St. Louis – Chicago 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 3:4 (po pr.) | Colorado – Minnesota 4:2 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 2:4 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.)
Colorado Avalanche
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Minnesota Wild
cz Nedeľa 20.04.2014, 03:40 • Pepsi Center, Denver • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Vítám všechny fanynky a fanoušky u sledování NHL. Play-off je v plném proudu a my tady máme
    2. čtvrtfinále západní konference. Stav série: 1:0.
    Dnes máme na programu zápas:

Colorado AvalancheMinnesota Wild.

Mé jméno je Adam Soukup a tímto utkáním Vás podrobně provedu. Přeji příjemný sportovní prožitek. Úvodní vhazování je naplánováno na 03:40.

První zápas v sérii (1:0)

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 5:4 pp.

1:0 » Gabriel Landeskog (Stastny, McGinn)
    1:1 » Charlie Coyle (Parise, Scandella)
    1:2 » Ryan Suter (M. Koivu, Parise)
    2:2 » Ryan O'Reilly (MacKinnon, Barrie)
    2:3 » Erik Haula (Brodin)
    2:4 » Kyle Brodziak (Cooke, Niederreiter)
    3:4 » Jamie McGinn (O'Reilly)
    4:4 » Paul Stastny (Johnson, MacKinnon)
    5:4 » Paul Stastny (MacKinnon, Barrie)

Náš server Vám přináší možnost kontaktovat komentátory. Pokud máte nějaké připomínky či nějaký dotaz neváhejte mě kontaktovat na Twitter.

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Guenin, Barrie, Benoit, Holden – McGinn, Stastny, Landeskog – Parenteau, MacKinnon, O'Reilly – McLeod, Talbot, Cliche – Carey, Malone, Bordeleau

Minnesota Wild: Bryzgalov (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Stoner – Coyle, Koivu, Parise – Pominville, Granlund, Moulson – Niederreiter, Brodziak, Cooke – McCormick, Haula, Veilleux

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Pancich, Sharrers.

Vítám všechny hokejové příznivce, kteří si dnes přivstali a chtějí sledovat další bitvu o Stanleyův pohár. Jak je již známo u NHL, utkání začne o několik minut později. Úvodní vhazování je naplánováno na 3:40.

Zimní stadion je ponořen do tmy a všichni čekají na na nástup hráčů. Na ledě již krouží i čtveřice rozhodčích.

Domácí hokejisté již naskakují na ledovou plochu a ihned za nimi je následují i hosté. Dnes můžeme očekávat vyrovnaný souboj.

Nyní se poslechneme hymnu USA.

Vše už je připraveno a utkání může začít.

00:01

00:19
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale o kotouč ihned přišli.

00:36
    Suter je dnes prvním hokejistou, který prověřil pozornost domácího brankáře. Varlamov byl, ale pozorný a jeho střelu zneškodnil.

01:07
    A ihned na úvod tady máme vyloučení. McLeod (COL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

01:28
    Domácí vyhráli vhazování a ihned kotouč vyhodili.

01:56
    Koivu měl před sebou nyní prázdnou branku, ale Varlamov se stačil rychle přemístit a puk na poslední chvíli vyrazit betonem.

02:17
    Coyle zkusil nahodit kotouč od modré, ale jeho pokus opět zlikvidoval pozorný Varlamov.

02:42
    Neuvěřitelné zákroky domácího brankáře Varlamova. Nyní byl blízko k úvodní brance Parise, ale opět ruského brankáře nepřekonal.

03:07

03:49
    Colorado se ihned pokouší udržet v útočném pásmu, ale to se mu zatím nedaří. U kotouče Koivu, který rozjíždí útočnou akci.

04:18
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A mámě tady úvodní branku utkání. Suter nahrál nahrál na volného Koivu, který se řítil po levé straně a z levé kruhu nahodil kotouč na branku. Před brankou byl volný CHARLIE COLE, který odrazem puku od brusle skóruje a otevírá skóre dnešního utkání. Rozhodčí se ještě musel poradit se svým kolegou u videa, ale branku uznal. Asistence: Mikko Koivu a Ryan Suter.

