Poľsko – Chorvátsko 4:1 (kon.) | Holandsko – Veľká Británia 3:4 (kon.) | Rumunsko – Litva 2:5 (kon.)
Rumunsko
2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Litva
cz Štvrtok 24.04.2014, 19:00 • Siemens Arena, Vilnius • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:16:29)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 22:17
    Trestné minuty: 33:20
    Vyhraná vhazování: 36:38
    Přesilové hry: 2/9-1/4

Nejvíce střel: Csaba Nagy a Jevgenij Pysarenko 3 – Arnoldas Bosas 4

Branky a nahrávky: 43. Zsok (Pysarenko, Imecs), 59. Fodor (Pysarenko, Mihaly) – 7. Kumeliauskas (Zubrus, Kieras), 30. Katulis (Zubrus, Kumeliauskas), 45. Kumeliauskas, 51. Bosas, 60. Bosas (Kumeliauskas, Zubrus). Po třetinách: 0:1, 0:1, 2:3. Rozhodčí: Balodis (LAT) – Goljak (BLR), Reimer (DEN). Diváci: 5687.

Dnešní zápas mezi Litvou a Rumunskem dopadlo zcela podle představ, Litva si vybojovala cenné tři body za výhru 5:2, ohrozit postup Polska už ale nemůže. Rumunsko si to v poslední zápase rozdá s Nizozemskem o sestup.

Vítězství Litvy opět režírovala produktivní formace Kumeliauskas (2+2) – Zubrus (0+3) – Bosas (2+0), pátou branku přidal Katulis. Za Rumuny se ve třetí části hry trefili Zsok a Fodor.

60:00

59:32
    Litva právě vstřelila branku!
    Domácí hráči nakonec potvrzují o své dnešní výhře pátým gólem do prázdné branky, kterou zaznamenává opět ARNOLDAS BOSAS! Asistence: Donatas Kumeliauskas a Dainius Zubrus.

58:12
    Ruczuj míří opět na střídačku!

58:04
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    A Rumunům se risk se hrou bez brankáře vyplácí a snižují na rozdíl dvou branek! Trefuje se CSANAD FODOR! Asistence: Jevgenij Pysarenko a Ede Mihaly.

58:00
    Gellert Ruczuj zůstává na střídačce, Rumuni to zkusí ještě v šesti!

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem třetí třetiny si bere trenér Rumunů Kjell Lindqvist oddechový čas.

57:11
    Pysarenko je na ledě, začíná zkrácená přesilovka Rumunska.

56:41
    Síly na ledě se ale vyrovnají, za nedovolené bránění je totiž vyloučen také Andrius Kaminskas.

55:11
    Jevgenij Pysarenko míří opět na trestnou lavici, tentokrát za podražení. Přesilová hra pro Litvu.

54:05
    Kuliesius je na ledě, Litva hraje v plném počtu.

52:05
    Ve třetí třetině se nám nějak kupí vyloučení, za podražení tentokrát míří na trestnou lavici Sarunas Kuliesius.

50:37
    Rychle využitá přesilová hra a opět v podání první lajny! Trefuje se ARNOLDAS BOSAS!

50:16
    Tentokrát početní výhoda pro domácí Litevce, vyloučen je rumunský kapitán Jevgenij Pysarenko za hru vysokou holí.

48:29
    Kumeliauskas je na ledě, Litva hraje v plném počtu.

46:29
    Další vyloučení na straně Litvy, za naražení je vyloučen dvougólový střelec dnešního zápasu Donatas Kumeliauskas.

46:20
    Oba týmy už hrají v plném počtu.

44:53
    Domácí hráči si rovněž v přesilové hře berou zpátky svůj dvoubrankový náskok! Po individuální akci se podruhé v zápase prosadil DONATAS KUMELIAUSKAS! Bez asistence.

44:20
    Síly na ledě se ale vyrovnají, taktéž za hru vysokou holí je vyloučen hrdina včerejšího zápasu Arnoldas Bosas.

