SR 18 – Kanada U18 1:2 (kon.) | Dánsko U18 – USA U18 0:7 (kon.)
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Kanada U18
Nedeľa 20.04.2014, 15:00 • Imatran Jäähalli • Majstrovstvá sveta U18

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Príjemné sviatočné popoludnie všetkým tým, ktorí sa rozhodli stráviť ho pri hokejovom prenose z Majstrovstiev sveta do osemnásť rokov 2014. Slováci sa na ňom vo svojom treťom zápase stretnú s obhajcom titulu z Kanady.

Slováci majú za sebou veľmi dobrý vstup do šampionátu. Bodovali už v prvom zápase, keď dokázali s Ruskom remizovať 2:2 v riadnom hracom čase. Následne zvládli kľúčový zápas, keď zdolali Nemecko 4:1. Na konte tak majú štyri body a aktuálne sú na druhom mieste práve za aktuálnym súperom.

Brankári:
    Matej Tomek (zápas s Nemeckom): 24 striel, 23 zákrokov, 95,83 %
    Adam Húska (zápas s Ruskom): 36 striel, 33 zákrokov, 91,67 %
    Produktivita:
    Matej Paločko, Juraj Milý, Kristián Pospíšil 2 body (1+1)
    +/- obrancov
    Jakub Meliško: +3

Tímové štatistiky: Slovensko – Kanada
    Úspešnosť streľby:
    17,14 % (1. miesto) – 13,33 % (3. miesto)
    Využitie presiloviek: 20,0% (4.) – 11,11 % (7.)
    Úspešnosť prežitia oslabení: 81,82 % (6.) – 85,71 % (5.)
    Úspešnosť brankárov: 93,33 % (3.) – 93,75 % (2.)
    Góly v oslabení: 2 (1.) – 0 (3.)

Kanada je zatiaľ spolu s Fínskom jediným tímom bez straty bodu. V prvom dni vo výbornom stretnutí zdolala Švédsko 3:1 a po dni voľna sfúkla Nemcov 5:2. Nielen ako obhajca titulu sú javorové listy jasným favoritom. Množstvo hráčov nám je známych z Ivan Hlinka Memorial Cup 2014, kde získala Kanada na piešťanskom ľade zlato. Jeden z obrancov už má spomínané zlato zo Soči.

Brankári:
    Julio Billia (zápas s Nemeckom): 23 striel, 21 zákrokov, 91,30 %
    Mason McDonald (zápas so Švédskom): 25 striel, 24 zákrokov, 96,0 %
    Jake Virtanen 4 body (2+2)
    Roland McKeown: +3

Kanada U18: M. McDonald – H. Fleury, McKeown, Tr. Sanheim, Bleackley, Hicketts, Carrier – McCann, J. Virtanen, Gropp – Barzal, C. Bishop, B. Thomas – Konecny, B. Point, Brendan Perlini – Hawryluk, John Quenneville, Da. Audette – Crouse.

Rozhodca: Hicks (GBR), Schukies (GER) – Jensen (DEN), Ponomarjow (GER).

00:01

00:25
    Podľa očakávania sa Kanada hneď usadila v útočnom pásme a Slováci vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

00:45
    O prvú strelu sa postaral Sanheim od modrej čiary, Húska kryje.

01:15
    Ofsajd Kanady.

02:00
    V úvode je Kanada aktívnejšia, má puk častejšie v moci.

02:45
    Fleury peknou prihrávkou našiel na útočnej modrej Virtanena, no tomu razantnú stopku vystavil jeden z našich obrancov.

03:11
    Hodnú chvíľu sa Kanada držala v útočnom pásme, opäť strieľal Sanheim a Húska bol na jeho strelu pripravený.

04:15
    Hrušík v strednom pásme pri strele zlomil hokejku a nemohol tak pokračovať v útoku. Puk získala Kanada.

04:47
    Pospíšil aspoň nahadzuje do útočného pásma.

05:01
    Koch mal mierne problémy s rozohrávkou, našťastie mu ale pomohli jeho spoluhráči.

05:30
    Hrá sa svižný hokej s množstvom súbojov. Slováci ostávajú bez poriadneho streleckého pokusu, McDonald nič výrazné kryť nemusel.

05:59
    Teraz to skúšal Jaroš a kanadský brankár radšej puk podržal.

06:55
    Slovensko sa zdržiava v útočnom pásme.