05:14
    Domácí se nemohou dostat z vlastního obranného pásma. Hosté si perfektně rozebrali hráči.

06:20
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelné jak rychle je zase vyrovnáno! Domácí se nemohli dostat ven ze svého obranného pásma, a nakonec vše zařídil rychlý protiútok. Stastny nahrával do středního pásma, kde byl dobře postavený kanadský centr. NATHAN MACKINNON, který se řítil po pravé straně přesnou střelou z pravého kruhu pod horní tyčku vyrovnává na 1:1.
    Asistence: Paul Stastny a Nick Holden.

07:23
    Hejda (COL) dostává dvě minuty za zdržování hry.

07:23
    A máme tady krátkou komerční přestávku.

08:08
    Hostům se tato přesilová hra vůbec nedaří. Nyní to byl dokonce Varlamov, který dokázal vyhodit kotouč.

08:39
    Koivu byl příliš rychlý a je z toho ofsajd.

09:23

09:52
    Brodziak ztratil kotouč v útočném pásmu, a tak musí Wild opustit útočnou třetinu. Hosté v klidu vystřídají.

10:39
    Johnson rozjel rychlou útočnou akci domácích, kterou zakončoval MacKinnon. Jeho střela, skončila v moci Bryzgalova. Po odpískání se ještě před brankou seběhal menší potyčka. Vylučovat se nebude.

10:50
    Komerční přestávka.

10:59
    Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu a nyní kombinují. Hejda vybojoval puk u mantinelu a následně ho vyhodil na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Bryzgalova.

11:45
    Colorado si přehazuje puk ve vlastním obranném pásmu. Hejda se pokusil vystihnout přihrávku domácích, ale to se mu nepodařilo.

12:36
    Stastny se řítil po levé straně mantinelu, ale místo střely zvolil horší variantu, a to přihrávku. Jeho přihrávku nikdo nezachytil, a tak se domácí vyhánějí z útočného pásma.

13:18
    Landeskog si nerozuměl se svým spoluhráčem a jeho rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

13:58
    Niederreiter naskočil na ledovou plochu v nepravý čas. Naskočil rovnou do útočného pásma při zakládání akci domácích. To znamená jediné, a to odpískaný ofsajd.

14:12
    Další ofsajd Minnesoty. Hra se tedy přerušuje a následuje komerční přestávka.

14:46
    Třetí formace hostů je velice aktivní a nyní se pokouší vymyslet recept na Varlamova.

15:12
    Veilleux to myslel dobře, ale dopadlo to špatně. Jeho přihrávku nikdo nezpracoval, a ta skončila icingem.

15:26
    Wau! Klobouk dolů před zákroky dnešních obou gólmanů. Nyní to byl Bryzgalov, který vychytal pokus McGinna. Hostující brankář si lehl na zem a svým levým betonem dokázal vyrazit puk, který směřoval za brankovou čáru.

15:36
    Hra se nyní hodně přerušuje. Nyní se provinili domácí, kteří vyhodili puk na zakázané uvolnění.

16:16
    Landeskog zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho ale následně ztratil. U puku tedy Minnesota, která se nyní řítí do rychlého protiútoku.

16:39
    Další pohledný zákrok Bryzgalova. Opět to byl McGinn, který se objevil sám před brankou, ale střelou mezi betony na hostujícího brankáře nevyzrál.

17:18
    Parise se pokoušel napadat v útočném pásmu, ale kotouč nevybojoval. Colorado se nyní usazuje v útočném pásmu, kde kombinuje.

18:08
    Hejda to od modré zkusil na Bryzgalova, ale minul branku. Puk se odrazil na Stastnyho, který následně trefil boční tyč.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:36
    Johnson dostal nabito na modrou čáru, ale jeho střela trefila pouze zadní plexisklo.

20:00

První třetina je sice za námi, ale na ledové ploše se nyní seběhla hromadná šarvátka. Helmy, hokejky a rukavice jsou na zemi a hráči v sobě! Uvidíme zda čtveřice rozhodčích udělí nějaké tresty.