44:07
    Přesilová hra pro Litvu! Za faul vysokou holí je vyloučen Csanad Virag.

42:43
    Rumuni se vracejí do zápasu, když využili dlouhou přesilovou hru za faul Pliskauskase v závěru druhé třetiny! O snížení se postaral LEVENTE ZSOK! Asistence: Jevgenij Pysarenko a Attila Imecs.

40:01

40:00

40:00
    V závěru druhé třetiny byl ještě vyloučen na 2+2 minuty za hru vysokou holí litevský útočník Darius Pliskauskas.

35:56
    Litevci dlouhou přesilovou hru nakonec nevyužili, Rumuni hrají v plném počtu.

33:00
    Litevcům se v dlouhé početní výhodě zatím moc nedaří.

30:56
    Nyní se po nešetrném faulu kolenem od Alisauskase strhla bitka, ve které byl nejvíce aktivní Otto Biro, který inkasoval trest na 5 minut + do konce utkání za hrubost, Matyas Biro navíc inkasuje trest na 2 minuty za faul loktem. Následovat tak bude pětiminutová přesilovka pro Litvu!

29:39
    Litevci zvyšují své vedení! Po další velmi povedení přihrávce od Zubruse se střelou od modré čáry trefuje ARTURAS KATULIS! Asistence: Dainius Zubrus a Donatas Kumeliauskas.

29:00
    Rumuni jsou ale ve druhé třetině hodně aktivní, na střely v prostřední části hry vedou 8:0!

28:03
    Pliskauskas z dobré pozice nastřelil pouze Ruczuje.

26:10
    Zubrus je na ledě, Litevci hrají v plném počtu.

25:10
    Rumuni opět nepůsobí v přesilové hře dobrým dojmem.

24:10
    Dainius Zubrus je vyloučen za faul kolenem, třetí přesilová hra pro Rumunsko v dnešním zápase.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 19:47.

V první třetině jsme neviděli zrovna nějaký záživný hokej, oba brankáři si moc na puk nesáhli. O jedinou branku zápasu se v 7. minutě postaral Donatas Kumeliauskas, který využil parádní pobídky od Zubruse. Litva tak vede po první dvacetiminutovce nad Rumunskem 1:0!

20:00

19:05
    Už probíhá poslední minuta první třetiny a vypadá to, že se již v klidu dohraje.

18:20
    Litevský tlak i kvůli vyloučení Kuleviciuse se v posledních minutách trochu zadrhl.

17:48
    Kulevicius se vrací na led, Litevci hrají v plném počtu.

17:21
    Už to vypadá, že z této přesilovky nebude opět nic.

16:58
    Armalis kryje střelu rumunského kapitána Jevgenije Pysarenka od modré čáry.

16:46
    Domácí hráči vyhazují.

16:20
    Rumuni si sice pěkně přihrávají, Virag se nakonec odhodlal ke střele, která se mu ale vůbec nepovedla.

15:48
    Rumuni si zahrají další přesilovou hru, za držení protihráče je vyloučen Dovydas Kulevicius.

14:57
    Pijus Rulevicius se pokusil vystřelit ihned po krátké otočce, Ruczuj ale dobře zasáhl, navíc byl odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

14:15
    Dainius Zubrus se cpal před Ruczuje, ten nájezd proti útočníkovi New Jersey Devils ustál.

13:38
    Kumeliauskas vystřelil z levé strany, Ruczuj přes výborně clonícího Zubruse absolutně nic neviděl, puk ho ale trefil.

12:50
    Litevci sice stále kontrolují hru, nyní ale mají problémy s nebezpečným napadáním rumunských útočníků.

11:47
    Chybu v litevské rozehrávce mohli potrestat Imecs s Moldovanem, nedokázali si ale pořádně přihrát, a tak opět přišli o kotouč.

11:15
    Rumunský útok snad rychleji skončil než vůbec začal.

10:43
    Darius Pilskauskas se snažil vyrazit zpoza branky a překvapit Ruczuje, ten byl ale pozorný.