07:41
    Slovensko – Christián Jaroš – dve minúty za seknutie.

07:58
    Kanada sa snaží hneď od úvodu presilovky veľa strieľať, jeden zo zblokovaných pokusov ju ale poslal až do stredného pásma.

08:14
    A pri návrate ofsajd.

08:55
    Point sa dostal k strele, ale tá bola zblokovaná.

09:19
    Prvá vážnejšia šanca zápasu. Brayden Point tečoval strelu od modrej čiary. Húska ale bol pripravený a kryje.

09:41
    Jaroš späť na ľade, je po oslabení.

10:12
    Ferleťák sa snažil predrať do útočného pásma, ale obrancovia Kanady mu nedali šancu.

11:00
    Dôrazný Quenneville z bránkoviska takmer dostal puk za bránkovú čiaru, ale Húska svoj tím podržal.

11:17
    Perliniho strela tesne míňa bránu.

11:49
    Veľký boj medzi Romančíkom a Konecnym pri modrej, všetko rieši hvizd čiarového rozhodcu – ofsajd.

11:59
    Slovensko – Mário Grman – dve minúty za hrubosť.

12:24
    Slovensko U18 dalo gól!
    Tretí gól Slovenska v oslabení! Osemnástka potvrdzuje to, čo jej šlo už v prvej lige – výbornú hru v oslabeniach. JURAJ MILÝ vystihol chybu v rozohrávke, v strednom pásme sa tak zmocnil puku a ušiel sám na brankára, ktorému nedal šancu kľučkou do bekhendu!
    Bez asistencie.

13:26
    Kanada sa snaží o rýchlu odpoveď. Virtanen z dobrej pozície ale pálil proti pripravenému Húskovi.

13:59
    Slovensko v plnom počte pokračuje v bránení kanadských útokov.

14:27
    Teraz ale zakázané uvoľnenie Kanady.

15:00
    Slovensko hrá maximálne jednoducho. Namiesto toho, aby si robili nejaké problémy, neboja sa nahodiť puk z vlastného pásma rovno na McDonalda.

15:15
    Kanada teraz ťaží z dobrého pohybu v útočnom pásme.

16:03
    Quenneville vystihol rozohrávku Slovákov, Húska na mieste.

16:37
    Petráš našiel prihrávkou medzi kruhmi voľného Valenta, ktorý len tesne minul! Halou to len tak zadunelo.

17:14
    Výborné napádanie Kanady. Slováci už po niekoľký raz urobili hrúbku v obrane. Húska radšej hru prerušil zákrokom.

17:58
    Pekná akcia Slovákov, Sukeľ pred bránou hľadal Milého, ale prihrávku zastavil v poslednej chvíli jeden z obrancov Kanady.

18:44
    Jarošov ostrý hit ocenený potleskom tribún.

19:12
    Kanada – Matt Barzal – dve minúty za seknutie.

19:23
    Slovensko – Patrik Maier – dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

20:00

V prvej tretine to bola herná prevaha Kanady, strelecky však pomerne vyrovnané 6:9 a najmä na skóre je to pre Kanadu nepríjemné prekvapenie. Vedieme totiž gólom Milého z oslabenia 1:0. Húska sa určite má na čo v ďalšom pokračovaní tešiť...

20:01

20:11
    Nepresná rozohrávka Černáka na icing.

20:34
    Po strele Barzala našiel Húska puk v rukavici.

20:51
    Hicketts od modrej čiary, Húska vyráža do ochrannej siete. Vhadzuje sa po jeho ľavej ruke.

21:39
    Pospíšil prihráva od mantinelu na Tatára, jeho strela ale nemieri presne.

22:21
    Slovensko – Mário Grman – dve minúty za podrazenie.

22:44
    Zatiaľ sa Slováci v pokoji bránia.

23:23
    Ferleťák predĺžil pas do stredného pásma, Kanada sa nevie usadiť v útočnom.

24:28
    Virtanen sa snažil pred bránou nájsť Groppa, ale ich spolupráca zatiaľ nevychádza. Slovensko znova vyhadzuje.

24:54
    Petráš od červenej čiary nahadzuje puk na McDonalda, ktorý ho vyráža do ochrannej siete. SLovensko získava vhadzovanie v útočnom pásme.