Jak jsem již zmiňoval první třetina je za námi a výsledková tabule nám ukazuje vyrovnané skóre 1:1. Jako první se prosadil hostující tým v 5. minutě, ale domácí o dvě minuty později skóre vyrovnali. Za zmínku určitě stojí dnešní perfektní zákroky obou brankářů. Diváci se dnes opravdu nenudí.

20:19
    Vhazování vyhrál Koivu, který si ale nerozuměl se svým spoluhráčem a puk skončil na zakázaném uvolnění.

20:49
    Suter se dostal ke kotouči a snaží se založit útočnou akci, ale zatím neúspěšně.

21:10
    O'Reilly jako první ve druhé třetině prověřil dnes skvělého Bryzgalova, ale ten byl připraven a jeho pokus zlikvidoval. Poté rozehrál na Stonera, který se žene dopředu.

22:18
    Colorado mohlo jít do přečíslení tři na dva, ale jelikož se spoluhráči nepohodli na modré čáře, tak rozhodčí hru přerušuje a signalizuje postavení mimo hru.

22:48
    Koivu dostal pěknou přihrávku do před brankového prostoru, ale jeho střela skončila v lapačce Varlamova.

22:58
    Domácí otáčejí průběh zápasu na svoji stranu. Colorado bylo pod tlakem, ale nakonec vnikla rychlá protiakce. MacKinnon se rozjel po pravé straně a z levého kruhu přihrával za sebe, kde byl připraven GABRIEL LANDESKOG. Švédský útočník bez váhání vystřelil pod horní tyč a otočil průběh zápasu. Asistence: Nathan MacKinnon a Paul Stastny.

25:32
    Na ledě opět první formace domácích. Stastny kombinuje v útočném pásmu, ale teď přišel o puk.

26:06
    McCormick se dostal ke střele z levého kruhu, ale Varlamova nenachytal. U puku zase domácí.

27:01
    Colorado je nyní při chuti a snaží se soupeři odskočit na rozdíl dvou branek, ale hostující obrana se zatím drží. Bryzgalov zatím zasahovat nemusel.

27:51
    Až teď se ke kotouči dostává Minnesota. Koivu chtěl zakončovat zpoza branky, ale na tuhle kulišárnu mu Varlamov neskočil.

28:27
    Neuvěřitelné jaký tlak teď měli hosté, konkrétně tedy první formace. Koivu měl na hokejce vyrovnávací branku, ale střelu z mezikruží vychytal Varlamov.

28:27

28:49
    Minnesota nyní vyhodila kotouč na zakázané uvolnění. Vhazování po levici Bryzgalova.

29:12
    Niederreiter se dostal do útočného pásma, kde nyní bojuje o kotouč za domácí brankou.

29:52
    Niederreiter (MIN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

30:29
    Domácí se ihned usazují v útočném pásmu, kde kombinují. Stastny vystřelil od modré, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce, který vyhazuje.

31:14
    Colorado má nyní problém dostat se do útočného pásma. Teď se to podařilo Landeskogovi.

31:36
    Koivu chtěl vyhodit kotouč, ale jeho vyhození skončilo na střídačce svého týmů.

31:59
    A domácí unikají svému soupeři již o dvě branky. Stastny z levého kruhu nahrál za sebe, kde byl GABRIEL LANDESKOG. Švédský útočník svou střelou překonává Bryzgalova a vyhání ho tak z branky. Stastny si připisuje třetí asistenci. Asistence: Paul Stastny a Nathan MacKinnon.

31:59
    Skvělý Bryzgalov si jde sednou na střídačku a střídá ho Kuemper.

32:42
    Talbot nyní tvrdým hitem poslal na led Granlunda, který se těžko zvedá. Následuje komerční přestávka.

32:58
    Colorado rozjíždí útočnou akci od vlastní branky. Cliche zkoušel přihrát před branku, ale tam nikdo nebyl.

33:41
    Brodin se nenápadně prokličkoval až před Varlamova, ale jeho zakončení končí mimo branku.

34:38
    Črvrtá formace hostů se dostává na ledovou plochu. Nyní to byl Haula, který vystřelil od modré.