10:10
    Rumuni jsou zatím v útoku neškodní, naopak první litevská lajna v čele s kapitánem Zubrusem si v útočné třetině dělá se svými soky co chce.

09:23
    Postavení mimo hru v podání Litvy.

08:38
    Domácí Litevci si po vstřeleném gólu určitě dost oddychli, což je na nich vidět.

07:45
    Icing Litvy.

07:17
    Litevci v dalším útoku.

06:40
    Litevci jdou do vedení po obrovské chybě rumunské obrany, která si vůbec nevšimla najíždějícího DONATASE KUMELIAUSKASE, který si najel na přihrávku od hvězdného Zubruse a v samostatném úniku vystřelil přesně pod víko Ruczujovy branky! Asistence: Dainius Zubrus a Mindaugas Kieras.

06:02
    Zakázané uvolnění domácích vrátí hru zpátky před Armalise.

05:41
    Litvě odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:06
    Kieras se vrací na led, Litevci hrají v plném počtu.

04:44
    Litevci se opět osvobozují.

04:10
    Csanad Virag vystřelil z bezprostřední blízkosti branky, trefil ale pouze dobře stojícího Armalise.

03:39
    Rumunská přesilovka není zatím nikterak nebezpečná.

03:06
    První přesilovku v dnešním zápase si zahraje Rumunsko, za faul kolenem je vyloučen Mindaugas Kieras.

02:56
    Nejlepší hráč včerejšího utkání Litvy s Velkou Británií Arnoldas Bosas se dostal do obrovské šance, tváří v tvář Ruczujovi ale neuspěl, rumunský brankář zasáhl trochu i se štěstím!

02:43
    Zakázané uvolnění na straně Rumunů.

02:15
    Chybu v obraně Litvy mohli potrestat bratři Birové ve třetí rumunské lajně, Armalis opět zasáhl.

01:42
    Ruczuj sice rychle rozehrál, svým spoluhráčům ale zbytečně nadělal problémy.

01:20
    Armalis musel předvést první zákrok, střílel Csanad Fodor.

00:48
    Litevci se v prvním útoku neprosadili, v následném protiútoku pak Rumuny zastavilo postavení mimo hru.

00:07
    Litevci začínají rychlým icingem.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, utkání za malou chvíli začne.

Rumunsko: Ruczuj (Catrinoi Cornea) – Bors (A), Nagy, Hodos, Pysarenko (C), Mastaleriu, Sallo, Lusneac, Pascaru – Virag, Zsok, Mihaly – Fodor, Imecs, Moldovan – M. Biro, G. Biro, O. Biro – Georgescu, Timaru (A), Munteanu
    Trenér: Kjell Lindqvist.

Litva: Armalis (Dauksevicius) – Kieras (A), Alisauskas, Vysniauskas, Aliukonis, Vezelis, Kaminskas, Aliapkin, Katulis – Zubrus (C), Bosas, Kumeliauskas – Bendzius, Kulevicius, Kuliesius (A) – Pliskauskas, Rulevicius, Rybakov – Fiscevas, Gintautas, Bogdziul
    Trenér: Bernd Haake.

Rozhodčí: Balodis (LAT) – Goljak (BLR), Reimer (DEN).

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky! Hlavní část seniorského mistrovství světa přijde na řadu sice až v květnu, v plném proudu jsou už ale nižší divize. V divizi I skupině B se už pomalu rozhoduje o seskupení týmů pro příští sezónu, dnes budeme sledovat utkání mezi Rumunskem a domácí Litvou. Zápas startuje v 19:00!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 43. Zsok (Pysarenko, Imecs), 59. Fodor (Pysarenko, Mihaly) – 7. Kumeliauskas (Zubrus, Kieras), 30. Katulis (Zubrus, Kumeliauskas), 45. Kumeliauskas, 51. Bosas, 60. Bosas (Kumeliauskas, Zubrus)

Rozhodca: Balodis (LAT) – Goljak (BLR), Reimer (DEN)