25:11
    Dobrá akcia Kanady. Barzal dostal puk od Thomasa a skúsil strieľať z prvej. Húska kryje.

25:42
    Slovensko hrá takticky, len vyhadzuje puky do stredného pásma a čaká na prípadné chyby. Táto taktika zatiaľ vychádza do bodky.

26:12
    Ferleťák unavený prihral nepresne a poslal tak súpera do útoku. Húska situáciu upokojuje.

27:01
    Kanade sa dnes nedarí. Barzal pokazil aj úplne jednoduchú prihrávku.

27:30
    Kanada na puku, Slováci sa bránia. Na strely je to v tejto tretine 0:2.

28:11
    Grman zblokoval telom strelu a puk sa odrazil aspoň do stredného pásma.

28:55
    Po dlhšej dobe prerušenie hry v útočnom pásme Slovenska.

29:44
    Kanada – Jared McCann – dve minúty za seknutie.

30:32
    Veľká presilovková šanca! Jaroš prešiel celým hriskom a dostal sa aj cez obranu k zakončeniu v páde. Všetko rieši McDonald.

30:57
    Quenneville sa ťažko dvíha po jednom zo súbojov.

31:31
    Vhadzovanie v útočnom pásme Kanady. Do skončenia presilovky veľa neostáva.

31:41
    Sľubná šanca pre Pospíšila, ale namieril len do hornej žrde!

32:37
    Po dobrej obrane Romančíka mal proti Pointovej strele Húska uľahčenú prácu a skrýva puk do lapačky.

33:02
    Maier od modrej čiary preveril McDonaldovu pozornosť.

33:15
    Tvrdý projektil rovnakým smerom aj od Jaroša.

33:19
    Kanada – Haydn Fleury – dve minúty za hrubosť.

33:55
    Hrušík dostal prihrávku spoza brány, jeho strela končí v lapačke McDonalda.

34:35
    Slovensko zakladá útok v presilovke len veľmi pomaly. Meliško čakal za vlastnou bránou asi desať sekúnd a potom rozohral, je z toho vhadzovanie v útočnom pásme.

35:40
    Milý skúšal šťastie ťahom od ľavej strany, McDonald jeho pokus ustrážil.

36:10
    Paločko vystihol rozohrávku Kanady a bol pred McDonaldom sám! Kľučka do bekhendu mu ale nevyšla.

37:12
    Dlho sa Kanada držala v pásme, od modrej čiary vypálil Hicketts, Húska s prehľadom.

38:12
    McKeown od modrej, ale tieto pokusy Húskovi nerobia najmenší problém.

39:00
    Ferleťák prekorčuľoval za vyhodeným pukom a získal vhadzovanie v útočnom pásme.

39:17
    Vzájomné vylúčenie – Ladislav Romančík a Jayce Hawryluk – obaja dve minúty za hrubosť.

39:17
    Slovensko – Jakub Meliško – dve minúty za držanie.

39:53
    Kanada dala gól!
    Húska vyrazil Fleuryho pokus pred seba, kde stál BRENDAN PERLINI a pohotovo zakončil.
    Asistencie: Haydn Fleury a Travis Sanheim.

40:00

Takmer plných štyridsať minút robil Húska problémy. V záverečnej presilovke štyroch proti trom už to Kanade ale vyšlo z dorážky a tak je to po dvoch tretinách vyrovnané 1:1.
    Na strely 13:19 (6:9, 7:10).

40:01

40:20
    Slováci sa zatiaľ márne snažia založiť útok.

40:51
    Milý len nahodil do útočného pásma a prvá formácia Slovenska odchádza striedať.

41:11
    Jaroš sa dostal cez stredné pásmo až do zakončenia, ale to sa mu veľmi nepodarilo.

41:59
    Ferleťák z otočky len tesne minul, následne dorážka Valenta, McDonald teraz mal čo robiť!

42:25
    Kanada – Jayce Hawryluk – dve minúty za hrubosť.

42:55
    Slovensko sa tlačí do útoku, táto presilovka nepôsobí najhorším dojmom.

43:18
    Hrušík prenechal na Halamu, jeho strela končí v náručí McDonalda.

43:56
    Černákova rana od modrej, Milý sa načahoval po puku na dorážku, ale minul.

44:01
    Obrovská šanca! Bondra bol pred McDonaldom úplne sám, spravil kľučku do bekhendu, ale v poslednej chvíli mu puk skĺzol z čepele!