35:00
    McCormick zkoušel štěstí z levého kruhu, ale jeho pokus zlikvidoval Varlamov. Následuje přestávka.

35:28
    Stastny se opět řítí do útočného pásma, ale jeho přihrávka neměla přesnost a skončila icingem.

35:47
    Carey vystřelil z levého kruhu, al trefil pouze připraveného Kuempera. Po odpískání se před brankou seběhla větší šarvátka. Bude se vylučovat.

35:47
    Brodziak (MIN) dostává dvě minuty za hrubost.

36:38
    Hejda perfektně přihrál před branku, kde číhal O'Reilly, ale ten trefil pouze lapačku Kuempera.

37:09
    Stastny z ostrého úhlu přestřelil, ale domácí se stále drží v útočném pásmu. Koivu mohl vyhodit, ale nedokázal trefit skákavý kotouč.

37:31
    Znova Stastny, který tentokrát trefuje zadní plexisklo. Koivu se dostal k vyhození a hosté mohou vystřídat.

37:47

38:45
    Nepřesná rozehrávka českého obránce končí na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po levici Varlamova.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:17
    Cooke dostal přihrávku na střed levého kruhu, ale jeho střela byla ještě před brankou tečována do Varlamova. Domácí brankář si připisuje další úspěšný zákrok.

39:42
    Obrovský tlak hostů, ale branku zatím nepřinesl. Varlamov si nyní připsal několik úspěšných zákroků.

40:00

Je za námi již i druhá třetina. Ta nám nabídla dvě gólové situace, a to na straně domácích. Ve 23. minutě se prosadil Landeskog a o deset minut později se radoval z branky opět švédský útočník. Po brance na 3:1 opouštěl hostující klec Bryzgalov a místo něj nastoupil Kuemper. Bylo by dobré podotknout, že Paul Stastny si připsal na svůj účet hattrick v podobě asistencí. Tento americký centr zatím nechyběl u žádně branky svého týmu. První hvězda utkání?

40:25
    Vhazování vyhráli hosté, ale ihned přišli o kotouč. Domácí se drží v útočném pásmu, kde kombinují.

40:59
    Perenteau to zkusil sám, ale jeho střela z levého kruhu trefila pouze připraveného Kuempera.

41:38
    Koivu nahodil kotouč do útočného pásma, tam se ho ale ujímá Varlamov, který dlouhým pasem rozehrává do středního pásma.

42:21
    Colorado si přehazuje kotouč za vlastní brankou a pokouší se o založení útočné akce.

42:49
    MacKinnon to zkusil hodně z ostrého úhlu, ale Varlamov přeci jen musel zasahovat.

42:56
    Jan Hejda (COL) si jde sednou dnes již podruhé. Dostává dvě minuty za hákování.

43:51
    Parise perfektně stínil Varlamovi, a toho chtěl využít Koivu, který ihned z pravého kruhu vyslal na domácí branku jedovku. Domácí brankář i přesto puk dokázal vyrazit mimo dosah své branky.

44:09
    Stastny dokázal kotouč v oslabení vyhodit a dokonce se dostal i v útočném pásmu k zakončení. Kuemper jeho bekhendový pokus bez problému zneškodnil.

44:56

45:19
    Brodin se rychlostí blesku žene do útočného pásma, ale ve středním pásmu byl tvrdě sražen. Podle rozhodčí bylo vše čisté.

45:58
    O'Reilly se dostal do samostatného úniku, ale nestihl zakončovat, neboť se včas vrátil Suter a kanadského útočníka o kotouč čistě připravil.

46:21
    Teď na druhé straně musel zasahovat Varlamov, ale střela od modré mu nedělala žádný problém.

46:21
    Následuje komerční přestávka.

46:52
    Granlund zkusil střelu z nápřahu, ale jeho pokus opět zlikvidoval skvělý Varlamov.

47:38
    Coyle nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal Koivu. Finská útočník, ale také proti ruskému brankáři neuspěl.

48:21
    Moulson tečoval střelu od modré, ale co k tomu dodat. Varlamov opět na správném místě.

