00

Je konec, Most se bodově dotáhnul právě na Alpiq a při výhře Kert Parku v Hradci Králové slibuje poslední kolo mimořádnou dramatičnost. (16:39:03)