44:33
    Petrášova strela tesne nad, Slováci sa rozstrieľali.

46:14
    Kanada pritvrdzuje, no je to už za hranicou pravidiel. Opäť na trestnú pôjde Jayce Hawryluk – dve minúty za napadnutie.

47:09
    Slovensko – Matúš Sukeľ – dve minúty za vrazenie na mantinel.

48:55
    Slovensko – Kristián Pospíšil – dve minúty za hákovanie. Krátka presilovka piatich proti trom.

49:09
    Sukeľ je na ľade, Slovensko v štyroch.

50:06
    Slovensko sa oslobodzuje, pri tejto presilovke je Kanada zatiaľ neškodná.

50:55
    Slováci prežili krušné chvíle a opäť sa môžu sústrediť na svoju hru.

51:24
    Húska kryje nahodenie zo stredného pásma.

51:57
    Buly v útočnom pásme Kanady. Aktívnejší sú v tejto časti hry zatiaľ Slováci, ktorí na strely vedú 7:4.

52:00
    Hrušík preveril McDonalda strelou od modrej čiary. Brankár Kanady má puk v lapačke.

52:28
    Barzal sa prekľučkoval cez dvoch obrancov a dostal sa medzi kruhy, kde si ale vylámal zuby na výbornom Húskovi.

52:39
    Výborné napádanie Paločka, Kanaďania sa ale dokázali dostať von z pásma.

53:23
    Kanada zrejme strelila gól, situácia sa overuje s videorozhodcom.

53:23
    BRENDAN PERLINI si z ľavého krídla nakorčuľoval a vystrelil tak razantne, že puk od vnútornej žŕdky vyletel von. Kanada je po prvý raz vo vedení!
    Asistencia: Brayden Point.

53:43
    Slovensko – Matej Moravčík – dve minúty za seknutie.

53:43
    Kanada si berie oddychový čas.

54:00
    Zatiaľ sa Slováci dobre bránia.

54:32
    Až v poslednej minúte sa Kanada usadila v útočnom pásme. Ani jeden z pokusov ale nemieril na Húsku.

55:43
    Slovensko je v plnom počte a cíti šancu na vyrovnanie.

56:44
    Zatiaľ sa ale nevedia dostať do útočného pásma. Až teraz McDonald musel vyrážať do ochrannej siete.

57:01
    Virtanen strieľa na Húsku, ktorý je pozorný.

57:30
    Milý spoza obrancu, ale McDonald kryje aj tento pokus.

57:44
    Slovensko sa drží na puku, ale Húska zatiaľ ostáva v bráne.

58:26
    Slovensko si berie oddychový čas.

59:00
    Kanada má puk, Slováci sa nebudú môcť dostať do útoku.

59:30
    Adam Húska je na striedačke a Slováci to skúsia v šiestich. Vhadzovať sa bude po pravici McDonalda.

59:49
    Kanada vyhadzuje puk von z obranného pásma.

59:54
    V rozhodujúcej chvíli Milý osamotený pred bránou prepálil puk! Obrovská smola pre Slovensko.

60:00

Najlepšími hráčmi zápasu sú vyhlásení strelci: Slovensko – Juraj Milý a Kanada – Brendan Perlini.

Je dobojované, Kanada napokon zvíťazila vďaka dvom gólom Perliniho 2:1. Slovensko sa napriek prehre nemá vôbec za čo hanbiť, práve naopak. Veď vyrovnať sa podarilo Javorovým listom až sedem sekúnd pred koncom druhej tretiny v presilovke.
    Na strely 22:25 (6:9, 7:10, 9:6).

Ďakujem vám za pozornosť, zajtra zakončíme základnú časť zápasom so Švédmi. Začíname o 18:30. Do videnia! (17:22:46)

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 13. Milý – 40. Perlini (Fleury, Sanheim), 54. Perlini (Point)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Húska – Maier, E. Černák, Ma. Moravčík, Ch. Jaroš, L. Romančík, Meliško, Má. Grman, Koch – Matej Paločko, M. Sukeľ, J. Milý – Hrušík, M. Halama, Ferleťák – K. Pospíšil, R. Bondra, Pe. Valent – Š. Petráš, Klenko, J. Tatár.

Rozhodca: Hicks (GBR), Schukies (GER) – Jensen (DEN), Ponomarjow (GER)