48:59
    Hosté nyní kombinují ve svém obranném pásmu a pokoušejí se rozjet útočnou akci. Koivu si najíždí ve středním pásmu, ale přihrávku zatím nedostal.

49:43
    O'Reilly tečoval nahození mezi své spoluhráče na střídačku. Vhazování ve středním pásmu.

50:09
    Colorado šlo do přečíslení dva na jednoho. McLeod chtěl přihrávat, ale nakonec se rozhodl, že to vezme na sebe. Kanadský útočník tvrdou střelou orazítkoval horní tyčku.

50:09

50:17
    Hosté si nerozuměli v rozehrávce a puk přeletěl všechny čáry a je z toho zakázané uvolnění.

50:51
    Landeskog drží puk za vlastní brankou. Domácí již nikam nespěchají a šetří cenné vteřinky.

51:00
    Suter nakonec vybojoval puk, ale jeho střela z mezikruží skončila v lapačce domácího brankáře.

51:39
    Colorado posílá na ledovou plochu čerstvé síly. Stastny nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal McGinn.

52:17
    Teď u puku zase hosté, ale tohle byla špatná rozehrávka. MacKinnon vystihl rozehrávku hostů, a poté se mohl dostat do zakončení, ale Kuemper mu včas vypíchl puk.

53:16
    Minnesota se dostlala do útočného pásma, kde se pokouší usadit, ale Koivu vyhazuje.

54:19
    Hosté musí už otevřít obranu a vrhnout všechny síly do útoku. Domácí se nyní provinili vyhozením puku na zakázané uvolnění. Vhazování po levici Varlamova.

54:21

55:09
    Colorado se nemůže dostat přes střední pásmo. Hosté sice teď brání dobře, ale stále prohrávají o dvě branky.

55:53
    Parenteau byl zasažen hokejkou do obličeje, dokonce i s krvavým šrámem, ale rozhodčí tuto situaci neviděli.

55:53
    Vylučovat se tedy nebude, ale Parenteau už si zřejmě dnes nezahraje. Odchází do kabiny.

56:27
    Domácí jsou nyní nastěhováni v útočném pásmu, kde se pokoušejí jen šetřit cenné vteřinky.

57:09
    Koivu dostal kotouč do útočného pásma a Minnesota nyní kombinuje podél mantinelu.

57:39
    Minnesota zkouší power-play.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:30
    Tak tohle branka není! O'Reilly prázdnou branku sice trefil, ale rozhodčí branku neuznali z důvodu postavení mimo hru.

58:30
    Suter (MIN) dostává dvě minuty za hákování.

58:41
    Hosté dramatizují utkání! Koivu vystřelil z pravého kruhu a jeho střelu před brankou skvěle tečoval MARCO SCANDELLA, který snižuje na rozdíl jediné branky. Vyrovná Minnesota? Asistence: Mikko Koivu a Zach Parise.

58:41
    Oddechový čas pro hosty.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:46
    Nevyrovná! Colorado potvrzuje definitivně dnešní výhru. PAUL STASTNY vybojoval puk v útočném pásmu, a poté už bez problému trefil prázdnou brankou. Bez asistence.

60:00

Je konec! Colorado nakonec vybojovalo výhru na domácím ledě 4:2. Utkání bylo velice vyrovnané a šancí bylo hodně na obou stranách. Troufám si říct, že domácí dnes zvítězili hlavně díky skvělému dnes chytajícímu Varlamovi. Stav série: 2:0

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a
    u dalších on-line přenosů napočtenou! (06:40:40)

Adam Soukup

Góly a asistencie: 7. Mackinnon (Stastny, Holden), 23. Landeskog (MacKinnon, Stastny), 32. Landeskog (Stastny, MacKinnon), 60. Stastny – 5. Cole (Koivu, Suter), 59. Scandella (Koivu, Parise)

Minnesota Wild: Bryzgalov (od 32. Kuemper) – Spurgeon, Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Stoner – Coyle, Koivu, Parise – Pominville, Granlund, Moulson – Niederreiter, Brodziak, Cooke – McCormick, Haula, Veilleux

Rozhodca: Joannette, Pollock – Pancich, Sharrers

Diváci: 18 402